crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Who is Jake Ellis?

obrázek k zajímavosti Špionážny thriller...

To aký komiks si prečítate, alebo kúpite, záleží od niekoľkých vecí. Komiks si môžeme vybrať podľa mena scenáristu, kresliča, podľa obálky, alebo podľa reakcií čitateľov, či recenzentov. O prvom dieli tejto päťdielnej minisérie napísala internetová stránka comicbookresources.com: „James Bond a Jason Bourne majú nového konkurenta“. Koho by po týchto slovách tento komiks nezaujal? Hlavne ak ide o nového Bournea v podaní Matta Damona a nového Bonda v podaní Daniela Craiga.

Príbeh sa začína v Barcelone, kde sa stretávame so špiónom Jonom Mooreom. Ten kedysi pracoval ako obyčajný analytik pre CIA, ale vďaka malej pomoci sa z neho stal superšpión. Lenže jeho kariéra superšpióna začala upadať rýchlejšie než herecká kariéra Roberta De Nira a musel sa držať pri zemi. Začal pracovať ako zlodej a nájomný špión. Ako posledný prijal istý barcelonský kšeft, o ktorom by radšej nikdy nepočul. Všetko sa to akosi posralo a pomocou kombinácie pištole, flašky alkoholu, cigarety, uhnutia výstrelu a zoskoku zo strechy jachty sa mu ledva poradí utiecť . Ale všetko nie je tak superšpiónsky bondovské ako sa na prvý pohľad zdá. Jonovi totiž pomáha všadeprítomný, vševediaci, prízračný a pre všetkých okrem Jona neviditeľný, Jake Ellis. Ten povedal Jonovi, že kšeft sa pre neho skončí veľmi zle, poradil mu, aby použil na útek kombináciu alkoholu a cigarety, povedal mu, kedy sa má skloniť, aby ho nezasiahol výstrel vyslaný jeho smerom. O dva dni neskôr sa Jon nachádza vo Francúzsku, s vtákom zarazeným do chachary blonďavej servírky, ostrostrelcami z Barcelony za zadkom a americkou vládou dýchajúcou mu na krk. Ešte že má po boku Jakea Ellisa.

O scenár sa postaral Nathan Edmondson, ktorý je u Image Comics pečený-varený a má na krku zatiaľ dve úspešné a zaujímavé minisérie. Prvou je „Olympus“ pojednávajúca o dvojičkách z gréckej mytológie, ktoré v dnešných moderných časoch žijú na Zemi a slúžia Diovi. Údajne bude táto miniséria sfilmovaná. Druhou je päťdielna minisérie „The Light“, ktorej príbeh je zameraný na otca a dcéru, ktorý sa pokúšajú prežiť vo svete, v ktorom masakruje ľudí vírus prenášaný elektrickým svetlom. Treťou a zatiaľ poslednou je „Who is Jake Ellis?“.

Príbeh výborne plynie vpred, vysvetlenie prítomnosti Jakea na začiatku príbehu má správny šmrnc, Jon sa celý čas tvári ako kombinácia superšpióna a chlapa, ktorý má na tvári výraz „ja nič, ja muzikant“... je to taký pekný komiksový buddy movie. S tým, že ak si Jon užíva s nejakou ženou, alebo ide na záchod, tak Jake iba sedí, alebo stojí na mieste a pozoruje ho. Z toho by bol každý trochu na nervy. Na druhú stranu Jon dokázal celé roky prežiť iba vďaka Jakeovým radám, tak sa Jonov voyeurizmus naučil ignorovať. O kresbu sa postaral Chorvát Tonci Zonjic (Iron Fist, Daredevil). Jeho kresba mi trochu pripomínala kresebný štýl iného Chorváta, Gorana Parlova, ale Zonjic viac využíva tiene a nehrá sa na prílišného detailistu.

Prvý diel „Who is Jake Ellis?“ ma chytil za vajcia a nechce pustiť. Neviem sa dočkať pokračovania. Chcem vedieť prečo a ako sa z Jona stal nájomný špión. Chcem vedieť ,čo sa mu v CIA stalo. Chcem vedieť, ako s tým všetkým súvisí Jake Ellis. Chcem vedieť, kto je to kurva ten Jake Ellis!!!

připojená galerie

18.01. 2011 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Joe Golem [2]

Secret Wars: Agents of Atlas [0]

Fistful of Blood [0]

Switch [0]

Mythic [0]


Připravujeme

Ryby - Útok z hlubin

KatsuMitsuko [20:51 20.01. 2017]
Já jsem také za český název ráda, nevěděla jsem, co Gyo znamená, teď už to vím a podle anotace to vypadá, že je to i dost výstižné. :-) Těším se!


RaketovýŽid [13:49 18.01. 2017]
maara: Když už jsou tu zmínění ti američani, tak by se nemělo zapomenout na to jejich (dřívější) překládání japonských jmen (kdy se např. z Šiničiho stal Jimmy), otáčení formátu a vybarvování. Aby tady všichni jenom....


maara [10:46 18.01. 2017]
Já Vám rozumím, jen to prostě zní zvláštně. Dokonce ani američani název nepřekládali. Omlouvám se, obvykle se v diskuzích nevyjadřuji, ale tady mi zní český překlad nepatřičně.


Pavlovský [10:25 18.01. 2017]
Maara: Tokijského ghúla jsme přeložili, Bleach je v angličtině i v originále, stejně jako Gunsmith Cats. Základ je ten, že se snažíme, aby čeští čtenáři měli z komiksu ten samý pocit, jako japonští. Čili pokud je něco ja....


Ghost in the Shell

Yuichiro [22:02 18.01. 2017]
ledman: Myslel jsem, že je to zřejmý, ale pro jistotu - můj komentář narážel na Gyo, GITS byl pouze příklad a lehký rejpnutí :)


Auditorium

Fimi [20:49 20.01. 2017]
Hidden: souhlasím, druhou Kroniku Warcraft bych chtěl...a jak to vypadá s dalšími komiksy ze světa Warcraft? chtěl bych se dále zeptat co ještě kromě Deadpoola plánujete od Marvelu, děkuju


Kukky88 [20:40 20.01. 2017]
zdravim chtel bych se zeptat jestli premyslite o Rat Queens v castu jste rikali ze cekate na zmeny ktere se u komiksu udaly a vypada to ze serie pokracuje dal myslite ze by meli sanci tu vyjit? a plus bych se jeste zapta....


Hidden [10:33 20.01. 2017]
Yiu..: neboj, dočkáš se, taky na to čekám


Yuichiro [10:17 20.01. 2017]
Vím, že to někdy bude, ale ptám se na rok 2017.


Hidden [07:37 20.01. 2017]
chci se zeptat, vydáte letos Kroniku Warcraft 2?


Modrá CREW

Sirius.svk [11:29 16.01.2017]
Na hlasovanie je času dosť, ale zverejniť čo bude v hlasovaní by mohli :-)


Kapis [08:15 16.01.2017]
Fakt jo? Tak to čumím. No a máme skoro měsíc po hlasování, šupšup, nahodit už obálku dolů k dalšímu číslu a pomalu rozjet nové hlasování, což;)?


Pavlovský [18:52 13.01.2017]
Sirius.svk: Ne, asi jen polovička. Ostatní to zřejmě nechávají na zkušenějších.
HR [18:43 20.01. 2017]
Prodam Myty 6 - Domovina, zcela nove, chybny nakup.


Pepé [16:01 20.01. 2017]
PRODÁM
Kasta Metabaronů, pevná vazba, nečtené, výborný stav, originál zatavené ve folii. Na požádání mohu poslat fotografie. Prodám nejvyšší nabídce (neptejte se, kolik za to chci, nabídněte částku a uvidíte - odrazový můstek pro cenu - na přebalu je původní cena 2299,-, tak nižší ani nezkoušejte), vhodné pro sběratele. Předání pouze osobně v Praze (tento komiks neposílám poštou či jinou přepravou). Nabídky přijímám do neděle 22.1 do 18.00.


TonyT [16:00 20.01. 2017]
Koupím Captain America Omnibus 1- v pěkném stavu
Klub rváčů 2 (Vaše literatura)
Modrá Crew 1: Ekhö 1-2 (Reflex)
Mýty 10: Dobrý princ (Comics-blog.cz)Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner

Doporučujeme

Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Animefest.cz topzine.cz batman.cz batman.cz between-us origami_ikonka.gif nafilmu.cz www.comicscity.cz/ www.komiksfest.cz/ vlcibouda.net/ www.lacultura.cz www.nerdi.cz Kulturio.cz