crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Sex Criminals

obrázek k zajímavosti Orgazmom k úspechu...

Orgazmus je vyvrcholenie pohlavnej rozkoše, príjemná psychologická, alebo emocionálna reakcia na sexuálnu stimuláciu, ktorá je spravidla sprevádzaná aj silnou fyziologickou reakciou. Počas orgazmu nastávajú v oblasti genitálií rytmické, vôľou neovládané sťahy svalov, ktorými sa uvoľňuje pohlavné napätie. Krátko nato nasleduje uvoľnenie oblasti genitálií a často aj celého tela. Pohlavné vyvrcholenie možno prirovnať k „neurónovému ohňostroju“. Taká je pravda.

Ale čo ak by orgazmus mohol za viac než len obyčajné uvoľnenie telesných tekutín nesúcich našu DNA? Túto otázku si položil jeden z najlepších súčasných scenáristov, Matt Fraction, ktorý nás svojim umom neustále prekvapuje. Tento držiteľ Eisnerovho ocenenia nám spolu s kanadským kresličom Chipom Zdarskym predhazuje svoju orgazmickú teóriu vo forme komiksu Sex Criminals.Audemars Piguet Replica

Niektoré deti jednoducho nemajú šťastie. Patrí medzi ne aj dievča menom Suzie. Jej svet sa rozpadol dvadsiateho ôsmeho októbra roku 1997 keď sfetovaný a zbankrotovaný investor zabil jej otca (plus dvoch ďalších ľudí) a potom spáchal samovraždu. Suzienu matku to zlomilo a dala sa na alkoholizmus. Jediné čo mohla Suzie robiť., bolo dať matke priestor a nájsť si svoj vlastný únik pred smutnou realitou. Tou sa stala vaňa s horúcou vodou. A v jednu noc to prišlo. To niečo vyplo svet okolo nej.

Suzie to vystrašilo a zmiatlo. Jej svet bol zrazu plný nehybného ticha a farieb. No o pár hodín sa svet opäť dal do pohybu a ona sa rozhodla, že zistí pravdu. Tušila čo to spôsobilo, ale potrebovala pomoc. Lenže jej spolužiačky nemali pre ňu pochopenie, ani jej doktor, ba ani jej neustále opitá matka. Nakoniec sa Suzie zmierila s tým, že jej orgazmus dokáže na istý čas zastaviť... čas. Dospela, našla si prácu a začala sa venovať tomu čo milovala najviac: knihám. Mestskú knižnicu zatvorila banka a tak sa Suzie rozhodla, že zachráni a odkúpi všetky knihy. A vtedy stretla Jona.

Po minulotýždňovom The Mocking Dead tu máme ďalší komiks, ktorý sa neberie vážne a vďaka tomu vyhráva na plnej čiare. Samotná premisa je jednoduchá, ale keby bol scenáristom niekto iný, tak by tento komiks nebol tak krásne čitateľný. Ak by tento príbeh napísal napríklad Howard Chaykin (Black Kiss), alebo Joe Casey (Sex), tak by to celé vyznelo zvrhlo. Tým som si viac než istý. Fraction vedel čo chce napísať, ako to chce napísať a aký štýl rozprávania chce použiť. Celý príbeh sledujeme ako diváci a vidíme Suzie ako dieťa, aj ako dospelú ženu.

Všetko je to neskutočne roztomilo trápne a vtipné. Hlavne keď sa dospelá Suzie objaví v scénke so svojím detským ja a vysvetľuje vám ako to vlastne všetko bolo. Alebo pri prvom sexe a následnom orgazme. Alebo keď chce vedieť všetko o orgazme a „skúsená“ spolužiačka jej vysvetľuje sexuálne polohy pomocou kresieb. A zistenie, že Jonov penis... tento komiks si jednoducho musíte prečítať. Nebudete ľutovať.

Tak ako bol Fraction vhodný scenárista, tak bol vhodným kresličom Chip Zdarsky. Toho si Fraction vybral osobne po tom ako si prečítal jeho humoristické stripy zo série The prison funnies. Zdarskyho kresebný, miestami cartoonový štýl, správne načasovanie a prevedenie humorných situácií sadne ku Fractionovmu scenáru ako riť batoľaťa na šerbeľ. To isté sa týka aj koloringu a vizuálneho prevedenia keď sa pri orgazme zastaví svet.

Matt Fraction jednoducho opäť nesklamal. Ak sa chcete kráľovsky pobaviť tak vám komiks Sex Criminals absolútne odporúčam.

připojená galerie

07.10. 2013 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

ňouma [21:59 25.01. 2020]
brum brum: Jo, vystihnul si to přesně. V obou dnešních příspěvcích.


Fimi [21:11 25.01. 2020]
Nouma už bys mohl pochopit že ne všichni milují DC pro náctileté a méně. Možná to je pro její věkovou kategorii ale rozhodně ji takové věci nezajímají. Sorry zase jsem to nedocetl, nejde to.


brum brum [21:11 25.01. 2020]
Doporučený věk u DJL je 7 až 11, to pro starší děti spíš není. Pro nás infantilní děduly to je jak dělaný, pro dospívající spíš ne, ti ohrnují nad něčím takovým nos.


ňouma [20:42 25.01. 2020]
Fimi: Právě pro ně toho teď Crew vydává hodně. Nejenom DJL, ale hlavně Young Adult. Mera, Catwoman, Válkonoška a jestli to bude pokračovat tímhle tempem tak bude v červenci Raven a v září Breaking Glass. A to by bylo per....


Fimi [19:42 25.01. 2020]
No, uvidíme, 13 letá dcera čte spíš Junjiho Ita, Pupíky nebo Myší hlídku. tak at se vám to líbí, užijte si to...


Aktuality

Ediční plán 2020: Březen

brum brum [15:35 25.01. 2020]
Asi jo. Kdyby to tu vyšlo už v minulosti, tak by to jako abíčkové komiksy byl hit určitě, takhle je otázka, kolik z těch potenciálních kupujících, kteří by to žrali, akorát o tom ještě nevědí, by se o tom dozvědělo a dom....


Gmork [11:10 25.01. 2020]
ad Blueberry: To mám komplet koupené a přečtené od polského Egmontu a podle mě je to jeden z nejlepších westernů, ne-li úplně nejlepší, lepší je snad už jen Buddy Longway, ale to je spíš zálesácký komiks. U Blueberryho j....


Gmork [09:44 25.01. 2020]
Fimi: Díky. Chtěl jsem si zrovna Fade out koupit v zahraničí, tak chvíli ještě počkám, českému překladu dám přednost. Od Brubakera zrovna čtu Daredevila a je to námrd.


TonyT [15:33 24.01. 2020]
Blueberry, tak jsem se na to díval všude možně a asi by mě to vůbec nevadilo. Nevím jak příběh, navíc místy to vypadá pěkně ukecaně, ale pokud to není jenom plácání do větru, tak za tu parádní kresbou za mě jo :-)


brum brum [15:03 24.01. 2020]
Mě to taky baví, ale ne všechno, tu starší uhlazenou klasiku rád vyloženě nemám. Rozloučím se stylově: Na tomhle světě existují dva typy lidí, příteli. Ti, co se někdy učili němčinu a pak ti, co jsou normální. Já se ....


Modrá CREW

brum brum [18:21 11.01.2020]
J. P., že se ke mně nikdo další nepřidal taky mluví proti. A jak se komiksové westerny rozmáhají je spíš důvod pro nevydání, konkurence bude značná a lidi budou vybírat.


Pavlovský [16:35 03.01.2020]
brum brum: Dva problémy. Jeden je, že je to dlouhá série a do MC vybíráme teď už především uzavřené příběhy. A druhá je osobní - moc mě to nebavilo. Přijde mi to už starý a Swolfsovu kresbu zrovna nemusím.


brum brum [23:02 30.12.2019]
V poslední době jsou v oblibě westerny. Váš Hrobař, Bouncer od Arga, Sykes od Vybírala, ten na příští rok chystá další dva westerny, nešlo by do hlasování zařadit Durango, co kdysi začal vydávat Barlow? Je to sice starý, ale v tomhle žánru by to nemuselo až tak vadit. Plusem je nedostupnost (nenašel jsem, nebo hledal blbě) anglické verze.
Cabal [16:28 25.01. 2020]
Prodám kompendia Witchblade 1+2, Darkness 1+2
Nečtené, top stav.

Koupím

Corto Maltese - Celtic Tales (Eurocomics/IDW)

cenobite@seznam.cz


DegiCZ [12:48 25.01. 2020]
Prodám Spiderman komiksový komplet 1-9. Nenadchlo mě to. Cena 1000. Moc bych to chtěl prodat dohromady. Popřípadě se nebráním i výměně za něco co sháním. A snížit o to cenu. Osobní odběr Český Brod a nebo Praha Kavčí Hory. Nebo pošta s platbou předem. Při rychlém jednání a osobním odběru 900 Michalstrnad88@seznam.cz


Radek Blacksad [01:06 25.01. 2020]
Predávam

Československú komiksovú legendu BUBLINKY (vychádzalo to u nás v rokoch 1990, 1991 a 1992).

Mám viac čísel, najlepšia možná kvalita (od doby vydania zabalené), pre viac info píšte na radoslav.benko@gmail.com
Před Incalem (Fantasyplanet.cz)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž