crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Juice squeezers

obrázek k zajímavosti Decká verzus chrobač...

David Lapham je jedným z mála autorov, ktorý vedia na požiadanie meniť žánre príbehov rýchlejšie než Will Sasso dokáže vygrcať citrón. Behom dvadsiatich dvoch rokov svojho pôsobenia písal a kreslil Lapham komiksy noirové, thrillerové, fantastické, hororové, hrdinské aj superhrdinské, pre takmer každé komiksové vydavateľstvo. Lapham je jednoducho scenáristické dievča pre všetko. Ale ak ho ľudia na chvíľu nechajú vydýchnuť, splodí niečo svojské ako napríklad Juice Squeezers.

Pod malým mestečkom Weeville sa nachádza armáda obrovských chrobákov a to jediné čo im stojí v ceste je banda deciek. Oni sú prvou obrannou líniou mestečka a sú dobrý v tom čo robia. Teraz si možno poviete, čo už len môže byť také ťažké na zabíjaní chrobákov. No, nie každý bez problémov zašliapne, prebodne, alebo nejako inak exterminuje obrie chrobáky. Niečo také si vyžaduje tréning. O ten sa stará jednooký pán Kettleborne, učiteľ telocviku, ktorý dohliada aj na to aby jeho zverenci včas chodili do školy.

Predsa len, škola je základ života. Po jednej z mnohých exterminátorských akcií má jednooký telocvikár pre decká zlú správu: niekto kúpil farmu Valley May. Prečo je to zlá správa? V roku 1970 zažili obyvatelia Weeville na tom mieste doslova útok obrej chrobače. Obyvateľom mestečka sa podarilo chrobáky zahnať a tie sa vrátili do svojich dier. Ale ako sa vraví, zlo nikdy nespí. Iba čaká kedy ho niekto nevedomky prebudí.

Kto sú teda Juice Squeezers? Sú to žiaci základnej školy, decká, ktoré majú problém zapadnúť. Eric Fitz velí tímu a je tak trochu nafúkaný pako. Charlie Patton, príbuzný známeho generála, používa hlavne svoj mozog. Buddy je spoločenský odpadlík, Morko má rád chrobáky a je tak trochu magor. Popper sa bojí všetkého len nie chrobákov a Lizzy Beedleová je drsná, milá a roztomilá. Billy Farnsburger je najnovším prírastkom v tíme. Pán Kettleborne a krásna Dr. Rivaldi sú veteráni boja s chrobákmi a ešte stále pokračujú v boji.

Lapham prišiel s nápadom detských exterminátorov pred pár rokmi keď ho jeho kamoš zo štúdia Disney Animation požiadal aby vymyslel nejaký príbeh, ktorý by mohol byť adaptovaný ako kreslený, alebo hraný seriál. Z toho nakoniec nič nebolo, ale nakoplo to Laphama k napísaniu iného príbehu. Juice Squeezers si odbil debut v magazíne Dark Horse Presents (čísla dvadsať šesť až dvadsať osem) minulý rok a zožal úspech.

Najnovší komiks Davida Laphama je pekným mixom príbehov na aké sme boli zvyknutý v osemdesiatich rokoch. Príbehov o deckách, ktoré zažívajú neuveriteľné veci a sú viac schopné než všetci dospelý v ich okolí. Ak máte radi také príbehy (napríklad filmové klasiky Goonies a Stand by me), táto miniséria je pre vás.

připojená galerie

13.01. 2014 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Joe Golem [2]

Secret Wars: Agents of Atlas [0]

Fistful of Blood [0]

Switch [0]

Mythic [0]


Aktuality

O nové manze je rozhodnuto!

Kinak [22:42 20.05. 2018]
Trvám na opakování ceremoniálu! :) njn co napsat tak si na berserka hole pockame zas nějaký ten rok anebo by crew pustila práva někomu jinému?


mkw [18:10 20.05. 2018]
Zajímavější by bylo vydat první díl od obou, čeho se prodá víc :) Mangy zatím beru jen jednorazovky nebo kratší věci. Berserka mám 5 knih EN a šel bych do něj. Nezemě nezájem :p


Fimi [15:03 20.05. 2018]
Trochu zklamání..ale co se dá dělat


Promised Neverland versus Berserk! Na Animefestu!

Lee [21:54 20.05. 2018]
Charvos: Taky jsem chtěl udělat pro Berserka maximum, ale bohužel to nevyšlo a já to nestihl, ale jak říkáš stejně by ty hlasy nic nezměnily, protože Berserk prohrál jasně ani vyrovnané to nebylo smutné.


Charvos [21:03 20.05. 2018]
pravda, taky sem byl ve fronte asi nejstarsi :) a chtel sem hlasovat pro bersekra, ale taky bych to nejak nevytrhnul


Charvos [21:01 20.05. 2018]
@Lee: no, ja tam byl dokonce jsem stal chvili ve fronte pred salem, ale pak sem dostal hlad, odesel, a po navratu byla fronta 10-ti nasobna tak sem to vzdal @Toren: vidim to stejne, prece by nedali hlasovat o necem co....


Gmork [20:52 20.05. 2018]
Darker: Já si teď objednal další díly Vinlandské ságy, Planetes, od Naoki Urasawi horor Monster a Pluto, nějaké knihy u hororu Higurashi, fantasy Magi, historický Příběh nevěsty, další knihu Blame! a Lži bohů od Kaori Oz....


Darker [20:32 20.05. 2018]
Gmork: Narutovi teďka bude vycházet 38 díl, takže to jde, jen musí být dost lidí, co si to koupí. Už tak teho teďka vychází dost. Počkej chvilku, až něco skončí a pak se uvidí, na co přijde řada.


Auditorium

Douglass [11:39 20.05. 2018]
Dal bych sem foto toho hřbetu, ale nevím jak.


Připravujeme

All-Star Batman 1: Můj největší protivník

Fry [18:00 19.05. 2018]
Třetí a zároveň poslední díl se letos asi už nestihne? Žejo?


Modrá CREW

Charvos [07:58 06.04.2018]
j, vidim to stejne jako Fetty, spousta lidi bere modrou crew jako evropskou radu. ---- sam sem zvedavy jaky orbital bude, kresba (hlavne postav) se mi nelibi, ale pribeh muze byt zajimavy. no necham se prekvapit


Fefty [07:43 06.04.2018]
Darker: Jo, já chápu, že u nás není Millar (ale třeba taky Ellis, Brubaker apod.) tak populární jako manga. I když je mi líto, že Češi ignorují inteligentní scénáristy, kteří jsou zaslouženě všude jinde superhvězdy, a místo toho si koupí nějakou blbost podle počítačové hry, je to jako stěžovat si na výsledky voleb - holt rozhoduje vkus většiny. Ale u těch Kingsmanů mám pořád pocit, že se o nich nerozhodovalo v rovných podmínkách - to, že si Modrou Crew předplatili hlavně ti, kterým tady dlouho chyběl evropský komiks, je myslím jasné. Stejně tak jako že nenasycený fanoušek Evropy nebude hlasovat pro Millara. Takže jo, nejsou asi tak populární, ale ta účast v téhle anketě a potom nevydání s odůvodněním "Hlas lidu promluvil" mi v tomhle případě připadá stejně nefér :-)


Darker [07:09 06.04.2018]
Ne, Kingsmani nedoplatili na to, že se ocitli "na metalovém koncertě". Prostě a jednoduše nejsou populární tak jako jiní. Spousta lidí prostě Millara nemusí, jinak by Zabijačka nebyla na Startovači. Už pochopte, že nás, co se nám Millarovy věci líbí je postě málo. Taky bych rád jiné věci než se vydávají, ale asi máme prostě vyhraněný styl. Těd letí Manga, Scifi a pláštěnkáři, tak to prostě je, podívej se na Top ten u crwe a sám vydíš, že ani ta Modrá Crew se popularitou nevyrovná výše zmíněným.
Agiru [22:36 20.05. 2018]
Koupim Batman TICHO limitovanu edici v pevne vazbe
top stav
majiteli nabidnu castku do mailu


Zbysek2410 [20:37 20.05. 2018]
KOUPÍM !!!
Zdravím všechny, rozhodl jsem se doplnit svojí sbírku o comicsovou sérii THORGAL. Mám zájem o koupi těchto čísel:

- THORGAL 10: Země Qaa.

Na ceně se domluvíme. Vše pouze ve výborném stavu. Nabídky mi prosím pište na mail sliva.z@seznam.cz. Děkuji Zbysek2410


Agiru [17:34 20.05. 2018]
Prodam
UKK Zivot a smrt Captaina Marvela kniha druha - 100,-
UKK Spiderman Odhaleni a dokud hvezdy nezhasnou (zabaleny) - 150,-
NHM Avengers + NHM Thor - 100,-
NHM Deadpool (zabaleny) - 500,-
Sandman 2: Domeček pro panenky (MDSComics)
Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný (fantasya.cz)
Zero 4: Kdo ohněm (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner