crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Avengers: The Origin

obrázek k zajímavosti Tak ako to teda bolo...

Šesťdesiate roky boli pre komiksy érou Stana Lee a jeho neobvyklých hrdinov s ľudskými problémami. Stan „the Man“ Lee stvoril mnohé slávne postavy, ale hlavne slávne tímy. Jestvujú tri druhy tímov: tímy, ktorých členovia majú k sebe blízko (Fantastic Four), tímy, ktorých členovia sú rovnakej, nadľudskej rasy (X-Men) a tímy, ktorých členmi sú osoby rôznych rás, vierovyznaní, tvarov a druhov. Medzi tretí druh patrí tím Avengers, ktorého prvé číslo vyšlo v roku 1963. Lee zobral niekoľko postáv, ktorých príbehy v tých časoch písal, postavil ich pred hrozbu a legendárna séria bola na svete. Tí z vás, ktorí čítali prvý diel série Avengers, vedia, ako sa to všetko začalo. Thor, Iron Man, Ant-Man, Wasp a Hulk spoločne bojovali s Lokim, porazili ho a založili tím Avengers. Ale vyzerá to tak, že viac ako štyridsať rokov sme netušili, ako to naozaj bolo. Aspoň to sa nám snažia do hlavy natlačiť scenárista Joe Casey (Wildcats 3.0, Uncanny X-Men) a kreslič Phil Noto (Jonah Hex, Batgirl) v novej, päťdielnej minisérii "Avengers: The Origin."

Príbeh je novou verziou „Avengers #1“ s tým rozdielom,Coach Bags Outlet že je modernizovaný a rozkúskovaný a niektoré súčasti príbehu sú vynechané, alebo pozmenené. Tak aký má zmysel tento „reštart“? Ide iba o ďalšie ťahanie peňazí z čitateľov, alebo zase niekto nevie vymyslieť nový príbeh? Pravda je taká, že celým zmyslom tejto minisérie je odhaliť, že nikto z prvého týmu Avengers nebol tímový hráč. Vďaka osudu a Lokimu sa musia naučiť spolupracovať. Hlavnou vecou, na ktorú mnohí čitatelia zabúdajú, je fakt, že keď sa prvýkrát tím Avengers objavil, jeho členovia boli pre verejnosť fakt divní a desiví. Neboli to žiadni supermani, ktorým by ľudia hneď od začiatku verili.

Z pohľadu súčasného čitateľa sú komiksy zo šesťdesiatich rokov smiešne. Na druhú stranu je smiešny aj fakt, že za tých čias boli za hrozbu považovaní X-Meni. Päť teenagerov so superschopnosťami a peknými kostýmami, ktorí zachraňujú ľudí? V skutočnosti bol hrozbou tím Avengers. Pozrime sa na nich: muž v desivom kovovom brnení, shakespearovský „boh“, zelené monštrum, ktoré sa nedokáže ovládať a pár drobných hrdinov, ktorých spoločníkmi sú mravce. Tím takých indivíduí by verejnosť vydesil.

Otázkou, ktorú si asi položíte, je, kedy sa tento príbeh odohráva? Začína sa pred rokom 1963, pred „Avengers #1“? Po prvom čísle? Alebo sa odohráva medzi stránkami a panelmi prvého čísla? Podľa Caseyho zostal príbeh rovnaký. V podstate je to „Avengers #1“, len namiesto toho aby sa celý príbeh odohral počas jedného čísla, odohrá sa počas piatich dielov. A okrem hlavných členov tímu Avengers sa objaví aj Teen Brigade, ktorú vedie Hulkov vtedajší kamoš, Rick Jones. A táto moderná verzia použije na privolanie Thora, Iron Mana, Wasp a Ant-Mana, viac než len starú vysielačku. Toto nie sú len tak nejakí usmrkanci ako kedysi. Toto sú usmrkanci s poriadnym hardvérom.

Takže, stojí táto séria za vašu pozornosť? Nie je to iba ďalšia prevarená voda ako „Spider-Man and the Secret Wars“, alebo „Spider-man: The clone saga“? Joe Casey je veľký fanúšik komiksovej série „Avengers“ a je to vidieť. Scenáristicky je to síce priemer, ale v kombinácii s kresbou Phila Nota stojí za pozornosť.

připojená galerie

01.05. 2010 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 5Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

ňouma [20:42 25.01. 2020]
Fimi: Právě pro ně toho teď Crew vydává hodně. Nejenom DJL, ale hlavně Young Adult. Mera, Catwoman, Válkonoška a jestli to bude pokračovat tímhle tempem tak bude v červenci Raven a v září Breaking Glass. A to by bylo per....


Fimi [19:42 25.01. 2020]
No, uvidíme, 13 letá dcera čte spíš Junjiho Ita, Pupíky nebo Myší hlídku. tak at se vám to líbí, užijte si to...


brum brum [18:05 25.01. 2020]
Parádní je všechno, nebo skoro všechno, co Crew vydá (a platí to i pro většinu ostatních nakladatelství), protože vybírají z toho lepšího to nejlepší. Že lidi často dávají rovnátko mezi Mně se nelíbí/Mě nebaví a Je to bl....


ňouma [17:54 25.01. 2020]
Dear Justice League je fakt parádní věc. A asi bude i pokračování. Jenom nevím kdy. Mistr Pavlovský to asi ví, když má informace z DC. Ale asi to neprozradí.


Fry [17:09 25.01. 2020]
Fimi: Dear JL jsem četl ukázku v originále a byla to paráda ... kdyby nic, tak to kup dětem, tohle je jedna z těch lepších věcí :)


Aktuality

Ediční plán 2020: Březen

brum brum [15:35 25.01. 2020]
Asi jo. Kdyby to tu vyšlo už v minulosti, tak by to jako abíčkové komiksy byl hit určitě, takhle je otázka, kolik z těch potenciálních kupujících, kteří by to žrali, akorát o tom ještě nevědí, by se o tom dozvědělo a dom....


Gmork [11:10 25.01. 2020]
ad Blueberry: To mám komplet koupené a přečtené od polského Egmontu a podle mě je to jeden z nejlepších westernů, ne-li úplně nejlepší, lepší je snad už jen Buddy Longway, ale to je spíš zálesácký komiks. U Blueberryho j....


Gmork [09:44 25.01. 2020]
Fimi: Díky. Chtěl jsem si zrovna Fade out koupit v zahraničí, tak chvíli ještě počkám, českému překladu dám přednost. Od Brubakera zrovna čtu Daredevila a je to námrd.


TonyT [15:33 24.01. 2020]
Blueberry, tak jsem se na to díval všude možně a asi by mě to vůbec nevadilo. Nevím jak příběh, navíc místy to vypadá pěkně ukecaně, ale pokud to není jenom plácání do větru, tak za tu parádní kresbou za mě jo :-)


brum brum [15:03 24.01. 2020]
Mě to taky baví, ale ne všechno, tu starší uhlazenou klasiku rád vyloženě nemám. Rozloučím se stylově: Na tomhle světě existují dva typy lidí, příteli. Ti, co se někdy učili němčinu a pak ti, co jsou normální. Já se ....


Modrá CREW

brum brum [18:21 11.01.2020]
J. P., že se ke mně nikdo další nepřidal taky mluví proti. A jak se komiksové westerny rozmáhají je spíš důvod pro nevydání, konkurence bude značná a lidi budou vybírat.


Pavlovský [16:35 03.01.2020]
brum brum: Dva problémy. Jeden je, že je to dlouhá série a do MC vybíráme teď už především uzavřené příběhy. A druhá je osobní - moc mě to nebavilo. Přijde mi to už starý a Swolfsovu kresbu zrovna nemusím.


brum brum [23:02 30.12.2019]
V poslední době jsou v oblibě westerny. Váš Hrobař, Bouncer od Arga, Sykes od Vybírala, ten na příští rok chystá další dva westerny, nešlo by do hlasování zařadit Durango, co kdysi začal vydávat Barlow? Je to sice starý, ale v tomhle žánru by to nemuselo až tak vadit. Plusem je nedostupnost (nenašel jsem, nebo hledal blbě) anglické verze.
Cabal [16:28 25.01. 2020]
Prodám kompendia Witchblade 1+2, Darkness 1+2
Nečtené, top stav.

Koupím

Corto Maltese - Celtic Tales (Eurocomics/IDW)

cenobite@seznam.cz


DegiCZ [12:48 25.01. 2020]
Prodám Spiderman komiksový komplet 1-9. Nenadchlo mě to. Cena 1000. Moc bych to chtěl prodat dohromady. Popřípadě se nebráním i výměně za něco co sháním. A snížit o to cenu. Osobní odběr Český Brod a nebo Praha Kavčí Hory. Nebo pošta s platbou předem. Při rychlém jednání a osobním odběru 900 Michalstrnad88@seznam.cz


Radek Blacksad [01:06 25.01. 2020]
Predávam

Československú komiksovú legendu BUBLINKY (vychádzalo to u nás v rokoch 1990, 1991 a 1992).

Mám viac čísel, najlepšia možná kvalita (od doby vydania zabalené), pre viac info píšte na radoslav.benko@gmail.com
Před Incalem (Fantasyplanet.cz)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž