crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Sam and Twitch: The Writer

obrázek k zajímavosti Talianská detektívka...

Keď v roku 1992 vyšlo prvé číslo série „Spawn“, tak sme sa prvýkrát stretli s Alom Simmonsom, ochrancom vágusákov a emisárom pekla, ktorý narobil v temných uličkách mesta New York veľa problémov. Problémov, ktoré začala vyšetrovať dvojica detektívov, Sam Burke a Maximilion Steven Percival "Twitch" Williams III. Vďaka rozmanitosti týchto dvoch postáv a veľkému ohlasu fanúšikov sa toto nedynamické duo dočkalo svojich vlastných komiksových sérií. Tú prvú, „Sam and Twitch“, písali majster obkecávačiek Brian Michael Bendis a neskôr aj Todd McFarlane. Druhá séria sa volala „Case Files: Sam and Twitch“ a o scenár sa staral hlavne Marc Andreyko. Po štyroch rokoch tu máme novú minisériu s touto dvojicou.

Príbeh sa začína 15teho januára. Sam Burke sa, z nejakého dôvodu, momentálne nachádza v obrom mraziarenskom boxe nemenovaného bitúnku. Zatvoril ho tam útočník ozbrojený sekáčikom na mäso. Pred dvadsiatimi hodinami sa Sam, spolu so svojím partnerom, Twitchom, promenádovali na mieste činu, kde bola nájdená mŕtvola Portoričana, z ktorého tela si niekto urobil svoju knižku. Do kože mu vyryl nasledujúce vety: „Mary to vedela. Výkrik nemôže jestvovať bez úst. Slza nemôže jestvovať bez oka. Kvapka krvi nemôže jestvovať bez trpezlivej práce kováča, ktorý naostrí nôž. Sneh nemôže jestvovať bez oblohy. Príbeh nemôže jestvovať bez začiatku. A toto bol začiatok jej príbehu.“ Jediným svedkom zločinu je Číňan, ktorý nevie ani slovo anglicky, ale aspoň detektívom poskytne obrázok podozrivého a jeho popis v čínštine. Ako keby to nestačilo, vonku zúri snežná kalamita, koronerov tím mešká, ostatní detektívi z oddelenia sú na maródke a k nášmu duu je pridelená Dr. Charlotte Garlandová – profesorka kriminálnej psychológie z Newyorskej univerzity a grafologická konzultantka. Jej prácou je vytvoriť psychologický profil vraha, pomenovaného Spisovateľ. A je si viac než istá, že Spisovateľ so svojím príbehom ešte neskončil.

Na tejto minisérii sa pred vydaním prvého čísla pracovalo veľmi dlho. Dôvodom je fakt, že autori príbehu sú z Talianska, takže celý komiks vyzerá z kresebného a farebného hľadiska veľmi európsky. O scenár sa postaral Luca Blengino a o kresbu Luca Erbetta. Scenáristicky to nie je vôbec zlé a kresba tiež stojí za to. To jediné, čo mi na komikse strašne vadilo bola absencia komiksových bublín. Už v predchádzajúcich sériách neboli komiksové bubliny, ale iba text, lenže v tejto sérii je text na niektorých stranách takmer nečitateľný. Splýva s kresbou a s farbami, vďaka čomu som mal problém s čítaním komiksu. Napriek tomu tento komiks odporúčam všetkým ktorý majú radi detektívne príbehy á la „Se7en“.

připojená galerie

03.06. 2010 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Joe Golem [2]

Secret Wars: Agents of Atlas [0]

Fistful of Blood [0]

Switch [0]

Mythic [0]


Aktuality

Promised Neverland versus Berserk! Na Animefestu!

RaketovýŽid [11:50 20.05. 2018]
Gmork: Taky bych rád viděl Vagabonda u nás, ale ta série má 9 knih asi jako že Sin City má jen jednu. Vagabond je skoro stejně dlouhý jako Berserk.


Gmork [07:24 20.05. 2018]
To je vážně překvapení, Neverland mám rád, ale klidně bych si vsadil na Berserka. Je vidět, že hlasovali mladší ročníky. Ale stejně se moc přimlouvám za Vagabonda, tahle série má stejný kultovní status jako Berserk a má ....


Gmork [07:24 20.05. 2018]
To je vážně překvapení, Neverland mám rád, ale klidně bych si vsadil na Berserka. Je vidět, že hlasovali mladší ročníky. Ale stejně se moc přimlouvám za Vagabonda, tahle série má stejný kultovní status jako Berserk a má ....


martin [07:18 20.05. 2018]
Lee: ono je lepsie neobhajovat svoje oblubene diela moc agresivne, prip. stylom "toto je najvacsia pecka a komu sa nepaci, tak je idiot" - poznam vela ludi (a myslim, ze to snad musia byt vsetci:), ktorych take....


RaketovýŽid [00:40 20.05. 2018]
"ta subkultura tady stoji za prd" právě kvůli lidem jako Lee, kteří asi musí srát na všechno, co se jim nelíbí.


Mezi řádky 6: Tommy Taylor a válka slov

TonyT [16:09 19.05. 2018]
Vydržel jsem do čtvrtého svazku a dál už jsem to nedal. Uvidím, možná že do toho ještě naskočím. Lucifer je ale pro mě nepřekonatelný.


Auditorium

Douglass [11:39 20.05. 2018]
Dal bych sem foto toho hřbetu, ale nevím jak.


TonyT [16:03 19.05. 2018]
Také jsem si u Skalpů ničeho nevšiml, tam nevidím problém.


yogi [11:55 19.05. 2018]
Nikdy jsem si u hřbetu Skalpů ani jiných komiksů ničeho nevšiml a ani nemám v úmyslu to jít do knihovny s lupou a mikrometrem kontrolovat . A pod slovem tragédie si představuju , že mi vyhoří knihovna , nebo tak něco .


Připravujeme

All-Star Batman 1: Můj největší protivník

Fry [18:00 19.05. 2018]
Třetí a zároveň poslední díl se letos asi už nestihne? Žejo?


Modrá CREW

Charvos [07:58 06.04.2018]
j, vidim to stejne jako Fetty, spousta lidi bere modrou crew jako evropskou radu. ---- sam sem zvedavy jaky orbital bude, kresba (hlavne postav) se mi nelibi, ale pribeh muze byt zajimavy. no necham se prekvapit


Fefty [07:43 06.04.2018]
Darker: Jo, já chápu, že u nás není Millar (ale třeba taky Ellis, Brubaker apod.) tak populární jako manga. I když je mi líto, že Češi ignorují inteligentní scénáristy, kteří jsou zaslouženě všude jinde superhvězdy, a místo toho si koupí nějakou blbost podle počítačové hry, je to jako stěžovat si na výsledky voleb - holt rozhoduje vkus většiny. Ale u těch Kingsmanů mám pořád pocit, že se o nich nerozhodovalo v rovných podmínkách - to, že si Modrou Crew předplatili hlavně ti, kterým tady dlouho chyběl evropský komiks, je myslím jasné. Stejně tak jako že nenasycený fanoušek Evropy nebude hlasovat pro Millara. Takže jo, nejsou asi tak populární, ale ta účast v téhle anketě a potom nevydání s odůvodněním "Hlas lidu promluvil" mi v tomhle případě připadá stejně nefér :-)


Darker [07:09 06.04.2018]
Ne, Kingsmani nedoplatili na to, že se ocitli "na metalovém koncertě". Prostě a jednoduše nejsou populární tak jako jiní. Spousta lidí prostě Millara nemusí, jinak by Zabijačka nebyla na Startovači. Už pochopte, že nás, co se nám Millarovy věci líbí je postě málo. Taky bych rád jiné věci než se vydávají, ale asi máme prostě vyhraněný styl. Těd letí Manga, Scifi a pláštěnkáři, tak to prostě je, podívej se na Top ten u crwe a sám vydíš, že ani ta Modrá Crew se popularitou nevyrovná výše zmíněným.
Karol._. [12:09 20.05. 2018]
Koupím TG 2,3,4,5,7
Pokud mate budu rada kdyz se ozvete


Agiru [10:59 20.05. 2018]
OMNIBUSY prodane


petrf5 [19:16 19.05. 2018]
Prodávám komiksy i komiksové knihy za velmi dobré ceny od koruny na Aukru -průběžně přidávám ,tak kdyžtak mrkněte na uživatele kazisuk1 Díyk
Sandman 2: Domeček pro panenky (MDSComics)
Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný (fantasya.cz)
Zero 4: Kdo ohněm (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner