crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Dark Reign The List: Punisher

obrázek k zajímavosti Frank Castle je màtvy, nech žije Franken-Castle...

Norman Osborn je v očiach verejnosti hrdina. Pre ostatných, ktorí poznajú pravdu o jeho získaní moci a o jeho manipulatívnej samovláde, je to prvotriedny hajzel a psychopat, ktorého treba odstrániť. Jedným z jedincov, ktorí si to myslia je aj Frank Castle aka Punisher. Ten sa pokúšal Osborna zabiť, ale zatial sa mu to nepodarilo. Tomuto príbehu sa venuje nová séria Punisher, ktorú píše Rick Remender (Crawl Space XXXombies).

Ale Frank nie je jediný, kto ide Osbornovi po krku. Jestvuje mnoho hrdinov, ktorí s ním nechcú spolupracovať. A každý kto ide proti Osbornovi, je jeho nepriatelom. Preto si Norman zostavil zoznam ludí na odpis. Okrem Punishera si v ňom našli miesto aj tímy Avengers, Secret Warriors, X-Men a hrdinovia Daredevil, Hulk a Wolverine. To sa odohráva v sérii Dark Reign: The List.

Čitatelia čakali takmer celý rok, než sa Norman rozhodol konať. Do tej doby sme tu mali iba série zaoberajúce sa Osbornom a jeho tímom Dark Avengers. Teraz sa v Marveli asi rozhodli, že je načase zakročiť a povoliť uzdu fantázii. A musím povedať, že tento one-shot s Punisherom je jeden z najzásadnejších.

Žiadny čitatel, či už iba série Punisher, alebo iných komiksov s Punisherom, by si tento one-shot nemal nechať ujsť. Príbeh je velmi priamočiary. Frank je ďalší na Normanovom „shit liste“ a je načase ho z neho nadobro vyškrtnúť. Tak na neho pošle svoje jednotky z H.A.M.M.E.R.u – bývalý S.H.I.E.L.D. – ktoré sa preháňajú na upravených Goblinovských klzákoch, a keby náhodou stretnutie s nimi prežil, tak je tu ešte stále Normanovo eso v rukáve. Jeho Wolverine, Daken. Loganov syn, ktorý narozdiel od svojho otca nemá žiadnu česť, a ak s niekým bojuje, tak iba na smrť.

Musím povedať, že som bol týmto príbehom velmi milo prekvapený. Očakával som nejakú omáčku zloženú z obkecávačiek a krátkeho boja. Namiesto toho tu máme brutálny boj s akciou na plné gule a bez zbytočných rečí. Istým spôsobom mi to pripomenulo výborný Millarov príbeh Wolverine: Enemy of state, v ktorom Logan s vymytým mozgom masakroval agentov S.H.I.E.L.D.u a superhrdinov ako na bežiacom páse. A pripomenula mi to aj kresba Johna Romitu Jr., ktorý ten príbeh kedysi nakreslil a zhostil sa nakreslenia aj tohto one-shotu. Kresba Romitu Jr. je v tomto príbehu plná násilia, krvi a šokujúcich scénok, ktoré by sa dali prirovnať k brutálnej jazde v sérii Kick-Ass. Zarazilo ma, že Marvel povolil zobrazenie takých brutálnych scénok. Nie je tu žiadna cenzúra, žiadna tieňohra, pri ktorej vidíme len obrysy končatín. Asi chceli, aby bol Frankov záverečný boj pamätihodný. A podarilo sa im to. Frank Castle je màtvy, ale padol ako chlap. Ako kúsky chlapa.

Možno si poviete. Čo teraz? To sa v Marveli zbláznili? Zabijú jedného z najoblúbenejších antihrdinov? Nie tak celkom. Po prvé: Frank Castle bude naďalej vystupovať v Remenderovom Punisherovi, ale už nie ako Punisher, ale ako Franken-Castle. Bude z neho monštrum podobné Frankensteinovi. Je to retardované? Je. Ale určite si ten komiks prečítam, aby som vedel, čo chcú vlastne s takou postavou robiť. A potom ma asi premôže dáviaci reflex. Po druhé: Živý Punisher sa objaví v novej sérii od Jasona Aarona, jednoducho pomenovanej PunisherMAX. Takže ešte stále je tu nádej, že sa dočkáme návratu klasického Punishera. Raz sa to už stalo, môže sa to stať znovu.


kliknutím na náhled zobrazíte obrázek v plné velikosti

náhled obrázku
náhled obrázku

připojená galerie

29.11. 2009 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 16Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Joe Golem [2]

Secret Wars: Agents of Atlas [0]

Fistful of Blood [0]

Switch [0]

Mythic [0]


Aktuality

O nové manze je rozhodnuto!

Kinak [22:42 20.05. 2018]
Trvám na opakování ceremoniálu! :) njn co napsat tak si na berserka hole pockame zas nějaký ten rok anebo by crew pustila práva někomu jinému?


mkw [18:10 20.05. 2018]
Zajímavější by bylo vydat první díl od obou, čeho se prodá víc :) Mangy zatím beru jen jednorazovky nebo kratší věci. Berserka mám 5 knih EN a šel bych do něj. Nezemě nezájem :p


Fimi [15:03 20.05. 2018]
Trochu zklamání..ale co se dá dělat


Promised Neverland versus Berserk! Na Animefestu!

Lee [21:54 20.05. 2018]
Charvos: Taky jsem chtěl udělat pro Berserka maximum, ale bohužel to nevyšlo a já to nestihl, ale jak říkáš stejně by ty hlasy nic nezměnily, protože Berserk prohrál jasně ani vyrovnané to nebylo smutné.


Charvos [21:03 20.05. 2018]
pravda, taky sem byl ve fronte asi nejstarsi :) a chtel sem hlasovat pro bersekra, ale taky bych to nejak nevytrhnul


Charvos [21:01 20.05. 2018]
@Lee: no, ja tam byl dokonce jsem stal chvili ve fronte pred salem, ale pak sem dostal hlad, odesel, a po navratu byla fronta 10-ti nasobna tak sem to vzdal @Toren: vidim to stejne, prece by nedali hlasovat o necem co....


Gmork [20:52 20.05. 2018]
Darker: Já si teď objednal další díly Vinlandské ságy, Planetes, od Naoki Urasawi horor Monster a Pluto, nějaké knihy u hororu Higurashi, fantasy Magi, historický Příběh nevěsty, další knihu Blame! a Lži bohů od Kaori Oz....


Darker [20:32 20.05. 2018]
Gmork: Narutovi teďka bude vycházet 38 díl, takže to jde, jen musí být dost lidí, co si to koupí. Už tak teho teďka vychází dost. Počkej chvilku, až něco skončí a pak se uvidí, na co přijde řada.


Auditorium

Douglass [11:39 20.05. 2018]
Dal bych sem foto toho hřbetu, ale nevím jak.


Připravujeme

All-Star Batman 1: Můj největší protivník

Fry [18:00 19.05. 2018]
Třetí a zároveň poslední díl se letos asi už nestihne? Žejo?


Modrá CREW

Charvos [07:58 06.04.2018]
j, vidim to stejne jako Fetty, spousta lidi bere modrou crew jako evropskou radu. ---- sam sem zvedavy jaky orbital bude, kresba (hlavne postav) se mi nelibi, ale pribeh muze byt zajimavy. no necham se prekvapit


Fefty [07:43 06.04.2018]
Darker: Jo, já chápu, že u nás není Millar (ale třeba taky Ellis, Brubaker apod.) tak populární jako manga. I když je mi líto, že Češi ignorují inteligentní scénáristy, kteří jsou zaslouženě všude jinde superhvězdy, a místo toho si koupí nějakou blbost podle počítačové hry, je to jako stěžovat si na výsledky voleb - holt rozhoduje vkus většiny. Ale u těch Kingsmanů mám pořád pocit, že se o nich nerozhodovalo v rovných podmínkách - to, že si Modrou Crew předplatili hlavně ti, kterým tady dlouho chyběl evropský komiks, je myslím jasné. Stejně tak jako že nenasycený fanoušek Evropy nebude hlasovat pro Millara. Takže jo, nejsou asi tak populární, ale ta účast v téhle anketě a potom nevydání s odůvodněním "Hlas lidu promluvil" mi v tomhle případě připadá stejně nefér :-)


Darker [07:09 06.04.2018]
Ne, Kingsmani nedoplatili na to, že se ocitli "na metalovém koncertě". Prostě a jednoduše nejsou populární tak jako jiní. Spousta lidí prostě Millara nemusí, jinak by Zabijačka nebyla na Startovači. Už pochopte, že nás, co se nám Millarovy věci líbí je postě málo. Taky bych rád jiné věci než se vydávají, ale asi máme prostě vyhraněný styl. Těd letí Manga, Scifi a pláštěnkáři, tak to prostě je, podívej se na Top ten u crwe a sám vydíš, že ani ta Modrá Crew se popularitou nevyrovná výše zmíněným.
Agiru [22:36 20.05. 2018]
Koupim Batman TICHO limitovanu edici v pevne vazbe
top stav
majiteli nabidnu castku do mailu


Zbysek2410 [20:37 20.05. 2018]
KOUPÍM !!!
Zdravím všechny, rozhodl jsem se doplnit svojí sbírku o comicsovou sérii THORGAL. Mám zájem o koupi těchto čísel:

- THORGAL 10: Země Qaa.

Na ceně se domluvíme. Vše pouze ve výborném stavu. Nabídky mi prosím pište na mail sliva.z@seznam.cz. Děkuji Zbysek2410


Agiru [17:34 20.05. 2018]
Prodam
UKK Zivot a smrt Captaina Marvela kniha druha - 100,-
UKK Spiderman Odhaleni a dokud hvezdy nezhasnou (zabaleny) - 150,-
NHM Avengers + NHM Thor - 100,-
NHM Deadpool (zabaleny) - 500,-
Sandman 2: Domeček pro panenky (MDSComics)
Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný (fantasya.cz)
Zero 4: Kdo ohněm (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner