crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Blade

obrázek k zajímavosti Stalo sa vám, že vám žena, prípadne muž, zanechal na krku niečo viac než len cucflek? Nevidíte sa v zrkadle, máte predåžené rezáky, nadludskú silu a neukojitelnú chuť na krv? No, blahoželám vám, je z vás upír, prípadne vamp. A ako správne tvory noci, by ste mali vedieť niečo o našom najväčšom protivníkovi. Nie, nehovorím o slnečnom svetla, ani striebre, ani o cesnaku, či kríži. Reč je o Bladeovi.

Povieme si niečo o jeho pôsobení v komiksoch. Kde sa vzal, kto to vlastne je a prečo sa snaží, ako sa pekne vraví, „vopíchat“ všetky tvory noci, vrátane hlavného šéfa, Drakulu.

Blade sa prvýkrát objavil v roku 1973, v desiatom čísle série The Tomb of Dracula. Zabudnite na vazbiča s coolovým zostrihom, striebornými kolíkmi, brokovnicou a mečom. Zabudnite na Wesleyho Snipesa. Vtedy tu bol iba obyčajne vyzerajúci chlap s afrom, divnými okuliarmi a drevenými dýkami. Za jeho zrodom stáli, držitel mnohých ocenení Marv Wolfman (Crisis of Infinite Earths) a kreslič Gene Colan (Daredevil, Howard the Duck). Za jeho doslovný zrod mohol upír menom Deacon Frost. Koncom devätnásteho storočia, v istom bordeli, mala tehotná prostitútka Tara Brooksová pôrodné bolesti. Bol povolaný doktor, aby jej pomohol pri pôrode, lenže ten z nej, namiesto pomoci, vysal všetku krv, čím ju zabil. Dieťa prežilo a Frostovým pričinením sa mu do krvi dostali enzými vďaka ktorým získal upíriu silu a všetky ostatné vlastnosti, ktoré robia upíra upírom. S jediným rozdielom: bol odolný voči všetkému čo upírom škodí. Technicky povedané – Blade je dhampír. Laicky povedané – je to daywalker/denný tvor.

Lenže Blade nie je jediným lovcom upírov a má aj pár spojencov. V sérii The Tomb of Dracula sa stretol s Quincym Harkerom (syn Jonathana Harkera), Rachel Van Helsingovou (pravnučka Abrahama Van Helsinga) a Frankom Drakeom (potomok Drakulu). Jeho spojencom sa stal aj „nepravý“ upír Morbius. Neskôr narazil na súkromného upírieho detektíva, Hannibala Kinga. Blade, Drake a King založili tým lovcov upírov menom Nightstalkers. Lenže toto partnerstvo velmi dlho nevydržalo a Blade bol opäť sám.

Okrem príbehov v The Tomb of Dracula a Nightstalkers vystupoval aj v sériách, ako napríklad Adventure into Fear, Vampire Tales, Marvel Preview... Až neskôr dostal svoju vlastnú sériu, Blade: The Vampire Hunter, ktorá mala desať dielov. Potom nasledovali one-shoty Blade: Crescent City Blues a Sins of the Father. V Marveli sa rozhodli vydať ďalšiu šesťdielnu sériu, ale vydali z nej iba tri čísla. Potom bola vydaná ďalšia miniséria, Blade: Vampire Hunter. Nasledovala druhá séria menom Blade, tá mala iba šesť čísiel. A posledná, tretia séria Blade, vydržala iba dvanásť čísiel.

Blade má na vlastné minisérie fakt smolu. Ten chudák dokonca prišiel o ruku. O okolnostiach toho incidentu nebudem hovoriť, len dodám, že Blade, ako zamestnanec S.H.I.E.L.D.u, dostal náhradnú „ruku.“ Po všetkých týchto útrapách skončil v Britskej tajnej službe, MI13.

Blade, ako postava to nemá práve najlahšie. Ludí nezaujíma, že už po tisící krát „vopíchal“ Drakulu, že nechce piť krv ludí, že je dobrý v zabíjaní... niečo tomu chýba. Môžeme byť radi, že je úspešný aspoň vo filmoch – hlavne v tom prvom - v ktorých ho výborne stvárnil Wesley Snipes. Okrem filmov sa táto postava objavila aj v televíznom seriáli, Blade: The series. V ňom ho nestvárnil Snipes, ale americký herec a hudobník Kirk Jones. Tento seriál mal krátku životnosť: jedna séria, dvanásť dielov a koniec. A pozmenený Blade sa párkrát objavil aj v animovanom seriáli Spider-man: The Animated Series.


kliknutím na náhled zobrazíte obrázek v plné velikosti

náhled obrázku
náhled obrázku

připojená galerie

04.01. 2009 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 4Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Joe Golem [2]

Secret Wars: Agents of Atlas [0]

Fistful of Blood [0]

Switch [0]

Mythic [0]


Aktuality

Promised Neverland versus Berserk! Na Animefestu!

RaketovýŽid [11:50 20.05. 2018]
Gmork: Taky bych rád viděl Vagabonda u nás, ale ta série má 9 knih asi jako že Sin City má jen jednu. Vagabond je skoro stejně dlouhý jako Berserk.


Gmork [07:24 20.05. 2018]
To je vážně překvapení, Neverland mám rád, ale klidně bych si vsadil na Berserka. Je vidět, že hlasovali mladší ročníky. Ale stejně se moc přimlouvám za Vagabonda, tahle série má stejný kultovní status jako Berserk a má ....


Gmork [07:24 20.05. 2018]
To je vážně překvapení, Neverland mám rád, ale klidně bych si vsadil na Berserka. Je vidět, že hlasovali mladší ročníky. Ale stejně se moc přimlouvám za Vagabonda, tahle série má stejný kultovní status jako Berserk a má ....


martin [07:18 20.05. 2018]
Lee: ono je lepsie neobhajovat svoje oblubene diela moc agresivne, prip. stylom "toto je najvacsia pecka a komu sa nepaci, tak je idiot" - poznam vela ludi (a myslim, ze to snad musia byt vsetci:), ktorych take....


RaketovýŽid [00:40 20.05. 2018]
"ta subkultura tady stoji za prd" právě kvůli lidem jako Lee, kteří asi musí srát na všechno, co se jim nelíbí.


Mezi řádky 6: Tommy Taylor a válka slov

TonyT [16:09 19.05. 2018]
Vydržel jsem do čtvrtého svazku a dál už jsem to nedal. Uvidím, možná že do toho ještě naskočím. Lucifer je ale pro mě nepřekonatelný.


Auditorium

Douglass [11:39 20.05. 2018]
Dal bych sem foto toho hřbetu, ale nevím jak.


TonyT [16:03 19.05. 2018]
Také jsem si u Skalpů ničeho nevšiml, tam nevidím problém.


yogi [11:55 19.05. 2018]
Nikdy jsem si u hřbetu Skalpů ani jiných komiksů ničeho nevšiml a ani nemám v úmyslu to jít do knihovny s lupou a mikrometrem kontrolovat . A pod slovem tragédie si představuju , že mi vyhoří knihovna , nebo tak něco .


Připravujeme

All-Star Batman 1: Můj největší protivník

Fry [18:00 19.05. 2018]
Třetí a zároveň poslední díl se letos asi už nestihne? Žejo?


Modrá CREW

Charvos [07:58 06.04.2018]
j, vidim to stejne jako Fetty, spousta lidi bere modrou crew jako evropskou radu. ---- sam sem zvedavy jaky orbital bude, kresba (hlavne postav) se mi nelibi, ale pribeh muze byt zajimavy. no necham se prekvapit


Fefty [07:43 06.04.2018]
Darker: Jo, já chápu, že u nás není Millar (ale třeba taky Ellis, Brubaker apod.) tak populární jako manga. I když je mi líto, že Češi ignorují inteligentní scénáristy, kteří jsou zaslouženě všude jinde superhvězdy, a místo toho si koupí nějakou blbost podle počítačové hry, je to jako stěžovat si na výsledky voleb - holt rozhoduje vkus většiny. Ale u těch Kingsmanů mám pořád pocit, že se o nich nerozhodovalo v rovných podmínkách - to, že si Modrou Crew předplatili hlavně ti, kterým tady dlouho chyběl evropský komiks, je myslím jasné. Stejně tak jako že nenasycený fanoušek Evropy nebude hlasovat pro Millara. Takže jo, nejsou asi tak populární, ale ta účast v téhle anketě a potom nevydání s odůvodněním "Hlas lidu promluvil" mi v tomhle případě připadá stejně nefér :-)


Darker [07:09 06.04.2018]
Ne, Kingsmani nedoplatili na to, že se ocitli "na metalovém koncertě". Prostě a jednoduše nejsou populární tak jako jiní. Spousta lidí prostě Millara nemusí, jinak by Zabijačka nebyla na Startovači. Už pochopte, že nás, co se nám Millarovy věci líbí je postě málo. Taky bych rád jiné věci než se vydávají, ale asi máme prostě vyhraněný styl. Těd letí Manga, Scifi a pláštěnkáři, tak to prostě je, podívej se na Top ten u crwe a sám vydíš, že ani ta Modrá Crew se popularitou nevyrovná výše zmíněným.
Karol._. [12:09 20.05. 2018]
Koupím TG 2,3,4,5,7
Pokud mate budu rada kdyz se ozvete


Agiru [10:59 20.05. 2018]
OMNIBUSY prodane


petrf5 [19:16 19.05. 2018]
Prodávám komiksy i komiksové knihy za velmi dobré ceny od koruny na Aukru -průběžně přidávám ,tak kdyžtak mrkněte na uživatele kazisuk1 Díyk
Sandman 2: Domeček pro panenky (MDSComics)
Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný (fantasya.cz)
Zero 4: Kdo ohněm (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner koreastudio.cz