crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Battle Chasers

obrázek k zajímavosti Meče a mágia...

V roku 1998 sa kresliči J. Scott Campbell, Humberto Ramos a Joe Madureira rozhodli založiť Cliffhanger, značku pod ktorej hlavičkou by boli vydávané nesuperhrdinské komiksy. Najkontroverznejším titulom bola séria Battle Chasers Joea Madureira. Najkontroverznejším preto lebo medzi vydaním ďalších čísiel boli čoraz väčšie pauzy. Tou najväčšou bola pauza šestnásť mesiacov, ktorou sa Madureira naveky zapísal do podvedomia čitateľov a vydavateľov.

Séria Battle Chasers zostala neukončená a dočkala sa iba deviatich čísiel. Madureira sa rozhodol presedlať na herný priemysel, kde sa mu podarilo presadiť hrou Darksiders. A vyzerá to tak, že hry budú zodpovedné za jeho návrat ku komiksom. Začiatkom roka 2015 oznámil, že sa ku Battle Chasers vráti nielen komiksovo, ale aj hrou. Bude sa volať Battle Chasers: Nightwar a bude priamo nadväzovať na deväť doposiaľ vydaných dielov. Pri tej príležitosti si zhrnieme dej príbehu.

Aramus, najslávnejší, ľudský hrdina je nezvestný. Zostala po ňom iba dcéra Gully a drevená krabička obsahujúca niečo mocné. Niečo čo stojí za zavraždenie mestskej stráže. Teraz je Gully na úteku a za pätami má vlkolakov. Nedopadlo by to s ňou dobre nebyť vojnového golema zvaného Calibretto a jeho pána, mága Knolana. Práve ten otvoril drevenú krabičku, ktorá bola zamknutá mocným kúzlom. To čo sa v nej nachádzalo zmenilo Gullyin život naveky.

V meste Vandalheim, domove tulákov, vrahov a inej zberby sa pokúša alkoholom utopiť smútok Garrison, jeden z najlepších šermiarov a Aramusov najlepší priateľ. Okrem alkoholu ponúka rozptýlenie aj chýrna zlodejka a vrahyňa Red Monika. Má pre Garrisona prácu. Oslobodiť väzňa z najstráženejšieho väzenia na svete. Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, tieto dve udalosti spolu súvisia viac než si ktokoľvek uvedomuje.

Je vidieť, že Madureira tvoril tento komiks s láskou. Cítiť to z každého políčka, každého obrázku. Príbeh je sám o sebe jedno velké klišé, ale prevedenie je výborné. S fantasy komplikovanosťou alá Pán prsteňov sa neobťažoval, no našťastie má každá z hlavných postáv svoj vlastný tragický príbeh a nie je plochá ako čerstvo zvalcovaný asfalt. Trojnásobne to platí o Red Monike. Gully je okaté dievčatko, ktorého mysel sa potáca niekde medzi nevinnosťou a dospelosťou.

Vojnový golem Calibretto je síce veľký, ale rád sa venuje záhradkárčeniu a jeho pán Knolan má viac tajomstiev než je na prvý pohľad zjavné. Najhoršie to má Garrison, klasický príklad úžasného hrdinu, ktorý sa kvôli trápeniu zo straty svojej milovanej vzdal nielen svojho rytierskeho rádu, ale aj cti. Dokonca ani Aramus nie je taký hrdina za akého ho všetci považujú. Red Monika je dôvodom prečo bol komiks vždy vypredaný. Tá ženská má fakt veľké kozy.

Pokiaľ ide o kresbu, tak je typicky madureirovská. Mix mangoidnej kresby s liefeldovskou telesnou disproporciou, okorenenou riadnou dávkou detailnosti alá Jim Lee. Niektorím čitateľom tento štýl nesadne, ale väčšina je spokojná. Príbeh sa odohráva vo svete s magickými, starovekými a postindustriálnymi prvkami a je plný šialených, akčných, rýchlo sa odohrávajúcich udalostí. Sem tam sa objaví niečo ako politika, ale to slúži iba na to aby nám bolo ukázané, že aj vo svete fantasy sú politici skorumpovaní.

Battle Chasers je zábavná, akčná a energetická séria. Neustále sa niečo deje a vďaka Madureirovej kresbe je sa aj na čo pozerať. Keď už nemusíte čakať štyri roky na ukončenie príbehu, komiks sa číta jedna radosť. Uvidíme ako dopadnú pokračovania.

připojená galerie

05.10. 2015 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Joe Golem [2]

Secret Wars: Agents of Atlas [0]

Fistful of Blood [0]

Switch [0]

Mythic [0]


Připravujeme

Plutona

Alexi [22:16 15.12. 2017]
Dobře, chápu. Ale co my ktěří je čteme častěji... Pochop zase ty, že pevnou vazbu potřebujeme :-)


Doppelganger_ [22:13 15.12. 2017]
však to tady taky celou dobu tvrdím, že si chci komiks hlavně přečíst a že paperback stačí :))


Alexi [22:01 15.12. 2017]
Doppelganger : Tak já nevim. Nejdřív trdíš, že komiksy čteš což je chválihodné a pak z tebe vyleze že právě jednou. To mi nepřijde zrovna jako reprezentativní čtení komiksů... Pokud to pojímáš takhle salóně tak to ti pap....


Doppelganger_ [18:45 15.12. 2017]
tak já obracím stránky rukama a ne hráběma, takže s rozpadáním komiksů nemám problém. Co si vzpomínám, tak během posledních pár let mě v tomto ohledu zklamalo jen Death Note 13, u kterého se odlepila obálka. Přístup p....


Alexi [18:29 15.12. 2017]
Taky bych byl radši za pevnou vazbu i když...zrovna u tohodle...no jsem rád, že to tady vůbec vyjde. Tomu bych fakt nevěřil. Sběratelsky je to podle mě dost jedno, protože jde jen o jednu uzavřenou pětisešitovou sérii. T....


Skalpy 9: Zatnout pěsti

J. [12:13 15.12. 2017]
Civas: jo, přesně, akorát bych to "trošku" vyměnil za "celkem dost" :)


Aktuality

Nový Komiksář je tu!

Alexi [18:03 15.12. 2017]
Asi nejsem dost hardcore :-) Protože nechci až na výjimky metráže a souhlasím s názorem, že záleží na každé knize a na tom jak je to namalovaný. Kvalitní malbě zvětšení neuškodí, zatím co té nekvalitní zmenšení může pomo....


Auditorium

Kapis [13:09 15.12. 2017]
JP: když já mám k tomu fuckbooku takový odpor - ale ok, mrkl jsem a dokonce mě to tam pustilo i v práci. Tak to je dost novinek a Moebius potěšil.


Pavlovský [10:24 15.12. 2017]
robur: Budou to tuším tři knihy- první bude mít přes 200 stran!


Pavlovský [10:23 15.12. 2017]
Kapis: Sledujte facebook, tam házíme nějaké překvápko každý den. Tedy, něco je překvápko čistě ve stylu, že budeme pokračovat v úspěšných titulech... ale dneska máme jednu velkou novinku v plánu. Jdu si dát kafe a pak jí....


Modrá CREW

furunkl [06:21 25.11.2017]
A co takhle vydat pokračování jako speciály bez hlasování, stejně si je každý koupí, a hlasovat jen o nových věcech?


Pavlovský [12:46 24.11.2017]
Civas, Darker: Vydat další díly jinde, to moc nejde. Je blbý vydávat jednu knihu coby magazín a pak další knižně, to by moc nefungovalo. Obvykle jsme pak v knize vydali i to, co vyšlo předtím v Crwi, aby mohli čtenáři naskočit. Jinak, co se týče uzavřených příběhů, tak jak Ekho, tak Okko jsou série, které jsou spojené hodně volně (stejně jako plánovaný Orbital). Čili se to dá číst v pohodě i samostatně. A co se týče toho Okko versus Ekho - je fakt, že před rozjetím hlasováním jsme vůbec netušili, jaký je o co zájem. Klidně to mohlo dopadnout, že by jedna série dostala 95 procent a druhá 5. V té chvíli bychom jasně viděli, že o druhou není zájem. Což se zdá, že se nestane. Ale uvidíme. Sbíráme informace. Tak hlasujte, ať víme, co a jak.


Civas [11:04 23.11.2017]
Darker: mám podobně smíšené pocity. Než nabízet znovu Okko, raději bych jej viděl nabízený jako komplet (všechny zbývající cykly). Ekho je problém, jelikož v době prních dvou MC bylo venku jen 5 dílů. A další .... Spíše jsem se těšil na Undertaken.
Nitael [07:24 15.12. 2017]
Prodam
Krize na nekonecnu Zemi : 500,-
zatavene ve folii+karton
jenom osobni predani v Praze


Tobias [16:30 14.12. 2017]
Prodám komiksy z první série UKK s těmito čísly na hřbetech:
52 Thor: Znovuzrození
51 Captain America: Zimní voják, část 2
44 Captain America: Zimní voják, část 1
48 Captain America: Vyvolení
43 Iron Man: Extremis
41 Zombie z Marvelu
36 Astonishing X-Men: Nadaní
34 Avengers: Rozpad (natržená stránka)
33 Ultimate Spider-Man: Moc a odpovědnost
30 She Hulk: Svobodná, úspěšná, zelená
29 Tajná válka (dvě rýhy přes obálku)
28 Avengers: Na ostří nože
26 Fantastic Four: Rozhodná akce
25 Fantastic Four: Nemyslitelné
21 Amazing Spider-Man: Návrat (mírně zvlněné stránky)
16 Ultimates: Nadčlověk
15 Punisher: Vítej zpátky, Franku, část 1
13 The Mighty Thor: Hledání bohů
12 Zázraky
11 The Incredible Hulk: Tiché výkřiky
9 The Amazing Spider-Man: Zrození Venoma
8 The Amazing Spider-Man: Kravenův poslední lov (mírné poškození posledních stránek)
7 Daredevil: Zmrtvýchvstání
4 Wolverine
2 Uncanny X-Men: Dark Phoenix

Zimního vojáka jen jako komplet dvou knih. Dotazy na stav a cenu prosím na mail.


YashaSnow [12:05 13.12. 2017]
Prodám mangy v perfektním stavu:
Bleach - 200Kč (1 a 2 díl)
Noční Škola - 100Kč (1 díl)
Případy Kjóko Karasumy - 600Kč (1-5 díl)

Koupím:
Útok Titánů - 8 díl a výš
Sandman 2: Domeček pro panenky (MDSComics)
Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný (fantasya.cz)
Zero 4: Kdo ohněm (Komiksárium)Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner koreastudio.cz

Doporučujeme

Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Animefest.cz topzine.cz batman.cz batman.cz between-us origami_ikonka.gif nafilmu.cz www.comicscity.cz/ www.komiksfest.cz/ vlcibouda.net/ www.lacultura.cz www.nerdi.cz Kulturio.cz