crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Blade

obrázek k zajímavosti Stalo sa vám, že vám žena, prípadne muž, zanechal na krku niečo viac než len cucflek? Nevidíte sa v zrkadle, máte predåžené rezáky, nadludskú silu a neukojitelnú chuť na krv? No, blahoželám vám, je z vás upír, prípadne vamp. A ako správne tvory noci, by ste mali vedieť niečo o našom najväčšom protivníkovi. Nie, nehovorím o slnečnom svetla, ani striebre, ani o cesnaku, či kríži. Reč je o Bladeovi.

Povieme si niečo o jeho pôsobení v komiksoch. Kde sa vzal, kto to vlastne je a prečo sa snaží, ako sa pekne vraví, „vopíchat“ všetky tvory noci, vrátane hlavného šéfa, Drakulu.

Blade sa prvýkrát objavil v roku 1973, v desiatom čísle série The Tomb of Dracula. Zabudnite na vazbiča s coolovým zostrihom, striebornými kolíkmi, brokovnicou a mečom. Zabudnite na Wesleyho Snipesa. Vtedy tu bol iba obyčajne vyzerajúci chlap s afrom, divnými okuliarmi a drevenými dýkami. Za jeho zrodom stáli, držitel mnohých ocenení Marv Wolfman (Crisis of Infinite Earths) a kreslič Gene Colan (Daredevil, Howard the Duck). Za jeho doslovný zrod mohol upír menom Deacon Frost. Koncom devätnásteho storočia, v istom bordeli, mala tehotná prostitútka Tara Brooksová pôrodné bolesti. Bol povolaný doktor, aby jej pomohol pri pôrode, lenže ten z nej, namiesto pomoci, vysal všetku krv, čím ju zabil. Dieťa prežilo a Frostovým pričinením sa mu do krvi dostali enzými vďaka ktorým získal upíriu silu a všetky ostatné vlastnosti, ktoré robia upíra upírom. S jediným rozdielom: bol odolný voči všetkému čo upírom škodí. Technicky povedané – Blade je dhampír. Laicky povedané – je to daywalker/denný tvor.

Lenže Blade nie je jediným lovcom upírov a má aj pár spojencov. V sérii The Tomb of Dracula sa stretol s Quincym Harkerom (syn Jonathana Harkera), Rachel Van Helsingovou (pravnučka Abrahama Van Helsinga) a Frankom Drakeom (potomok Drakulu). Jeho spojencom sa stal aj „nepravý“ upír Morbius. Neskôr narazil na súkromného upírieho detektíva, Hannibala Kinga. Blade, Drake a King založili tým lovcov upírov menom Nightstalkers. Lenže toto partnerstvo velmi dlho nevydržalo a Blade bol opäť sám.

Okrem príbehov v The Tomb of Dracula a Nightstalkers vystupoval aj v sériách, ako napríklad Adventure into Fear, Vampire Tales, Marvel Preview... Až neskôr dostal svoju vlastnú sériu, Blade: The Vampire Hunter, ktorá mala desať dielov. Potom nasledovali one-shoty Blade: Crescent City Blues a Sins of the Father. V Marveli sa rozhodli vydať ďalšiu šesťdielnu sériu, ale vydali z nej iba tri čísla. Potom bola vydaná ďalšia miniséria, Blade: Vampire Hunter. Nasledovala druhá séria menom Blade, tá mala iba šesť čísiel. A posledná, tretia séria Blade, vydržala iba dvanásť čísiel.

Blade má na vlastné minisérie fakt smolu. Ten chudák dokonca prišiel o ruku. O okolnostiach toho incidentu nebudem hovoriť, len dodám, že Blade, ako zamestnanec S.H.I.E.L.D.u, dostal náhradnú „ruku.“ Po všetkých týchto útrapách skončil v Britskej tajnej službe, MI13.

Blade, ako postava to nemá práve najlahšie. Ludí nezaujíma, že už po tisící krát „vopíchal“ Drakulu, že nechce piť krv ludí, že je dobrý v zabíjaní... niečo tomu chýba. Môžeme byť radi, že je úspešný aspoň vo filmoch – hlavne v tom prvom - v ktorých ho výborne stvárnil Wesley Snipes. Okrem filmov sa táto postava objavila aj v televíznom seriáli, Blade: The series. V ňom ho nestvárnil Snipes, ale americký herec a hudobník Kirk Jones. Tento seriál mal krátku životnosť: jedna séria, dvanásť dielov a koniec. A pozmenený Blade sa párkrát objavil aj v animovanom seriáli Spider-man: The Animated Series.


kliknutím na náhled zobrazíte obrázek v plné velikosti

náhled obrázku
náhled obrázku

připojená galerie

04.01. 2009 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 4Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

Darker [14:25 14.11. 2018]
Ten chlapec má pravdu, chtělo by to i hlasování o šéfku Crwe, Druna vs Catwoman apod., hmmm :)


Radek Blacksad [12:59 14.11. 2018]
Pre redakciu - Zaujímavý nápad to hlasovanie o Šéfa Crwe, fakt, že hej. Je to samozrejme vaša vec, aké postavy ste tam dali súťažiť, ale je dosť divné, že tam je Sherlock, keď ešte nevyšla ani jedna časť (ok, jedna do ko....


Fimi [21:18 13.11. 2018]
četl někdo novinku od Jeffa Lemira Doctor Star & The Kingdom Of Lost Tomorrows : From the World of Black Hammer a od Ricka Remendera Death or Glory Volume 1: She's Got You? koukám, že je to něco uplně nového, je to d....


foxer [13:26 13.11. 2018]
RIP Stan


Připravujeme

Lobo: Dědička a další příběhy

Clay [14:06 14.11. 2018]
A co dotisky starších dílů?


Darker [08:08 14.11. 2018]
Dotaz, jak moc se chce Velkému Šéfovi, bude chtít vyjít v prosinci nebo to zase posunete?


Temná věž - Pistolník 1: Pouť začíná

Kapis [09:03 14.11. 2018]
Ta druhá série má 6 knih


Feroš [21:42 13.11. 2018]
Fimi:Co jsem se koukal na wiki,tak tohle je vlastně něco jako 2.série a ta má asi 5 knih a pak tam je ještě jedna,která má asi taky 5 knih+nějaké one-shoty


Fimi [21:26 13.11. 2018]
ty nově potvrzené knihy dnes na Alasu hub, jsou poslední ze serie, nebo kolik to má celkem knih?


Vydali jsme

Kůstek 1: Útěk z Kůstkova (barevné vydání)

Kapis [08:49 13.11. 2018]
Já už čb verzi odprodal


Modrá CREW

Sirius.svk [15:34 04.11.2018]
tirreus predpokladám že hľadáš toto: "tirreus — 11.12.2016 11:15 Ahojte redakčníci a všichni čtenáři, nejdříve bych chtěl poděkovat za nádherné dva díly Ekhö. Do budoucna bych si rozhodně přál jeho pokračování, protože ve Francii už vyšel 5. a 6. díl. To je moje jasná první volba, bylo by moc hezké tuhle celou tuhle řadu převést do češtiny, jak bude postupně vycházet a dotáhnout ji do konce. No a pak, kdybych si mohl přát, tak v podstatě COKOLIV od Alessandra Barbucciho (priority v tomto pořadí - Lord of Burger, Sky Doll, CHOSP,...) nebo od Christopha Arlestona (Le chant d'Excalibur, Les Naufragés d’Ythaq, Légendes de Troy, zvláště pak Ploneïs l'Incertain, a spoustu dalších...). Když to mám zobecnit, tak COKOLIV z nakladetelství Soleil :) Než tohle všechno vydáte, tak máte co dělat :))) Jsem velkým fandou francouzské a belgické školy, takže prosím pozornost zaměřit tam :) Ale jinak, všechny tři navržené série na 4. a 5. díl modré crwe se mi líbí a s chutí bych si je přečetl :) Díky a mějte se hezky :) Moc se těším! :)"


brum brum [21:33 03.11.2018]
tirreus: Tak jestli víš, že to bylo přibližně před rokem, hledej přes čísla stránek dole a podle data. Jinak lze hledat na google přes site:stránkatečkakoncovka text. Ale ne vždycky tě to pak na webu crwe hodí přímo na tu stránku, kterou ti to najde. Jestli ti jde ale aspoň o text, tak ten takto najít můžeš přímo přes vyhledavač, pokud si aspo něco z textu pamatuješ.


Sirius.svk [20:55 03.11.2018]
tirreus obávam sa že možnosť vyhľadávať tu nie je.
Fimi [11:19 14.11. 2018]
Collector děkuju, už jsem se bál


Collector [11:16 14.11. 2018]
Fimi: Je to dobré,mám totiž dva, jeden jsem si koupil, druhý jsem dostal náhodou :-)


Zerg [11:12 14.11. 2018]
Zdravím,aktualizace prodejního inzeratu

Darth Vader Omnibus 1800,-Kč
(anglicky, novej marvel, pevna vazba, 736 stran)

Ukk Hulk proti světu 400,-Kč

Vše v super stavu, jen bylo odpaněno jedním přečtením. V sobotu jedu do Prahy, můžu to vzít s sebou na předání. O ceně jsem ochoten jednat.

V případě zájmu pište na broodlord@centrum.cz
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner