image
SRAZ PŘÁTEL KOMIKSU! Už podvanácté!
Klub Cross, pár metrů od zastávky metra Nádraží Holešovice,
na křižovatce ulic Plynární a Jankovcovy, Praha 7!

do crweconu zbývá
týdny
0
0
dny
0
0
hodiny
0
0
minuty
0
0
sekundy
0
0

CRWECON 2017

Tak už jsou tu konečně stránky na nový Crwecon!

Program budeme ještě aktualizovat a určitě i přesouvat, takže neváhejte, pište nám svoje připomínky, nápady a jiné poznámky – a těšíme se na vás 17. 6.!

Program akce9:55 Oficiální zahájení Crweconu
Pořadatelé vás uvítají na akci a zamávají z pódia!
10:00 Komiksář
Setkání s tvůrci Komiksáře! Plné pódium komiksových expertů, připravených odpovídat na vaše dotazy a ohlašující, co všechno mají v plánu!
11:00 Top 10 US komiksů za rok 2016
Nejlepší zahraniční komiksy z minulého roku tentokrát představují Vojtěch Rabyniuk a Jakub Kvíz! Co vám minulý rok uniklo?
12:00 Zlatá klasika Strýčka Skrblíka
Dan Černý pokřtí pětidílnou knižní sérii ze světa Strýčka Skrblíka od Egmontu! Zlatá klasika přinese největší fláky od slavných kreslířských es, které formovaly svět Disneyho hrdinů, v čele s Donem Rosou a Carlem Barksem.
12:30 Fabula Rasa
Udělování ceny Fabula Rasa, ceny internetové stránky www.comicsdb.cz, jediné komiksové ceny, o jejichž výsledcích rozhodují sami čtenáři! Uvádí: Boris Hokr
13:00 Panel nakladatelství Crew
Setkání s nakladatelstvím Crew, které bude nejen povídat o tom, co vydalo a co chystá na příští rok, ale bude i odpovídat na další dotazy.
14:00 Konec soboty: Poslední sobota?
Jan Potměšil předvede hodinovou verzi svého populárního programu Sobota ráno. Jeho náplní bude… ne, to je zatím tajemství.
15:00 Velký komiksový kvíz!
(Před samotným kvízem proběhne vyhlášení Cosplay soutěže.)
Přijďte si i letošní Crwecon vyzkoušet, jak jste na tom s comicsovými znalostmi. Není třeba se bát, zasoutěžit a pobavit se na legendárním kvízu může úplně každý. Ovšem jen ti nejlepší si odnesou hodnotné ceny. Uvádí: Matěj Port Kondáš.
16:00 Tajemství Ukákáček!
Changer the Elder a další budou vyprávět, co vlastně stojí za těmito sériemi? A co všechno obnáší české vydání? Připravte se na velká odhalení!
17:00 Ukončeni Crweconu
Alespoň ukončení programu. Jinak vás samozřejmě nikdo nevyhání a můžete posedět až do rána!

9:00 - 10:00 DC vs. Marvel
Nezaujatý Joker vás provede sérií otázek, jestli je lepší MARVEL či DC. Na programu k probrání nejsou pouze komiksy, ale také filmy, seriály či animáky.
10:00 - 11:00 Amoreto Pražské – křest a autogramiáda!
Diskuse s autory komiksu Jamese Stafforda. Příběhy, které kreslila celá plejáda kreslířů, si získaly mnohé fanoušky (včetně Samuela L. Jacksona). My vás zveme na besedu s autorem a kreslířkou Lenkou Šimečkovou. Moderuje Richard Klíčník.
11:00 Manga nejen pro otaku
Ignorujete mangu, že není pro vás? Dobře, možná ne všechna, ale jsou věci, které by si komiksáci neměli nechat ujít. Petr Litoš, Jiří Pavlovský a hosté budou mluvit o manze.
12:00 Image – revoluce v komiksu
Pavel Švanda vás vezme na cestu do minulosti nakladatelství Image, skrze všechny soudní spory, emigrace a jiné přírodní katastrofy
13.00 Hororové komiksy
Vojta Rabyinuk a Jakub Kvíz se podívají na ostré a špičaté zuby hororovým komiksům! Připravte si kýbly na krev!
14:00 Komiksová dražba
Jako každý rok, i tentokrát bude možnost koupit si originální kresby a malby od nejlepších českých komiksových tvůrců. Jako vyvolávač opět zavedený Richard Klíčník
15:00 Vydavatelský panel I.
Pro velký zájem jsme museli rozdělit vydavatelský panel na dvě části, aby měl každý z vydavatelů dost prostoru. V prvním bloku představí své současné a budoucí projekty kupříkladu Paseka, Egmont, BB art či Analphabet Books!
16:00 Vydavatelský panel II.
V druhé části vydavatelského panelu přijdou na řadu další velké firmy! Kupříkladu Comics Centrum, Argo, Zanir a Trystero! Možná se dozvíte nějaké tajné informace a dlouhodobé plány!
17:00 Black Panther
Co se o téhle comicsové postavě dá říct, kromě toho že je černá? Překvapivě docela dost. Přednáška comicsového hipstera Matěje Porta Kondáše, která rozhodně nevybledne!

10:00 Ghost in the Shell: Arise
Nejen Američané provozují restart populárních vesmírů. Přijďte se podívat, jak dopadlo nové zpracování legendárního Ghost in the Shell v podání samotných Japonců. (promítání 50 min.)
11:00 Fenomén Kemono Friends
Zapomeňte na My hero Academia nebo rozličné ghúly a titány. Jsou tu KemoFure a svou lacinou animací a zdánlivou nenáročností můžou ukrást duši i vám! (Uvádí DanQ)
12:00 Battle Angel Alita aneb sexy kyborga na smetišti hledejte
Kyberpunk, dystopie, šílení vědci, milí lidé, kterým se dějí špatné věci, a super akce včetně kybernetického mixu bojových umění neboli Panzer Kunst. Chcete vědět víc o chystaném komiksu? Dostavte se na tuto přednášku. (Uvádí Grek)
13:00 Naše copánkaté božstvo
Po katastrofě stojí jediný dům, ve kterém bydlí dívka s copánky. Netradiční bajka o naději, která sbírá ocenění po celém světě. V hlavní roli předměty jejího každodenního života osamělé mladé dívky. (promítání 30 min.)
14:00 Představení Planety Nippon
Anna Křivánková a další autoři představí svou chystanou knihu o japonské popkultuře. Najdete v ní informace nejen o manze, ale i o hororech, obřích robotech, kyberpunku, japonském nacionalismu, pokemonech, kultuře roztomilosti a vůbec o všem, co vám lépe umožní pochopit nejen mangu a anime, ale i celé Japonsko!
15:00 Křest a autogramiáda Vějíře
Zajímá vás, jak vypadají a co jsou zač autoři tuzemské mangy? Nebo si jen chcete trochu pokecat? Máte jedinečnou možnost si v rámci besedy a autogramiády autory letošních příspěvků odchytit!
16:00 Japonský masakr motorovovu pilou
Gíko je taková normální japonská středoškolačka z malého města. Alespoň do chvíle, než mírně vyšinutá třídní šprtka začne měnit její spolužačky na svérázné technozombie. Gíko se musí rozhodnout – utéct, zavolat policii… nebo popadnout motorovou pilu a jít si pubertální rozepře s geniální Nero vyříkat z očí do očí. (promítání 76 min.)

9:00 – 16:00 Zde si budete moci vyzkoušet skvělé stolní hry s nejen komiksovou tématikou!

Tentokrát má patronaci nad akcí firma HRAS – Svět deskových her, kterou najdete na Václavském náměstí 38 a na stránce www.hras.cz. Je to jeden z nejstarších obchodů specializovaných na společenské hry a hlavolamy. Bude předvádět hry a vysvětlovat pravidla. Počítejte spíše s lehčími hrami, které půjdou snadno vysvětlit, karetními i abstraktními, pro pobavení i zahřátí mozkových závitů!
Mezi jinými si budete moci zahrát Martian Dice, Life is life, Soluna, Karty mrtvého muže, Micro Robots… a budou i hlavolamy pro solitéry a několik dětských her pro případně předškolní návštěvníky!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek


10:00 - 14:00 Každý účastník si odnese kromě zážitku i odměnu z nakladatelství Crew v podobě časopisu Bart Simpson.
10:00 - 16:00 Lektorník aneb s bublinami do světa komiksu
Jak komiks vzniká? Jaké druhy komiksových bublin existují? Můžeme si doma nakreslit vlastní komiks nebo vytvořit vlastního superhrdinu? Nechte se unést bublinami do světa komiksu společně s lektory unikátního projektu Lektorník! Účastníci zábavného workshopu nahlédnou pod pokličku oblíbeným příběhům z komiksové revue Bublifuk, navštíví žlutou rodinku Simpsonových a možná narazí na neustále hladového kocoura Garfielda.
Po absolvování workshopu si každý účastník odnese dárek z nakladatelství Crew v podobě časopisu Bart Simpson a neodolatelnou chuť vytvořit vlastní komiks.

Tentokrát ji bude vyhrazeno celé předsálí velkého sálu! V přízemí si budete moci obsadit (dle přísloví „kdo dřív příjde, ten dřív mele!“ libovolný stoleček a na něm se zbavovat svých komiksových titulů… případně se rozhlížet, co vám chybí!


Petr Kopl jako obvykle organizuje charitativní malířskou akci, jejíž výtěžek půjde na Domácí Hospic v Třebíči. Nakreslí vás, vaše děti, vašeho psa, cokoliv! Minimální příspěvek za kresbu je 100 korun (ale charitativnosti se meze nekladou, jde to vážně na dobrou věc) a čekají se i další hosté, kteří se k němu přidají – takže si můžete na Crweconu pořídit celu galerii svých portrétů!
P.S. Pokud jste malíř a chcete se přidat – neváhejte a ozvěte se nám! Budeme rádi!

Aktuality

Crwecon 2017 je za námi!

Děkujeme!


Ještě poslední kus!

Pavel Čech na prodej!


Nanits Chronicles

Budoucnost je tady!


Speciální obálky v dražbě!

Spider-Man od Nikkarina?


Lucie Lomová na Crweconu

Další obrázky do dražby


Novinky na Crwecon!

Jako vždycky budeme mít nové komiksy!


Dražba se plní!

Letošní dražba bude opravdu monstrózní!


Polské komiksy na Crweconu!

...pro ty, kteří dávají přednost slovanským jazykům...


Další kusy do dražby!

Přibyl nám i Lukáš Fibrich


BlindBox na Crweconu

Populární figurky na komiksovém srazu!


Bude i herní koutek

Tentokrát má patronaci nad akcí firma HRAS – Svět deskových her, kterou najdete kousek na Václavském náměstí.


Jíři Grus do dražby

Jako každý rok, i tentorkát přispěl Jirka Grus!


Martin Plško v dražbě!

Další výtvarník v naší nabídce!


Tomáš Kučerovský do dražby

Parádní příspěvky do každoroční dražby!


Další příspěvky do dražby

Jokerka do dražby!


Obrázky do dražby

Už se nám to začíná scházet...


Truchlivý amoret pražský se představuje!

James Stafford je Brit, který miluje Prahu. Proto si za hlavního hrdinu svého komiksu vybral depresivního, něžného i zuřivého barokního anděla – ochránce Prahy.


Komiksová burza se stěhuje!

Pokud budete chtít prodávat či kupovat komiksy, tak pozor – na tyto věci bude vyhrazeno předsálí v přízemí před velkým sálem!


Crwecon 2017

A je tu nový Crwecon


Diskuze

120.4.2022
@@eJF6y
120.4.2022
CsTTV2Vu')) OR 202=(SELECT 202 FROM PG_SLEEP(15))--
120.4.2022
LcwzBRbM') OR 985=(SELECT 985 FROM PG_SLEEP(15))--


Aktuality

Crwecon 2017 je za námi!

Díky všem, co přišli na Crwecon - návštěvníkům, prodejcům a samozřejmě, především přednášejícím, bez kterých by to vážně nešlo. A jasně, klubu Cross, který je nám sice už trochu malý, ale pořád je hodně útulný a příjemný. Takže - DÍKY! A příští rok zase na shledanou!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Ještě poslední kus!

Do dražby se nám podařilo získat i dva obrázky od Pavla Čecha! Respektive jeden obrázek a jeden jeho náčrtek! Tuhle šanci nemůžete propást!

obrázek
obrázek
obrázek

Nanits Chronicles

Přijďte se podívat na novou kyberpunkovou sci-fi ságu o zákulisní válce mezi chamtivou farmaceutickou korporací a odvážnými hrdiny Země a Marsu. Navíc vše v revoluční čtečce digitálního komiksu přinášející jedinečný a pohlcující zážitek ze čtení.

Nanits Chronicles budou mít techniku připravenou v prodejním sále!

obrázek
obrázek
obrázek

Speciální obálky v dražbě!

Do dražby i vstoupí několik amerických komiksů s bílým obálkami. Ty slouží k tomu, aby na ně malíři na akcích přímo nakreslili svou verzi obálky. A těchto se chopil Nikkarin a stvořil několik parádních uměleckých děl!

obrázek

Lucie Lomová na Crweconu

Do dražby se přihlásily i vážně krásné obrázky od Lucie Lomové!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Novinky na Crwecon!

Z Crwe se přímo na Crwecon chystají dva tituly. Nový Batman, ve kterém se vrací naštvaný Joker... a k tomu ještě celé roky očekávaný druhý Soudce Dredd! A pak samozřejmě dvě věci, které vyjdou těsně před ním - erotický Klik od legendárního Milo Manary a další Gantz!
Z Arga máme ještě přislíbenou Lady Mechaniku, steampunkový moderní komiks!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Dražba se plní!

Na Crweconu se bude křtít Truchlivý amoret pražský... a rovnou si budete moci koupit několik originálů z této knihy od Lenky Šimečkové!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Polské komiksy na Crweconu!

Ano, i letos můžete čekat várku polských komiksů na Crweconu! Pokud někde cestou ze zahraničí nehavarují. Čekejte evropská alba i polské originály!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

obrázek
obrázek
obrázek

Další kusy do dražby!

I tvůrce kocoura Mourrisona přispěl s několika obrázky do dražby!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

BlindBox na Crweconu

Nově se můžete těšit na stánek Blindbox.cz, zaměřený na sběratelské figurky značky Funko POP! Odnést si tak můžete svého oblíbeného hrdinu ať už od Marvelu nebo DC, případně zkusit štěstí a zakoupit blindbox krabičky, kde předem nevíte, jaký super hrdina se uvnitř nachází.

obrázek
obrázek

Bude i herní koutek

HRAS to jeden z nejstarších obchodů specializovaných na společenské hry a hlavolamy. Bude předvádět hry a vysvětlovat pravidla. Počítejte spíše s lehčími hrami, které půjdou snadno vysvětlit, karetními i abstraktními, pro pobavení i zahřátí mozkových závitů!
Mezi jinými si budete moci zahrát Martian Dice, Life is life, Soluna, Karty mrtvého muže, Micro Robots… a budou i hlavolamy pro solitéry a několik dětských her pro případně předškolní návštěvníky!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Jíři Grus do dražby

Slavný český výtvarník nabídl do dražby své ilustrace použití pro druhý díl Saxany - a na rozdíl od filmu jsou ty obrázky pěkné! Plus ještě něco navíc...

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

obrázek

Martin Plško v dražbě!

Tři obrázky poslal i Martin Plško, formát A3. Poslal k tomu i nějaké technické údaje:

Material: A3 170g vykres znacky Blue Pad
Technika: tus (stetec pre beziaceho hnusaka a pierko pre pozujuceho typka s hnusakom), atramentove pierko (samuraj)

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Tomáš Kučerovský do dražby

Tomáš Kučerovský poskytl několik svých kreseb, které můžete na Crweconu získat. Ano, jedna z nich sloužila jako ilustrace jednoho ze starších Aarghů!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Další příspěvky do dražby

Tři krásné serigrafie od autorky s pseudonymem Jokerka! Rozměry 500x350!

obrázek
obrázek
obrázek

Obrázky do dražby

Začínáme oslovovat autory, zda by nám poskytli obrázky do dražby. A máme tu hned něco od Dana Černého a Karla Jerieho! Díky moc!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

obrázek
obrázek

Truchlivý amoret pražský se představuje!

James Stafford je Brit, který miluje Prahu. Proto si za hlavního hrdinu svého komiksu vybral depresivního, něžného i zuřivého barokního anděla – ochránce Prahy. Jeho příběhy, které kreslila celá plejáda kreslířů, vycházely na internetu, kde si získaly mnohé fanoušky (včetně Samuela L. Jacksona). Papírová verze vychází v Česku v premiéře a my vás na Crweconu zveme na besedu s autorem a kreslířkou Lenkou Šimečkovou. Moderuje Petr Onufer!


Komiksová burza se stěhuje!

Pokud budete chtít prodávat či kupovat komiksy, tak pozor – na tyto věci bude vyhrazeno předsálí v přízemí před velkým sálem! Kdo dřív přijde, ten dřív mele, ale prosíme prodávající, aby neokupovali více než jeden stolek. Díky!


Crwecon 2017

Už bylo na čase! Je spuštěná nová stránka Crweconu i s programem. Ještě to zdaleka není všechno, bude se opravovat, připisovat, doplňovat, dohazovat grafika... ale to nejdůležitější, čas a program, tady najdete!


obrázek


Diskuze

strana 1 z 6    1 2 3 4 5 6 > >>
image
1     04:04:25 20.4.2022

@@eJF6y

image
1     04:04:13 20.4.2022

CsTTV2Vu')) OR 202=(SELECT 202 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:08 20.4.2022

LcwzBRbM') OR 985=(SELECT 985 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:03 20.4.2022

4ZGeB0PH' OR 439=(SELECT 439 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:57 20.4.2022

-1)) OR 365=(SELECT 365 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:50 20.4.2022

-5) OR 90=(SELECT 90 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:44 20.4.2022

-5 OR 372=(SELECT 372 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:41 20.4.2022

@@h2Mfe

image
1     04:04:38 20.4.2022

mkJjvkE7'; waitfor delay '0:0:15' --

image
1     04:04:28 20.4.2022

b5QYNbgm')) OR 993=(SELECT 993 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:21 20.4.2022

LWgpeD4D') OR 41=(SELECT 41 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:14 20.4.2022

c5zzXTaQ' OR 750=(SELECT 750 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:07 20.4.2022

-1)) OR 659=(SELECT 659 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:01 20.4.2022

-5) OR 13=(SELECT 13 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:55 20.4.2022

-5 OR 42=(SELECT 42 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:48 20.4.2022

uXRxiYVW'; waitfor delay '0:0:15' --

image
1     04:04:48 20.4.2022

-1" OR 3+648-648-1=0+0+0+1 --

image
1     04:04:47 20.4.2022

-1" OR 2+648-648-1=0+0+0+1 --

image
1     04:04:47 20.4.2022

-1' OR 3*2>(0+5+577-577) or '8OaJ4DNd'='

image
1     04:04:47 20.4.2022

-1' OR 3*2<(0+5+577-577) or '8OaJ4DNd'='

strana 1 z 6    1 2 3 4 5 6 > >>

Přidat příspěvek

* povinné položky

Minulé ročníky

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image