crew.cz | auditorium
Katalog komiksů CREW 2018 (PDF verze ke stažení)

Auditorium


Auditorium

strana 2 z 1742    << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1742 > >>
image
KillingJoke     18:49 20.11. 2018 image

*...ale zkusím to přečíst.

image
KillingJoke     18:47 20.11. 2018 image

brum brum: Přiznám se, že jsem toho Mika Hammera ještě nečetl, ale mám jej doma v počítači. Tak tomu ještě dám šanci. Mě se právě nelíbí ta kresba, proto jsem napsal, že je to hrozné. Přijde mi to moc vyumělkované, jak z módního časopisu, každá postava vypadá jak Barbie a Ken. Je to takové bez života a hlavně bez noirové atmosféry, kterou má Parker naopak na kýble! A na Cookovu kresbu a cítění retra nedám dopustit. Takový autor už tu nikdy nebude. Lehce se mu přibližuje Victor Santos, jeho Rashomon je parádní historická detektivka, pak samozřejmě Sean Phillips a Frank Miller v Sin City tu atmosféru taky umí, o kresbě v Blacksadovi nemluvě. Ale z toho Hammera to prostě necítím, ale to přečíst.

image
brum brum     17:38 20.11. 2018 image

Má to jistě na zákazníka - kupujícího vliv, do knihkupectví nechodí jen lidé, co vědí, co jdou koupit, ale masy lidí, co nemají přehled (a to nemají ani ti, co trh a novinky sledují, knih vychází hodně), chtějí si nechat poradit od knihkupců (kteří jsou ale především prodejci), shánějí dárky, takže spíše sáhnou po knížce, která nějaký štempl má. A jak píše Jiří Pavlovský, minimálně to zvyšuje šanci na to, že se na knihu zákazník podívá, vezme do pařátů, což zvyšuje šanci na to, že ji dotyčný koupí. Knížky jsou zboží jaké každé jiné a platí tam úplně stejná pravidla jako pro potraviny, elektroniku atd.

Jestli by to mělo vliv u komiksů, kdo ví. Ale jestli někdo jde kolem regálu s komiksy a na jednom či dvou bude svítit "doporučuje liga proktologů", tak po tom zase může spíš sáhnout než nesáhnout, pak to zvyšuje šanci na prodej. Obecně bych ocenění typu Eisner apod. nepodceňoval, na mě má Hugo/Nebula vliv stále a vždycky mě oceněné knihy zajímají, stejně tak Eisner. K tomu, co píše Fimi - komiksy oceněné Eisnerem v "zákl. kategoriích" (Continuing Series, New Series, Graphic Album, nejlepší scenárista a pár dalších) u nás právě úspěch mají. Jsou to buď hitovky a mají několikáté vydání (Sandman, Strážci, Z pekla, Hellboy, Sin City), nebo populární komiksy a série z poslední doby(Sága, Kůstek, Černá palice). Vyložené propadáky tam snad nejsou, pokud se za propadáky nepovažují Mýty, 100 kulek, Y, Hitman (posldení dva jsou teď v akci od BB).

KillingJoke: recenze jsou lehce nadprůměrné až dobré, většinou se píše, že to není nic extra, ale fandy žánru to potěší. Ukázky se mi líbily, ale nečetl jsem to, tak o příběhu nemám tušení. Možná právě ta kresba u Parkera lidi odradila, u toho Hammera od Titanu je pěkná, tak by to třeba mohlo hrát roli. Sin City úspěch mělo, ještě před filmy. Otázka je, jestli to bylo kvůli žánru, nebo kvůli pověsti (která taky souvisí s oceněními, a ty Sin City má). Projížděl jsem web Titanu a narazil na to, mají tam zajímavé věci.

J. Pavlovský: on ten žánr nemá na růžích ustláno možná kvůli těm severským krimi, lidi sáhnou právě po ní, protože se to čte/prodává a je populární.
Jinak už vyšel první díl Gibsonova Vetřelce a podle recenzí to není žádný zázrak, ale fanoušci filmu a série spíš budou potěšeni.

image
Pavlovský     17:18 20.11. 2018 image

Killing Joke: Díky za tipy! I když s názorem na Bruena nesouhlasím (ale jo, ten díl s Ďáblem byl fakt úlet) a Willeforda mám doma komplet (považuju ho za jednoho ze zásadních průkopníků moderního noiru), tak rozhodně po autorech mrknu. Z nich jsem četl jen toho McKintyho a bavilo mě to. Doufám, že vyjdou další díly... i když to je jeden z těch příběhů, kde je hlavní prostředí - samotný případ je naprosto podružný a spíš podměrečný.

image
ňouma     16:26 20.11. 2018

KillingJoke: Ale pořád je to lepší tam napsat než nenapsat. Hlavně když to není u nás zavedená značka. Vyšla teprve první knížka. CooBoo vydalo čtyři knížky jako romány, ale jako Super Hero High. Na dvd vyšly i filmy DC Superhrdinky. Na youtube je seriál. Jenomže nevím, jestli si to všechno dokážou spojit děti dohromady. Nebo jejich rodiče. To asi spíš kupují rodiče. Třeba i děti co se jim líbily filmy Wonder Woman to budou chtít. Jenomže mi to připadá, že se to zatím nespojilo mezi lidma v jednu věc. Že kdo čte CooBoo neví o Crwi, kdo viděl film neví že v Superhrdinkácj je Wonder Woman a tak. Kdo to hledá, tak si to najde, že to patří k sobě, ale to se musí hledat, a ne všechny to napadne. Takže to ze začátku asi potřebuje každou reklamu. Takže to dostalo dvě ceny a má to rekordní prodej ve světě by mohlo být doporučení pro rodiče, co nevědí co dětem koupit. Hlavně teď před Vánoci. Když by to bylo právě teď nějak hodně vidět, tak by to myslím lidi jako dárky hodně kupovali.

image
KillingJoke     13:44 20.11. 2018 image

Jo a co se týče, těch doporučování a nálepek prodejnosti. Tomu já nevěřím vůbec a vždy jsem hodně skeptický. Nápříklad Knižní klub vydává edici s nálepkou "Světový bestseller" a já ještě z této edice v ruce nedržel nic, co by mě posadilo na prdel. Že se něco v zahraničí skvěle prodává neznamená, že je to dobrá kniha. Pouze někdo v propagačním oddělení udělal svou práci. Já jsem k těmto nálepkám ze zkušenosti velmi skeptický.

image
KillingJoke     13:29 20.11. 2018 image

Ještě jsem opomněl a doporučuju "Bez duše" od Martina Stručovského...

image
KillingJoke     13:28 20.11. 2018 image

brum brum: Mike Hammer od Titanu je podle mě hrozný a s Parkerem se nemůže porovnávat. To už je lepší dvojdílná série Hit od Boomu.

Pavlovský: Když už jste zabrousil do beletrie... Shodneme se na názoru na severskou krimi. Pro mě je to taky jen hraná temnota a nedá se to číst :) Co se týče Bruena, nedivím se, že neuspěl. Když jsem četl asi šestou knihu, uvědomil jsem si, že číst příběhy feťáka a alkoholika mě bavilo v 16 letech, když jsem taťkovi kradl cigarety, tajně chodil na pivo a myslel si, že jsem ředitel zeměkoule. Ty knihy skoro nemají žádnou detektivní linku a když tam v sedmé knize autor prdne samotného pána pekel, tak už opravdu přemýšlíte o jeho příčetnosti. Miami blues od Wileforda je děsná nuda a ani jsem to nedočetl, sorry. Jen ten Westlake (Stark) mě strašně mrzí.
A co tím chci říct hlavně... Nemyslím si, že by u nás nemohla vycházet drsná škola a noir. Jen se člověk prostě musí smířit s tím, že tady nejedou jeho nejoblíbenější autoři (já bych taky rád Lehaneho a Ellroye, ale co s tím nadělám?). Je třeba se posunout a zapátrat po nových a neméně skvělých autorech, kteří ač je to paradox, jsou hlavně z Evropy. Vyšehrad vydává McKintyho, Moba vydává Volkera Kutchera, Plus vydává výtečného Josepha Knoxe, kterému za pár dní vychází druhá kniha Škleb, Knižní klub vydal noirovou nálož Krvavý leden od Alana Parkse a třeba Mystery Press vydává tajemného Daniela Grise. Vy vydáváte Štěpána Kopřivu a doufám, že jeho pokračování Rychlopalby bude brzy... Všechno to jsou pecky, které jsem četl a doporučuju! Čtenář drsné školy a noiru si prostě pár drobků najde, jen nesmí hledat pouze ve starých a osvědčených autorech. Máte pravdu, že to asi nebudou prodejní terna, ale vycházejí a podle ohlasu na Databázi knih je lidé čtou a kupujou.
Asi bude hrát roli, kdo to vydává. Jaký prostor a hlavně financí věnuje propagaci. Kdyby ty knihy nikdo nepropagoval, asi bych se o nich také nedozvěděl a jsem rád, že je tomu naopak. Ale prostě si myslím, že drsná škola a jak Vy říkáte moderní kriminálka je i u nás prodejná, pokud se na to jde správně, protože těch, kteří tyhle příběhy rádi a už jsou znechuceni severským škvárem, je mnohem víc než jen já. Jen mě mrzí, že v komiksu to pořád neplatí, ač se o to osobně snažím ve svém okolí :)

image
Pavlovský     09:28 20.11. 2018 image

Fimi, ňouma: Já si myslím, že kdyby to nehrálo žádnou roli, tak to tam vydavatelé psát nebudou. Myslím, že dneska už nehrají moc velkou roli nadšené citáty slavnějších spisovatelů (tedy pokud nepočítáme to, že člověk podle nich zjistí, kdo je v tom kterém oboru nejlepší, a koho by si měl přečíst) ale tyhle faktické věci jako jsou prodeje či ceny, můžou člověka lehce postrčit. Nepřinutí ho to koupit knížku, ale může ho to přinutit se na ní aspoň líp podívat.

image
Pavlovský     09:24 20.11. 2018 image

brum brum: Drsná škola a vůbec moderní kriminálky u nás bohužel nemají šanci. Dokonce i Lehane u nás pohořel, Bruena táhl BB art čistě silou vůle, pokusy vydávat Westlakea taky rychle skončili, o lidech jako Charles Willeford ani nemluvím.
(A ne, severskou školu fakt nepovažuju za moderní kriminálky, to jsou Wallaceovky šmrncuté Deaverem, jen s větší porci alkoholu a depresí)

image
Pavlovský     09:19 20.11. 2018 image

Zgrywus: To jsme ještě neřešili.

image
Feroš     04:35 20.11. 2018

Pavlovský:Tak to pak chápu.A co si tak pamatuju z toho alba(to bude nejspíš začátek hnihy),tak je to docela uzavřené,takže to ničemu nevadí.
Díky za odpověď.

image
brum brum     01:58 20.11. 2018 image

Jiří Pavlovský, jak se Vám jako fandovi noiru a chandlerovek líbil, jestli jste už četl, Mickey Spillane's Mike Hammer od Titanu? Má po neúspěchu Parkera kvalitní komiks z tohoto žánru vůbec šanci na vydání?

image
zgrywus     00:39 20.11. 2018 image

Pavlovský: Dotaz ke Stormovi. Budete přejmenovávat hlavní hrdinku? Pokaždé když v té verzi od Albatrosu vidím Rudovlásku tak mi krvácí oči.

image
ňouma     22:13 19.11. 2018

Fimi: Možná, a možná taky ne. Proč to nezkusit.

image
Fimi     21:47 19.11. 2018

nouma: ted si mě rozesmál...běžnému čtenáři je uplně u prdele kolik jaký komiks nebo autor dostal komiksových ocenění...takových serií a komiksů už u nás zapadlo a ve světě jsou to áčka....

image
ňouma     21:34 19.11. 2018

Pavlovský: Vy se ale rozjíždíte. Jsem rád, že máte úspěch. K tomu jak jsem psal minule jsem objevil ještě že Superhrdinky jsou první grafická novela co se jí prodalo přes 100000 kousků. To bych si být vámi někam taky dal. Protože taková věc může ještě zvednout prodejnost. Když zákazník uvidí, že to dostává ceny a navíc to má i ve světě velkou prodejnost. To je skvělý doporučení.

image
Pavlovský     21:17 19.11. 2018 image

Feroš: Protože ty první díly jsou hodně "ábíčkovský". Hrozně popisný... a ne moc zábavný. Ve chvíli, kdy se hrdina dostal do světa Pandarve, šlo to s kvalitou hodně nahoru a začala se rozvíjet grafická stránka. Rozhodně se série stala slavnou až díky těm pozdějším dílům, a když už jsme chtěli sérii představit, tak už rovnou tím nejlepším. Ty začátky jsou až moc retro.

image
Feroš     21:01 19.11. 2018

U Storma jsem četl album,co u nás před lety vyšlo a jo,líbilo se mi to,proto doufám,že se na něj u mně dostane místa.
+Otázka:Prý to nejsou první alba série,tak proč vychází takhle?Proč ne od prvního dílu?

image
Fimi     19:35 19.11. 2018

Jasný už to vidím, jsem tak nahypovaný že si ani nevšimnu titulu neměli byste minout


Jinak Storm super

Auditorium

strana 2 z 1742    << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1742 > >>

Přidat příspěvek do auditoria

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Připravujeme

Sherlock 1: Studie v růžové

Pavlovský [23:37 18.11. 2018]
Pokud se něco nepodělá, tak jo.


mm [20:15 18.11. 2018]
Bylo by to dostupné ještě do 24.12.? Předem děkuji za odpověď :)


sj [22:45 16.11. 2018]
Zdravím, myslíte, že stihnete vydat ještě před vánoci? Rád bych daroval pod stromeček :)


Lobo: Dědička a další příběhy

Feroš [06:23 16.11. 2018]
Ach jo,doufal jsem v ten prosinec.


Aktuality

Bojový anděl Alita 3: Cesta ke svobodě

jh666 [17:15 18.11. 2018]
Vy naděláte s logem, podívejte se, co DC udělalo s hřbety New52 sérií, když přešli na DC You https://i.redd.it/v8ydvmhy9im01.jpg


xflori01 [16:33 18.11. 2018]
To sice neladí. Ale k této změně došlo u všech sérií, u všech komiksů. Nakladatelství si změnilo logo, které dává na hřbety a zadní stránky knih. Také vytvořila poddodělení, ke kterým vytvořili vlastní stránky - viz. Cre....


Mara [10:12 18.11. 2018]
Ahoj, proc doslo ke zmene loga na hrbetu knizky oproti predchozim dilum? Vubec to ted v knihovnicce neladi :(


Hvězdný prach - Romance v říši kouzel

het2 [15:30 18.11. 2018]
Knizka vypada nadherne. S jednim velkym ALE - velka skoda zvoleneho fontu, hlavne tedy velikosti. Vetsina stranek je tak nejak prazdna, odstavce jsou od sebe odrazene hrozne daleko a to pismo je titerne. Fakt se to spatn....


Skalpy 9: Zatni pěsti

rooty [12:02 18.11. 2018]
Dekuji za tuhle pecku!!! Porad verim, ze se pustite do Bastardu, az tohle zakoncite. Klidne i formou startovace. Aaron je perfektni v tomto zanru, jeho Marvelovky jsou pouze lehoucky odvar.


Čarodějova nevěsta 5

Petr Litoš [21:58 15.11. 2018]
Skoro jiste melo ;-)


Modrá CREW

Sirius.svk [15:34 04.11.2018]
tirreus predpokladám že hľadáš toto: "tirreus — 11.12.2016 11:15 Ahojte redakčníci a všichni čtenáři, nejdříve bych chtěl poděkovat za nádherné dva díly Ekhö. Do budoucna bych si rozhodně přál jeho pokračování, protože ve Francii už vyšel 5. a 6. díl. To je moje jasná první volba, bylo by moc hezké tuhle celou tuhle řadu převést do češtiny, jak bude postupně vycházet a dotáhnout ji do konce. No a pak, kdybych si mohl přát, tak v podstatě COKOLIV od Alessandra Barbucciho (priority v tomto pořadí - Lord of Burger, Sky Doll, CHOSP,...) nebo od Christopha Arlestona (Le chant d'Excalibur, Les Naufragés d’Ythaq, Légendes de Troy, zvláště pak Ploneïs l'Incertain, a spoustu dalších...). Když to mám zobecnit, tak COKOLIV z nakladetelství Soleil :) Než tohle všechno vydáte, tak máte co dělat :))) Jsem velkým fandou francouzské a belgické školy, takže prosím pozornost zaměřit tam :) Ale jinak, všechny tři navržené série na 4. a 5. díl modré crwe se mi líbí a s chutí bych si je přečetl :) Díky a mějte se hezky :) Moc se těším! :)"


brum brum [21:33 03.11.2018]
tirreus: Tak jestli víš, že to bylo přibližně před rokem, hledej přes čísla stránek dole a podle data. Jinak lze hledat na google přes site:stránkatečkakoncovka text. Ale ne vždycky tě to pak na webu crwe hodí přímo na tu stránku, kterou ti to najde. Jestli ti jde ale aspoň o text, tak ten takto najít můžeš přímo přes vyhledavač, pokud si aspo něco z textu pamatuješ.


Sirius.svk [20:55 03.11.2018]
tirreus obávam sa že možnosť vyhľadávať tu nie je.
199306 [19:04 21.11. 2018]
Prodávám

HELLBOY-SÉMĚ ZKÁZY (1. vydání) klasická verze
HELLBOY-SÉMĚ ZKÁZY (1. vydání) látková verze, vyšlo 100 kusů

Nabídky prosím do mailu. Do konce listopadu. Prodám nejvyšším nabídkám. Klasickou verzi za méně než 1500 neprodám a látkovou za méně než 3000 neprodám.
199306@centrum.cz


Peeta [18:28 21.11. 2018]
Zdravím!
Prodám následující komiksy:
UKK:
KLAN M
Syn klanu M
Zombie z Marvelu
Iron Man - extremis
Strange - přísaha
Thor - znovuzrození
Iron Man - 5 nočních můr
Obležení
Daredevil - zmrtvýchvstání
Thor - hledání bohů
Cap America - nový úděl
Ultimates - nadčlověk

DC:
Superman pro zítřek kniha 1
Superman pro zítřek kniha 2 - zabalená
Poslední syn kryptonu - zabalená
Wonder Woman - ztracený ráj, kruh - obě zabalené
Superman - brainiac - zabalená
Superman odkaz - kniha 1,2 zabalené obě

Cena + poštovné dohodou, knihy jsou ve skvělém stavu, max 1 čtené a nebo nové. Můžu zaslat foto v případě zájmu.


Fimi [11:40 21.11. 2018]
Prodám dckk 51 ks za 8000 Kč...jako nové, jednou čtené nebo jen prolistovane.

Batman Ticho souborné paperback jako nový 800 Kč
Superman Pro zítřek komplet 1-2 bb art 400 Kč

Druuna 1-3 komplet, pevná vazba, 3000 Kč
Cena včetně poštovného

V angličtině Dc Deluxe Rebirth (znovuzrození)kus za 500 Kč..jedna kniha obsahuje dvě volume, větší formát, bonusy, pevná vazba

Batman kniha 1a2
Flash kniha 1a2
Wonder woman kniha 1
Batman Flash Buttom...300 Kč

Spawn Origins Deluxe kniha 1, 3000 Kč výborný stav
Spawn Origins Deluxe kniha 2, 600 Kč

filipmikolasek1@gmail.com
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner