crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Day Men

obrázek k zajímavosti Dievča pre všetko...

Označenie poskok (henchman), ktorým kedysi označovali človeka starajúceho sa o kone, to dotiahlo pekne ďaleko. Už takmer stoosemdesiat rokov sa tým slovom opisuje osoba, ktorá za finančný obnos, alebo protislužbu niekomu napomáha. Bez poskokov to jednoducho nedotiahnete vo svete ďaleko. Či už ide o poskokov zlosynov z knižno/filmovej série o agentovi Jamesovi Bondovi, Boba Fetta pracujúceho pre Dartha Vadera, alebo Harley Quinn, ktorá urobí čokoľvek pre svojho pána J. A nezabúdajme na klasikov: doktor Frankenstein mal Fritza/Igora a gróf Drakula svojho Renfielda. Práve na takýchto poskokov a ich životný príbeh sa zamerali scenáristi Matt Gagnon a Michael Alan Nelson z vydavateľstva BOOM! Studios v komikse Day Men.

Tisíce rokov bol náš svet ovládaný replica uhren„Päťdesiatimi rodinami“, tajnou sieťou upírských rodín, ktoré medzi sebou bojujú o moc. Ale keď slnko vyhupne na oblohu, upíry sú nútený vrátiť sa do svojich temných kobiek a využívať služby smrteľníkov. Títo ľudia majú za sebou špeciálny výcvik a hovoria si Day Men. Jedným z nich je aj naša hlavná postava, David Reid. Pracuje pre upírskú rodinu menom Virgos a svoje rozkazy prijíma od smrteľníčky Casey Kennedyovej, ktorá dozerá na to aby upíri mali dostatok financií. Medzi Davidove povinnosti patrí napríklad vyberanie výpalného, podplácanie policajných dôstojníkov a odpratávanie mŕtvol po upírskych „nehodách“.

To je jedna časť jeho práce. Tou druhou je riešenie problémov, ktoré narobí upír menom Nybor. Je člen rodiny Virgos a napriek tomu, že je viac na obtiaž než k úžitku, je rodinou a rodinu treba chrániť. Takže, keď sa Nybor neozval svojej rodine štyridsaťosem hodín, David ho musel vypátrať a priviesť späť. Našťastie bol na neutrálnom území, v klube, ktorý slúži upírom na ukájanie svojich zvrhlých chúťok. Po pár minútach nájde David opitého, zakrvaveného a dezorientovaného Nybora. Ten má veľký problém. Vyzerá to tak, že zabil dievča z rodiny Ramses, ktorá rodine Virgos konkuruje. Plus, ide mu po krku Jacob Spalovač, z ktorého majú strach dokonca aj upíri.

Príbehy o upíroch by sa dali v dnešnej dobe rozdeliť na dve kategórie. Filmy a seriály s upírskou tématikou, ktoré stoja za to: True Blood, Vampire Diaries, Dark Shadows (seriál), Buffy, Angel, From dusk till dawn, Blade, Lost boys, Fright Night, Shadow of the vampire, Nosferatu, Dracula (klasická verzia, aj verzia Francisa Forda Coppolu) a mnohé ďalšie. Do druhej kategórie spadajú filmy a seriály, ktoré za to nestoja. Vy dobre viete, o ktorých je reč. Pokiaľ ide o upírov v komiksoch, tak za spomenutie stoja hlavne komiksy série 30 days of night a American Vampire. Čo nie je práve veľa.

Scenáristické duo Gagnon/Nelson prišlo s konceptom, ktorý je jednoduchý a zároveň geniálny. No nikto ho doteraz naplno nevyužil (podobne ako sa to stalo pri sérii Fanboys vs. Zombies). Prevedenie ich vízie sa podarilo a svojim nápadom ma na sto percent zaujali. V príbehu je spomenutých päťdesiat rodín. Zatiaľ sme videli iba dve z nich, ale ak bude mať Day Men výbornú odozvu u čitateľov, stane sa z neho komiks na pokračovanie a časom preskúmame ich svet podrobnejšie. Aspoň v to dúfam, pretože tento komiks by si pokračovanie zaslúžil.

O kresbu sa postaral Brian Stelfreeze, ktorého meno vám možno nič nehovorí, ale v skutočnosti ide o legendárneho kresliča. Tomu sa podarilo v tomto komikse perfektne nakresliť nielen hlavné a vedľajšie postavy, plus prostredie, ale excelentne vystihol rýchlosť upírov. Tak ako sa podarilo Zackovi Snyderovi znázorniť rýchlosť Kryptoňanov v Man of Steel, tak sa to podarilo kresebne Brianovi v tomto komikse. Snáď sa v pokračovaniach dočkáme epických, superrýchlych bojov medzi upírskymi rodinami. Niečo také sa zase v komiksoch nevidí často.

Komiks Day Men je pre všetkých, ktorý si radi prečítajú komiks o upíroch (a ich poskokoch), ktorý... no jednoducho, ktorý sú klasický upíri a tajne vládnu svetu. Absolútne odporúčam.

připojená galerie

05.08. 2013 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

brum brum [02:06 21.11. 2018]
Že nejde o národnost u toho Grise, ale o věk, mi došlo se zpožděním. Po přečtení pár stránek Larse tipuji, že za tím pseudonynem je tatáž osoba, která píše jako Robert Fabian sci-fi. Oba mají skvělá hodnocení na DK a l....


brum brum [00:42 21.11. 2018]
Daniel Gris je podle DK Čech. Sám tam o sobě píše: Pod maskou DG je monstrum. Nechtějte znát. Čtěte. Ten je ještě tvrdší než tvrdý! :-D Na FB Mezi řádky nejsou vidět ani bez přihlášení. Takhle to bude vypadat s ....


rooty [00:34 21.11. 2018]
P. Pavlovský - já tam rovněž nevidím příspěvek na Mezi řádky. Dnes, potažmo včera máte 2 příspěvky. Jeden na novou Netvoru, druhý s odkazem na recenci na nové Mýty? Kde udělali soudruzi z Crwe chybu? :-)


Pavlovský [00:30 21.11. 2018]
Pořád tam není nic vidět? Já se koukal a mám to tam... ale zlobí tam obrázky, facebook mi tam cenzuruje obrázky, protože je tam na nich text.


Pavlovský [00:24 21.11. 2018]
Killing Joke: Koukal jsem se na toho Grise, Říkají mi Lars... a nezvládl jsem přečíst víc než pár stránek. Přišlo mi, že se autor snaží psát děsně tvrďácky, jako by to byl pseudonym nějakého šestnáctilého Čecha. Kutscher....


Připravujeme

Sherlock 1: Studie v růžové

Pavlovský [23:37 18.11. 2018]
Pokud se něco nepodělá, tak jo.


mm [20:15 18.11. 2018]
Bylo by to dostupné ještě do 24.12.? Předem děkuji za odpověď :)


Aktuality

Bojový anděl Alita 3: Cesta ke svobodě

jh666 [17:15 18.11. 2018]
Vy naděláte s logem, podívejte se, co DC udělalo s hřbety New52 sérií, když přešli na DC You https://i.redd.it/v8ydvmhy9im01.jpg


xflori01 [16:33 18.11. 2018]
To sice neladí. Ale k této změně došlo u všech sérií, u všech komiksů. Nakladatelství si změnilo logo, které dává na hřbety a zadní stránky knih. Také vytvořila poddodělení, ke kterým vytvořili vlastní stránky - viz. Cre....


Hvězdný prach - Romance v říši kouzel

het2 [15:30 18.11. 2018]
Knizka vypada nadherne. S jednim velkym ALE - velka skoda zvoleneho fontu, hlavne tedy velikosti. Vetsina stranek je tak nejak prazdna, odstavce jsou od sebe odrazene hrozne daleko a to pismo je titerne. Fakt se to spatn....


Modrá CREW

Sirius.svk [15:34 04.11.2018]
tirreus predpokladám že hľadáš toto: "tirreus — 11.12.2016 11:15 Ahojte redakčníci a všichni čtenáři, nejdříve bych chtěl poděkovat za nádherné dva díly Ekhö. Do budoucna bych si rozhodně přál jeho pokračování, protože ve Francii už vyšel 5. a 6. díl. To je moje jasná první volba, bylo by moc hezké tuhle celou tuhle řadu převést do češtiny, jak bude postupně vycházet a dotáhnout ji do konce. No a pak, kdybych si mohl přát, tak v podstatě COKOLIV od Alessandra Barbucciho (priority v tomto pořadí - Lord of Burger, Sky Doll, CHOSP,...) nebo od Christopha Arlestona (Le chant d'Excalibur, Les Naufragés d’Ythaq, Légendes de Troy, zvláště pak Ploneïs l'Incertain, a spoustu dalších...). Když to mám zobecnit, tak COKOLIV z nakladetelství Soleil :) Než tohle všechno vydáte, tak máte co dělat :))) Jsem velkým fandou francouzské a belgické školy, takže prosím pozornost zaměřit tam :) Ale jinak, všechny tři navržené série na 4. a 5. díl modré crwe se mi líbí a s chutí bych si je přečetl :) Díky a mějte se hezky :) Moc se těším! :)"


brum brum [21:33 03.11.2018]
tirreus: Tak jestli víš, že to bylo přibližně před rokem, hledej přes čísla stránek dole a podle data. Jinak lze hledat na google přes site:stránkatečkakoncovka text. Ale ne vždycky tě to pak na webu crwe hodí přímo na tu stránku, kterou ti to najde. Jestli ti jde ale aspoň o text, tak ten takto najít můžeš přímo přes vyhledavač, pokud si aspo něco z textu pamatuješ.


Sirius.svk [20:55 03.11.2018]
tirreus obávam sa že možnosť vyhľadávať tu nie je.
japes [09:01 20.11. 2018]
Prodám:
Deadpool OHC vol.1 by Daniel Way - 550,-Kč (případně vyměním za Hellboy Short Stories 2 Omnibus, nebo dvě Ú.P.V.O. díly 3,4,5,7,8)
Sebevražedný oddíl: Kopanec do zubů - 180,-Kč
Mezi řádky 1 -110 Kč
All-Star Batman: Můj nejhorší nepřítel - 150,-Kč (2. čtený, není ve 100 % stavu)

Koupím:
Hellboy Pekelná Knižnice 3 - 2 000,- Kč


Zerg [09:00 20.11. 2018]
Zdravím,aktualizace prodejního inzeratu

Darth Vader Omnibus 1800,-Kč
(anglicky, novej marvel, pevna vazba, 736 stran)

V super stavu, jen bylo odpaněno jedním přečtením.

V případě zájmu pište na broodlord@centrum.cz


Sissi [20:07 19.11. 2018]
Prodám Ultimate Spiderman čísla 1-18 bez č.3. Ročníky 2012-2014. Cena za kus 60 Kč.
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner