crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Constantine: The Hellblazer

obrázek k zajímavosti Návrat hajzla...

Už sú to dva roky čo nás naveky opustil John Constantine, mág a hajzel v jednom. Muž, ktorý dokázal poslať do riti samotného pána pekla s úškrnom na tvári, cigaretou v ústach a pozdvihnutým prostredníkom. Áno, ja viem, že jestvuje „nový“ John Constantine, ale ignoroval som ho. No v DC Comics si nedajú pokoj a rozhodli, že je načase odštartovať novú sériu s podtitulom Hellblazer. A keďže sa mi z letných horúčav zavaril mozog, skúsil som zistiť, či tento John Constantine stojí za to.

John Constantine má nahovno deň. Aj vy by ste ho mali keby ste sa objavili nahý a zababraný od krvi v obchode so šatami. Obsluhujúca slečna začala podliehať panike, no stačilo trochu mágie a John mal o nové ošatenie postarané. Vďaka šikovným prstom sa dostal ku balíčku cigariet a opäť sa cítil ako človek. Ale deň sa ešte neskončil a Johnove problémy sa začínajú hromadiť. Tentoraz majú formu duchov.

Nejedná sa však o obyčajných duchov, ktorý sa ukrývajú v telke, alebo vám urobia z nábytku v kuchyni vežičku. Toto sú Johnovi duchovia. Jeho najlepší priatelia. A tích niečo trápi. Konkrétne smrť. Či skôr druhá smrť. Duchovia zomierajú a za všetko môže práve John. Aby toho nebolo málo, Johna kontaktovala démonka túžiaca po jeho libide. Čo je veľmi, veľmi zlé.

Som jeden z ľudí, ktorý považujú Johna Constantina za krásnú ukážku toho aký má byť správny antihrdina. Samozrejme, že ním nebol od samého začiatku a až vďaka Garthovi Ennisovi sa stal hajzlom, ktorého milujeme nenávidieť. Ako som už písal, keď bola ukončená séria Hellblazer, v DC Comics sa rozhodli naštartovať novú sériu, nazvanú Constantine.

Najväčším problém tej série, aspoň pre mňa, bol fakt, že odignorovala krásne zakončenie životnej púte Johna Constantina. Áno, dalo by sa polemizovať, že John Constantine vydávaný pod značkou Vertigo nie je ten istý ako John Constantine patriaci pod DC Comics. Tak či onak sa samotná séria Constantine dočkala iba dvadsiatichtroch dielov. Plus, nový John Constantine vystupoval v sérii Justice League Dark.

A to je ďalší problém. John Constantine nie je tímový hráč. Nový čitatelia spoznali temných hrdinov a odvážne hrdinky, ale John nezapadá medzi nich. Je to samotár, ktorý rád posiela ľudí do riti, prípadne niekoho využije v mene dobra. Často svojho. Nie každý samotár v tíme je Wolverine. Ale späť ku súčasnému komiksu, ktorý by mal napraviť reputáciu Johna Constantina.

Prvé číslo série Constantine: The Hellblazer nám dalo presne to čo som chcel. Samotárskeho Johna Constantina, ktorý nemá žiadny problém privlastniť si veci pomocou mágie. Ešte stále má vlastné problémy a monológy mu idú jedna radosť. Jediným nedostatkom je, že tento komiks nie je vydávaný pod dospelou značkou Vertigo, tak ako by mal byť. Vďaka tomu sú nadávky cenzurované malými pentagramami, čo pôsobí celkom rušivo.

Scenáristické duo Ming Doyle/James Tynion dobre vie čo robí. Už len za to, že sa vrátili ku menu Hellblazer majú u mňa veľké plus. Čo sa týka samotného príbehu, tak je ľahko pochopitelný aj pre bežného čitateľa. Nemusíte mať načítané predchádzajúce série a jednoduchosť príbehu skôr prospieva než prekáža. Ku atraktivite príbehu prispel aj kreslič Riley Rossmo, ktorý je zodpovedný za šialené, ale dobré série Drumhellar, Cowboy Ninja Viking a Rasputin.

Constantine: The Hellblazer stojí za prečítanie a som zvedavý akým smerom sa bude príbeh uberať po ukončení hlavného príbehu. Snáď nebudeme sklamaní.

připojená galerie

15.06. 2015 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Joe Golem [2]

Secret Wars: Agents of Atlas [0]

Fistful of Blood [0]

Switch [0]

Mythic [0]


Aktuality

O nové manze je rozhodnuto!

Kinak [22:42 20.05. 2018]
Trvám na opakování ceremoniálu! :) njn co napsat tak si na berserka hole pockame zas nějaký ten rok anebo by crew pustila práva někomu jinému?


mkw [18:10 20.05. 2018]
Zajímavější by bylo vydat první díl od obou, čeho se prodá víc :) Mangy zatím beru jen jednorazovky nebo kratší věci. Berserka mám 5 knih EN a šel bych do něj. Nezemě nezájem :p


Fimi [15:03 20.05. 2018]
Trochu zklamání..ale co se dá dělat


Promised Neverland versus Berserk! Na Animefestu!

Lee [21:54 20.05. 2018]
Charvos: Taky jsem chtěl udělat pro Berserka maximum, ale bohužel to nevyšlo a já to nestihl, ale jak říkáš stejně by ty hlasy nic nezměnily, protože Berserk prohrál jasně ani vyrovnané to nebylo smutné.


Charvos [21:03 20.05. 2018]
pravda, taky sem byl ve fronte asi nejstarsi :) a chtel sem hlasovat pro bersekra, ale taky bych to nejak nevytrhnul


Charvos [21:01 20.05. 2018]
@Lee: no, ja tam byl dokonce jsem stal chvili ve fronte pred salem, ale pak sem dostal hlad, odesel, a po navratu byla fronta 10-ti nasobna tak sem to vzdal @Toren: vidim to stejne, prece by nedali hlasovat o necem co....


Gmork [20:52 20.05. 2018]
Darker: Já si teď objednal další díly Vinlandské ságy, Planetes, od Naoki Urasawi horor Monster a Pluto, nějaké knihy u hororu Higurashi, fantasy Magi, historický Příběh nevěsty, další knihu Blame! a Lži bohů od Kaori Oz....


Darker [20:32 20.05. 2018]
Gmork: Narutovi teďka bude vycházet 38 díl, takže to jde, jen musí být dost lidí, co si to koupí. Už tak teho teďka vychází dost. Počkej chvilku, až něco skončí a pak se uvidí, na co přijde řada.


Auditorium

Douglass [11:39 20.05. 2018]
Dal bych sem foto toho hřbetu, ale nevím jak.


Připravujeme

All-Star Batman 1: Můj největší protivník

Fry [18:00 19.05. 2018]
Třetí a zároveň poslední díl se letos asi už nestihne? Žejo?


Modrá CREW

Charvos [07:58 06.04.2018]
j, vidim to stejne jako Fetty, spousta lidi bere modrou crew jako evropskou radu. ---- sam sem zvedavy jaky orbital bude, kresba (hlavne postav) se mi nelibi, ale pribeh muze byt zajimavy. no necham se prekvapit


Fefty [07:43 06.04.2018]
Darker: Jo, já chápu, že u nás není Millar (ale třeba taky Ellis, Brubaker apod.) tak populární jako manga. I když je mi líto, že Češi ignorují inteligentní scénáristy, kteří jsou zaslouženě všude jinde superhvězdy, a místo toho si koupí nějakou blbost podle počítačové hry, je to jako stěžovat si na výsledky voleb - holt rozhoduje vkus většiny. Ale u těch Kingsmanů mám pořád pocit, že se o nich nerozhodovalo v rovných podmínkách - to, že si Modrou Crew předplatili hlavně ti, kterým tady dlouho chyběl evropský komiks, je myslím jasné. Stejně tak jako že nenasycený fanoušek Evropy nebude hlasovat pro Millara. Takže jo, nejsou asi tak populární, ale ta účast v téhle anketě a potom nevydání s odůvodněním "Hlas lidu promluvil" mi v tomhle případě připadá stejně nefér :-)


Darker [07:09 06.04.2018]
Ne, Kingsmani nedoplatili na to, že se ocitli "na metalovém koncertě". Prostě a jednoduše nejsou populární tak jako jiní. Spousta lidí prostě Millara nemusí, jinak by Zabijačka nebyla na Startovači. Už pochopte, že nás, co se nám Millarovy věci líbí je postě málo. Taky bych rád jiné věci než se vydávají, ale asi máme prostě vyhraněný styl. Těd letí Manga, Scifi a pláštěnkáři, tak to prostě je, podívej se na Top ten u crwe a sám vydíš, že ani ta Modrá Crew se popularitou nevyrovná výše zmíněným.
Agiru [22:36 20.05. 2018]
Koupim Batman TICHO limitovanu edici v pevne vazbe
top stav
majiteli nabidnu castku do mailu


Zbysek2410 [20:37 20.05. 2018]
KOUPÍM !!!
Zdravím všechny, rozhodl jsem se doplnit svojí sbírku o comicsovou sérii THORGAL. Mám zájem o koupi těchto čísel:

- THORGAL 10: Země Qaa.

Na ceně se domluvíme. Vše pouze ve výborném stavu. Nabídky mi prosím pište na mail sliva.z@seznam.cz. Děkuji Zbysek2410


Agiru [17:34 20.05. 2018]
Prodam
UKK Zivot a smrt Captaina Marvela kniha druha - 100,-
UKK Spiderman Odhaleni a dokud hvezdy nezhasnou (zabaleny) - 150,-
NHM Avengers + NHM Thor - 100,-
NHM Deadpool (zabaleny) - 500,-
Sandman 2: Domeček pro panenky (MDSComics)
Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný (fantasya.cz)
Zero 4: Kdo ohněm (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner