SRAZ PŘÁTEL KOMIKSU!

Už podeváté!

7. 6. 2014 od 9.00 do 17.00 (a dál, pokud vás to bude bavit!)

Klub Cross, pár metrů od zastávky metra Nádraží Holešovice, na křižovatce ulic Plynární a Jankovcovy, Praha 7!

Tři nepřetržitá programová pásma!

Přednášky. Křty novinek. Vydavatelské panely. Komiksové burzy. Manga a anime. Dražba originálních kreseb. Figurky. Filmy. Zahraniční hosté! Obrazová alba. Soutěže. Stolní hry. Redakce Crwe. Prodeje komiksů českých i zahraničích za bezkonkurenční ceny. Vyhlášení sedmého ročníku ceny Fabula Rasa... a spoustu dalších věcí!

Vstup zdarma!


VELKÝ SÁL

9:55 Oficiální zahájení Crweconu
Pořadatelé vás uvítají na akci a možná vám i potřesou pravicí!
10:00Spidey
Dějiny oblíbeného šplhouna se vezme do parády Ondra Král. Seznámí vás s těmi nejzásadnějším věcmi pavoukova života... i vzpomene na momenty, na které by sám Spider-Man radši zapomněl.
11:00 Top 10 US komiksů za rok 2013
Kamil MdS Bernášek bude opět předvádět, co jsou podle něj nejlepší komiksy minulého roku.
12:30 Aleš Kot jaké je to psát pro Marvel, DC a Image?
Aleš Kot je komiksový fanda, kterému se povedlo neuvěřitelné – prosadil se v Americe jako scenárista. A teď je tady zpátky a bude vyprávět o své cestě a práci na komiksech.
14:00 50 let X-Menů
Changer the Elder vám shrne, co se stalo během padesáti let u nejslavnějšího mutantského týmu světa!
15:00 Velký komiksový kvíz!
Přijďte si i letošní Crwecon vyzkoušet jak jste na tom s comicsovými znalostmi. Není třeba se bát, zasoutěžit a pobavit se na legendárním kvízu může úplně každý. Ovšem jen ti nejlepší si odnesou hodnotné ceny. Uvádí: Matěj Port Kondáš.
16:00 Co číst, když venku leje a Kamilova TOPka Vám nestačila...
Crwecon je především o výběru. Výběru programu, preferencích comicsových, sexuálních a v případě osvěžení i nápojových. Pokud si chcete rozšířit své obzory a podívat se i na jinou topku, než tu Kamilovu, Matěj Port Kondáš vás subjektivně provede tím, co ho v poslední době zaujalo.
17:00 Fabula Rasa
Udělování ceny Fabula Rasa, ceny internetové stránky www.comicsdb.cz, jediné komiksové ceny, o jejichž výsledcích rozhodují sami čtenáři! Uvádí: Richard Klíčník.
17:30 Ukončeni Crweconu
Alespoň ukončení programu. Jinak vás samozřejmě nikdo nevyhání a můžete posedět až do rána!

MALÝ SÁL

9:00 Guardians Of the Galaxy
Každý správný vesmír musí mít svoje hrdiny a antihrdiny. Svoje pangalaktické psychopaty, vesmírné rasy a samozřejmě skupinku vyvrhelů, která se snaží v marvelovském chaotickém vesmíru nastolit alespoň decentní hladinku řádu. Matěj Port Kondáš vás provede světem Guardians of The Galaxy Dana Abbnetta a Briana Michaela Bendise. Ve vesmíru, který má to nejdůležitější - mývala s bazukou.
10:00 Profikomiks!
Michael Petrus představí svůj komiks a velký kikckstarterový projekt!
11:00Mýty a Bill Willingham
Rozhodně žili šťastně až do smrti. Protože odmítali platit daně. Nejslavnější dílo Billa Willinghama o skupince pohádkových postav, které byly nuceny vyhledat exil v našem světě. Proč jsou Fables tak návyková záležitost a jak souvisí boom seriálu Once Upon a Time s Fables? Matěj Port Kondáš bude mluvit i o ostatních Willinghamových projektech, hlavně Shadowpactu. Protože ve světě DC Comics má každý superhrdina svou cenu. I když je to mluvící šimpanz, modrý démon nebo hodně švihnutá kouzelnice.
12:00 Dražba
Jako každý rok, i tentokrát bude možnost koupit si originální kresby a malby od nejlepších českých komiksových tvůrců. Jako vyvolávač opět zavedený Richard Klíčník
13:00 Jason Aaron
Kdo je to? Tvůrce Skalpů se během několika let stal jedním z nejúspěšnějších komiksových scenáristů, který rozjíždí ty největší projekty. Nějaké tajnosti o dalším slavném komiksovém plešounovi prozradí Ondra Král.
14:00 Aleš Kot – panel a autogramiáda!
Náš (tak trochu) zahraniční host bude rozmlouvat s komiksovými čtenáři, představovat a případně i podepisovat své tituly!
15:00 Vydavatelský panel
Své současné i chystané projekty přijdou představit nakladatelství BB art, Crew a možná i další. Možná se dozvíte nějaké tajné informace, dlouhodobé plány a veselé (a depresivní) historky z prodeje komiksů.
16:00 Počítačové hry v komiksu
Počítačové hry jedou a tak není divu, že se množí i jejich komiksové adaptace. Halo, Warcraft, Mass Effect, Lara Croft... co z toho stojí za přečtení? Přijďte a možná se to od Changer the Elder dozvíte.

MANGA A ANIME

10:00České stopy v anime
Jak věrně zachycují autoři české prostředí? Vzniká anime podle českých předloh? Vystupují v anime známé české osobnosti? Co je podle Japonců pro Česko typické? S Adamem „Christofem“ Rambouskem nahlédneme do míst, kde se prolíná český a japonský svět.
11:00Anime tvorba inspirovaná Západem
Sledovali jste Batmana? Zaujal vás Iron man? Hráli jste hru, která vám vzala dech? Co kdyby vám Lenka „Kalisto“ Pazdírková, že tyto záliby lze propojit s vaším nadšením pro anime? Přednáška se bude věnovat adaptacím sérií které pocházejí z amerického kontinentu, ale byly předělány do formátu Japonsku bližší.
12:00Mangafanův rok
Od posledního Crweconu utekl rok. Během něj se toho na japonské kreslené scéně událo docela dost, takže si nejdůležitější a nejzajímavější věci připomeneme. Chcete být v obraze nebo jen dělat ramena na neznalé otaku? Honza „hintzu“ Horgoš vám dá možnost.
13:00Nové mangy od Crwe!
Nakladatelství představí své dvě zbrusu nové velké mangy, prozradí, na komiksy jakého vydavatelství se můžete těšit, co je na obzoru... a jako obvykle z vás budou tahat rozumy, co byste chtěli dal. Pokud chcete ovlivnit vydávání mangy – přijďte!
14:00Made in Japan
Novou knihu o japonské popkultuře představí a pokřtí Antonín Tesař... a bude povídat o manze, anime, o těžkém životě jejich tvůrců a jiných zajímavostech!
15:00Křest Vějíře a autogramiáda autorů!
Křest zbrusu nového českého manga sborníku Vějíř. Můžete si nechat výtisk podepsat hostujícími autory... a případně si od nich rovnou nechat navrhnout tetování. Z hostů zatím přislíbil účast:
16:00Seriálové okénko!

HERNÍ SÁL

9:00 – 16:00 Zde si budete moci vyzkoušet anebo přímo nakoupit skvělé stolní hry s nejen komiksovou tématikou! Herní sál mají na starosti Tomovy hry, specializovaný obchod se společenskými hrami, a zasvětí vás do tajů jednodušších her typu Zombie Dice, Martian Dice či Limonádový stánek, z komiksové tématiky vybrali karetní hru Marvel Legendary (což je patrně nejlepší komiksová hra současnosti) a dále dvojici her Street Fighter Deckbuilding Game a DC Comics Deckbuilding Game. Složitější hry budou zastoupeny například hrou Descent: Výpravy do temnot a určitě taktéž neopomeneme největší hit minulého roku: Mage Wars, který vám předvede přímo ambasador této hry v České republice. Přijďte se tedy podívat, jakým směrem se ubírají společenské hry a že doby Dostihů a sázek na Napoliho a Gavoru jsou již minulostí!

KRESLENÍ NAŽIVO!

10:00 – 16:00 Volné live kreslení přes projektor s Vladimírem Chalupou a hosty! Akce pro všechny, kteří chtějí vidět své kresby na velkém plátně... nebo alespoň na velké bílé zdi. Přijďte se předvést... nebo omrknout postupy těch ostatních!

PRODEJNÍ SÁL

Knihkupectví Arkham/Seqoy

Speciální slevy
CRWECONská sleva!
základní: 10%

Nákup nadSleva
1000,- 15 %
2000,- 20 %
3000,- 25 %
6000,- 30 %

NEVZTAHUJE SE NA ZAHRANIČNÍ A ANTIKVÁRNÍ TITULY!!!

KOMIKSY

Poprvé se bude prodávat:
Gantz 4
Naruto 18
Comicsové legendy 23: Spider-Man 7
Crew 41

Nové komiksy bude možné koupit až s dvacetipětiprocentní slevou. Dále budou k dispozici i komiksy ve speciálních akcích za 99 korun a komiksové bundly!

Chcete prodat své rarity? Budete mít šanci i prostor!Partnerem Crweconu je časopis PEVNOST