crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

2 Guns

obrázek k zajímavosti Dve hlavy vedia viac...

V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s adaptáciami komiksov, ktoré nie sú práve najznámejšie. Nie že by to bolo niečo nové. Podobný boom nastal v deväťdesiatych rokoch. Barb Wire, The Mask, Men in Black, The Phantom, The Rocketeer, The Shadow, Richie Rich, Tank Girl, Timecop a Mystery Men sú adaptácie komiksov, ktorým filmová adaptácia pomohla ku sláve. Medzi najnovšie adaptácie, nie práve známych komiksov, patria Ghost World, A history of violence, Painkiller Jane, Road to Perdition, Red, Surrogates, Whiteout, Bullet to the head, R.I.P.D. a 2 Guns.

Vo filmovej adaptácii komiksu 2 Guns si zahrala dvojica Denzel Washington a Mark Wahlberg. Recenzie sú väčšinou pozitívne a vyzerá to tak, že táto adaptácia stojí za to (podobne ako Red a Surrogates), narozdiel od iných nedávnych filmov (Bullet to the head). Filmové 2 Guns som zatiaľ nevidel, takže nemôžem posúdiť aká verná je adaptácia predlohe. Tak sa aspoň pozrime na zdroj, z ktorého scenáristi čerpali.

Bobby Beans a Mark Stigman sú partneri. Partneri v zločine. Ich plánom je vykradnúť banku v miestnom zapadákove. Lenže Bobby má malé tajomstvo. Jeho priezvisko nie je Beans a jeho hobby nie je vykrádanie bánk. On zatýka ľudí, ktorý banky vykrádajú a robia protizákonné veci. Bobby Trench alias Bobby Beans pracuje pre D.E.A. (Národný úrad pre kontrolu obchodu s drogami) a je vo svojej práci dobrý. Taký dobrý, že sa mu podarilo dostať za mreže Mannyho Greca, miestneho drogového baróna. Aspoň na istý čas.

Drogový baróni sa totiž až príliš často dostávajú na slobodu. Či už vďaka nedostatkom dôkazov, alebo niekoho udajú, či niekto za nich zaplatí kauciu a utečú do Mexika. Manny Greco sa dostal na slobodu a ako prvého navštívil Bobbyho Beansa. Po tom čo mu jeho kumpáni rearanžovali tvár, Manny oznámil Bobbymu, že zaplatí za jeho zatknutie. Urobí to pomocou prevodu veľkej sumy peňazí na Beansov účet. Bobby musí jednať rýchlo. Rozhodne sa vykradnúť so svojím partnerom Markom banku patriacu Grecovi. Len nepočítal s tým, že Mark má svoje vlastné tajomstvo.

Ako môžete vidieť, alebo ako ste už asi aj videli, príbeh nie je nijako novátorský a nehrá sa na originalitu. Napriek tomu sa 2 Guns číta výborne a príbeh krásne odsýpa. Scenárista Steven Grant jednoducho vedel o čom chce písať a podarilo sa mu to na jednotku. Pôvodne mal mať príbeh iba štyri diely, ale Bobby a Mark sa utrhli z reťaze a komiks natiahli o jedno číslo naviac. Na 2 Guns je zaujímavé, že nejde o klasicky konštruovaný príbeh o zrade a prestrelkách. Príbeh stojí a padá s hlavnými postavami. Tie určujú akým smerom sa vyberie príbeh a čo sa bude diať.

A deje sa toho vážne veľa. Keď si nedáte pozor, tak sa vám môže stať, že sa stratíte vo všetkých tých intrigách, vraždách, podrazoch a menách. Bobbymu a Markovi totiž ide po krku veľa ľudí, ktorým sa nepáči, že ich obrali o financie. Akcia nasleduje akciu, jedna slovná prestrelka strieda druhú a všetko je to krásne zachytené na papieri brazílskym kresličom Mateusom Santoloucom. Jeho kresbu ste mohli vidieť v sériách Fall of Cthulhu, X-Necrosha, American Vampire, Teenage Mutant Ninja Turtles a Dial H.

Miniséria 2 Guns stojí definitívne za prečítanie hlavne ak chcete vedieť čo od jej filmovej adaptácie čakať. Prípadne si 2 Guns prečítajte aby ste boli v obraze. Boom! Studios totiž vydalo pokračovanie nazvané 3 Guns.

připojená galerie

26.08. 2013 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

ňouma [20:42 25.01. 2020]
Fimi: Právě pro ně toho teď Crew vydává hodně. Nejenom DJL, ale hlavně Young Adult. Mera, Catwoman, Válkonoška a jestli to bude pokračovat tímhle tempem tak bude v červenci Raven a v září Breaking Glass. A to by bylo per....


Fimi [19:42 25.01. 2020]
No, uvidíme, 13 letá dcera čte spíš Junjiho Ita, Pupíky nebo Myší hlídku. tak at se vám to líbí, užijte si to...


brum brum [18:05 25.01. 2020]
Parádní je všechno, nebo skoro všechno, co Crew vydá (a platí to i pro většinu ostatních nakladatelství), protože vybírají z toho lepšího to nejlepší. Že lidi často dávají rovnátko mezi Mně se nelíbí/Mě nebaví a Je to bl....


ňouma [17:54 25.01. 2020]
Dear Justice League je fakt parádní věc. A asi bude i pokračování. Jenom nevím kdy. Mistr Pavlovský to asi ví, když má informace z DC. Ale asi to neprozradí.


Fry [17:09 25.01. 2020]
Fimi: Dear JL jsem četl ukázku v originále a byla to paráda ... kdyby nic, tak to kup dětem, tohle je jedna z těch lepších věcí :)


Aktuality

Ediční plán 2020: Březen

brum brum [15:35 25.01. 2020]
Asi jo. Kdyby to tu vyšlo už v minulosti, tak by to jako abíčkové komiksy byl hit určitě, takhle je otázka, kolik z těch potenciálních kupujících, kteří by to žrali, akorát o tom ještě nevědí, by se o tom dozvědělo a dom....


Gmork [11:10 25.01. 2020]
ad Blueberry: To mám komplet koupené a přečtené od polského Egmontu a podle mě je to jeden z nejlepších westernů, ne-li úplně nejlepší, lepší je snad už jen Buddy Longway, ale to je spíš zálesácký komiks. U Blueberryho j....


Gmork [09:44 25.01. 2020]
Fimi: Díky. Chtěl jsem si zrovna Fade out koupit v zahraničí, tak chvíli ještě počkám, českému překladu dám přednost. Od Brubakera zrovna čtu Daredevila a je to námrd.


TonyT [15:33 24.01. 2020]
Blueberry, tak jsem se na to díval všude možně a asi by mě to vůbec nevadilo. Nevím jak příběh, navíc místy to vypadá pěkně ukecaně, ale pokud to není jenom plácání do větru, tak za tu parádní kresbou za mě jo :-)


brum brum [15:03 24.01. 2020]
Mě to taky baví, ale ne všechno, tu starší uhlazenou klasiku rád vyloženě nemám. Rozloučím se stylově: Na tomhle světě existují dva typy lidí, příteli. Ti, co se někdy učili němčinu a pak ti, co jsou normální. Já se ....


Modrá CREW

brum brum [18:21 11.01.2020]
J. P., že se ke mně nikdo další nepřidal taky mluví proti. A jak se komiksové westerny rozmáhají je spíš důvod pro nevydání, konkurence bude značná a lidi budou vybírat.


Pavlovský [16:35 03.01.2020]
brum brum: Dva problémy. Jeden je, že je to dlouhá série a do MC vybíráme teď už především uzavřené příběhy. A druhá je osobní - moc mě to nebavilo. Přijde mi to už starý a Swolfsovu kresbu zrovna nemusím.


brum brum [23:02 30.12.2019]
V poslední době jsou v oblibě westerny. Váš Hrobař, Bouncer od Arga, Sykes od Vybírala, ten na příští rok chystá další dva westerny, nešlo by do hlasování zařadit Durango, co kdysi začal vydávat Barlow? Je to sice starý, ale v tomhle žánru by to nemuselo až tak vadit. Plusem je nedostupnost (nenašel jsem, nebo hledal blbě) anglické verze.
Cabal [16:28 25.01. 2020]
Prodám kompendia Witchblade 1+2, Darkness 1+2
Nečtené, top stav.

Koupím

Corto Maltese - Celtic Tales (Eurocomics/IDW)

cenobite@seznam.cz


DegiCZ [12:48 25.01. 2020]
Prodám Spiderman komiksový komplet 1-9. Nenadchlo mě to. Cena 1000. Moc bych to chtěl prodat dohromady. Popřípadě se nebráním i výměně za něco co sháním. A snížit o to cenu. Osobní odběr Český Brod a nebo Praha Kavčí Hory. Nebo pošta s platbou předem. Při rychlém jednání a osobním odběru 900 Michalstrnad88@seznam.cz


Radek Blacksad [01:06 25.01. 2020]
Predávam

Československú komiksovú legendu BUBLINKY (vychádzalo to u nás v rokoch 1990, 1991 a 1992).

Mám viac čísel, najlepšia možná kvalita (od doby vydania zabalené), pre viac info píšte na radoslav.benko@gmail.com
Před Incalem (Fantasyplanet.cz)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž