crew.cz | aktuality

Komentáře k Krysí královny 1: Šmrncem a magií


ňouma     12:36 29.09. 2018

Promiň, ale nesmyslné domněnky tady píšeš ty. A píšeš hodně, tak nejde ani na všechno reagovat. Předně, Znovuzrození je Znovuzrození, je to jako když by udělali tlustou čáru a začali znova, takže tvrdit že DCKK je právě kvůli tomu Znovuzrození je nesmysl. I ten historický výběr, sice tam přidávají významné staré sešity, ale jinak je to nová produkce, právě na tu ukázku co vychází teď. Něco devadesátá léta, něco jednadvacáté století. A i příprava toho kompletu trvá dlouho, takže když by si chtěl nějakou sovislost se Znovuzrozením, tak by to Znovuzrození museli plánovat léta dopředu. A to tvrdíš přitom, že ten dvouletý odklad vydávání DCKK v Čechách může být tou přípravou na vydání. Tak jak dlouho by trvalo připravit celý DCKK pro vydání v Německu. Kde se to musí taky překládat. Navíc se nepřekládá všechno najednou ale postupně, to dva roky netrvá. A jestli chceš vědět co vychází v Německu, tak se podívej třeba na amazon.de, uvidíš že tam vychází Batma, Superman, Batman/Superman, Hawkman a hrozná fůra dalších komiksů. A že to tam vychází už léta. Jenže z tebou se nemá moc cenu bavit, když máš argumenty jenom že chceš abych byl troll.

brum brum     03:14 29.09. 2018

Ten komplet začal vycházet v roce 2015, Znovuzrození je záležitostí roku 2016, tudíž by komplet, pokud byl zamýšlen dopředu, a to jistě byl, protože se nikdo nepustí do takového projektu v několika zemích během několika týdnů, byl ideálním souhrnem dění před Znovuzrozením. Které samo o sobě taky muselo být nějaký ten měsíč, ale spíš rok, připravováno. Plus propagací a reklamou na Znovurození (plus reklamou na filmy, kde DC jasně za Marvelem zaostává, propagací značký a odpovědí na podobný komplet od Marvelu). Napsat "Se Znovuzrozením to nemá co dělat" je docela odvážný a při pohledu zpětně i dost nesmyslné tvrzení, protože i kdyby komplet nebyl vůbec zamýšlen se souvislostí se Znovuzrozením (vyšel by i kdyby se žádné Znovuzrození nekonalo), tak ta souvislost je tam naprosto jasná.

Právě že nepíšu totéž, protože propagace nebo reklama, v souvislosti se značkou DC, či Znovurozením, v podobě vydání tzv. zásadních příběhů, které patří mezi to nejlepší, má do ukázky, která má za účel to, aby si lidé dokupovali další příběhy z řady, jak píšeš ty, hodně daleko. A protože kolekce nevycházejí jen v zemích, kde vychází hodně komiksů (ČR, Maďarsko, kdo ví jak je na tom Brazílie a další země, třeba Rusko v souvislosti s podobnou kolekcí Marvelu).

Že to dříve vyšlo v Německu nebo v Británi není důkaz, že by hlavním účelem bylo to, co píšeš ty s tou ukázkou, to je jen tvá domněnka, původně to mohlo být naplánovaé pro všechny země, kde to pak vyšlo, jen harmonogram, příprava, například překlady, a analýza prodejů a upravení nákladu, mohly trvat nějakou dobu a vydání v dalších zemích se proto posunulo, ale bylo tak původně plánováno.

Pokud tvrdíš, že hlavním účelem je tedy ta ukázka, aby si lidi pak dokupovali další příběhy řady, tak sem nahoď seznam toho, co všechno vyšlo v tom Německu, nebo v Brazílii například, z Batmana a Supermana (těch vyšlo v kompletech dost), abychom si udělali obrázek o tom, jestli toho vyšlo opravdu tolik a vydání těch příběhů v kompletu dává jako ukázka smysl, nebo nikoliv. Píšeš, že tam komiks vychází masově a o těch řadách, tak o tom máš, předpokládám, přehled a budeš schopen dát třeba odkaz na to, co v tom Německu vyšlo. A pokud tam toho fakt vychází tolik, že těch pár příběhů v DCKK dává jako ukázka smysl, což nerozporuji, jenom píšu, že já si to nemyslím (což je taky tvá chyba, když jsi v několika komentářích mohl dávno předložit fakta, abych o tom nepochyboval ;-)), tak to pořád nevylučuje to, co píšu já o Znovuzrození, propagaci, reklamě atd.

Nejsi ty troll?

ňouma     02:19 29.09. 2018

Se Znovuzrozením to nemá co dělat, ten komplet byl už celkem dlouho předtím než začalo Znovuzrození. A pak píšeš jinými slovy to, co jsem psal já, že je to propagace a tak dál. Pro sběratele je to taky. Právě v těch zemích, kde vychází hodně komiksů to má jako propagační ukázka smysl. Dohromady od všech nakladatelství jenom v angličtině vychází stovky komiksů měsíčně, tohle je skvělá věc pro orientaci čtenářů a jejich navnadění. A taky jsem psal že je dělaný původně pro země, kde ty komiksy masově vychází, původně dělaný, že to potom vyšlo u nás, to je jiná věc.

brum brum     02:05 29.09. 2018

Takový historický souhrn, výběr zásadních příběhů před Znovuzrozením, který nevyjde v USA, protože tam to nemá díky tomu, že čtenáři to znají, moc smysl, ale vyjde tam, kde může ta kolekce do budoucna přinést zisky, propagovat značku a zároveň být pro "die hard" fandy, kteří už to znají, právě v těch více komiksových zemích, sběratelským počinem, který z nich vytáhne další prašule.

brum brum     01:59 29.09. 2018

Tak to silně pochybuju a nesouhlasím, že to vychází jako ukázka tam, kde ty komiksy masově vycházejí, protože nemá smysl vydávat ukázku, která dávno vyšla. Pokud někde masově vychází superhrdinský komiks, tak zcela jistě tam vyšla většina toho, co vychází v kompletu, takže to spíš, v těch zemích kde toho komiksu je víc, bude typická záležitost pro sběratele, co chtějí mít zásadní příběhy pěkně v poličce vedle sebe s hezkou kresbou na hřbetech (přesně takto o tom referují i na redditu, když se někdo, hlavně z USA, ptá, co to je zač a jak se to dá koupit).

Brazílie, Španělsko, ČR, Maďarsko, tam DCKK mj. vycházejí, minimálně dvě poslední nejsou země, kde jsou komiksy od DC v masovém měřítku vydávány, takže je to spíš propagace značky a superhrdinů, možná to má co do činění se Znovuzrozením, aby se dostaly jejich komiksy do povědomí a vznikla poptávka po dalších příbezích, třeba právě po Znovuzrození. Možná to je jen odpověď na kolekce od Marvelu, aby DC nezůstalo pozadu a neztrácelo na trhu, lidi chodili i na jejich filmy atd., prostě klasický boj o zákazníka a reklama.

ňouma     01:13 29.09. 2018

To je pravda, oni mají Harley snad všude, ve Francii, Španělsku, až přistanou lidi na Marsu, tak tam najdou marťánka s komiksem Harley v tlapičkách, tak se není čemu divit, že je i v Německu. Včetně SO, Gotham City Sirens, Superhrdinek a dalších řad kde je, včetně minisérií. Ani jsem nepsal, že jsme na tom špatně, jenom to, že ten DCKK je dělaný původně pro země, kde ty komiksy masově vychází, že je něco jako ukázka, a pak si to už můžou čtenáři sami kupovat, když se jim to líbí, že není účel DCKK vydávat to komplet, jenom to ukázat. A taky mi velká část těch hrdinů ani nechybí.

brum brum     00:29 29.09. 2018

No jo, ale Harley je, ve srovnání s jinými superhrdiny, velmi mladá a nemá tolik řad jako jiní superhrdinové. Třeba Batman měl snad čtyři řady v 90. letech a strašně dlouhou historii, Harley začala někdy zač. 90. let a to pak není tak těžké, když se postava chytne v té dané zemi, dovydat skoro vše, nebo vše. Však u nás taky vyšel skoro kompletní Lobo, Sin City, Thorgal možná dofinišuje taky do konce, kdyby se prodával Ultimate Spider-Man, tak s ním taky Crew asi nesekne. V Německu to je jistě lepší, je to sedmkrát větší země, o komiksu imperialistů tam mohli mluvit a psát dávno před námi, takže jsou napřed, plus to asi hrnou i do Rakouska a do části Švýcarska (možná i částečně do Nizozemska).

My na tom nejsme vůbec špatně a srovnávat se se zeměmi, kde komiks jede, vždy povede k závěrům, že to je tady nic moc, ale lepší něco nežnic, ale já bych to spíš viděl tak, že toho tady vychází poměrně hodně, i když ne skoro vše. Vždyť například UKK vychází v anglicky a ve španělsky mluvících zemích (trh jako kráva), pak v Brazílii, což je trh když ne jako kráva, tak aspoň jako prase, pak ve Francii, v Německu, v Rusku, to jsou taky trhy skoro prasečí, a pak už jen v Polsku (takové dobře živené pras v pubertě) a u nás společně pro Slovensko, v dalších zemích ne. DCKK zase vychází jen v Maďarsku, z těch s námi srovnatelných zemí. Takže kromě velkých trhů obě řady vycházejí jen u nás, z těch menších zemí. To není špatné a asi to není náhoda, museli si udělat nějaký průzkum, jestli to má cenu a když se do toho pustili, dokonce pokračovali druhou řadou v UKK a pak s NHM, takže lze usuzovat, že kromě těch často zmiňovaných zemí jako je Německo, Polsko atd., to jinde stojí za starou bačkoru a můžeme být rádi, že to u nás vypadá tak, jak vypadá a koukat na to spíš poziživně. Mohlo by být líp, ale i mnohem mnohem hůř!

Vždyť naše nejlepší nakladatelství vedené nejlepšími řediteli komiks vydává pro radost a kdyby to rozjeli na plné kule, tak bysme ještě nadávali, že toho je moc a nemáme peníze na to to vše kupovat. A ruku na srdce, ono je toho v historii všech superhrdinů dost, co nestojí ani za zlámanou grešli a je možná dobře, že to nikdy nevyjde, aby to nekazilo reputaci jak těch hrdinů, tak superhrdinského komiksu a komiksu celkově. Skvělé je, že Znovuzrození je takový velký třesk ve světě DC, ke kterému došlo z pohledu času před chvílí a u nás toho dost vychází taky a to ani ne s nějakým extra zpožděním. Včetně té Harley, která je kromě své vlastní řady ještě v S. oddílu.

U nás to je, co se týká komiksu, i toho superhrdinského, hodně dobré, a kdo pamatuje těžkosti na přelomu tisíciletí (viz úvodníky v Crwi o tom, že vydávat komiks u nás je extra náročný špás pro masochisty), tak může chrochtat blahem, že je na výběr manga, zásadní díla evropského i amerického komiksu a přehršel superhrdinského komiksu - za pár měsíců 180 knih Marvelu a minimálně 60 knih a 3 speciály décéčka plus to, co vyšlo u Crwe a v BBartu a toho rozhodně není málo, k tomu všemu nově Znovuzrození.

ňouma     23:13 28.09. 2018

Samozřejmě jsem myslel ty celé řady, ne jenom příběhy. Třeba Mladá spravedlnost je tam jenom Young Justice 1 až 7, jiná čísla ne, a tak dál. Jsou to prostě výběry z jednotlivých řad. Víc by se nevešlo. A v Německu jsou na tom vážně lepší. Ani oni nemají v němčině všechno, zato u nich vychází německy obrovské množství Harley, vlastně asi všechno s ní, Mladí titáni a další, co u nás ne. Včetně toho, co jsem o tom nedávno psal, Batman Metal Sonderband: Widerstand in Gotham. Mají prostě větší trh. Německy mluví hrozně moc lidí.

brum brum     21:50 28.09. 2018

Nevím, co ňouma myslí "řadou". Zda řadu od 1. čísla do posledního 453. čísla, což předpokládám, nebo příběh - sérii, který někde začal a někde skončil, nebo dokonce všechny příběhy konkrétního hrdiny, tedy komplet například Batmana.

Příběhy, série jsou v komiksových kompletech až na výjimky uzavřené, takže je není možno dokoupit, když jsou kompletní. Těmi nedokončenými výjimkami jsou například Flash v DCKK 42, kde je bohužel jen konec příběhu, v UKK pak Marvel Knihgts Spíder-Man, kde vyšly první dvě knihy příběhu, ale ta poslední - třetí část nikoliv, částečně je nekompletní v UKK Amazing Spider-Man od Straczynského, kde ale ty příběhy vydané kompletně u Crwe fungují v UKK samy za sebe (jedna část od Straczynského pak vyšla v NHM - Šťastné narozeniny). Z Bendisova Ultimate Spider-Mana, který vycházel u Crwe, vyšel v UKK u Crwe už vydaný začátek série a pak nově konec se smrtí Spider-Mana a pokračováním po smrti (Morales), které u Crwe už nevyšly.

Řady sice nelze u nás zkompletovat, jdou ale dokoupit. Třeba zmíněný Straczynského Spider-Man, Bendisův Ultimate Spider-Man, k Tichu, které vyšlo v DCKK i mimo DCKK, což je nevím které číslo Batmana, lze dokoupit ze stejné řady tři sešitovky vydané u Crwe - Temný rytíř, temné město, u nás vydaného KGBeasta, což je taky příběh z batmanovské řady, ve které vyšlo Ticho a určitě by se toho našlo z té řady víc, spousta starších Batmanů je z této jedné řady. Zcela jistě ale nezle zkompletovat řady ani v jiných neanglicky mluvících zemích. Pochybuji, že v nich vyšly a vycházejí stovky až tisíce sešitů, ať jako jednotlivé sešity, nebo knihy, všech řad jednotlivých hrdinů, zcela určitě to dělají jako u nás, vydávají se zpožděním nejlepší příběhy z řad jako knihy, protože je prověřil čas a jsou nějakým způsobem zásadní a krok drží s USA až v posledních letech, kdy se tam poptávka po komiksu zvýšila (i díky filmům, i díky projektům jako jsou komplety), podobně jako u nás teď vychází Znovuzrození a mírně se upravuje podle toho, co se u nás prodává nebo se předpokládá, že se prodávat nebude.

Ale ani v USA nelze mnohé sešity nebo knihy koupit, jinak než přes inzerát nebo legálně v digitální podobě už to nejde, v tom jsou pak Češi na tom úplně stejně jako v USA. Přece nikdo nemůže chtít, aby zde začaly vycházet příběhy Amazing Spider-Mana od jedničky, všechny batmanovské řady od jedničky, když ty řady vycházely nebo vycházejí několik desetiletí. Navíc čas ukázal, že mnoho příběhů z těch řad zasataralo a nikoho, kromě pár sběratelů, by to vůbec nezajímalo.

Jestli byly myšleny další příběhy jednotlivých hrdinů, tak ty u nás koupit lze, mimo DCKK vyšlo pár knih Supermana, některé nejsou ani v DCKK a je to doplnění, pár knih Ligy spravedlnosti, pak Green Lantern, taky Flash a Green Arrow vyšli mimo DCKK. U UKK a NHM je to podobné, kdo chce další příběhy Spider-Mana, může koupit Legendy u Netopejra, tam v Legendách taky vyšly příběhy dalších hrdinů (Wolverine a další), něco málo vyšlo u Crwe, třeba Ultimate Spider-Man, Kravenův poslední lov (ten vyšel i v UKK), něco s Daredevilem (vyšly i skvělé čtyři omnibusy), Atentát s Elektrou, Punisher tu vycházel a sem tam další knihy některých marvelovských hrdinů. Ty příběhy mimo UKK, NHM a DCKK jsou někdy součástí právě těch řad, které vyšly v UKK, NHM a v DCKK. Třeba Netopejří Amazing Spider-Man obsahuje sešity ze stejné řady, ze které vyšla v UKK Konec Spider-Mana nebo Smrt Stacyových.

Další komiksy řady dokoupit lze, ne že ne. Navíc nevěřím, že v například zmíněném Německu nebo jinde to na rozdíl od nás jde extra lépe a jsou tam na výběr desítky nebo stovky sešitů v němčině z jednotlivých řad. Británie to má lehké v tom, že nemusí nic z těch straších řad vydávat, jim stačí uzavřít smlouvu s americkýcm vydavatelem a hodit do prodeje to, co už vyšlo.

ňouma     12:56 28.09. 2018

Je pravda, že ve světě se na propagaci hodně dá. Kvůli tomu myslím udělali Ultimátní komiksový komplet a DC komiksový komplet. I u nás to vychází, jenom v jiném pořadí než jinde. Původně je to z Německa a pak to převzala Anglie, kde to pořadí bylo stejné jako tam. Jsou to jen útržky těch nejzásadnějších řad, aby se čtenář tak nějak orientoval, u nich si pak člověk může koupit další komiksy z té řady, když se mu to líbí, u nás bohužel ne, ale pořád je to lepší než nic. Už první dvoudílná kniha DCKK byla přímo na seznámení se světem Batmana a hlavně jeho nejdůležitějšími padouchy. Vůbec na začátku hráli hodně na to, aby to byl vážně takový základ. V prvních deseti svazcích originální německé a anglické série aby navnadili čtenáře, tak udělali takovou jako diamantovou kolekci hrdinů, takže tam měli v těch deseti knihách svoje samostatné knihy jenom Batman, Superman, Liga spravedlnosti a Harley Quinnová, pak přišli ti další hrdinové a v Německu jich vydali myslím celkem 150 dílů, než to zrušili. U nás byl zase magazín Crew a Crew na kvadrát, tam bylo většinou několik příběhů, někdy jenom jeden dlouhý, a náš čtenář viděl, že tahle série existuje a měl to jako českou ochutnávku. Byla to moc dobrá věc. Pro vydavatele něco jako vyslat před bitvou na průzkum svoje průzkumníky.

celkem bylo k tomuto článku vloženo 31 vzkazůVložit nový komentář

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Aktuality

CRWECONSKÉ ODHALOVÁNÍ III.

brum brum [23:10 26.06. 2019]
Raději už za rok to, co vyšlo, v praktickém vydání, než čekat rok (nebo víc), až to vyjde vše (nebo taky nevyjde) a dávat to do jedné megaobří bichle. Kdyby to Crew vydala najednou až to bude hotové, tak se zase najdou....


Pavlovský [22:13 26.06. 2019]
Maco: Jednak nikdy není stoprocentní, že to vyjde přesně podle plánu... a jednak je to spíš titul navíc. Na příští rok se plánují čtyři MDEKY.


maco [21:46 26.06. 2019]
Pavlovsky. To som pochopil. Nadviazal som na vas článok kde píšete ze prvý diel bude v 2020 a druhy 2021. Ja som len navrhol počkať do 2021 kym sa dopisu všetky casti a potom to vydat naraz. A radšej využiť jeden rok efe....


Pavlovský [15:05 26.06. 2019]
Maco: Tak hlavně to ještě komplet nevyšlo.


maco [14:54 26.06. 2019]
Zbytocne zaberať miesto v mdek na rok 2020 titulom ktorý moze vyjsť v jednom roku 2021 v celku a na miesto metabaronov by sa dal iný titul. Môj nazor.


Vydali jsme

Superman: Mír na Zemi

brum brum [22:55 26.06. 2019]
J. Pavlovský: To určitě! Bylo to myšleno jako vtip, že jste šli s cenou oproti předběžné značně dolů a že stojí tolik, kolik stojí, což mi přijde u takového komiksu jako skvělá cena.


Pavlovský [07:56 26.06. 2019]
brum brum: Lepší než naopak, ne?


Auditorium

ňouma [16:42 26.06. 2019]
Viděl jsem Batman: Damned 3. Teda čekal jsem lepší konec. Sešit 3 je konec minisérie. Tak nevim. Ale celkově to nevypadá špatně. Zatím z BL vyšlo WK a Damned, víc možností teď není. Ze Supermana vyšlo jenom č.1, z ostatn....


Připravujeme

Chvění

Pavlovský [14:28 26.06. 2019]
Grissom: Ve výsledku je pro čtenáře rozdíl mezi broží a vazbou tak 100 korun. Ale tady šlo spíš o to, aby to sedlo k ostatním knížkám.


Grissom [13:19 26.06. 2019]
Je to super, škoda jen že není i pevná vazba když anglické verze jsou v pevný a nejsou o tolik dražší. Ale stejně do toho půjdu.


Modrá CREW

ffnovak [14:15 18.06.2019]
Já jsem pro vydávat pokračování komiksů, které již vyšli. Zjistíme aspoň jak dopadne celý příběh. Například ekho, nebo okko si zaslouží aby tam byli všechny komiksy. Nové komiksy jsou taky fajn, ale není nad to mít celý příběh všech komiksů co kdy byli vydány.


xflori01 [23:24 14.03.2019]
Mně se Orbital líbil, takže bych další díl uvítal. Čekal jsem sice, že to bude akčnější, a ne tak komornější, ale jinak se mi to líbilo. A to, že Legion vyhrál, mě nepřekvapilo. Vypadá to fakt dobře. Jen by bylo škoda, kdyby Jednorožec vypadl, když jen o 1 blbý hlas skončil v prvním hlasování za Orbitalem - a moc nevěřím, že v dalším hlasování proti dvěma novým novinkám vyhraje :(


lamahe [23:19 13.03.2019]
Hmmm...tak ten Nárek zrejme vypadol :( Ľudia sa tu vyjadrujú ohľadom nepokračovania rozbehnutých sérií. Ja som naopak za - Ekho, Okko a hlavne Orbital za mňa rozhodne áno.
OldPetr [11:08 26.06. 2019]
Prodám:

MDEK Výprava za ptákem času (brož.)

top stav

sezam98@post.cz


Douglass [09:08 26.06. 2019]
Koupil bych toho nového Kolosálního Conana za původní cenu, kdyby někdo měl...

borsik@centrum.cz


farnhajt [21:21 25.06. 2019]
koupím pekelnou knižnici 1, nabízím 15 tisíc.

farnhajt@seznam.cz
Tokijský ghúl: Dny (light novel) (Fantasya)
Královská krev: Svatokrádežná svatba (Fantasya)
Tokijský ghúl 14 (Fantasya)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž