crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Who is Jake Ellis?

obrázek k zajímavosti Špionážny thriller...

To aký komiks si prečítate, alebo kúpite, záleží od niekoľkých vecí. Komiks si môžeme vybrať podľa mena scenáristu, kresliča, podľa obálky, alebo podľa reakcií čitateľov, či recenzentov. O prvom dieli tejto päťdielnej minisérie napísala internetová stránka comicbookresources.com: „James Bond a Jason Bourne majú nového konkurenta“. Koho by po týchto slovách tento komiks nezaujal? Hlavne ak ide o nového Bournea v podaní Matta Damona a nového Bonda v podaní Daniela Craiga.

Príbeh sa začína v Barcelone, kde sa stretávame so špiónom Jonom Mooreom. Ten kedysi pracoval ako obyčajný analytik pre CIA, ale vďaka malej pomoci sa z neho stal superšpión. Lenže jeho kariéra superšpióna začala upadať rýchlejšie než herecká kariéra Roberta De Nira a musel sa držať pri zemi. Začal pracovať ako zlodej a nájomný špión. Ako posledný prijal istý barcelonský kšeft, o ktorom by radšej nikdy nepočul. Všetko sa to akosi posralo a pomocou kombinácie pištole, flašky alkoholu, cigarety, uhnutia výstrelu a zoskoku zo strechy jachty sa mu ledva poradí utiecť . Ale všetko nie je tak superšpiónsky bondovské ako sa na prvý pohľad zdá. Jonovi totiž pomáha všadeprítomný, vševediaci, prízračný a pre všetkých okrem Jona neviditeľný, Jake Ellis. Ten povedal Jonovi, že kšeft sa pre neho skončí veľmi zle, poradil mu, aby použil na útek kombináciu alkoholu a cigarety, povedal mu, kedy sa má skloniť, aby ho nezasiahol výstrel vyslaný jeho smerom. O dva dni neskôr sa Jon nachádza vo Francúzsku, s vtákom zarazeným do chachary blonďavej servírky, ostrostrelcami z Barcelony za zadkom a americkou vládou dýchajúcou mu na krk. Ešte že má po boku Jakea Ellisa.

O scenár sa postaral Nathan Edmondson, ktorý je u Image Comics pečený-varený a má na krku zatiaľ dve úspešné a zaujímavé minisérie. Prvou je „Olympus“ pojednávajúca o dvojičkách z gréckej mytológie, ktoré v dnešných moderných časoch žijú na Zemi a slúžia Diovi. Údajne bude táto miniséria sfilmovaná. Druhou je päťdielna minisérie „The Light“, ktorej príbeh je zameraný na otca a dcéru, ktorý sa pokúšajú prežiť vo svete, v ktorom masakruje ľudí vírus prenášaný elektrickým svetlom. Treťou a zatiaľ poslednou je „Who is Jake Ellis?“.

Príbeh výborne plynie vpred, vysvetlenie prítomnosti Jakea na začiatku príbehu má správny šmrnc, Jon sa celý čas tvári ako kombinácia superšpióna a chlapa, ktorý má na tvári výraz „ja nič, ja muzikant“... je to taký pekný komiksový buddy movie. S tým, že ak si Jon užíva s nejakou ženou, alebo ide na záchod, tak Jake iba sedí, alebo stojí na mieste a pozoruje ho. Z toho by bol každý trochu na nervy. Na druhú stranu Jon dokázal celé roky prežiť iba vďaka Jakeovým radám, tak sa Jonov voyeurizmus naučil ignorovať. O kresbu sa postaral Chorvát Tonci Zonjic (Iron Fist, Daredevil). Jeho kresba mi trochu pripomínala kresebný štýl iného Chorváta, Gorana Parlova, ale Zonjic viac využíva tiene a nehrá sa na prílišného detailistu.

Prvý diel „Who is Jake Ellis?“ ma chytil za vajcia a nechce pustiť. Neviem sa dočkať pokračovania. Chcem vedieť prečo a ako sa z Jona stal nájomný špión. Chcem vedieť ,čo sa mu v CIA stalo. Chcem vedieť, ako s tým všetkým súvisí Jake Ellis. Chcem vedieť, kto je to kurva ten Jake Ellis!!!

připojená galerie

18.01. 2011 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Joe Golem [2]

Secret Wars: Agents of Atlas [0]

Fistful of Blood [0]

Switch [0]

Mythic [0]


Připravujeme

Útok titánů 13

Nikdo [21:18 19.10. 2017]
Pavlovský: Super. Už se těším


Pavlovský [17:59 19.10. 2017]
Odhalovat začneme už tohle pondělí. Nejprve sebe, pak edičák.


Nikdo [16:11 19.10. 2017]
Pavlovský: Jé. Neoznámenou věc... Můžeme čekat brzké odhalení? Nebo si budem muset počkat? :D


Pavlovský [12:10 19.10. 2017]
Budeme to mixovat, ale nevidíme to na víc než tak tři, čtyři dlouhé série. Což teď máme Naruta, Gantz, Fullmetal Alchymistu a ještě jednu, zatím neprozrazenou věc. Doplňovat to pak chceme přece jen kratšími sériemi, kole....


Auditorium

Fimi [20:00 19.10. 2017]
Pavlosvký: četl jste od Image God country? pokud ano, jak se vám to líbí? je to hodně povedené...


Pavlovský [18:00 19.10. 2017]
Od zítřka je Crew zase na veletrhu v Havlíčkově Brodě! Naší oblíbené každoroční akci! Takže pokud máte cestu kolem, nebo jste poblíž, stavte se!


Darker [21:34 18.10. 2017]
Že by oznámení nějakého komiksu mohlo ovlivnit volby? Hmm, to zní zajímavě :D


Aktuality

Modrá Crew 5: Třetí zákon (3-4)

Alexi [17:25 19.10. 2017]
Mě se to moc nelíbilo. Už aby byl venku John Silver.


U sedmých Skalpů se stahuje náklad

rooty [12:13 19.10. 2017]
souhlasím, panům z Crwe všechna čest. U Bbartu nechápu jejich postupy, 9 měsíců čekáme na edičák pro podzim, pak ho s velkou slávou oznámí jen pro to, aby zase o měsíc později napsali, že to nestíhají, nechápu kdo jim to....


KillingJoke [20:07 18.10. 2017]
Pavlovský: Tak opravené Skalpy už jsou doma! Moc děkuji a hrozitánsky se těším jak si o víkendu počtu!!! A nemůžu než konstatovat, že buď jste neskuteční borci a vyjednavači vy (což dávno vím) nebo vaše tiskárna. Ta r....


Modrá CREW

Radek Blacksad [17:11 18.10.2017]
V Treťom zákone 3 a 4 píšete o prekvapení čo bude pri novom hlasovaní o ďalšie MC. Čiže do hlasovania dáte nejakú novinku (Aspic alebo Undertaker) a pokračovanie rozbehnutej série? (Ekho a Okko) Ja viem ze mi neodpoviete, lebo to chcete oficiálne ohlásiť, ale asi som uhádol :)


tommy62 [16:19 12.10.2017]
s kresbou je těžký je to jako styl vyprávění u autorů nesedne to každýmu. Zas na ledacos se dá zvyknout a pak to jede. Hlavně záleží na příběhu, člověk může mít užasnou kresbu, ale když to bude hovadina, lidi si to jenom kvůli kresbě nekoupí. Na druhou stranu pokud je příběh dobrej dá se leccos odpustit na straně kresby a nakonec to krásně splyne protože se ta kresba stane jistou částí originality celku.


Charvos [07:58 06.10.2017]
tyvole, nidky sem neveril ze dokazu vypotit tak dlouhy text, tak to snad ma aspon hlavu a patu :)
MapleMatt [20:09 19.10. 2017]
Prodám nejlépe jako bundle Tokijský Ghúl 1.-4.díl, Ghost in the Shell a knihu o japonské vizuální kultuře Planeta Nippon, vše v perfektním stavu
Cena 800,- za komplet, osobně možno ve Zlíně, jinak zašlu poštou


TonyT [16:18 19.10. 2017]
Prodám Mezi řádky 1-4 top stav, 200 kč za kus. Mohu i osobní předání v Praze.


Don [22:36 18.10. 2017]
Koupím tyto knihy komiksů:)

Velká kniha komiksů 1 a 4
Velká kniha komiksů - Jozef Schek
VKK - Gustam Krum
VKK z časopisů Větrník a Pionýr
Dobrodružství Jeronýma Moucherota (iLiteratura.cz)
Mýty 11: Válka a střepy (Comics-blog.cz)
Mezi řádky 4: Leviatan (Vlčí bouda)Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner

Doporučujeme

Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Animefest.cz topzine.cz batman.cz batman.cz between-us origami_ikonka.gif nafilmu.cz www.comicscity.cz/ www.komiksfest.cz/ vlcibouda.net/ www.lacultura.cz www.nerdi.cz Kulturio.cz