crew.cz | aktuality

Komentáře k Metabaron (Mistrovská díla evropského komiksu)


brum brum     22:08:22 21.8.2020

Honza, tak srovnávej, já ti to neberu, jenom píšu o tom, že ty základní ceny jsou ceny, za které si člověk komiks málokdy koupí, pokud se o to opravdu nesnaží a psal jsem to v souvislosti s tím, že jsi ji ty nadhodil.

Jinak když už zmiňuješ tu logiku, tak když srovnáváš ty ceny základní, tak je lze srovnávat, logicky, jen pokud jsou pak i podmínky, podle kterých se tvoří ty ceny prodejní/konečné, za které se běžně komiksy prodávájí, stejné. Což se neděje (stačí srovnat podmínky crewního eshopu a webu jiného nakladatele, aby ty rozdíly byly zřejmé), takže to logicky srovnávat nelze a je pak na místě srovnávat ty ceny konečné, protože to jsou ceny, za které jsou komiksy kupovány, a ne srovnávat hausnumera z webů, kde je to často marketing (průhledný, ale i tak to funguje), aby mohl dotyčný prodávat s obří slevou se speciální cenou jen pro vás, kdy ušetříte 340 Kč!

Ty ceny konečné jsou skoro vždy v e-shopech s knihami a s komiksy, kde nevím kolik je celoroční objem prodeje, jestli 40 %, 50 %, nebo i víc, a jde o zcela běžnou cestu, kterou kupující využívají, nižší o dost. V kam. obchodech slevy jsou i bez karet a dalších volovin (u Dobrovského by Metabaron byl o 10 % levnější automaticky, takže už tady to ohánění se základní cenou postrádá smysl, protože za tu tam tenhle komiks prostě člověk nekoupí) a tam kde nejsou, ale je možné na ně dosáhnout, je věcí kupujícího, že toho nevyužívá.

Souhrnem - cena vyjadřuje, kolik musí někdo zaplatit, aby komiks byl jeho, a málokdy je to ta částka, která je uvedena na webech nakladatelství nebo na zadní straně komiksu.

Má odpověď těžko mohla být mimózní, když jsem ti odpovídal na to, na co ses ptal ohledně titulu (schválně jsem ale nebyl konkrétní, když jde o konkurenci Crwe), a žádnou diskuzi jsem nevedl (to dělám až teď), jen jsem nadhodil, jak bylo zřejmé z toho uvození, můj pohled na ceny. V čem se s tebou shodnu na sto procent, to je o té složitosti diskuzí s určitými typy lidí.

Honza     21:08:30 21.8.2020

brum brum: Pokud chci srovnávat ceny, logicky budu srovnávat cenu základní. Tedy těžko budu srovnávat to, že tohle seženu támhle s 10% slevou a tohle támhle s 20% slevou. To by jaksi nebylo srovnání základní ceny ;)
I do Dobrovského chodím a pokud člověk nemá žádnou věrnostní kartu, tak je prostě drtivá většina za základní cenu (záměrně ignoruji věci, které dávají do akce kvůli vyklizení skladu - což se komiksů ani příliš netýká). Nemluvě o tom, že ta věrnostní sleva 10 % nebo kolik to nabízejí u Dobrovského je tak nějak výsměch (ale to je jedno, o slevu tu nejde, ani o její výši). A jelikož občas zajdu do více kamenných knihkupectví a komiksy a knihy okukuju všude, vím, že knihy mají všude za základní cenu. A chápu to, potřebují pokrýt náklady s tím spojené. A chápu lidi, kteří si občas jednu knihu vyhlédnou a koupí. U těch levnějších knih to tak extrémní cenový rozdíl není výměnou za to, že knihu člověk má hned v ruce. U toho komiksu za necelých 700,- už je to ale v tom kamenném obchodě takové spíš pro lidi, co nikdy komiksy nekupují a něco náhodou koupí, třeba jako dárek, nebo ze zvědavosti výjimečně). Věrnostní slevu kamenného obchodu sem každopádně tahat nemusíš. Tím popíráš princip srovnávání.
To, že nehledáš důvody, a jen přijímáš realitu, je tvoje věc a něco, co mě tak nějak nezajímá.
Plýtvání písmeny jsem narážel na to, že tvá odpověď byla mimózní vzhledem k tomu, co jsem psal. Diskuze v takovém duchu je pak velmi obtížná, protože člověk reaguje na člověka, který není schopný udržet základní nit diskuze.

brum brum     21:08:53 21.8.2020

Honza, ani v kamenných obchodech se neprodává za tu základní cenu, aspoň ne ve všech (slevové kupóny u Dobrovského, slevy při nákupu nad určitou hranici jinde, věrnostní slevy atd.). Ta tzv. cena jako taková je tou cenou, za kterou je možno komiks koupit, ne ta, která je někde uvedena nebo ta, kterou nabízí několik málo obchodů. Pochopitelně ty slevy a konečná cena se odvíjí od té základní, takže na ní záleží, ale dovolil jsem si z pohledu jiného zákazníka než je Honza nahodit svůj pohled a že to jako jiný zákazník než Honza respektuju a orientuju se zásadně podle ceny konečné, ať je to v předprodeji nebo v eshopech a že za vyšší cenou u provedením (strany, barva, vazba, rozměry atd.) stejného komiksu nehledám důvody, neptám se a beru to jako realitu.

Po tvé první větě jsem dočetl jen první ostavec (proč to číst, když to stejně nejspíš nepochopím, že jo), takže je otázka, kdo vlastně plýtvá písmeny ;-) (Kdybys jich měl ty nedostatek, můžu ti jich pár kilo prodat, má výrobní linka jede dnem i nocí, a to s výraznou slevou oproti kamenným obchodům.)

Honza     20:08:10 21.8.2020

brum brum: Jinak taková osobní historka. Komiksy mám rád od mala, ale vlastně jsem je dlouho nekupoval, protože mi přišly v knihkupectví příliš drahé. Kdybych sáhl po 200stránkové knize a viděl, že stojí skoro 700,-, podíval bych se na ni a zase ji odložil. Komiksy jsem začal kupovat ve chvíli, kdy jsem přišel na to, že se ceny na internetu pohybují o 25-35 % níž. Takže vlastně komiksy vystavené v knihkupectvích mě od toho dlouho odrazovaly :)
Teď jsem ve fázi, kdy nechápu, proč lidi knihy (natož komiksy) v kupectvích ještě kupujou.

A znovu dodám - nestěžuju si na cenu, nebylo to myšleno jako rejpání, přístupu Crwe si vážím, i toho, jak za ty roky posunuli vydávání komiksů v ČR, kdy je teď z čeho vybírat.

Honza     20:08:24 21.8.2020

brum brum: Kdybys uměl číst a chápal psaný text, narážel jsem na cenu jako takovou, protože za takovou cenu se nakupuje v kamenných obchodech. A rovněž jsem to srovnával s ostatními tituly.
Sám jsem na slevy reagoval, tedy to, že je zmiňuješ, jen plýtváš písmenky ;) Samozřejmě o slevách vím.

Namátkou srovnání, Borgia, stejný formát a cca stejný počet stran. Základní cena 549,-. Zde tedy rozdíl v ceně cca 20 %. Třeba jsou dražší práva, nevím. Nebo je to sebejistota s dobrými prodeji a tak nějak sázka na jistotu a přivydělání si, taky chápu. Jsem prostě jen zvědavej, jestli to má nějaký konkrétní důvod, nebo jestli je to trend.
Řešil jsem brož verzi, takže mě nezajímá, že chce někdo dát příklad s vázanou verzí. BTW nový Beowulf ve vázané vazbě ve větším formátu a 200 stranami stojí 598,-. Přijde mi právě, že Metabaron v broži stojí jako jiné věci ve vázané vazbě.

brum brum     18:08:22 21.8.2020

Ohledně pořadí a zda je nutné nebo doporučované číst další příbuzné komiksy: bit.ly/2Eheslj

Ohledně ceny z pohledu zákaznického: Taky proto je možné po celou dobu komiksy kupovat s 10% slevou, po vydání s 20% slevou, stálí zákazníci crewního eshopu mají slevu až 25 % a mnoho eshopů nabízí nejen komiksy hodně pod tou základní cenou. Kdo se o komiksy zajímá víc, což u většiny sem přispívajících lze předpokládat, tak ho tyto slevy neminou a může je využít.

To bysme se taky mohli ptát na to, proč jsou komiksy od čs. komiksové trojky podle základní ceny, za kterou ale čs. komiksová trojka ty komiksy nikdy neprodává (a též má pár dnů po vydání a jeden den v roce 40% slevy), drahé jako prase. Prostě je rozdíl mezi cenou pro kšefty a pak pro eshopy, ať samotného nakladatele nebo jiné.

Některé komiksy jsou holt dražší než jiné (práva u novinek asi budou dražší než u starých vykopávek) a jestli u některých má vydavatel vyšší marži než u jiných titulů, kde se naopak musí držet při zdi, aby prodal aspoň tolik, aby se mu pokryly náklady, je taky běžné, nejen u komiksů a knih (na hospodářské výpočty a podnikovou ekonomiku jsem byl tenkrát za Rakouska-Uherska fakt machr, můžete mi to věřit).

Jinak ohledně příkladu od Jiřího P. a dodatečného dotazu na brož: Jiří nepíše o broži, jen o rozsahu a formátu. A opravdu se najde na eshopu jednoho nakladatele kniha o 160 stranách, v menším formátu, i když v pevné vazbě, za sedm stovek.

Karel_6969     14:08:26 21.8.2020

Já bych četl (a čtu to) 1.Incal, 2.Před Incalem, 3. Kasta Metabaronů, 4. Technokněží, 5. Poslední Incal
A pak asi toho Metabarona, ikdyž nevím jestli to dějově není hned po Kastě.

slöwænska_crew     11:08:17 21.8.2020

v akom poradí treba čítať incal-techno-meta vesmír?

toncek     10:08:03 21.8.2020

tak už mi to pošlite myslel jsem že o víkendu budu nad tím s potěšením relaxovat a nic - s odpuštěním jste trochu šneci anebo toho asi máte moc anebo su moc nedočkavej. Objednáno v ešopu spolu s kastou, placeno 18. 8.

Honza     08:08:19 21.8.2020

Pavlovský: Se mi ještě po ránu povedlo prohodit jména u autora a reakce. Tak snad to nepůsobí zmateně.

celkem bylo k tomuto článku vloženo 23 vzkazůVložit nový komentář

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

S313 [19:09:54 25.9.2023]
Pavlovský: Aha, tak to jsem se špatně podíval já, předpokládal jsem, že ta 14. kniha je taky součást příběhu, ale je to, jak říkáte, povídka navíc. Takže knihy 12. a 13. budou rozdělený příběh "La Delivrence" a....


Pavlovský [16:09:07 25.9.2023]
S313: Tak už vím - ano, díly 12 a 13 budou dávat dohromady jeden delší příběh. Ale pak vyjde ještě speciální, čtrnáctá kniha!


Pavlovský [16:09:18 25.9.2023]
S313: Tady se přiznám, že sám nevím. Nám nabízeli ještě úplně nový díl, který je spíše krásně ilustrovanou povídkou (s celostránkovými malbami) a který vznikl dodatečně aby to celé uzavřel.


S313 [12:09:20 25.9.2023]
Zdravím, teď jsem viděl plán vydávání na zbytek roku a můj dotaz směřuje k Žoldnéřovi. V plánu je napsáno "9 z 13", což znamená tedy, že plánujete Žoldnéře vydat 13 dílů? Protože kniha 12 "La Delivrance&qu....


faster [08:09:15 25.9.2023]
Dočetl jsem Supermana o Loeba a Salea, nenapadlo vás někdy vyat barevnou tetralogii od těchto dvou v jedné knížce jako legendy marvelu deluxe nebo omnibus? :D :D jako jasně 700 stran je hromada, stálo by to hromadu, ale ....


Aktuality

Ohlašování na říjen až prosinec 2023 – 1

Pavlovský [23:09:05 24.9.2023]
Martin: Bohužel, patří k několika titulům, kde se objevily problémy a stihnou se spíš až začátkem příštího roku.


Martin [20:09:07 24.9.2023]
Kdy prosím vyjde Samurai executioner? Díky.


Pavlovský [22:09:29 20.9.2023]
Jiří: Přesně jako píše jh666 - příští rok. Tady jedeme tempem dva díly ročně.


Batman - Špatný den: Penguin / Riddler

Jan86 [11:09:28 22.9.2023]
Ňouma: Batmana 89 by som bral aj ja. O Supermanovi 78 môžem asi len snívať


MANGA ONE PIECE VYJDE ČESKY!

Azalin [15:09:39 20.9.2023]
Navíc narozdíl od Naruta, který se rozplizl do natahované kaše, si One Piece drží úroveň pořád...


Modrá CREW

Pavlovský [11:06 04.04.2023]
lamahe: Díky za tip! Už jsme se k tomu dostali a vypadá to zajímavě. Píšeme si to do seznamu věcí, o kterých se dá uvažovat... ale teď máme soupisku MC už dost plnou. Tak uvidíme.


lamahe [00:02 03.11.2022]
Čo tak The Transporter od dua Roulot / Armand? Vydáva Le Lombard. Asi jediná kontra je, že to ešte nie je dokončené. Ale vyzerá to skvelo a rozsah v dvoj-knihách (obvyklých pre Modrú crew) by tiež sedel.


kohout [07:38 16.08.2022]
Pavlovský: omlouvám se, ale připadalo mi samozřejmé, že rozšířený speciál modré crwe o 150% rozsahu by byl za 150% obvyklé ceny.
Light [21:09:38 24.9.2023]
PRODÁM:

- Liga Výjimečných 1+2 – pouze dohromady za 4000,-

- Poslední detektiv – Vykoupení (sběratelská edice) – 500,-

- Akira 1-3 – pouze dohromady za 1000,-

- Alisik – 1-4 – pouze dohromady za 500,-

- Dobrodružství rychlé veverky 1-5 – pouze dohromady za 600,-

- Batman: Arkham – Pochmurný dům v pochmurném světě (1. vyprodané vydání) – 900,-

- Dívka jménem Patience – 400,-
- Harley Quinn 1 – Šílená odměna – 150,-
- Thor – Vikingové – 180,-
- X-men První třída – Nejsvětlejší zítřek – 200,-
- Krysí královny 1 – Šmrncem a magií – 100,-
- Kiki z Montparnassu – 200,-
- Josephine Bakerová – 250,-
- Kniha větru – 150,-
- Vykopávka – 200,-
- Jaro na Sommě – 100,-
- Slaďák – 100,-
- Bosenský Plackopes – 200,-
- Tajemství černé skály – 100,-
- Myšák jménem Julian – 100,-
- Čaroděj Metloděj – 70,-
- Zarov (menší škrábanec na zadní straně desek) – 200,-
- Agatha Christe – Vražda Rogera Ackroyda – 100,-
- Agatha Christe – Záhada modrého vlaku – 100,-
- Nebeský Bibendum – 350,-
- Zabil jsem Adolfa Hitlera – 300,-

-UKK
- Venom – 150,-
- Zázraky – 400,-
- Daredevil Zmrtvýchvstání – 300,-

+ zásilkovna. Platba předem na účet, osobně možné Praha Pankrác
helfer.jiri@gmail.com


Miroslav82 [14:09:21 24.9.2023]
Prodám
Znovuzrození hrdinů DC
Birds of Prey: Kdo je Oracle? - 70,-
All Star Batman: Můj nejhorší nepřítel – 70,-
Harley Quinn: Umřít s úsměvem – 70,-
Harley Quinn: Joker miluje Harley – 80,-
Harley Quinn: Červené maso – 80,-
Sebevražedný oddíl: Černá sféra – 70,-
Batman: Já jsem Gotham – 80,-
Batman: Noc nestvůr – 80,-
Batman: Já jsem sebevražda – 90,-
Batman: Já jsem zhouba – 90,-
Batman Detective Comics: Ve stínu netopírů – 90,-
Batman Detective Comics: Syndikát obětí – 90,-
Batman Detective Comics: Liga stínů – 90,-
Batman Detective Comics: Deus Ex Machina – 90,-
Hodiny posledního soudu 1 (brož.) – 200,-
Hodiny posledního soudu 2 (brož.) – 200,-
Dříve známí jako liga spravedlnosti – 60,-


faster [18:09:18 21.9.2023]
PRODÁM:

Trollí války 1-4 - 2000kč

Blacksad (v pevné) - 6000kč

Krajina půlničních stínů (první vydání, alternativní obálka) - 1000kč

Vrána (první vydání) - 1000kč

zásilkovna/balíkovna/Hodonín

jozsa.jozsa@centrum.cz
Sunstone: Milost! 1 (ela_and_books)
Kočičí deníky (Naprostá knihomolka)
Lazarus 2: Selekce (Gaming Professors)Crwecon 2022
Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž