crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Xombi

obrázek k zajímavosti Superzombia...

Nie je ľahké mať rád zombie. Kto by už len mal rád smradľavé, šuchtajúce sa stvorenie, ktorému páchne z huby a túži po vašom tele. Dobre, ten opis padne asi na každú ožratú osobu, ktorá má chuť na sex, takže, aby nedošlo k mýlke, dodám, že túžia po vašom tele, pretože vás chcú zožrať. A ak je zombia schopná artikulácie, tak vie vysloviť jedno jediné slovo, „mozgy“. To sú bežné zombie, ale jestvujú aj takzvané superzombie, ako napríklad zombifikovaní hrdinovia a zlosynovia v sérii „Marvel Zombies“, alebo Simon William Garth zo série „Zombie“, alebo Chuck Kim, hrdina resuscitovanej série „Xombi“.

Povedzme si najprv niečo o histórii série „Xombi“ a jej hlavnom hrdinovi. David Kim bol vedec, ktorý vyrobil nanotechnologický vírus, ktorý dokázal obnovovať ľudské tkanivo. Skôr než Kim mohol odskúšať svoj vynález, do jeho laboratória vtrhol zlosyn manom Dr. Sugarman a pokúsil sa vírus ukradnúť. Počas súboja s doktorom bol Kim vážne zranený a jeho asistentka mu vpichla vírus, aby mu zachránila život. Avšak nanity dokážu nahradiť ľudské tkanivo, iba ak na obnovu majú nejaký náhradný materiál, a keďže bola Kimova asistentka v jeho tesnej blízkosti, došlo k jej „pohlteniu“. Z Kima sa stal Xombi, nesmrtelný, technologicky vylepšený ľudský tvor. Od tej chvíle mal dočinenia s rôznymi nadprirodzenými tvormi, ktoré celé milénia tajne žijú medzi luďmi v takzvanom svete tieňov. Xombi sa prvýkrát objavil v nultom čísle série Xombi z roku 1994 a jeho hrdými rodičmi boli John Rozum (X-Files, The Web) a kreslič Denys Cowan (The Question, Hardware). Prvá séria mala dvadsaťdva dielov, po ktorých bola ukončená. Jej príbeh pokračuje tento rok v novej sérii. Podieľajú sa na nej opäť muž, ktorý má Rozum v hrsti a kreslič Frazer Alex Irving (Days Missing, Batman and Robin).

Po celom svete sa dejú divné veci: v Osle vyskočil z obrazu tiger a preskočil do ďalšieho obrazu, v ktorom napadol kravu, v Argentíne sliepky splodili živé kurence, v Michigane vystúpil z filmového plátna Gróf Orlok a začal vysávať publikum, inde sa namiesto sendviča so šunkou objavil sendvič s tuniakom. Všade vo svete sa veci oslobodzujú zo svojich pevne daných hraníc a zjavujú sa tam, kde by nemali. Podobne ako v Brazílii, kde muža menom Julian Parker varujú jeho mince vo vrecku pred niekým, kto sa pokúša utiecť zo zeleného domu vo veľmi špeciálnom väzení, ktoré sa nachádza pod mestom Dakote. Našťastie sa v Dakote nachádza aj náš hlavný, nesmrteľný hrdina David Kim, ktorého Julian kontaktuje s prosbou, aby zašiel do väzenia a uistil sa, že väzeň v zelenom dome neutiekol. Síce na väzenie dozerá církev, ale bude lepšie, ak im Kim s tým pomôže. Keď sa dostaví na miesto, tak sa stretáva so „špeciálnymi“ indivíduami ako sú Katolické dievča, ovládajúce mágiu, Sestra Zhora, ktorá pomocou svojho „pohladu“ vidí, čo kto robí a Sestra Beatriz, ktorá sa dokáže zmenšiť, pretože kedysi zjedla pokazenú krevetu. Spoločne navštívia zvláštne väzenie a zistujú, že niekto zmasakroval všetkých väzňov, okrem toho, ktorý žil v zelenom dome. Volal sa James Church a keď si prečítal knihu „Zvláštny prípad Dr. Jekylla a pána Hydea“, tak ňou bol infikovaný a stal sa stelesnením pána Hydea. A teraz to vyzerá tak, že sa dostal na slobodu, a tým vypustil do sveta chaos a skazu.

Na pochopenie tohto comicsu nepotrebujete mať prečítanú predchádzajúcu sériu, všetko je pekne polopate vysvetlené, takže budete vedieť, ktorá bije. Stačí vám, aby ste sa pripravili na niečo divné a neobvyklé. Comics je veľmi kreatívny a Irving to výborne prezentuje svojou kresbou. Tá je odlišná od toho, čo sme videli v sérii „Days Missing“ a môže za to hlavne koloring vďaka ktorému je kresba plastická a niekedy pôsobí, ako keby vystupovala zo stránky. Muž, ktorý má dosť Rozumu, výborne znovupredstavil svoje nemŕtve dieťa čitateľom dvadsiatehoprvého storočia.

připojená galerie

31.03. 2011 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 1Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Aktuality

Ediční plán 2020: Březen

Gmork [11:10 25.01. 2020]
ad Blueberry: To mám komplet koupené a přečtené od polského Egmontu a podle mě je to jeden z nejlepších westernů, ne-li úplně nejlepší, lepší je snad už jen Buddy Longway, ale to je spíš zálesácký komiks. U Blueberryho j....


Gmork [09:44 25.01. 2020]
Fimi: Díky. Chtěl jsem si zrovna Fade out koupit v zahraničí, tak chvíli ještě počkám, českému překladu dám přednost. Od Brubakera zrovna čtu Daredevila a je to námrd.


TonyT [15:33 24.01. 2020]
Blueberry, tak jsem se na to díval všude možně a asi by mě to vůbec nevadilo. Nevím jak příběh, navíc místy to vypadá pěkně ukecaně, ale pokud to není jenom plácání do větru, tak za tu parádní kresbou za mě jo :-)


brum brum [15:03 24.01. 2020]
Mě to taky baví, ale ne všechno, tu starší uhlazenou klasiku rád vyloženě nemám. Rozloučím se stylově: Na tomhle světě existují dva typy lidí, příteli. Ti, co se někdy učili němčinu a pak ti, co jsou normální. Já se ....


Killingjoke [14:37 24.01. 2020]
brum brum: Jsme možná úchyláci, ale co? :) Westerny jsou moje dětství, otec je neskutečně žral a pořád žere a já je z duše nenáviděl, protože si je pouštěl stále dokola. No a teď, když pomalu dojíždím své čtvrté gumy, s ....


Auditorium

Alfi [08:44 25.01. 2020]
BrumBrum: problem je, ze v menach (napr. Cavendish je po 2mm velkom C to “AVENDISH” napisane 1mm kaapitalkami. Asi uz nemam oci ako zamlada ale toto bolo fakt necitatelne.


brum brum [19:03 24.01. 2020]
Feroš, nejsi v tom sám, taky jsem měl za to, že je barevná verze běžná. Když jsem ji chtěl koupit, abych pak měl čb od Crwe, tak jsem zjistil, že to nejde a začal zjišťovat, jak to je. Ale hele, ta bervená vypadá lépe na....


Feroš [18:23 24.01. 2020]
Brum brum:Aha,tak že to jinde sice bylo v barvě,ale ne komplet jsem nevěděl. Ono mi stejně na tom tolik nesejde,jen jsem se pro jistotu ptal.


brum brum [17:31 24.01. 2020]
Pardon, chybička se vloudila. Tady je ta ukázka.


brum brum [17:28 24.01. 2020]
Alfi, nechci hájit případnou chybu grafika, tiskárny nebo kohokoliv jiného, ale v originálu (teda v anglické verzi, která se od původní moc neliší, předpokládám) to vypadá takto. Že to není nějaká rozmazaná prasárna ce....


Modrá CREW

brum brum [18:21 11.01.2020]
J. P., že se ke mně nikdo další nepřidal taky mluví proti. A jak se komiksové westerny rozmáhají je spíš důvod pro nevydání, konkurence bude značná a lidi budou vybírat.


Pavlovský [16:35 03.01.2020]
brum brum: Dva problémy. Jeden je, že je to dlouhá série a do MC vybíráme teď už především uzavřené příběhy. A druhá je osobní - moc mě to nebavilo. Přijde mi to už starý a Swolfsovu kresbu zrovna nemusím.


brum brum [23:02 30.12.2019]
V poslední době jsou v oblibě westerny. Váš Hrobař, Bouncer od Arga, Sykes od Vybírala, ten na příští rok chystá další dva westerny, nešlo by do hlasování zařadit Durango, co kdysi začal vydávat Barlow? Je to sice starý, ale v tomhle žánru by to nemuselo až tak vadit. Plusem je nedostupnost (nenašel jsem, nebo hledal blbě) anglické verze.
DegiCZ [12:48 25.01. 2020]
Prodám Spiderman komiksový komplet 1-9. Nenadchlo mě to. Cena 1000. Moc bych to chtěl prodat dohromady. Popřípadě se nebráním i výměně za něco co sháním. A snížit o to cenu. Osobní odběr Český Brod a nebo Praha Kavčí Hory. Nebo pošta s platbou předem. Při rychlém jednání a osobním odběru 900 Michalstrnad88@seznam.cz


Radek Blacksad [01:06 25.01. 2020]
Predávam

Československú komiksovú legendu BUBLINKY (vychádzalo to u nás v rokoch 1990, 1991 a 1992).

Mám viac čísel, najlepšia možná kvalita (od doby vydania zabalené), pre viac info píšte na radoslav.benko@gmail.com


Radek Blacksad [01:06 25.01. 2020]
Predám

(možný osobný odber v Košiciach) alebo poštou/zásielkovňou aj do SR/ČR (plus poštovné)

Všetko v bezchybnom stave.

Balónky oběšenců a další hororové příběhy - 10 eur
Gunsmith Cats 1 - 10 eur
Batman - Já jsem Gotham (brož.) - 8 eur
Pochmurný kraj 1 - 11 eur
Výprava za ptákem času (brož.) - 17 eur
Sláine Poklady Británie (brož.) - 13 eur
Moby Dick - 8 eur
Černá palice 1 - 11 eur
Goon 1 - 11 eur
Zaklínač 1 - 8 eur
Sága 1 - 9 eur
Batman / Želvy nindža (paperback) - 9 eur
Zámek a klíč 1 - 12 eur
Zámek a klíč 2 - 12 eur
Zámek a klíč 3 - 12 eur
Zámek a klíč 4 - 12 eur
Goon 2 - 9 eur
Myší hlídka 1 - Podzim 1152 - 14 eur
Netvora 1 - 9 eur
Ghost in the Shell - 9 eur
Bílý láma (brož.) - 16 eur
Umbrella Academy 1 - 10 eur
Batman 01: Soví tribunál - 10 eur (brož)
Batman 02: Soví město - 10 eur (brož)
Batman 03: Smrt rodiny - 10 eur (brož)

píšte na mail - radoslav.benko@gmail.com
Před Incalem (Fantasyplanet.cz)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž