crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Blade

obrázek k zajímavosti Stalo sa vám, že vám žena, prípadne muž, zanechal na krku niečo viac než len cucflek? Nevidíte sa v zrkadle, máte predåžené rezáky, nadludskú silu a neukojitelnú chuť na krv? No, blahoželám vám, je z vás upír, prípadne vamp. A ako správne tvory noci, by ste mali vedieť niečo o našom najväčšom protivníkovi. Nie, nehovorím o slnečnom svetla, ani striebre, ani o cesnaku, či kríži. Reč je o Bladeovi.

Povieme si niečo o jeho pôsobení v komiksoch. Kde sa vzal, kto to vlastne je a prečo sa snaží, ako sa pekne vraví, „vopíchat“ všetky tvory noci, vrátane hlavného šéfa, Drakulu.

Blade sa prvýkrát objavil v roku 1973, v desiatom čísle série The Tomb of Dracula. Zabudnite na vazbiča s coolovým zostrihom, striebornými kolíkmi, brokovnicou a mečom. Zabudnite na Wesleyho Snipesa. Vtedy tu bol iba obyčajne vyzerajúci chlap s afrom, divnými okuliarmi a drevenými dýkami. Za jeho zrodom stáli, držitel mnohých ocenení Marv Wolfman (Crisis of Infinite Earths) a kreslič Gene Colan (Daredevil, Howard the Duck). Za jeho doslovný zrod mohol upír menom Deacon Frost. Koncom devätnásteho storočia, v istom bordeli, mala tehotná prostitútka Tara Brooksová pôrodné bolesti. Bol povolaný doktor, aby jej pomohol pri pôrode, lenže ten z nej, namiesto pomoci, vysal všetku krv, čím ju zabil. Dieťa prežilo a Frostovým pričinením sa mu do krvi dostali enzými vďaka ktorým získal upíriu silu a všetky ostatné vlastnosti, ktoré robia upíra upírom. S jediným rozdielom: bol odolný voči všetkému čo upírom škodí. Technicky povedané – Blade je dhampír. Laicky povedané – je to daywalker/denný tvor.

Lenže Blade nie je jediným lovcom upírov a má aj pár spojencov. V sérii The Tomb of Dracula sa stretol s Quincym Harkerom (syn Jonathana Harkera), Rachel Van Helsingovou (pravnučka Abrahama Van Helsinga) a Frankom Drakeom (potomok Drakulu). Jeho spojencom sa stal aj „nepravý“ upír Morbius. Neskôr narazil na súkromného upírieho detektíva, Hannibala Kinga. Blade, Drake a King založili tým lovcov upírov menom Nightstalkers. Lenže toto partnerstvo velmi dlho nevydržalo a Blade bol opäť sám.

Okrem príbehov v The Tomb of Dracula a Nightstalkers vystupoval aj v sériách, ako napríklad Adventure into Fear, Vampire Tales, Marvel Preview... Až neskôr dostal svoju vlastnú sériu, Blade: The Vampire Hunter, ktorá mala desať dielov. Potom nasledovali one-shoty Blade: Crescent City Blues a Sins of the Father. V Marveli sa rozhodli vydať ďalšiu šesťdielnu sériu, ale vydali z nej iba tri čísla. Potom bola vydaná ďalšia miniséria, Blade: Vampire Hunter. Nasledovala druhá séria menom Blade, tá mala iba šesť čísiel. A posledná, tretia séria Blade, vydržala iba dvanásť čísiel.

Blade má na vlastné minisérie fakt smolu. Ten chudák dokonca prišiel o ruku. O okolnostiach toho incidentu nebudem hovoriť, len dodám, že Blade, ako zamestnanec S.H.I.E.L.D.u, dostal náhradnú „ruku.“ Po všetkých týchto útrapách skončil v Britskej tajnej službe, MI13.

Blade, ako postava to nemá práve najlahšie. Ludí nezaujíma, že už po tisící krát „vopíchal“ Drakulu, že nechce piť krv ludí, že je dobrý v zabíjaní... niečo tomu chýba. Môžeme byť radi, že je úspešný aspoň vo filmoch – hlavne v tom prvom - v ktorých ho výborne stvárnil Wesley Snipes. Okrem filmov sa táto postava objavila aj v televíznom seriáli, Blade: The series. V ňom ho nestvárnil Snipes, ale americký herec a hudobník Kirk Jones. Tento seriál mal krátku životnosť: jedna séria, dvanásť dielov a koniec. A pozmenený Blade sa párkrát objavil aj v animovanom seriáli Spider-man: The Animated Series.


kliknutím na náhled zobrazíte obrázek v plné velikosti

náhled obrázku
náhled obrázku

připojená galerie

04.01. 2009 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 4Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

Fimi [22:12 25.01. 2020]
Brum: nejsem zrovna dospívající


ňouma [21:59 25.01. 2020]
brum brum: Jo, vystihnul si to přesně. V obou dnešních příspěvcích.


Fimi [21:11 25.01. 2020]
Nouma už bys mohl pochopit že ne všichni milují DC pro náctileté a méně. Možná to je pro její věkovou kategorii ale rozhodně ji takové věci nezajímají. Sorry zase jsem to nedocetl, nejde to.


brum brum [21:11 25.01. 2020]
Doporučený věk u DJL je 7 až 11, to pro starší děti spíš není. Pro nás infantilní děduly to je jak dělaný, pro dospívající spíš ne, ti ohrnují nad něčím takovým nos.


ňouma [20:42 25.01. 2020]
Fimi: Právě pro ně toho teď Crew vydává hodně. Nejenom DJL, ale hlavně Young Adult. Mera, Catwoman, Válkonoška a jestli to bude pokračovat tímhle tempem tak bude v červenci Raven a v září Breaking Glass. A to by bylo per....


Aktuality

Ediční plán 2020: Březen

brum brum [15:35 25.01. 2020]
Asi jo. Kdyby to tu vyšlo už v minulosti, tak by to jako abíčkové komiksy byl hit určitě, takhle je otázka, kolik z těch potenciálních kupujících, kteří by to žrali, akorát o tom ještě nevědí, by se o tom dozvědělo a dom....


Gmork [11:10 25.01. 2020]
ad Blueberry: To mám komplet koupené a přečtené od polského Egmontu a podle mě je to jeden z nejlepších westernů, ne-li úplně nejlepší, lepší je snad už jen Buddy Longway, ale to je spíš zálesácký komiks. U Blueberryho j....


Gmork [09:44 25.01. 2020]
Fimi: Díky. Chtěl jsem si zrovna Fade out koupit v zahraničí, tak chvíli ještě počkám, českému překladu dám přednost. Od Brubakera zrovna čtu Daredevila a je to námrd.


TonyT [15:33 24.01. 2020]
Blueberry, tak jsem se na to díval všude možně a asi by mě to vůbec nevadilo. Nevím jak příběh, navíc místy to vypadá pěkně ukecaně, ale pokud to není jenom plácání do větru, tak za tu parádní kresbou za mě jo :-)


brum brum [15:03 24.01. 2020]
Mě to taky baví, ale ne všechno, tu starší uhlazenou klasiku rád vyloženě nemám. Rozloučím se stylově: Na tomhle světě existují dva typy lidí, příteli. Ti, co se někdy učili němčinu a pak ti, co jsou normální. Já se ....


Modrá CREW

brum brum [18:21 11.01.2020]
J. P., že se ke mně nikdo další nepřidal taky mluví proti. A jak se komiksové westerny rozmáhají je spíš důvod pro nevydání, konkurence bude značná a lidi budou vybírat.


Pavlovský [16:35 03.01.2020]
brum brum: Dva problémy. Jeden je, že je to dlouhá série a do MC vybíráme teď už především uzavřené příběhy. A druhá je osobní - moc mě to nebavilo. Přijde mi to už starý a Swolfsovu kresbu zrovna nemusím.


brum brum [23:02 30.12.2019]
V poslední době jsou v oblibě westerny. Váš Hrobař, Bouncer od Arga, Sykes od Vybírala, ten na příští rok chystá další dva westerny, nešlo by do hlasování zařadit Durango, co kdysi začal vydávat Barlow? Je to sice starý, ale v tomhle žánru by to nemuselo až tak vadit. Plusem je nedostupnost (nenašel jsem, nebo hledal blbě) anglické verze.
Cabal [16:28 25.01. 2020]
Prodám kompendia Witchblade 1+2, Darkness 1+2
Nečtené, top stav.

Koupím

Corto Maltese - Celtic Tales (Eurocomics/IDW)

cenobite@seznam.cz


DegiCZ [12:48 25.01. 2020]
Prodám Spiderman komiksový komplet 1-9. Nenadchlo mě to. Cena 1000. Moc bych to chtěl prodat dohromady. Popřípadě se nebráním i výměně za něco co sháním. A snížit o to cenu. Osobní odběr Český Brod a nebo Praha Kavčí Hory. Nebo pošta s platbou předem. Při rychlém jednání a osobním odběru 900 Michalstrnad88@seznam.cz


Radek Blacksad [01:06 25.01. 2020]
Predávam

Československú komiksovú legendu BUBLINKY (vychádzalo to u nás v rokoch 1990, 1991 a 1992).

Mám viac čísel, najlepšia možná kvalita (od doby vydania zabalené), pre viac info píšte na radoslav.benko@gmail.com
Před Incalem (Fantasyplanet.cz)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž