CRWECON 2012

Už se blíží další ročník sleziny všech komiksových fandů – CRWECONU! Tenhle je už sedmý v pořadí, což je, jak známo, šťastné číslo (jestli se dostaneme k třináctce, tak máme problém).

Opět se bude konat v Praze v klubu Cross, na rohu Plynární a Jankovcovy, kousek od metra "C", zastávky Nádraží Holešovice (výlez k tramvajím). A datum akce je 2. 6. 2012, od devíti hodin!

A co vás čeká? Komiksové předntášky o filmu, novém DC, světě Ultimates, nejzajímavějších komiksech minulého roku a vyhlášení ceny Fabula Rasa, ceny internetové stránky Comicsdb, na které můžou o nejlepších komiksech hlasovat sami čtenáři. Kromě toho tu bude i dražba komiksových originálů, vydavatelské panely... a samostatná manga sekce i s promítáním filmů! A samozřejmě i možnost nakoupit nové komiksy za výhodné ceny!

Takže přijďte!

Program zatím ještě není tak úplně hotový a budeme ho průběžně ladit.


VELKÝ SÁL V PŘÍZEMÍ

9:55Oficiální zahájení Crweconu
Pořadatelé vás uvítají na akci a vysvětlí vám, že ať se stane cokoliv, oni za to nemůžou
10:00Ultimates a křest série
Drobně opožděný křest nové komiksové řady a vyprávění o tom, co to vlastně jsou ti Ultimates. O největších událostech z tohohle světa bude vyprávět Vojtěch Rabyniuk. A na závěr oslavíme příchod Ultimate Spider-Mana a spol.
11:00Top 10 US komiksů za rok 2011
Kamil MdS Bernášek bude (s velmi názornými ukázkami) předvádět, co jsou podle něj nejlepší komiksy minulého roku.
12:30X-Men v dějinách
Když se řekne Marvel, většinou je další myšlenka "Spider-Man". Tahounem nakladatelství je ale už pěkných pár (desítek) let někdo úplně jiný. Tým X-MenCZ se pokusí odhalit známá, ale i téměř neprobádáná zákoutí jejich historie.
13:30Velký komiksový kvíz!
Máte pocit, že jste dostatečným geekem? Že jste na slovo vzatý odborník a specialista na všechno comicsové? Znáte jména všech Robinů a víte, kolik Bruce Banner přibere, když se změní v Hulka? Přijďte se o tom přesvědčit.
14:30Stripové série a boj s nimi
Slavné stripy a peklo jejich překladů. Na scénu přijdou překladatelé Garfielda, Dilberta i Calvina a Hobbese, aby vám předvedli své oblíbené kousky. Vystoupí: Richard Podaný a Filip Škába.
16:00Co se to, sakra, děje?
Pokus zorientovat se v současném komiksu. Nová, stará a jiná 52ka, restarty, restarty restartů, DC, Marvel a snaha udělat komiks podle všeho, co se hýbe. Mluví Matěj Port Kondáš.
17:00Fabula Rasa
Udělování ceny Fabula Rasa, jediné komiksové ceny, o jejichž výsledcích rozhodují sami čtenáři! Uvádí: Richard Klíčník.
17:30Ukončeni Crweconu
Tedy... oficiální ukončení. Jinak vás samozřejmě nikdo nevyhání a i program ještě bude pokračovat dál, dokud nepadnete.

MALÝ SÁL V PRVNÍM PATŘE

9:00Komiksové filmy současné a budoucí
Co se na vás valí, na co se můžete těšit a čeho se máte bát, jestli bude i druhý Dredd stejně příšerný jako první, o tom bude mluvit Kateřina Wimmerová a její lidé.
10:00Zooom!
Představení výtvarného projektu Tomáše Prokůpka a Tomáše Kučerovského – možná si budete moci nechat podepsat i první díl!
11:00Dražba
Jako každý rok, i tentokrát bude možnost koupit si originální kresby a malby od nejlepších českých komiksových tvůrců. Jako vyvolávač opět zavedený Richard Klíčník
12:00Evropský komiks u nás
Dobrodružné, sci-fi i čistě podivné evropské komiksy venku i u nás. Nakladatelství Albatros a Crew představí své projekty a možná vás šokují pár novinkami. Mluví Petr Litoš a Ondřej Müller. Křest Arzacha, možná i s hostem.
13:00KIX
Vladimír 518 a další lidé z nového komiksového magazínu představí svůj obří (doslova) projekt. Můžete si ho i nechat podepsat.
13:45Šumavské hvozdy hučí po skalinách
Autogramiáda a popovídání s autory posledního příběhu Old Shatterhanda – Ve stínu šumavských hvozdů. Přijde a podepisovat bude Vojtěch Mašek.
14:30Známí i méně známí komiksoví scenáristé
Komiksy nepíše jen Moore a Ennis, ale i pro laiky možná méně známá, nicméně o nic méně kvalitní esa - Aaron, Winnick nebo Scott Snyder. Přijďte se inspirovat... Hovoří Matěj Kondáš "Porty"
15:30Vydavatelský panel
Své současné i chystané projekty přijdou představit nakladatelství Albatros, BB art, Crew a možná i další. Také budou slibovat hory doly.
16:30Pán času
Hza Bažant předvede a představí novou luxusní verzi svého komiksového počinu Pán času a bude ochotný ho i na požádání podepsat.
17:00Filmy a jiné maličkosti.

MANGA PODZEMÍ

9:00promítání filmů
11:00Příběhy, které stojí za zmínku
Mezi asijskými komiksy existuje celá řada kousků, které českému fanouškovi moc neříkají. A to i přesto, že jsou často zajímavější než série, kterými se krmí. Přednáší: Honza „hintzu“ Horgoš
12:00Současné trendy v manze
Buďme aktuální. Mrkněme na to, co právě v tuto chvíli zmítá Japonskem a není to zemětřesení. Přednáší: Honza „hintzu“ Horgoš
13:00Jak vydávat u nás mangu – a křest komiksu Bleach!
Vyprávění o vydávání mangy v Čechách od libozvučného dua Horgoš a Litoš – a ve finále křest Bleache!
14:00Erotika v japonském komiksu
Myslím, že tahle přednáška ani žádné vysvětlivky nepotřebuje. Přednáší: Ondřej „Alexej“ Kolařík
15:00Nejen Naruto a Bleach...
Aneb moderní Shounen. Co je na něm tak přitažlivé, proč je o něj takový zájem a co do něj vlastně patří. Přednáší: Honza „hintzu“ Horgoš
16:00promítání filmů.

BAZAR V PRVNÍM PATŘE

KOMIKSY

Poprvé se bude prodávat: Kůstek 3: Čas zabíjet draky
Hellblazer: Dobré úmysly
Živí mrtví 5: Nejlepší obrana
Sandman 2: Domeček pro panenky (očekáváný dotisk dlouho vyprodaného dílu)
Bleach 1

Nové komiksy bude možné koupit až s dvacetiprocentní slevou. Dále budou k dispozici i komiksy ve speciálních akcích za 99 korun a komiksové bundly!

FIGURKY

Opět tu bude Sběratelský ráj s nabídkou svých figurek a triček.

ALBA

Možná tentokrát dorazí i obrazy i alba a komiksy z Polska!

BURZY

Chcete prodat své rarity? Budete mít šanci i prostor!