crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

New Suicide Squad

obrázek k zajímavosti Hrdinami proti svojej vôli...

Čitatelia milujú antihrdinov, ale zbožňujú ak niekto založí tím zložený iba z takých indivíduí. No títo ľudia konajú v prospech ľudstva málokedy z dobrého srdca. Treba ich motivovať. Buď finančne, alebo ohrozením života (osvedčená mikrobomba v tele). Vydavateľstvá Marvel a DC si uvedomili, že čitatelia majú radi antihrdinské supertímy a tak im dali ich vlastné komiksové série. Za Marvel kopú Thunderbolts a za DC Suicide Squad.

Samotný názov tímu, Suicide Squad, vznikol počas druhej svetovej vojny. Šlo o tím zložený z vojakov, ktorý by nikomu nechýbali a plnili by prísne tajné misie. Bojovali proti fašistom, japonskému impériu a neskôr dokonca aj proti zlým komunistom. Po ukončení studenej vojny bol tím premenovaný na Task Force X, čo síce neznelo tak cool, ale pracovali priamo pre prezidenta. Plus, nahradili zrušený tím Justice Society of America.

V roku 1986 vznikol crossover Legends, ktorý slúžil aj ako štartovacia plošina pre nové komiksové série (Flash, Justice League Keitha Giffena) a predstavenie modernej Suicide Squad. Zakladateľom tímu bola všemocná Amanda Wallerová. Bola bez superschopností, ale mala vplyv a moc Baracka Obamu. Prvými členmi tímu boli Blockbuster, Bronze Tiger, Captain Boomerang, Deadshot a Enchantress. Ich prvým poslaním bolo zastaviť Darkseidov plán na obrátenie ľudstva proti superhrdinom.

To sa tímu podarilo a Suicide Squad dostali vlastnú sériu, ktorá sa dožila šesťdesiatich šiestich čísiel. No to superzlosynov nezastavilo a objavili sa v sériách Superboy, Hawk & Dove, Chase a Adventures of Superman. V roku 2001 sa postaral o oživenie tímu Keith Giffen svojou dvanásťdielnou minisériou. O šesť rokov neskôr sa členovia Suicide Squad vrátili, tentoraz pod taktovkou Johna Ostrandera, ktorý vymyslel koncept modernej inkarnácie tímu.

V roku 2011 sa čitatelia dočkali udalosti zvanej The New 52, v ktorej boli nanovo predstavené známe a menej známe postavy a tímy. Svoju šancu dostali aj Suicide Squad. Tentoraz bol veliteľom tímu Deadshot a zlosynovia mali v telách implantované mikrobomby, ktoré im bránili v úteku. Prvýkrát sa členmi tímu stali Harley Quinn a James Gordon Jr.. Táto séria sa dožila tridsiatich čísiel a tento rok sme sa dočkali predstavenia najnovšej, novej Suicide Squad.

Vraví sa, že nová metla dobre zametá. Muž zametajúci metlou je Victor Sage a ten dostal od vlády povolenie pretvoriť tím Task Force X/Suicide Squad ku obrazu svojmu. Samozrejme, že za asistencie Amandy Wallerovej, ktorá je už istý čas pod drobnohľadom mocných. Sageovým prvým krokom je zmena zostavy tímu. Captain Boomerang je v dnešnej dobe trápny, ale Black Manta je cool a je čierny, čo je dobré pre publicitu.

Okrem Manty sú členmi novej Suicide Squad ostrostrelec Deadshot, šialená Harley Quinn, zabijácky Deathstroke a Duela Dent zvaná Joker´s Daugter. Táto zostava je pre oko bežného človeka lákavá, ale Wallerová vie svoje. Nový tím je bomba čakajúca na vybuchnutie. Harley miluje Jokera a nedá si pokoj pokiaľ nestrhne jeho tvár z Duelinej tváre. Deathstroke a Deadshot sú na nože, pretože v tíme je miesto iba pre jedného zabijaka... a to ešte ani nezačali plniť svoje poslanie.

Suicide Squad, teda nový tím Suicide Squad, dostal do rúk scenárista Sean Ryan, ktorý roky pracoval pre vydavateľstvo Marvel, aj DC. Písal príbehy nielen samotných hrdinov (Wonder Woman, Gambit, Nightcrawler), ale aj mnohých tímov (Secret Six, Astonishing X-Men), takže bol tým pravým na prevzatie štafety. Ryan dostal na starosť aj záverečný diel predchádzajúcej série Suicide Squad, takže v prvom čísle New Suicide Squad je istá náväznosť.

Kresbu má na starosti zelenáč Jeremy Roberts, ktorému sa týmto splnil sen. Jeremy sa stal výhercom talentovej súťaže usporiadanej vydavateľstvom DC. Konkrétne šlo o nakreslenie štyroch strán k nultému číslu série Harley Quinn podľa scenára Jimmyho Palmiottiho a Amandy Conner. Nie že by sa Robert len tak z čista jasna zjavil a chcel kresliť. V komiksovej brandži zarezával pätnásť rokov, no hlavne sa venoval koloringu. Nikto nemal záujem o neznámeho kresliča a keď sa mu naskytla šanca tak ju využil. Poučenie pre vás: nikdy sa nevzdávajte.

Robertsova kresba má v sebe niečo z kresby Jima Lee, čo je len dobre. Čistá linka, tieňovanie a dôraz na detaily sú hlavnými Robertsovými zbraňami. A hlavne mu ide akcia, ktorá v tomto prípade pôsobí až filmovo a dynamicky. S prácou tohto kresličského „zelenáča“ som nadmieru spokojný.

Prvý diel New Suicide Squad nesklamal, uvidíme ako dlho Ryan a Roberts pri sérii zostanú a kedy sa opäť zmení zostava tímu. Tento komiks odporúčam aj keď poznáte Suicide Squad iba vďaka seriálu Arrow.

připojená galerie

21.07. 2014 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

brum brum [02:06 21.11. 2018]
Že nejde o národnost u toho Grise, ale o věk, mi došlo se zpožděním. Po přečtení pár stránek Larse tipuji, že za tím pseudonynem je tatáž osoba, která píše jako Robert Fabian sci-fi. Oba mají skvělá hodnocení na DK a l....


brum brum [00:42 21.11. 2018]
Daniel Gris je podle DK Čech. Sám tam o sobě píše: Pod maskou DG je monstrum. Nechtějte znát. Čtěte. Ten je ještě tvrdší než tvrdý! :-D Na FB Mezi řádky nejsou vidět ani bez přihlášení. Takhle to bude vypadat s ....


rooty [00:34 21.11. 2018]
P. Pavlovský - já tam rovněž nevidím příspěvek na Mezi řádky. Dnes, potažmo včera máte 2 příspěvky. Jeden na novou Netvoru, druhý s odkazem na recenci na nové Mýty? Kde udělali soudruzi z Crwe chybu? :-)


Pavlovský [00:30 21.11. 2018]
Pořád tam není nic vidět? Já se koukal a mám to tam... ale zlobí tam obrázky, facebook mi tam cenzuruje obrázky, protože je tam na nich text.


Pavlovský [00:24 21.11. 2018]
Killing Joke: Koukal jsem se na toho Grise, Říkají mi Lars... a nezvládl jsem přečíst víc než pár stránek. Přišlo mi, že se autor snaží psát děsně tvrďácky, jako by to byl pseudonym nějakého šestnáctilého Čecha. Kutscher....


Připravujeme

Sherlock 1: Studie v růžové

Pavlovský [23:37 18.11. 2018]
Pokud se něco nepodělá, tak jo.


mm [20:15 18.11. 2018]
Bylo by to dostupné ještě do 24.12.? Předem děkuji za odpověď :)


Aktuality

Bojový anděl Alita 3: Cesta ke svobodě

jh666 [17:15 18.11. 2018]
Vy naděláte s logem, podívejte se, co DC udělalo s hřbety New52 sérií, když přešli na DC You https://i.redd.it/v8ydvmhy9im01.jpg


xflori01 [16:33 18.11. 2018]
To sice neladí. Ale k této změně došlo u všech sérií, u všech komiksů. Nakladatelství si změnilo logo, které dává na hřbety a zadní stránky knih. Také vytvořila poddodělení, ke kterým vytvořili vlastní stránky - viz. Cre....


Hvězdný prach - Romance v říši kouzel

het2 [15:30 18.11. 2018]
Knizka vypada nadherne. S jednim velkym ALE - velka skoda zvoleneho fontu, hlavne tedy velikosti. Vetsina stranek je tak nejak prazdna, odstavce jsou od sebe odrazene hrozne daleko a to pismo je titerne. Fakt se to spatn....


Modrá CREW

Sirius.svk [15:34 04.11.2018]
tirreus predpokladám že hľadáš toto: "tirreus — 11.12.2016 11:15 Ahojte redakčníci a všichni čtenáři, nejdříve bych chtěl poděkovat za nádherné dva díly Ekhö. Do budoucna bych si rozhodně přál jeho pokračování, protože ve Francii už vyšel 5. a 6. díl. To je moje jasná první volba, bylo by moc hezké tuhle celou tuhle řadu převést do češtiny, jak bude postupně vycházet a dotáhnout ji do konce. No a pak, kdybych si mohl přát, tak v podstatě COKOLIV od Alessandra Barbucciho (priority v tomto pořadí - Lord of Burger, Sky Doll, CHOSP,...) nebo od Christopha Arlestona (Le chant d'Excalibur, Les Naufragés d’Ythaq, Légendes de Troy, zvláště pak Ploneïs l'Incertain, a spoustu dalších...). Když to mám zobecnit, tak COKOLIV z nakladetelství Soleil :) Než tohle všechno vydáte, tak máte co dělat :))) Jsem velkým fandou francouzské a belgické školy, takže prosím pozornost zaměřit tam :) Ale jinak, všechny tři navržené série na 4. a 5. díl modré crwe se mi líbí a s chutí bych si je přečetl :) Díky a mějte se hezky :) Moc se těším! :)"


brum brum [21:33 03.11.2018]
tirreus: Tak jestli víš, že to bylo přibližně před rokem, hledej přes čísla stránek dole a podle data. Jinak lze hledat na google přes site:stránkatečkakoncovka text. Ale ne vždycky tě to pak na webu crwe hodí přímo na tu stránku, kterou ti to najde. Jestli ti jde ale aspoň o text, tak ten takto najít můžeš přímo přes vyhledavač, pokud si aspo něco z textu pamatuješ.


Sirius.svk [20:55 03.11.2018]
tirreus obávam sa že možnosť vyhľadávať tu nie je.
japes [09:01 20.11. 2018]
Prodám:
Deadpool OHC vol.1 by Daniel Way - 550,-Kč (případně vyměním za Hellboy Short Stories 2 Omnibus, nebo dvě Ú.P.V.O. díly 3,4,5,7,8)
Sebevražedný oddíl: Kopanec do zubů - 180,-Kč
Mezi řádky 1 -110 Kč
All-Star Batman: Můj nejhorší nepřítel - 150,-Kč (2. čtený, není ve 100 % stavu)

Koupím:
Hellboy Pekelná Knižnice 3 - 2 000,- Kč


Zerg [09:00 20.11. 2018]
Zdravím,aktualizace prodejního inzeratu

Darth Vader Omnibus 1800,-Kč
(anglicky, novej marvel, pevna vazba, 736 stran)

V super stavu, jen bylo odpaněno jedním přečtením.

V případě zájmu pište na broodlord@centrum.cz


Sissi [20:07 19.11. 2018]
Prodám Ultimate Spiderman čísla 1-18 bez č.3. Ročníky 2012-2014. Cena za kus 60 Kč.
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner