crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Astonishing X-Men: Warren Ellis

obrázek k zajímavosti Nepravidelne pravidelná séria Astonishing X-men, ktorú rozbehol Joss Whedon s vizuálnym prispením Johna Cassadaya, skončila obetovaním sa Kitty Pryde, ktorá odfrčala v obrovskom náboji kamsi do vesmíru. Pretože dvadsaťštyri dielov so záverečným veľkokapacitným finále prinieslo dostatok citlivých emócií, humoru, zaujímavých zápletiek, bitiek učiteľov, pojedaní učiteľov a v neposlednom rade veľkú dávku hviezdnych vojen, bol som zvedavý, kto si trúfne pokračovať. A voľba padla na Warrena Ellisa.


Matka pri pôrode: „RRRAAAAAA, neverím, že som ti dovolila pustiť do seba niečo o veľkosti kozej hlavy!“
Otec: „Nevedel som, že sa kondóm roztrhne. Môj otec ho používal bez problémov dvadsať rokov.“

Povedzme si rovno, dlho nevydržal. Jedenásť zošitov a päťdielna miniséria, to je vcelku málo. Ale aj málo býva niekedy viac, nuž sa na to pozriem zblízka. Tím tvoria osvedčené hviezdy. Cyclops, Emma Frost, Beast a Wolverine dostali vzácnu návštevu v podobe Storm a tínedžerov zastupuje Armor. Prvý príbeh, Ghost box, kreslil Simone Bianchi a jeho podivne pokrútená, ale zároveň čistá kresba sa dokonalo hodí k psychopatickému poňatiu Ellisových postáv. Aby bolo jasné, toto nie sú X-meni. Je to zmeska úchylných a uštipačných stvorení, ktoré riešia sexuálne deviácie, dáviace pocity a podobné milé radosti života. Na pozadí si ubieha detektívny príbeh siahajúci do paralelných dimenzií a Číny. Záver je chabý (niečo ako Morrisonova genocída odohrávajúca sa mimo záber dvoch stránok), ale na tom nezáleží. Skrivené charaktery obľúbených hrdinov stačia samé o sebe. Príjemné sú aj štyri krátke príbehy z alternatívnych svetov (všetky sú katastrofické) kreslené Alanom Davisom, Adi Granovom, Claytonom Crayneom a Kaare Andrewsom. Po tomto nástupe sa asi v Marveli zľakli, čo to Ellis stvára a druhý príbeh, Exogenetic, výrazne ubral. Garde mu robil kreslič Phil Jimenez, X-meni sú normálnejší, príbeh je kópiou Necroshe a môžete mi veriť, že úbohejší nijaký koniec sa len tak nevidí. Chvíľku sa zdá, že dôjde na mimozemskú rasu Brood, ale tajomný hlavný záporák je súci tak akurát na to, aby mu Wolverine jednu struhol a je po ňom. Nepoznám pozadie Ellisovej umiernenosti, každopádne ako scenárista pravidelnej rady týmto skončil. Aby ukázal, čoho je schopný, vyprodukoval ešte päťdielnu minisériu Xenogenesis. Opäť recykluje genetiku, paralelné svety a dodáva Afriku, množstvo hryzúcich rečí na tému problémov tohto kontinentu a veľkú porciu akcie. Kresby sa chopil Kaare Andrews, ktorý je miestami parádny, inokedy divne karikaturistický a Storm v jeho podaní má vizáž punkerky z 80. rokov. Aj keď Ellis do tretice vypustil proti X-menom mutantov, čo nie sú mutantmi, je to parádne čítanie. Vidieť Wolverinea rozstrieľaného ako rešeto, pričom sa mu medzi nohami hompáľa dlhý... kus čreva, je osviežujúce.

Aby som to zhrnul, aj Ellisova ére Astonishing X-menov stojí za pozornosť, som zvedavý, ako na to nadviaže drsňák Daniel Way.

Citát na záver:
Forge: „Emma Frost. S nohami pri sebe som ťa nespoznal.“

Erik Kriššák


kliknutím na náhled zobrazíte obrázek v plné velikosti

náhled obrázku
náhled obrázku

připojená galerie

16.09. 2011 vložil různé    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

ňouma [23:18 25.09. 2018]
Teen Titans ani Nightwing u BBartu nevychází. A rychleji by to než letos jít mohlo, protože letos se začínalo až v květnu, kdežto příští rok asi už od začátku roku. V SO je to díl 26, JL vs SO je díl 9 a 10, takže mezi t....


Fefty [22:27 25.09. 2018]
Gotham Resistance jednak zahrnuje jen ty řady, co vydává BBArt (Green Arrow a SO) a taky je to celé tie-in k události Metal, takže by bylo potřeba vydat hlavně tu. Hlavně si ale myslím, že příští rok na ně nedojde, proto....


ňouma [20:48 25.09. 2018]
Tyhle věci si určitě hlídáte, ale pro jistotu. Když s BBartem vydáváte Znovuzrození, bylo by potřeba pohlídat si i crossovery. Neznám všechny, a nebudete určitě vydávat všechny, a ani by to nemělo cenu, když nic z nich ....


Doppelganger_ [14:30 24.09. 2018]
a hlavně manga není žánr, ale forma, takže Monstress prostě manga není a tečka. :)


ledman [13:37 24.09. 2018]
seneke: proč? U mangy se na rozdíl od anime nemáš do čeho zamotat. Manga je prostě komiks dělaný pro japonského vydavatele, vycházející v některém z časopisů. Autorem nemusí být nutně japonec (Peepo Choo). To, že se č....


Vydali jsme

Živí mrtví 26: Volání do zbraně

stitch123 [21:32 25.09. 2018]
Škoda, no... Díky za odpověď!


Aktuality

Jim Lee na Crweconu!

Dexir [19:52 25.09. 2018]
Mám dotaz jaké knihy od Jima Leeho budete prodávat ?


Pavlovský [17:20 24.09. 2018]
Lukáš Najman: Spíš knížky.


Lukáš Najman [16:57 24.09. 2018]
Ahoj, budete mít na prodej nějaké sešity od Jima Leeho?


Připravujeme

Vůně neviditelného

Kapis [12:04 25.09. 2018]
Já bych chtěl umět stát se neviditelným i dávno po pubertě!!! :-))


Modrá CREW

x_ander [22:17 17.09.2018]
To, co tu kolegové píšou, vlastně vůbec nezní jako blbej nápad - sem tam přidat za rok jedno nebo dvě čísla MC navíc s tim, že by se nehlasovalo, ale pokračovalo s rozjetou sérií. Okko bylo super, zaslouží si další díly a lidi to evidentně chtějí, ale je jasné, že při hlasování proti Ekho a Orbitalu nemá moc šancí. A přitom to vůbec neznamená, že by nebyl zájem.


dominic.west [17:39 16.09.2018]
Pavlovský: "Okko sa vráti do súboja s ďalšími dielmi Ekha či Orbitalu:" Výborne keďže Ekho má vonku 6 dielov a Orbital budú 4 diely tak podľa mňa väčšina hlasujúcich dá prednosť týmto rozbehnutým sériam... Okko pojde zase mimo. Predpokladám, že práva u Okka sú vyjednané takže xflori01 veľmi trefne navrhol aby sa zrychlilo vydávanie zo 4 na 6 titulov stým, že 4 nové veci by ostali z hlasovania zachované a pomedzi to by sa dalo pokračovať a dovydať postupne Okko, Ekho aj Orbital


xflori01 [22:12 14.09.2018]
Okko je pro mě zatím druhá nejlepší série po Ekhu. Takže by byla velká škoda, kdyby jsme se dalšího dílu nedočkali. Časté komentáře čtenářů jsou, že by chtěli více čísel za rok a odpovědí je, že není možné tak rychle vyjednávat práva a vybírat nové tituly do hlasování. Přijde mi, že by šlo zrychlit vydávání na 6 čísel, když by 4 tituly z toho byly nové tituly z hlasování a mezi nimi by po jednom díle pokračovali úspěšné série jako je právě Okko, kde ještě máme 4 cykly, Ekhö (7 a 8 už jsou venku, takže další díl může vyjít) a nebo Orbital (na který se hodně těším, a který doufám, bude hodně skvělý).
Sefca [18:13 25.09. 2018]
Koupím Incal, Borgia, Arzach, Blacksad. Vše pouze pevná vazba v perfektním stavu. Za nabídky děkuji


Sefca [18:13 25.09. 2018]
Koupím Incal, Borgia, Arzach, Blacksad. Vše pouze pevná vazba v perfektním stavu. Za nabídky děkuji


vvetrovec [18:12 25.09. 2018]
Prodám následující:

Trollí války 1 a 2 po 400,- Kč
Biggles vypráví: Bitva o Anglii za 900,- (tady nevim, smlouvejme klidně)
Persepolis 1 za 200,-
Puma: Tom Shark a Ďábelský doktor Harbich za 200,-

Sešitovka - 1. číslo Justice League z New52 v perfektním stavu (AJ), kdyby si někdo chtěl nechat podepsat PANEM Leem... cenu navrhněte.

Platba předem na účet plus poštovné. Fotky zašlu na požádání, více informací na mailu (divadloJA@seznam.cz), na mobilu 728 521 804 či na FB (Vítězslav Větrovec).
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner