Crwecon 2007 očima Markýze de Sade
Tak už je to za námi a mě nezbývá, než zamáčknout slzu drátem v oku a trochu ten Crwecon zhodnotit
Hlavním nedostatkem byl bar, který byl otevřen až v 11:00. Dvě hodiny jsme tedy byli na suchu. Každý přeci ví, jaká je dehydratace svině a co teprve v takovém horku. Propříště prosím otevřít v devět a změnit obsluhu, barmana jsme totiž stále někde hledali a navíc mi vychlastal tuzemák, dobytek jeden.
Burza od 9h do 10h byla celkem zbytečná, páč v tu dobu stejně kromě nás a pár výjimek nikdo nepřišel, takže jsme tam my prodávající šmelili akorát tak sami mezi sebou. Vydrželi jsme, ale prodávat až do 12h a přeci jen jsme něco prodali, až na Klátiče, ten měl prostě pech. :)
Chci poděkovat "zrzce", která u mě koupila "Silent Hill "a "Spider-man Legends 4". Naopak do řitě chci poslat "tatínka se spratkem", kteří si nejprve na lavičce u nás přečetli "Lobo: Kostěj nesmrtelný" a prý že ho koupí. Po zjištění, že za něj chceme 150Kč nás uhranuli pohledem a ještě si neodpustili hlášku: "Cožeee??? Vždyť to původně stálo 89Kč!" Pán asi čekal cenu do 40Kč bez DPH. Na informaci, že tento kousek už je prakticky nesehnatelný, tatínek reagoval otočením se a odchodem pryč. Holt sbírání comicsů je věc, které u nás ještě dost lidí nerozumí a nikdy rozumět nebude.
Kolem jedenácté si Jirka Pavlovský na dvoře stěžoval, že nepřijede Lukkas a že nemá s kým udělat přednášku o zahraničním comicsu. DEmnoG mu řekl, že není problém, že já klidně na té přednášce klidně zaskočím. Jirka řekl OK a mě se nikdo na nic neptal. Trémou netrpím a mluvit před lidmi mi taky problémy nedělá, ale raději jsem to začal pojišťovat zvýšenou konzumací piva. Prostě taková pivní pojišťovna štěstí. Všichni to přeci známe.
Zhruba ve 13h jsme se odebrali do pizzerie Pavaon na rohu ulice, kam zase určitě brzy půjdeme a hlavně jí můžeme doporučit všem lidem, kteří mají hodně času a nevědí co s ním. Hned u vchodu jsme totiž dostali informaci od číšnice, že k nám ke stolu přijde až tak za 15minut. „Cože tak brzo?“, zeptal jsem se sám sebe. Takže jsem si vzal menu, objednal celý náš stůl a rozhodl se vzít si pizzu sebou. Po namarkování nám číšnice řekla, že budeme na pizzu čekat asi hodinu. „Cože tak málo?“, zeptal jsem se zase sám sebe. Načež jsem jí řekl, že ruším objednávku a ona, že to nejde, neboť už to má v kase. Tak jsem jí řekl, že to mě nezajímá, páč za 40 minut mám přednášku. Načež vylít z kuchyně kuchař a začal držkovat, že prej toho má hodně. Tak jsem mu řekl, že to mě už vůbec nezajímá a že hodinu na jídlo nečekám, ani když si ho dělám sám. Pracuji totiž jako vedoucí restaurace a tak vím, že standardem je čekat na jídlo maximálně 30minut. Kuchař se zeptal za jak dlouho to chci mít hotový a já řekl do půl hodiny. On zase zalezl do kuchyně a Sláine s Darkem a naší šedou eminencí valili kukadla, jak jsem to vyřídil. Jídlo jsme opravdu dostali do 30-ti minut v krabicích, i když asi na úkor ostatních osmi hostů, kteří se v té chvíli v pizzerii nacházeli. Pizzy jsme snědli v Aeru na baru a já se jal se svými baťůžkářskými druhy valit do sálu. Po otevření dveří koukám, že na plátně jsou nějaký šikmooký postavy a vypadla ze mě na celý sál hláška, kterou již na audítku zopakoval rychlík a za kterou bych se chtěl omluvit tomu kdo zrovna přednášku vedl a těm, které pohoršila. Už to snad víckrát neudělám. :)
Před půl třetí se Jirka Pavlovský rozhlížel správným směrem k baru a šli jsme na přednášku. Zhruba vím, o čem jsme mluvili a doufám, že se to lidem a comicsářům líbilo. Opravdu nemůžu za to, že ze všeho řeknu to nejlepší a nezapomenu dodat jak to skončí, to už patří k mé nevypočitatelné povaze. Díky mému výstupu jsem měl také možnost odhalit totožnost Cora a black Jaga, se kterými jsme chtěli jít všichni na pivo, ale black Jag nám někam hned zmizel, takže snad příště chlape! (Jinak opravdu vypadal jako Gimli).
Po návratu k pivu se náš kroužek začal pomalu rozpadat a zůstali jsme jen já, andre, Dark Scavenger a Sláine. Andreew a DEmnoG jsou totiž hrozní podpantofláci a tak mazali za svými drahými polovičkami a to nemám na mysli jejich comicsy. Sedli jsme si tedy ve zbylém složení ven a odhalili další skrytou identitu: Jokerku. Musela z nás mít celkem dost, protože já už cítil to sedmé pivo a andre byl na pokraji stavu totální nalitosti. Takže jsme do ní začali hustit hlášky se sexuálním podtextem, textem i nadtextem. Hlavně měla na tílku namalovanéj batarang a zničehonic jí ztuhli bradavky. Říkám: „Pánové, už jste někdy viděli batarang s bradavkama?“ Všichni se váleli smíchy a připomněli jsme si tím aspoň filmové Batmany s bradavkami na hrudním krunýři, což byla jedna z mála vzácných chvil toho dne, kdy jsme se bavili o comicsu. Andre po chvíli začal vykřikovat, že není přece žádnej zku*venej comicsář a za chvíli na to navázal slovy: „No a co, že jsem teplej, no a co že kouřím ptáky? Já polykám rád a nestydím se za to!“. Tahle řeč sice nadchnula Sláina, ale Jokerka z toho byla úplně odvařená, takže se není čemu divit, že nás po chvíli opustila i se svým přítelem Tomášem, který prý není její přítel. Ale každopádně by jí rád osouložil, to na něm bylo jasně vidět. :)
Se Sláinem a Darkem jsme se přesunuli do sálu na „Spartu“, páč kluci brněnští to neviděli, že prý nemají v Brně kina nebo co. Já slíbil andremu návrat k baru hned po scéně „This is Sparta!“, ta je totiž mou nejoblíbenější a neptejte se radši proč. :)
Andreho jsem našel u baru už velmi těžce zlitého a když se začal venku navážet do opáleného anglicky mluvícího chlapce slovy: „Někteří lidi by se měli vrátit do Paraguaye a neopruzovat na comicsových srazech.“ , tak jsem jeho společnost velmi rychle opustil a vrátil se na „Spartu“. Andre mi ještě asi sedmkrát volal na mobil do kinosálu, čímž mě donutil tento přístroj vypnout. Po skončení filmu jsme před Aerem pokecali s toem a beeseem (skvělý triko) a šlo se domů. Tedy ke mně domů. Dark Scavenger a Sláine totiž u mě spali a já bych Vám velmi rád řekl, jak celá noc probíhala, bohužel sem pořád chodí děti mladší 18-ti let a stejně by to pokračování asi bylo na úplně jiné stránky. :)
Shrnuto ve zkratce: 1. Zase jsme se zlili. 2. Opět jsme neviděli žádnou přednášku. (kromě té mojí). 3. Andreew ještě pořád nepochopil, že o comicsech se s ním nikdo bavit nebude. 4. Andre se přiznal ke své skutečné sexuální orientaci. 5. Sláine nás označil za comicsové ultras, za což se nikdo z nás nestydí.
Každopádně jsme to ve zdraví přežili a těšíme se na příští rok.

Z Prahy za baťůžkářskou squadru Markýz de Sade


FOTOGALERIE CRWECONU


Novinky

13. 6. 2007
CRWECON 2007 SKONČIL...
...a skončil dost úspěšně. Velká návštěvnost, žádná katastrofa, nikdo nezapálil kino, prostě pohoda. Takže už začínáme přemýšlet o CRWECONu 2008. A zase bude určitě o něco lepší, než byl tenhle. Znáte to, budeme se držet toho, co se povedlo a co se nevyvedlo tak, jako bychom si představovali, budeme zdokonalovat a vylepšovat. Prostě, budeme pilovat a pilovat, dokud nebudeme úplně dokonalí. Ale zajímají nás i vaše nápady. Pokud máte pořady, které byste rádi viděli, případně byste sami chtěli něco prezentovat - dejte vědět!


diskuze

Program

9 - 10

Prodej komiksů a burza

10 - 11

Spider-Man červenomodrý, černý, stříbrný i zlatorudý!

11 - 12

Superhrdinové kontra film a televize, klasické i bizardní ukázky!

12 - 13

Brno Rulez! Zprávy ze světa Aarghu a představení Komiksária!

13 - 14

Manga manhwa i americké imitace!

14 - 15

To nejzajímavější ze zahraničního komiksu za rok 2006

15 - 16

Simpsoni v komiksu! Představení nového titulu!

16 - 17

Nakladatelský koutek, spojený s křty a podobnými oslavami

17 - 18

Deset let CRWe, aneb dědkové vzpomínají na staré dobré časy.

18:30

Filmy - 300, Clerks 2: Muži za pultem, Želvy Ninja

(aktualizováno: 13.5.07)


OdkazyStáhněte si