crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Terminal Hero

obrázek k zajímavosti Druhá šanca...

Posledných dvadsať rokov písal scenárista Peter Milligan pre dve najväčšie vydavateľstvá na trhu. Marvel Comics (X-Men, X-Statix) a DC/Vertigo (Shade, Human Target, Red Lanterns). Pre mňa osobne bude naveky človekom, ktorý dokázal úspešne a uveriteľne uzavrieť sériu Hellblazer. Na minuloročnom Comic-Cone oznámil, že jeho najnovší komiks nevydá Marvel, ani DC, ale vydavateľstvo Dynamite Entertainment. Ten komiks sa volá Terminal hero.

Rory Fletcher sa stal fackovacím panákom osudu. Ten mu uštedril riadny úder vo forme rakovinového nádoru. Podľa doktorov sa jedná o veľmi neobvyklý, až jedinečný nádor, ktorý sa nachádza v časti mozgu, ku ktorej sa chirurgovia nemajú ako dostať. Doktori dali Rorymu dva mesiace na to aby si užil zbytok života. Taká prognóza by nahnevala každého a Rory nie je výnimkou. Svoju depresiu zabíjal počúvaním Boba Marleyho a fajčením trávy.

Postupne sa Rory zmieril so svojim osudom, no potom mu na dvere zaklopala šanca. Roryho kolega prišiel s ponukou, ktorá sa neodmieta. Experimentálna liečba. Profesor menom Matthew Quigley kedysi pracoval na projekte zvanom Liečba Q. Quigley sa pokúšal prísť na spôsob ako sa zbaviť istých, neoperovateľných nádorov, ale projekt bol ukončený, pretože Liečba mala šokujúce a nepredvídateľné vedľajšie účinky. Rory Fletcher dostal šancu na záchranu svojho života. Ale akú cenu za to bude musieť zaplatiť?

Ak ste niekedy čítali Milliganovu sériu Shade, alebo jeho verziu Hellblazera, tak viete aké šialenosti od neho môžete očakávať. Príbehovo sa nejedná o žiadnu originalitu (podobná premisa bola v kultovej mange Akira, či nesuperhrdinskom filme Kronika), ale prevedenie je na jednotku. A podobne ako pri iných príbehoch, aj v Terminal hero nejde o chorobu, ani to čo s človekom spraví. Ide o to, čo hlavný hrdina zistí sám o sebe keď sa mu naskytne možnosť byť viac než človek.

Dôvod prečo Terminal hero vydáva Dynamite Entertainment a nie jedno z dvoch najväčších vydavateľstiev je jednoduchý. Na poriadne realizovanie takéhoto komiksu treba veľa kreatívnej slobody a tej by sa od Marvelu, ani DC nedočkal. Liečba Q má totiž veľmi zaujímavé vedľajšie účinky, ktoré sú na prvý pohľad úžasné, no na ten druhý desivé. Predstavte si, že by ste dokázali jedinou myšlienkou zhmotniť svoje želania, alebo dávno mŕtvych ľudí. Možno to znie cool, ale pre Roryho je to živá nočná mora a ten sa s tým pokúša vyrovnať po svojom.

Kresbu dostal na starosť Piotr Kowalski, ktorého talent sme mohli vidieť napríklad v komiksovej sérii Sex. Perfektne sa mu podarilo zachytiť desivú atmosféru príbehu a hlavne halucinogénne stavy hlavnej postavy keď vidí dávno zosnulých ľudí, alebo projekcie vecí po ktorých túži. Jeho surový kresličský štýl mi pripomenul komiksy vydávané vydavateľstvom Vertigo, čo je len dobre. O obálku sa postaral Jae Lee, ktorého tvorbu poznáte vďaka komiksom Before Watchmen: Ozymandias, Dark Tower, Wolverine a ďalším.

Terminal hero je neskutočne neoriginálny, ale veľmi dobre napísaný a krásne prezentovaný komiks, ktorý stojí za prečítanie. Uvidíme ako sa bude ďalej vyvíjať príbeh Roryho Fletchera.

připojená galerie

01.09. 2014 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

ňouma [20:42 25.01. 2020]
Fimi: Právě pro ně toho teď Crew vydává hodně. Nejenom DJL, ale hlavně Young Adult. Mera, Catwoman, Válkonoška a jestli to bude pokračovat tímhle tempem tak bude v červenci Raven a v září Breaking Glass. A to by bylo per....


Fimi [19:42 25.01. 2020]
No, uvidíme, 13 letá dcera čte spíš Junjiho Ita, Pupíky nebo Myší hlídku. tak at se vám to líbí, užijte si to...


brum brum [18:05 25.01. 2020]
Parádní je všechno, nebo skoro všechno, co Crew vydá (a platí to i pro většinu ostatních nakladatelství), protože vybírají z toho lepšího to nejlepší. Že lidi často dávají rovnátko mezi Mně se nelíbí/Mě nebaví a Je to bl....


ňouma [17:54 25.01. 2020]
Dear Justice League je fakt parádní věc. A asi bude i pokračování. Jenom nevím kdy. Mistr Pavlovský to asi ví, když má informace z DC. Ale asi to neprozradí.


Fry [17:09 25.01. 2020]
Fimi: Dear JL jsem četl ukázku v originále a byla to paráda ... kdyby nic, tak to kup dětem, tohle je jedna z těch lepších věcí :)


Aktuality

Ediční plán 2020: Březen

brum brum [15:35 25.01. 2020]
Asi jo. Kdyby to tu vyšlo už v minulosti, tak by to jako abíčkové komiksy byl hit určitě, takhle je otázka, kolik z těch potenciálních kupujících, kteří by to žrali, akorát o tom ještě nevědí, by se o tom dozvědělo a dom....


Gmork [11:10 25.01. 2020]
ad Blueberry: To mám komplet koupené a přečtené od polského Egmontu a podle mě je to jeden z nejlepších westernů, ne-li úplně nejlepší, lepší je snad už jen Buddy Longway, ale to je spíš zálesácký komiks. U Blueberryho j....


Gmork [09:44 25.01. 2020]
Fimi: Díky. Chtěl jsem si zrovna Fade out koupit v zahraničí, tak chvíli ještě počkám, českému překladu dám přednost. Od Brubakera zrovna čtu Daredevila a je to námrd.


TonyT [15:33 24.01. 2020]
Blueberry, tak jsem se na to díval všude možně a asi by mě to vůbec nevadilo. Nevím jak příběh, navíc místy to vypadá pěkně ukecaně, ale pokud to není jenom plácání do větru, tak za tu parádní kresbou za mě jo :-)


brum brum [15:03 24.01. 2020]
Mě to taky baví, ale ne všechno, tu starší uhlazenou klasiku rád vyloženě nemám. Rozloučím se stylově: Na tomhle světě existují dva typy lidí, příteli. Ti, co se někdy učili němčinu a pak ti, co jsou normální. Já se ....


Modrá CREW

brum brum [18:21 11.01.2020]
J. P., že se ke mně nikdo další nepřidal taky mluví proti. A jak se komiksové westerny rozmáhají je spíš důvod pro nevydání, konkurence bude značná a lidi budou vybírat.


Pavlovský [16:35 03.01.2020]
brum brum: Dva problémy. Jeden je, že je to dlouhá série a do MC vybíráme teď už především uzavřené příběhy. A druhá je osobní - moc mě to nebavilo. Přijde mi to už starý a Swolfsovu kresbu zrovna nemusím.


brum brum [23:02 30.12.2019]
V poslední době jsou v oblibě westerny. Váš Hrobař, Bouncer od Arga, Sykes od Vybírala, ten na příští rok chystá další dva westerny, nešlo by do hlasování zařadit Durango, co kdysi začal vydávat Barlow? Je to sice starý, ale v tomhle žánru by to nemuselo až tak vadit. Plusem je nedostupnost (nenašel jsem, nebo hledal blbě) anglické verze.
Cabal [16:28 25.01. 2020]
Prodám kompendia Witchblade 1+2, Darkness 1+2
Nečtené, top stav.

Koupím

Corto Maltese - Celtic Tales (Eurocomics/IDW)

cenobite@seznam.cz


DegiCZ [12:48 25.01. 2020]
Prodám Spiderman komiksový komplet 1-9. Nenadchlo mě to. Cena 1000. Moc bych to chtěl prodat dohromady. Popřípadě se nebráním i výměně za něco co sháním. A snížit o to cenu. Osobní odběr Český Brod a nebo Praha Kavčí Hory. Nebo pošta s platbou předem. Při rychlém jednání a osobním odběru 900 Michalstrnad88@seznam.cz


Radek Blacksad [01:06 25.01. 2020]
Predávam

Československú komiksovú legendu BUBLINKY (vychádzalo to u nás v rokoch 1990, 1991 a 1992).

Mám viac čísel, najlepšia možná kvalita (od doby vydania zabalené), pre viac info píšte na radoslav.benko@gmail.com
Před Incalem (Fantasyplanet.cz)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž