image
image
Sedmnáctý ročník!
KLUB CROSS
Plynární 1096/23, Praha 7

do crweconu zbývá
týdny
0
0
dny
0
0
hodiny
0
0
minuty
0
0
sekundy
0
0

CRWECON 2024

Tak už jsou tu konečně stránky na nový Crwecon!

Program budeme ještě aktualizovat a určitě i přesouvat, takže neváhejte, pište nám svoje připomínky, nápady a jiné poznámky – a těšíme se na vás 8. 6.!

Program akce


10.00 - Clever, Smart a groteska v komiksu!
Za účasti Dana Černého se bude mluvit nejen o Franciscu Ibánezovi, mistrovi situační komiksové komedie, a jeho slavných i možná skoro zapomenutých hrdinech, ale i tom, jak se dělá v komiksu groteska!
Moderuje Jiří Pavlovský, Dan Černý
11.00 - Dražba komiksových originálů!
Oblíbená část programu, dražba komiksových originálů slavných autorů, ideální způsob, jak si za mírné obnosy pořídit díla našich nejslavnějších komiksových tvůrců!
Moderuje: Richard Klíčník
12.30 - Red Meat – výplach žaludku neředěným černým humorem!
Po letech se vrací na pulty legendární stripová série Red Meat, která se objevila v prvních číslech magazínu CREW! A teď je zpátky, a to v překladu Františka Fuky, který přispěl k její slávě.
Moderují: František Fuka, Katka Vimmerová
13.30 - Představování titulů Nakladatelství CREW
Panel s komiksovým nakladatelstvím, kde se představí veškeré tituly do konce roku (dobře, skoro veškeré), rozloučíme se s Vladimírem Veverkou a bude se i odpovídat na dotazy z publika. Přijďte, pokud chcete být v obraze!
Moderují: Petr Litoš a Jiří Pavlovský
15.00 - Velké ohlášení nového projektu!
Tohle si schováváme zvlášť, protože si to zaslouží vlastní kategorii. CREW se tady pouští do něčeho, čím asi udělá radost spoustě komiksových fanoušků. Bude to opravdu velká věc, tak buďte první, kdo se o tom dozví!
Moderují: Petr Litoš a Jiří Pavlovský
16.00 - One Piece – monumentální manga klasika u nás!
Vyplujte na moře s budoucím Králem pirátů… aspoň tedy ve svých představách. One Piece je asi největší projekt, do kterého se CREW pouští, a co všechno to obnáší (a proč se do toho vůbec vrháme) se dozvíte v téhle epické přednášce.
Moderuje: Toren
17.00 Finále akce, spojené s vyhlášením soutěže v cosplayi!

10.00 - Dark Souls – Nezemřeš jen dvakrát
Legendární herní série pro hráče, které těší ustavičné umírání. Vítejte ve fascinujících světech s atmosférou tak silnou, že se jí budete muset prosekat! Řeč bude i o komiksech.
Moderuje: Jakub Lowák
11.00 - Podcast Rudá žeň živě – na téma Ed Brubaker a drsná škola v komiksu
Spisovatel a scenárista Štěpán Kopřiva a šéfredaktor CREW Jiří Pavlovský rozjeli svůj podcast o detektivkách, drsné škola a jiných zábavných záležitostech. A tentokrát si k němu přizvali coby hosty Matěje Porta Kondáše a Jakuba Kvíze, aby se pobavili o jednom z komiksových expertů na tohle téma… a možná i o něčem jiném.
Účinkují: Štěpán Kopřiva, Jiří Pavlovský, Matěj Port Kondáš, Jakub Kvíz
13.00 - Kvízová soutěž pro komiksové fanatiky!
Součástí každého CRWECONU už prostě musí být kvízová soutěž. Koneckonců, přece bychom lidem nevzali možnost získat komiksy výměnou za projevení nějakých znalostí? A navíc je to zábava! Přijďte poměřit své síly!
Moderuje: Matěj Port Kondáš
14.00 - Zbulvený Skottie Young a jeho zastlané komiksy
Kreslíř a scenárista Skottie Young začínal coby autor dětských verzí slavných superhrdinů, ale postupně se přerodil v jednu z nejzajímavějších komiksových osobností. U nás ho známe především jako tvůrce Rocketa a hlavně brutálně infantilního Nesnáším Pohádkov… ale má mnohem větší rozptyl.
Moderuje: Vojta Rabyniuk
15.00 – Requiem: To nejzvrácenější, co může peklo nabídnout!
Peklo vstalo z mrtvých a úžasně malovaná rudě heavymetalová série dvou úchyláků, zuřivého anarchisty Pata Millse a geniálního malíře Oliviera Ledroita, přichází s novými díly! Dočkáme se finále? A co nejpodivnějšího nám může tenhle svět nabídnout?
Moderuje: TrashmanCZ
16.00 – Zdeněk Burian versus komiks 
Zdeněk Burian byl nejen legendární malíř a člověk, co určil, jak vnímáme dinosaury. Ilustroval množství legendárních sérií… ale co komiksy? Jaký měl vztah ke komiksům?
Moderuje: Tomáš Prokůpek


Program se připravuje


Program se připravuje


Program se připravuje
10.00 Cartoon v Japonsku, aneb jak se americké show dostaly do anime
Anime adaptace Suicide Squad se blíží! Ale to není poprvé, co japonci dostali možnost zpracovat západní seriál podle svého!
Moderuje: Lionel Korzár
11.00 Soutěž AMV s úsměvem
Malá soutěž pro všechna AMV, která chtějí u diváků vyvolat úsměv, pobavit, či rovnou smích na podlaze – tj. AMV komediální či parodická! Přijďte nám pomoci vybrat to nejvtipnější AMV Crweconu!
12.00 Politický vliv asijské popkultury
Jak se japonské filmy nebo korejská hudba šířily po světě, začaly mít i znatelný dopad na politiku. Do té míry, že třeba Čína začala systematicky přijímat obraná opatřen. Povíme o dopadu anime, K-popu a dalších odvětví asijské kultury na politiku... a jak nenápadně dokážou naše zábavy měnit rozhodnutí lidí na společenské úrovni.
Moderuje: Meon
13.00 Jak se sází manga
Veselé historky ze sázení a jiné maléry vám představí sazeči Daren a Wyrrgy
Moderují Daren a Wyrrgy
14.00 Slice of life jako neviditelný žánr
Co je ten slice of life neboli „kousek života“ zač? Proč by nás měl zajímat žánr, který si zakládá na vykreslení obyčejného života? To vše se dozvíte v této přednášce. Probereme vývoj žánru i současná populární díla!
Moderuje: Ximara
15.00 To anime je HRA?!
Prvky visualních novel najdete ve velkém množství videoher, ale věděli byste, kde je hledat v anime? O slavných anime, které stojí na herních příbězích, adaptačních metodách interaktivního storytellingu do lineárního děje či něco o historii žánru si povíme v této přednášce.
Moderuje: Etuta a Lionel
16.00 Autogramidáda Vějíře 2024
Zajímá vás, jak vypadají a co jsou zač autoři tuzemské mangy? Jste zvědaví, kolik času zabere vytvořit krátký příběh do Vějíře? Nebo si jen chcete trochu pokecat, potřást rukou a říct si o věnování? Máte jedinečnou možnost si v rámci besedy a autogramiády autory letošních příspěvků odchytit! 


Program se připravuje


Program se připravuje


Program se připravuje


Program se připravuje


Program se připravuje


Aktuality


Diskuze

image
Paja     11:05:18 17.5.2024

super

Přidat příspěvek


* povinné položky

Minulé ročníky

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Fotogalerie - minulé ročníky

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image