crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Knight and Squire

obrázek k zajímavosti My sme Briti, kto je viac...

Keď som uvidel obálku, tak som si myslel, že sa jedná o paródiu na Batmana a Robina. A mýlil som sa. Knight a Squire totiž napriek svojej „podivnosti“ patria k hrdinom, ktorí sú plnohodnotnými členmi superhrdinského sveta DC Comics. Knight je členom organizácie Batmen of all Nations a spolu so svojim poskokom menom Squire sú známi ako Britský Batman a Robin. Knight sa prvýkrát objavil v komikse Batman číslo 62 v príbehu „Batman Anglicka“ z roku 1950. Prvým Knightom bol Percy Sheldrake a jeho poskokom menom Squire bol jeho syn Cyril. Po Percyho smrti prevzal magické rytierske brnenie a identitu Knighta Cyril a novým poskokom sa stalo dievča, Beryl Hutchinsonová. Toto duo sa mihlo napríklad v komiksových sériách Batman, JLA: Classified, Batman and Robin a v príbehoch Battle for Cowl, The Black Glove a Batman RIP. Teraz nastal čas na to, aby sa predstavili vo svojej vlastnej šesťdielnej sérii. Predstavenie týchto hrdinov pripadlo Paulovi Cornellovi, britskému spisovateľovi a scenáristovi, ktorý napísal pár epizód seriálu Doctor Who, niekoľko príbehov rovnomennej komiksovej série, bol nominovaný na Hugo Award a v Marvel Comics sa presadil hlavne sériou „Captain Britain and MI13“.

Sága o našom nebojácnom Rytierovi a jeho chrabrom Panošovi, či Panoške, sa začína v krčme s názvom The Time in a Bottle. Názov krčmy asi naznačuje, že čas strávený chlastaním je časom dobre stráveným, a že opití štamgasti sú spokojní štamgasti. Dvojnásobne to platí pre superhrdinov, zlosynov a dobrodruhov, ktorí sa v menovanej krčme stretávajú, keďže menovaná krčma je neutrálnym územím spomenutých indivíduí. Do tejto krčmy sa zatúla aj nováčik menom Blud, tiež známy ako Shrike, skrz ktorého uši si vypočujeme, ako vlastne také prímerie funguje a kto všetko do krčmy chodí. Za prímerie môže Merlinova socha, ktorá sa stará o trvalé pôsobenie zaklínadla. Medzi návštevníkov krčmy patria divné indivíduá ako Sol Zeme, Mliekar, Uhloksicht, Profesionálny Škót, ale aj zločinecké, kriketové mužstvo známe ako Prvá Jedenástka, dobrodružný Pirátski Astronómovia a hlavne Jarvis Poker, britský Joker. A sem- tam sa v krčme zastaví nejaký americký superhrdina. Ale na rozdiel od Ameriky, kde nie sú superzlosynovia a hrdinovia iba jednotvárni, platí v Británii pravý opak. Buď ste iba hrdina, alebo ste iba vrah. Nič medzitým nejestvuje. Akurát zdržanlivosť, ktorá bráni Britom, aby sa správali ako Američania. Aspoň niektorým z nich. To je celý príbeh prvého čísla, ktorý síce pôsobí ako one-shot, ale spĺňa svoj účel na sto percent.

Kresbu spáchal ďalší Brit menom Jimmy Broxton (The Unwritten), ktorý sa na kresličskom poste zatiaľ dlho neohrial, ale napriek tomu má jeho kresba veľmi britskú estetiku. Z tohto komiksu je doslova cítiť britské ostrovy a výbornú, priateľskú atmosféru. Tento komiks sa veľmi ťažko hodnotí, keďže je taký britský a divne divný. Napriek tomu sa mi začiatok tejto série páčil. Je to ako sledovať Monty Pythonovský skeč o superhrdinoch a zlosynoch. A ak nerozumiete niektorým výrazom a odkazom v príbehu, komiks obsahuje aj stránku s názvom „Čo ste nepochopili, ak nie ste Briti (nie že by to vadilo).“, na ktorej je nám neBritom vysvetlené, čo znamenajú isté frázy a na koho odkazujú postavy použité v komikse.

Ak vás prvé číslo sklamalo a nepobavilo, tak na túto sériu rýchlo zabudnite, pretože v budúcom čísle budú naši hrdinovia čeliť Morrisovým tanečníkom, ktorí dokážu byť údajne veľmi nebezpeční. Ale ak sa vám páčia príbehy, v ktorých mliekar bojuje s dinosaurom v obleku, tak sa do nej bez obáv pustite. Určite nebudete sklamaní, a kto vie, možno sa na vás nalepí nejaký britský zmysel pre humor.

připojená galerie

18.11. 2010 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 4Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

brum brum [02:06 21.11. 2018]
Že nejde o národnost u toho Grise, ale o věk, mi došlo se zpožděním. Po přečtení pár stránek Larse tipuji, že za tím pseudonynem je tatáž osoba, která píše jako Robert Fabian sci-fi. Oba mají skvělá hodnocení na DK a l....


brum brum [00:42 21.11. 2018]
Daniel Gris je podle DK Čech. Sám tam o sobě píše: Pod maskou DG je monstrum. Nechtějte znát. Čtěte. Ten je ještě tvrdší než tvrdý! :-D Na FB Mezi řádky nejsou vidět ani bez přihlášení. Takhle to bude vypadat s ....


rooty [00:34 21.11. 2018]
P. Pavlovský - já tam rovněž nevidím příspěvek na Mezi řádky. Dnes, potažmo včera máte 2 příspěvky. Jeden na novou Netvoru, druhý s odkazem na recenci na nové Mýty? Kde udělali soudruzi z Crwe chybu? :-)


Pavlovský [00:30 21.11. 2018]
Pořád tam není nic vidět? Já se koukal a mám to tam... ale zlobí tam obrázky, facebook mi tam cenzuruje obrázky, protože je tam na nich text.


Pavlovský [00:24 21.11. 2018]
Killing Joke: Koukal jsem se na toho Grise, Říkají mi Lars... a nezvládl jsem přečíst víc než pár stránek. Přišlo mi, že se autor snaží psát děsně tvrďácky, jako by to byl pseudonym nějakého šestnáctilého Čecha. Kutscher....


Připravujeme

Sherlock 1: Studie v růžové

Pavlovský [23:37 18.11. 2018]
Pokud se něco nepodělá, tak jo.


mm [20:15 18.11. 2018]
Bylo by to dostupné ještě do 24.12.? Předem děkuji za odpověď :)


Aktuality

Bojový anděl Alita 3: Cesta ke svobodě

jh666 [17:15 18.11. 2018]
Vy naděláte s logem, podívejte se, co DC udělalo s hřbety New52 sérií, když přešli na DC You https://i.redd.it/v8ydvmhy9im01.jpg


xflori01 [16:33 18.11. 2018]
To sice neladí. Ale k této změně došlo u všech sérií, u všech komiksů. Nakladatelství si změnilo logo, které dává na hřbety a zadní stránky knih. Také vytvořila poddodělení, ke kterým vytvořili vlastní stránky - viz. Cre....


Hvězdný prach - Romance v říši kouzel

het2 [15:30 18.11. 2018]
Knizka vypada nadherne. S jednim velkym ALE - velka skoda zvoleneho fontu, hlavne tedy velikosti. Vetsina stranek je tak nejak prazdna, odstavce jsou od sebe odrazene hrozne daleko a to pismo je titerne. Fakt se to spatn....


Modrá CREW

Sirius.svk [15:34 04.11.2018]
tirreus predpokladám že hľadáš toto: "tirreus — 11.12.2016 11:15 Ahojte redakčníci a všichni čtenáři, nejdříve bych chtěl poděkovat za nádherné dva díly Ekhö. Do budoucna bych si rozhodně přál jeho pokračování, protože ve Francii už vyšel 5. a 6. díl. To je moje jasná první volba, bylo by moc hezké tuhle celou tuhle řadu převést do češtiny, jak bude postupně vycházet a dotáhnout ji do konce. No a pak, kdybych si mohl přát, tak v podstatě COKOLIV od Alessandra Barbucciho (priority v tomto pořadí - Lord of Burger, Sky Doll, CHOSP,...) nebo od Christopha Arlestona (Le chant d'Excalibur, Les Naufragés d’Ythaq, Légendes de Troy, zvláště pak Ploneïs l'Incertain, a spoustu dalších...). Když to mám zobecnit, tak COKOLIV z nakladetelství Soleil :) Než tohle všechno vydáte, tak máte co dělat :))) Jsem velkým fandou francouzské a belgické školy, takže prosím pozornost zaměřit tam :) Ale jinak, všechny tři navržené série na 4. a 5. díl modré crwe se mi líbí a s chutí bych si je přečetl :) Díky a mějte se hezky :) Moc se těším! :)"


brum brum [21:33 03.11.2018]
tirreus: Tak jestli víš, že to bylo přibližně před rokem, hledej přes čísla stránek dole a podle data. Jinak lze hledat na google přes site:stránkatečkakoncovka text. Ale ne vždycky tě to pak na webu crwe hodí přímo na tu stránku, kterou ti to najde. Jestli ti jde ale aspoň o text, tak ten takto najít můžeš přímo přes vyhledavač, pokud si aspo něco z textu pamatuješ.


Sirius.svk [20:55 03.11.2018]
tirreus obávam sa že možnosť vyhľadávať tu nie je.
japes [09:01 20.11. 2018]
Prodám:
Deadpool OHC vol.1 by Daniel Way - 550,-Kč (případně vyměním za Hellboy Short Stories 2 Omnibus, nebo dvě Ú.P.V.O. díly 3,4,5,7,8)
Sebevražedný oddíl: Kopanec do zubů - 180,-Kč
Mezi řádky 1 -110 Kč
All-Star Batman: Můj nejhorší nepřítel - 150,-Kč (2. čtený, není ve 100 % stavu)

Koupím:
Hellboy Pekelná Knižnice 3 - 2 000,- Kč


Zerg [09:00 20.11. 2018]
Zdravím,aktualizace prodejního inzeratu

Darth Vader Omnibus 1800,-Kč
(anglicky, novej marvel, pevna vazba, 736 stran)

V super stavu, jen bylo odpaněno jedním přečtením.

V případě zájmu pište na broodlord@centrum.cz


Sissi [20:07 19.11. 2018]
Prodám Ultimate Spiderman čísla 1-18 bez č.3. Ročníky 2012-2014. Cena za kus 60 Kč.
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner