crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Six-Gun Gorilla

obrázek k zajímavosti Gorila a ja...

Niektorí autori si vyberajú pre svoje príbehy neobvyklé témy. Ako napríklad britský scenárista Simon Spurrier. Ten si vybral samovraždu. Ako tému, nie ako spôsob ukončenia svojho života. Spurrier je známy hlavne svojou prácou pre magazín 2000AD a ak ste čítali nejaký príbeh zo spomínaného magazínu, tak viete, že jeho príbehy sa odohrávajú väčšinou v dystopickej budúcnosti. Nie je tomu inak ani v príbehu Six-Gun Gorilla. Ten sa odohráva v budúcnosti v ktorej nemusíte byť na samovraždu sami. Môžu sa s vami „zasamovraždiť“ aj ďalší ľudia.

Prestal vás baviť život, alebo trpíte nevyliečiteľnou chorobou,U-Boat Replica či ste väzeň odsúdený na smrť? Nezúfajte, je tu spoločnosť Blue Tech-PV, ktorá vám zaplatí za vašu smrť. Viete, v budúcnosti sa ľudia zabávajú tým, že sledujú priame prenosy vysielané „samovrahmi“. Ak chcete zomrieť, Blue Tech-PV zaplatí vašim pozostalým primeraný finančný obnos a do oka vám nainštalujú psychické kamery. No a potom vás pošlú do nebezpečných situácií. Tak ako mladého muža prezývaného Blue. Dôvod že ho omrzel život? Jednoduchý a klasický: žena. Spôsob samovraždy? Efektívny: vojenský výsadok na planétu, kde momentálne prebieha vojna.

No nie je to len taká obyčajná planéta. Jedná sa o extra-dimenzionálny svet menom Blister na ktorom nefunguje spaľovanie. To znamená, že vojaci po sebe strieľajú pomocou zbraní vyrobených na princípe pružín a pneumatického tlaku. Poslaním samovrahov je ísť vpred, vyraziť do boja s hrdosťou a s doširoka otvorenými očami. Ak by ste sa náhodou nechali zabiť naschvál a bez boja, tak Blue Tech-PV nezaplatí vašim pozostalým. Ale niečo také nehrozí. Blister je totiž plný rebelantských kolonistov, ktorý sa chcú vymaniť z područia mocných Zeme. Blue na nich narazí, no skôr než je jeho život násilne a úspešne ukončený, zachráni ho hovoriaca gorila ozbrojená dvomi revolvermi.

Komiks Six-Gun Gorilla možno na prvý pohľad vyzerá originálne, ale v skutočnosti to tak nie je. Jedná sa o resuscitáciu klasickej postavy z tridsiatich rokov. Pôvodne vystupovala v britskom magazíne Wizard a Spurrier sa o nej dopočul vďaka svojmu kamošovi Jessovi Nevinsovi, expertovi na pulpové postavy. Spurrier sa rozhodol toho primáta s revolvermi oživiť z jediného dôvodu: miluje westerny. Tento komiks je jeho poctou najkrajšiemu, najtragickejšiemu a najzastaralejšiemu žánru. A náhodou je v príbehu obrovská gorila. S obrovskými pištoľami. A prestrelky a vojna a smrť a pochybné existencie a skorpumpovaný ľudia.

Zaujímavosťou je, že príbehy pôvodnej gorily písal niekto kto nebol nikdy menovaný. Nikto nevie kto ten autor, alebo autorka, bol. To hrá Spurrierovi perfektne do karát a zapadá do westernového mýtu. Samotný príbeh je krásne bizarný a nebyť kresby Jeffa Stokelyho tak by nevyznel tak dokonale šialene. Jeho kresba mi veľmi pripomína kresebný štýl Jamieho Hewletta, ktorého poznáte či už vďaka komiksu Tank Girl, alebo videoklipom skupiny Gorillaz (ktorej členom dal Hewlett finálnu podobu).

Samotný koncept sledovania „života“ iných ľudí ako druh zábavy mi pripomenul film Truman Show. Atmosférou zase výbornú postapokalyptickú sériu Wasteland od vydavateľstva Oni Press. Toto je jeden z tých komiksov, ktorý si buď zamilujete, alebo ho budete z duše nenávidieť. A ja som si ho zamiloval. Six-Gun Gorilla má byť šesťdielna miniséria, z ktorej zatiaľ vyšli dve čísla a stojí definitívne za to. Mimochodom, jestvuje ešte jeden komiks s pištolníckou opicou. Volá sa Six-Gun Gorilla: Long days of vengeance a tiež ho odporúčam.

připojená galerie

22.07. 2013 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

ňouma [20:42 25.01. 2020]
Fimi: Právě pro ně toho teď Crew vydává hodně. Nejenom DJL, ale hlavně Young Adult. Mera, Catwoman, Válkonoška a jestli to bude pokračovat tímhle tempem tak bude v červenci Raven a v září Breaking Glass. A to by bylo per....


Fimi [19:42 25.01. 2020]
No, uvidíme, 13 letá dcera čte spíš Junjiho Ita, Pupíky nebo Myší hlídku. tak at se vám to líbí, užijte si to...


brum brum [18:05 25.01. 2020]
Parádní je všechno, nebo skoro všechno, co Crew vydá (a platí to i pro většinu ostatních nakladatelství), protože vybírají z toho lepšího to nejlepší. Že lidi často dávají rovnátko mezi Mně se nelíbí/Mě nebaví a Je to bl....


ňouma [17:54 25.01. 2020]
Dear Justice League je fakt parádní věc. A asi bude i pokračování. Jenom nevím kdy. Mistr Pavlovský to asi ví, když má informace z DC. Ale asi to neprozradí.


Fry [17:09 25.01. 2020]
Fimi: Dear JL jsem četl ukázku v originále a byla to paráda ... kdyby nic, tak to kup dětem, tohle je jedna z těch lepších věcí :)


Aktuality

Ediční plán 2020: Březen

brum brum [15:35 25.01. 2020]
Asi jo. Kdyby to tu vyšlo už v minulosti, tak by to jako abíčkové komiksy byl hit určitě, takhle je otázka, kolik z těch potenciálních kupujících, kteří by to žrali, akorát o tom ještě nevědí, by se o tom dozvědělo a dom....


Gmork [11:10 25.01. 2020]
ad Blueberry: To mám komplet koupené a přečtené od polského Egmontu a podle mě je to jeden z nejlepších westernů, ne-li úplně nejlepší, lepší je snad už jen Buddy Longway, ale to je spíš zálesácký komiks. U Blueberryho j....


Gmork [09:44 25.01. 2020]
Fimi: Díky. Chtěl jsem si zrovna Fade out koupit v zahraničí, tak chvíli ještě počkám, českému překladu dám přednost. Od Brubakera zrovna čtu Daredevila a je to námrd.


TonyT [15:33 24.01. 2020]
Blueberry, tak jsem se na to díval všude možně a asi by mě to vůbec nevadilo. Nevím jak příběh, navíc místy to vypadá pěkně ukecaně, ale pokud to není jenom plácání do větru, tak za tu parádní kresbou za mě jo :-)


brum brum [15:03 24.01. 2020]
Mě to taky baví, ale ne všechno, tu starší uhlazenou klasiku rád vyloženě nemám. Rozloučím se stylově: Na tomhle světě existují dva typy lidí, příteli. Ti, co se někdy učili němčinu a pak ti, co jsou normální. Já se ....


Modrá CREW

brum brum [18:21 11.01.2020]
J. P., že se ke mně nikdo další nepřidal taky mluví proti. A jak se komiksové westerny rozmáhají je spíš důvod pro nevydání, konkurence bude značná a lidi budou vybírat.


Pavlovský [16:35 03.01.2020]
brum brum: Dva problémy. Jeden je, že je to dlouhá série a do MC vybíráme teď už především uzavřené příběhy. A druhá je osobní - moc mě to nebavilo. Přijde mi to už starý a Swolfsovu kresbu zrovna nemusím.


brum brum [23:02 30.12.2019]
V poslední době jsou v oblibě westerny. Váš Hrobař, Bouncer od Arga, Sykes od Vybírala, ten na příští rok chystá další dva westerny, nešlo by do hlasování zařadit Durango, co kdysi začal vydávat Barlow? Je to sice starý, ale v tomhle žánru by to nemuselo až tak vadit. Plusem je nedostupnost (nenašel jsem, nebo hledal blbě) anglické verze.
Cabal [16:28 25.01. 2020]
Prodám kompendia Witchblade 1+2, Darkness 1+2
Nečtené, top stav.

Koupím

Corto Maltese - Celtic Tales (Eurocomics/IDW)

cenobite@seznam.cz


DegiCZ [12:48 25.01. 2020]
Prodám Spiderman komiksový komplet 1-9. Nenadchlo mě to. Cena 1000. Moc bych to chtěl prodat dohromady. Popřípadě se nebráním i výměně za něco co sháním. A snížit o to cenu. Osobní odběr Český Brod a nebo Praha Kavčí Hory. Nebo pošta s platbou předem. Při rychlém jednání a osobním odběru 900 Michalstrnad88@seznam.cz


Radek Blacksad [01:06 25.01. 2020]
Predávam

Československú komiksovú legendu BUBLINKY (vychádzalo to u nás v rokoch 1990, 1991 a 1992).

Mám viac čísel, najlepšia možná kvalita (od doby vydania zabalené), pre viac info píšte na radoslav.benko@gmail.com
Před Incalem (Fantasyplanet.cz)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž