crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Who is Jake Ellis?

obrázek k zajímavosti Špionážny thriller...

To aký komiks si prečítate, alebo kúpite, záleží od niekoľkých vecí. Komiks si môžeme vybrať podľa mena scenáristu, kresliča, podľa obálky, alebo podľa reakcií čitateľov, či recenzentov. O prvom dieli tejto päťdielnej minisérie napísala internetová stránka comicbookresources.com: „James Bond a Jason Bourne majú nového konkurenta“. Koho by po týchto slovách tento komiks nezaujal? Hlavne ak ide o nového Bournea v podaní Matta Damona a nového Bonda v podaní Daniela Craiga.

Príbeh sa začína v Barcelone, kde sa stretávame so špiónom Jonom Mooreom. Ten kedysi pracoval ako obyčajný analytik pre CIA, ale vďaka malej pomoci sa z neho stal superšpión. Lenže jeho kariéra superšpióna začala upadať rýchlejšie než herecká kariéra Roberta De Nira a musel sa držať pri zemi. Začal pracovať ako zlodej a nájomný špión. Ako posledný prijal istý barcelonský kšeft, o ktorom by radšej nikdy nepočul. Všetko sa to akosi posralo a pomocou kombinácie pištole, flašky alkoholu, cigarety, uhnutia výstrelu a zoskoku zo strechy jachty sa mu ledva poradí utiecť . Ale všetko nie je tak superšpiónsky bondovské ako sa na prvý pohľad zdá. Jonovi totiž pomáha všadeprítomný, vševediaci, prízračný a pre všetkých okrem Jona neviditeľný, Jake Ellis. Ten povedal Jonovi, že kšeft sa pre neho skončí veľmi zle, poradil mu, aby použil na útek kombináciu alkoholu a cigarety, povedal mu, kedy sa má skloniť, aby ho nezasiahol výstrel vyslaný jeho smerom. O dva dni neskôr sa Jon nachádza vo Francúzsku, s vtákom zarazeným do chachary blonďavej servírky, ostrostrelcami z Barcelony za zadkom a americkou vládou dýchajúcou mu na krk. Ešte že má po boku Jakea Ellisa.

O scenár sa postaral Nathan Edmondson, ktorý je u Image Comics pečený-varený a má na krku zatiaľ dve úspešné a zaujímavé minisérie. Prvou je „Olympus“ pojednávajúca o dvojičkách z gréckej mytológie, ktoré v dnešných moderných časoch žijú na Zemi a slúžia Diovi. Údajne bude táto miniséria sfilmovaná. Druhou je päťdielna minisérie „The Light“, ktorej príbeh je zameraný na otca a dcéru, ktorý sa pokúšajú prežiť vo svete, v ktorom masakruje ľudí vírus prenášaný elektrickým svetlom. Treťou a zatiaľ poslednou je „Who is Jake Ellis?“.

Príbeh výborne plynie vpred, vysvetlenie prítomnosti Jakea na začiatku príbehu má správny šmrnc, Jon sa celý čas tvári ako kombinácia superšpióna a chlapa, ktorý má na tvári výraz „ja nič, ja muzikant“... je to taký pekný komiksový buddy movie. S tým, že ak si Jon užíva s nejakou ženou, alebo ide na záchod, tak Jake iba sedí, alebo stojí na mieste a pozoruje ho. Z toho by bol každý trochu na nervy. Na druhú stranu Jon dokázal celé roky prežiť iba vďaka Jakeovým radám, tak sa Jonov voyeurizmus naučil ignorovať. O kresbu sa postaral Chorvát Tonci Zonjic (Iron Fist, Daredevil). Jeho kresba mi trochu pripomínala kresebný štýl iného Chorváta, Gorana Parlova, ale Zonjic viac využíva tiene a nehrá sa na prílišného detailistu.

Prvý diel „Who is Jake Ellis?“ ma chytil za vajcia a nechce pustiť. Neviem sa dočkať pokračovania. Chcem vedieť prečo a ako sa z Jona stal nájomný špión. Chcem vedieť ,čo sa mu v CIA stalo. Chcem vedieť, ako s tým všetkým súvisí Jake Ellis. Chcem vedieť, kto je to kurva ten Jake Ellis!!!

připojená galerie

18.01. 2011 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Joe Golem [2]

Secret Wars: Agents of Atlas [0]

Fistful of Blood [0]

Switch [0]

Mythic [0]


Připravujeme

Batman 1: Já, Gotham

declare [23:48 26.04. 2018]
KillingJoke: Taktéž jsem šel do pevné vazby. Byl jsem jeden z těch, co o pevnou vazbu řvali, takže jsem rád, že to povolili a rozhodně budu pořizovat každou, která v pevné výjde.


Pavlovský [14:35 26.04. 2018]
Matúš: A kvalita brože se změní jen v tom, že komiksy nebudou mít klopy.


Pavlovský [14:34 26.04. 2018]
Matúš: Měl by to vycházet v tom správném pořadí. Je to i nutné, protože vyjde třeba druhý Batman, pak Detective Comics - a pak crossover, kde se ty dvě série střetávají.


Matúš [12:36 26.04. 2018]
P. Pavlovský. Zmení sa kvalita brožu oproti new 52, keď je to o toľko lacnejšie? Niekde som zachytil, že zverejníte chronológiu čítania Rebirth-u, alebo to stačí čítať ako to bude vychádzať? Ďakujem


Mýty 13: Velký mytický crossover

quetzalogg [16:01 26.04. 2018]
Teda, už několikátý odklad... vázne mi kvůli tomu v buxu balíček s několika dalšími knihami...


Monstress 1: Probuzení

xflori01 [15:51 26.04. 2018]
1. srpna v Americe má vyjít 3. souborné vydání. Ale série pořád vychází, takže dílů bude víc.


Fimi [14:53 26.04. 2018]
co vím, tak zatím má dvě


Skjuwink [14:15 26.04. 2018]
Zdravím koľko bude mať séria častí?


Auditorium

Pavlovský [20:23 26.04. 2018]
Pavel: Mělo by se... ale Jodorowsky to bohužel nepodepíše.


Pavel [12:32 26.04. 2018]
Zdravím, je šance stihnout ty Metabarony na Svět knihy?


Modrá CREW

Charvos [07:58 06.04.2018]
j, vidim to stejne jako Fetty, spousta lidi bere modrou crew jako evropskou radu. ---- sam sem zvedavy jaky orbital bude, kresba (hlavne postav) se mi nelibi, ale pribeh muze byt zajimavy. no necham se prekvapit


Fefty [07:43 06.04.2018]
Darker: Jo, já chápu, že u nás není Millar (ale třeba taky Ellis, Brubaker apod.) tak populární jako manga. I když je mi líto, že Češi ignorují inteligentní scénáristy, kteří jsou zaslouženě všude jinde superhvězdy, a místo toho si koupí nějakou blbost podle počítačové hry, je to jako stěžovat si na výsledky voleb - holt rozhoduje vkus většiny. Ale u těch Kingsmanů mám pořád pocit, že se o nich nerozhodovalo v rovných podmínkách - to, že si Modrou Crew předplatili hlavně ti, kterým tady dlouho chyběl evropský komiks, je myslím jasné. Stejně tak jako že nenasycený fanoušek Evropy nebude hlasovat pro Millara. Takže jo, nejsou asi tak populární, ale ta účast v téhle anketě a potom nevydání s odůvodněním "Hlas lidu promluvil" mi v tomhle případě připadá stejně nefér :-)


Darker [07:09 06.04.2018]
Ne, Kingsmani nedoplatili na to, že se ocitli "na metalovém koncertě". Prostě a jednoduše nejsou populární tak jako jiní. Spousta lidí prostě Millara nemusí, jinak by Zabijačka nebyla na Startovači. Už pochopte, že nás, co se nám Millarovy věci líbí je postě málo. Taky bych rád jiné věci než se vydávají, ale asi máme prostě vyhraněný styl. Těd letí Manga, Scifi a pláštěnkáři, tak to prostě je, podívej se na Top ten u crwe a sám vydíš, že ani ta Modrá Crew se popularitou nevyrovná výše zmíněným.
DM [17:20 26.04. 2018]
Prodám

Cena za ks - 140 Kč
Krize - 460 Kč

Pošta při platbě předem. Osobní předání Praha.

VŠE ZABALENO

DCKK
#3: Green Lantern: Tajemství původu
#4: Batman a syn
#5: Superman: Utajený počátek
#9: Superman: Pro zítřek I
#10: Superman: Pro zítřek II
#11: JLA: Babylonská věž
#12: Superman: Poslední syn Kryptonu
#13: Superman: Nepřátelé státu
#14: JLA: Rok jedna I
#15: JLA: Rok jedna II
#16: Harley Quinn: Preludia a nokurňa
Speciál - Krize na nekonečnu Zemí


Skywalkerin [14:32 26.04. 2018]
KOUPÍM

Jelikož jsem si všechno zatím půjčovala z knihovny a teď už konečně nejsem úplně švorc student,tak si můžu dovolit rozšířit vlastní "sbírku".

Lobo - všechno/cokoli
Transmetropolitan - všechno/cokoli
Druuna
První číslo časopisu Crew
Sandman - všechno/cokoli
Tank girl - všechno/cokoli

Předem díky.


Neo [17:58 25.04. 2018]
Zdravím koupím
Před Strážci: Sůva / Dr. Manhattan
Goon - 3,6,7,8,9
Hellboy- 2,7,12
Hellboy pekelná knižnice 1
Zaklínače - 3
Černá palice
Ú.P.V.O - 3 - žabí mor

Děkuji za nabídky za rozumné ceny.
Sandman 2: Domeček pro panenky (MDSComics)
Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný (fantasya.cz)
Zero 4: Kdo ohněm (Komiksárium)Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner