crew.cz | auditorium
Katalog komiksů CREW 2018 (PDF verze ke stažení)

Auditorium


Auditorium

strana 1673 z 1716    << < 1 2 1671 1672 1673 1674 1675 1676 1677 1716 > >>
image
Saiffer     00:06 25.02. 2007

...že si ?udia ?o-to ?ahajú...

(fuh, to som sa rozpísal)

image
Saiffer     00:05 25.02. 2007

Lord Morfeus napísal "2Spike: Počítá se snad jako prolomení ochrany vložení DVD do mechaniky a spuštění Shrinka?"

Na to by som povedal, že či ten učitel prelomil zväzok manželský, keď vložil svojho DVD do študentkinej mechaniky a spustil opak Shrinku :)

A ďalšia vec je, že je síce pekné ma? originály doma, ale v živote by som sa ako študent k tolkým filmom nedostal. Takže budte radi, že si ludia, čo to ?ahajú, lebo by ste nemali s kým o tých filmoch keca? :)

Ja preferujem tú logiku Lorda.Morfea a niektoré pirátsko-graberské skupiny ju majú podobnú. My sme to grabli, stiahni si to, vypočuj a ak sa ti to páči, kúp. Nekupuj mačku vo vreci. Ono, keby človek zarábal tolko jak hovorí Namrepus, tak je to pohoďka, človek by mohol skúsi? hop alebo trop. Takto si kúpi len fakt istotu (no teda aspoň ja). O morálke majú čo hovori? vydavatelstvá, ktoré roky predávali SVK/CZ CD za 650 Sk a zrazu len tak mohli skoči? na 300-400 (samozrejme ako dôvod uvedú pálenie, nie premrštené ceny).

Napríklad, keď som mal extrémnu chu? si kúpi? celú discografiu Radiohead (po tom ako som si stiahol všetky albumy), hovoril som si, ako dlho budem muse? jak študent škrobi? a po večeroch neži?. Keď som si potom v jednom skvelom obchode všimol, že na 4 staršie albumy dali cenu 320 Sk a za posledné 2 cenu 430 Sk, neváhal som a išiel do toho.

Ono vážne sa človek nemá čo čudova?, keď ceny sú porovnatelné so zahraničím ale naše ekonomiky nie.

Na druhú stranu som tiež za podporovanie kvality a tiež som mal ?ažké srdce na ludí, ktorý nekupovali originál SVK hip-hop aj keď ho všetci ho počúvali. Takisto si nedokážem stiahnú? na čierno komiks (i keď je pravda, že to skôr kvôli tomu, že na PC sa to podla mňa proste nedá číta?, komiks má by? na papiery, má by? držaný v ruke a má vonia? tlačiarňou :).

Na jednej strane firmy držia neúnosné ceny, na druhej strane ludia nemienia plati?... ale myslím, že z toho nevznikajú až také problémy kedže zatial neviem o nejakých skupinách, ktoré by si žili zrovna zle (o DVD trh sa nezaujímam, tam to asi ako hovoríte dopad má).

image
Lord.Morfeus     23:37 24.02. 2007

2Spike: Jasný, jako já jsem se touhle problematikou zaobíral už docela dlouho a popravdě mě už unavuje se o tom pořád bavit.

Nejdřív byly velké distribuční společnosti, které podcenily možnosti rychle se rozšiřujícího se internetu a všimly si jej teprve až jim začaly rapidně klesat prodeje ze zisků zastaralého formátu audio CD. Stali se z nich dinosauři, kteří se zoufale snaží nevyhynout, udržet se v sedle za každou cenu a dělají to zaváděním nesmyslných ochran jako je StarForce nebo DRM. No a podle zvyku "jak vy na nás tak my na vás" na to lidé reagují tím, že stahují ještě víc, protože persekuce těch několika zbylých platících zákazníků asi není nejlepší cestou jak opětovně zvednout prodeje.

image
Spike     23:06 24.02. 2007

Ještě se pokusím taky trochu přispět do diskuze.
Na jednu stranu existují chudáci co stahují a vypalují úplně všechno a originál by si nekoupili ani za minimální cenu.Na druhou stranu jsou zde firmy které neumí nic jiného než své poctivě platící zákazníky otravovat a buzerovat.Začíná to dementními filmečky na originálních dvd o tom, že stahovat je špatné,áááno.Stupidní distribuční politikou(víte, že v Evropě bude GrindHouse uveden jako dva filmy v rozmezí 4 měsíců) Pokračuje programy jejichž ochrana si vám dělá v Pc co chce(starforce) a končí neuvěřitelnou zlodějinou v podobě OSI, která uvaluje poplatky na nákup prázdných medii nebo přístrojů pro výrobu kopii, protože tyhle věci si přece kupují jen piráti…

image
Spike     22:34 24.02. 2007

To:Lord.Morfeus
Ano, ze zákona máš sice právo si pořídit kopii, ale zároveň přitom nesmíš obcházet ochrany proti kopírování.To právě shrink dělá...

image
Tomek     22:28 24.02. 2007

Hele lidi kolik vám tak průměrně je let?? Díky já jen abych vůbec jak staří(mladí) lide čtou komiksy?? Když je to vlastně spojovaný s věčným panictvým a pokojíčkem plným superhrdinů:-)) (Já je čtu taky...)

image
Lord.Morfeus     22:19 24.02. 2007

2Spike: Počítá se snad jako prolomení ochrany vložení DVD do mechaniky a spuštění Shrinka?

image
Markýz de Sade     22:09 24.02. 2007

4 Namrepus: "Výpaly" nazývám sbírkou úplně normálně, protože se od originálů nijak extra neliší. Mají pěkný černý plastikový obal a dokonce i fotokopii přebalu na kartonovém papíře. Pokud seš na tom tak dobře, že si můžeš kupovat vše v originále a ještě živíš rodinu, která nestrádá, tak jsi vážně frajer a zcela beze srandy můj vzor. Jednou se chci mít tak dobře jako ty a to bez ironie.
Jinak jsi mi, ale připoměl mého profesora angličtiny ze střední školy, který odsuzoval pálení a stahování ještě 100x víc než ty a byl doslova zasednutý na lidi, kteří mu řekli, že vypalování berou jako normální věc. Strašně nás ohledně tohodle moralizoval a říkal, že k tomu by se on nikdy nesnížil. Rok na to ho manželka přistihla doma na gauči s jednou studentkou v misionářské poloze. Pak a? mi někdo káže o morálce. :)

Paličský MdS

image
Spike     22:08 24.02. 2007

Zákon porušuješ už jen tím, že při vypalování překonáváš nějáký druh ochrany...

image
bapi     21:50 24.02. 2007

Mám ale pocit, že když si člověk film půjčí v půjčovně a vypálí si ho pro soukromé užití, tak to trestné není ne? :)

image
Namrepus     21:05 24.02. 2007

Když se tady tak čtu tak si připadám jak největší moralista ( a ty bych většinou kopal do prdele), takže toho nechme, to co jsem chtěl k tomuto problému jsem napsal a šlus.

Mr.Pavlovský : Máte už nějaké údaje o prodejnosti SUPERMANA , nebo je ještě brzy?

image
Namrepus     20:59 24.02. 2007

Bapi: Já mám jenom originální CD,DVD. Ale o tom to přece není. Nemůžeme všechno házet na to kolik kdo bere. Někdo bere málo (a koupí si toho méně),někdo bere hodně (koupí si toho více). Prostě na to mám nebo nemám ale když na to nemám tak to neukradnu, že? Psal jsem o morálním aspektu tohoto nešvaru, kapíto???
Vydělám tolik abych uživil rodinu a koupil si to co chci (comicsy, filmy -ovšem jen to co opravdu chci - nehoním se za tím abych měl co nejvíc filmů).Tudíž ročně cca 5 - 10 DVD což není zas tak moc peněz.
Stačí? (připadám si jak politik při prověrkách)

image
bapi     20:28 24.02. 2007

Namrepus: Tak kdybych měl určit cenu DVD jejich bonusy a, především, kvalitou těch filmů, tak za takové Kameňáky na DVD by mi musel Troška platit, abych si je vzal. ;) P.S. Ale když se tady tak oháníš těmi originály, tak napiš, kolik máš doma orig. DVD. A můžeš klidně i tvůj měsíční příjem. :D

image
Pavlovský  člen redakce CREW     19:22 24.02. 2007

Moncika: Chystáme.

image
Slaine     19:10 24.02. 2007

Filmy a hudbu az na vyjimky zasadne palim. Svedomi me netizi, setrim na komiksy ;).

MdS: Aby se k tobe nemusel pritulit i muj Mozkohryz :)

image
Namrepus     18:20 24.02. 2007

Lord Morfeus: Pokud to máš koupený u nás tak máš pravdu. Naši distr. napíšou na obal cokoli v rámci prodejnosti.
Pokud nemáš DD s jednou dějovou línií navíc (cca 25 min.) kde hraje ten zasranej RAPER (jehož jméno mě ted´vypadlo) a Punishera zhruba s 10 min. navrch tak to máš blbý. I když u toho Punishera to zas takovej rozdíl není. Ale je pravda že kinosračku RIDDICK:KRONIKA TEMNA (koupil jsem u nás) mám taky sehnanou přes internet "ROZŠÍŘENÁ VERZE" (má to dabing i čs titulky) a je to o 50% lepčejší movie než to co vyšlo u nás.

image
Namrepus     17:58 24.02. 2007

MdS: I když 20% je na dnešní dobu docela dost. Znám plno šmejdů co mají jenom výpaly a považují se za sběratele. Takže ... nejseš ještě tak morálně zkaženej :-) ......... ALE SEREŠ MĚ STEJNĚ !!!

image
Namrepus     17:52 24.02. 2007

MdS: Sorry ale jak můžeš nazývat sbírkou výpaly? Ostatně to je tvoje věc. Nechci aby to znělo pateticky,ale kam se podělo morální hledisko (v této oblasti)?To je přesně ten problém,dnes se za to stydí málokdo (hlavně co se týče mladší generace), je to tak 7, 8 let co se za to opravdu lidé styděli. Druhá věc - kde je hranice toho , jakou hodnotu opravdu orig. nosiče mají?Respektive jakou cenu jsme ochotni akceptovat? To je stejný jak s comicsem, fůra čechů nadává že jsou drahý,ale vůbec neznají kolik stojí výrobní náklady, autorský práva atd. V zahraničí toto vůbec neřeší, prostě cena je daná, jsem ochoten to koupit nebo nejsem ale rozhodně to neukradnu. Je to prostě o morálce o ničem jiném. Vymlouvání se na ceny je pouze typický folklor většiny lidí - alibisticky si zdůvodňují (podvědomě si omlouvají)svůj čin.Jak už jsem říkal každá změna je vnímána pokud příjde naráz,ale postupně si lidi zvykají a jak už to bývá remcají (pozitivní změny si jen málo chcou přiznat), jsme už takový národ věčných nespokojenců.Už jsem tu psal jak čech přemýšlí, kdyby ceny DVD hopsly z 1300 (cca rok 98 - 2002) na dnešních 500 za novinku, mluvili by jsme jinak. Ovšem klesalo to postupně a my si na to zvykali a pozitíva si neuvědomovali (s jídlem roste chut). Dnes říkáme že kdyby stála DVD 200 tak ... ale již dnes se tato cena zdá mnohým taky vysoká. A hlavně , proč zahraniční firmy odešly a čs. disrib. budto krachují nebo v rámci úsporných opatření vydávají minimum nebo poloviční produkty? Protože ceny za "výrobní" náklady ( práva,distribuce, přímé náklady na výrobu, DPH, skladné a pod.) jsou dané a pod ty prostě jít nejde (v rámci přežití).Sorry ale vypalování (a pod.) s tvrzením že je mě to jedno že kradu (podle mě to krádež není PROTOŽE ...)a ještě chlubení se kolik toho doma mám vypálenýho musí rezolutně odsoudit.Cikán když krade v sámošce žrádlo si to taky dokáže zdůvodnit a jistě to také vydí jinak a je mu to jedno.
Neber to jako útok na tvou osobu(i když mě tímto sereš), je to pouze můj názor.

image
blackJag     17:33 24.02. 2007

Lord.Morfeus: Ano, bylo to skutečně na tvůj popud :-)
Namrepus: Opravdu ten krámek navštěvuji, občas, vyzvednout si svou dávku US comics. Podobnost názorů je čistě náhodná :-) Je fakt dobrý, obchod i majitel a hlavně takový obchůdek bude nejblíž tak v Praze na Čáslavské...
V souvislosti s touto debatou o pálení mne napadla taková apokalyptick myšlenka: Co když to všechno nabude takových rozměrů, že už ty filmy nebude pro koho točit, že už tu hudbu nebude pro koho skládat, protože všichni to poberou jenom ve formě levného přepalku a nikdo za to nebude chtít zaplatit? Je to přehnané, jasně, ale stejně. To by bylo dost smutné :-)

image
moncika     17:31 24.02. 2007

nemůžu sehnat první díl sandmana :( nechystáte dotisk nebo nějaké znovuvydání?

Auditorium

strana 1673 z 1716    << < 1 2 1671 1672 1673 1674 1675 1676 1677 1716 > >>

Přidat příspěvek do auditoria

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Připravujeme

Vůně neviditelného

Kapis [12:04 25.09. 2018]
Já bych chtěl umět stát se neviditelným i dávno po pubertě!!! :-))


Aktuality

Jim Lee na Crweconu!

Pavlovský [17:20 24.09. 2018]
Lukáš Najman: Spíš knížky.


Lukáš Najman [16:57 24.09. 2018]
Ahoj, budete mít na prodej nějaké sešity od Jima Leeho?


Charvos [16:40 22.09. 2018]
nestras :D


Pavlovský [14:41 22.09. 2018]
Jura: Ano, budou se rozdávat plakátky s kresbou Stewarta Moora, ať má taky co podepisovat.


Jura [11:24 22.09. 2018]
Bude na akci k prodeji nějaký podpisový fetiš (postery, plakáty, kartičky, alba apod.)?


Hacked by Xmall75

Org [21:42 22.09. 2018]
Kde to jsem?


Gmork [06:50 22.09. 2018]
Děkuji za další knihu. Už je v balíčku společně s Diosamante, Fatale 2, Děti z Montmartru, Ségry 1 a Krysí královny.


Vydali jsme

Živí mrtví 26: Volání do zbraně

Pavlovský [12:53 24.09. 2018]
Zatím ne.


stitch123 [17:16 23.09. 2018]
Zdravím! Nepřemýšleli jste do budoucna i o možnosti Živí mrtví předplatit?


Modrá CREW

x_ander [22:17 17.09.2018]
To, co tu kolegové píšou, vlastně vůbec nezní jako blbej nápad - sem tam přidat za rok jedno nebo dvě čísla MC navíc s tim, že by se nehlasovalo, ale pokračovalo s rozjetou sérií. Okko bylo super, zaslouží si další díly a lidi to evidentně chtějí, ale je jasné, že při hlasování proti Ekho a Orbitalu nemá moc šancí. A přitom to vůbec neznamená, že by nebyl zájem.


dominic.west [17:39 16.09.2018]
Pavlovský: "Okko sa vráti do súboja s ďalšími dielmi Ekha či Orbitalu:" Výborne keďže Ekho má vonku 6 dielov a Orbital budú 4 diely tak podľa mňa väčšina hlasujúcich dá prednosť týmto rozbehnutým sériam... Okko pojde zase mimo. Predpokladám, že práva u Okka sú vyjednané takže xflori01 veľmi trefne navrhol aby sa zrychlilo vydávanie zo 4 na 6 titulov stým, že 4 nové veci by ostali z hlasovania zachované a pomedzi to by sa dalo pokračovať a dovydať postupne Okko, Ekho aj Orbital


xflori01 [22:12 14.09.2018]
Okko je pro mě zatím druhá nejlepší série po Ekhu. Takže by byla velká škoda, kdyby jsme se dalšího dílu nedočkali. Časté komentáře čtenářů jsou, že by chtěli více čísel za rok a odpovědí je, že není možné tak rychle vyjednávat práva a vybírat nové tituly do hlasování. Přijde mi, že by šlo zrychlit vydávání na 6 čísel, když by 4 tituly z toho byly nové tituly z hlasování a mezi nimi by po jednom díle pokračovali úspěšné série jako je právě Okko, kde ještě máme 4 cykly, Ekhö (7 a 8 už jsou venku, takže další díl může vyjít) a nebo Orbital (na který se hodně těším, a který doufám, bude hodně skvělý).
Sefca [11:50 25.09. 2018]
Koupím Incal, Borgia, Arzach, Blacksad. Vše pouze pevná vazba v perfektním stavu. Za nabídky děkuji


Jakub [11:20 25.09. 2018]
Ahoj Mám Tu Batman 11/1992
Superman 9/1993
Superman 4/1993
A chci se zeptat co bych za to mohl mit


Jakub [11:19 25.09. 2018]
Ahoj Mám Tu Batman 11/1992
Superman 9/1993
Superman 4/1993
A chci se zeptat co bych za to mohl mit
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner