crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Cal McDonald

obrázek k zajímavosti V hube má neustále zapálenu cigaretu, najčastejšie z jeho úst počujete slovo Fuck, zakopáva o nadprirodzeno, nakopáva zadky vlkodlakom, upírom a monštrám, je cynický, drzý, na všetko a všetkých kašle, má velmi málo priatelov (a väčšina z nich je po smrti), jeho telo nie je chrámom, ale smetiskom plným omamných látok a liekov proti bolesti. Nie, nehovorím o Johnovi Constantineovi, (anti)hrdinovi série Hellblazer. Reč je o Calovi McDonaldovi, americkom Hellblazerovi. Bastardovi, šmejdovi a strašnom zmrdovi.

30 days of night (u nás vydané ako 30 dní dlouhá noc), Dark Days, Hellspawn, Simon Dark, Bad Planet, Remains, Freaks of the Heartland... to je iba pár sérií, ktoré vzišli z nadanej a desivej mysle Stevea Nilesa. Medzi jeho diela patria aj príbehy zo série Criminal Macabre, v ktorých vystupuje už spomínaný Cal McDonald.

Všetko sa to začalo v roku 1990, krátkým príbehom v magazíne Daughters of Fly In My Eye. Príbeh sa volal Big-Head a Cal v ňom prenasledoval velkú hlavu. Koniec príbehu. Potom, v roku 1995, vyšiel v magazíne Dark Horse Presents #102 až #105 príbeh Hairball. A na Cala sa na dlhý čas zabudlo. V roku 2002 vypustil Niles na svetlo sveta príbeh 30 dní dlouhá noc. O rok neskôr sa vrátil k svojmu oblúbenému americkému Hellblazerovi. Začalo sa to sériou Criminal Macabre: A Cal McDonald Mystery, ktorú ilustroval Nilesov upírsky kolega Ben Tempesmith. A čoskoro nasledovali ostatné príbehy.

Calove príbehy sú kapitolou samou o sebe. Je to ako keby ste čítali nejakú ovela drsnejšiu verziu Hellblazera. Všetko je dotiahnuté do extrému. John fajčí cigarety, Cal fajčí cigarety, berie drogy a rôzne prášky proti bolesti. John žil istý čas na ulici, Cal sa pokúšal zabiť, John sa vymočil na Krála Upírov, Cal rozstrielal Nosferatu na sračky kolíkmi a potom sa na neho vymočil. John má minimálne jedného živého kamoša a je zodpovedný za smrť niekolkých ludí, Cal má jedného neživého kamoša a je obklopený ghúlmi. Johnov kamoš je taxikár Chas, Calov kamoš je ghúl Mo´lock… jednoducho Hellblazer na MAXimum.

Cal začal svoju kariéru ako súkromný detektív. Ak ste mu nemohli zaplatiť, tak mu stačilo zaplatenie v naturáliách – najlepšie pivom. Ludia si ho najímali na vyriešenie zvláštných prípadov. Ludia si ho najímali na vyriešenie zvláštných prípadov. Vlkodlaci, golem, duchovia, upíri, satanisti, posledný Templársky rytier, monštrá. S tým všetkým sa stretol, čelil tomu a zabil to... alebo použil zákerný trik. Začal síce ako súkromný detektív, ale momentálne trčí v base za niečo čo neurobil.

Prejdime ku kresličom. Príbeh Hairball kreslil u nás neznámy Casey Jones. Nasledujúce tri príbehy kreslil Ben Tempesmith. Potom ho vystriedal Kelley Jones (Batman, Aliens), ktorý sa staral aj o obálky. V súčasnosti sa o kresbu stará Nick Stakal (Strange Girl, Silent Hill) a obálky kreslí Tim Bradstreet (obálky k sériam Hellblazer, Punisher). Timovým modelom pre Cala sa stal Thomas Jane, hovorca Stevea Nilesa.

A keď už je reč o Janeovi. Steve Niles a Thomas Jane by radi natočili film o Calovi. Zatial však z filmu nič nebude, pretože Niles nechce príbeh príliš “zjemňovať.” Takže môžeme iba dúfať, že nájdu štúdio, ktoré im vyhovie a že sa nedočkáme sklamania akým bol film Constantine.

Okrem komiksov a plánovaného filmu má Cal aj vlastnú knižnú sériu. Zatial vyšli tri knihy: Savage Membrane, Guns, Drugs & Monsters a Dial M For Monster.

Takže: ak máte radi Johna Constantinea, alebo komiksi plné záhad, alebo iba príbehy v ktorých sa často nadáva a zabíja, tak príbehy Cala McDonalda sú pre vás tým pravým makovým, orechovým... a možno aj kakaovým.


kliknutím na náhled zobrazíte obrázek v plné velikosti

náhled obrázku
náhled obrázku
náhled obrázku

připojená galerie

14.01. 2009 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 1Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Joe Golem [2]

Secret Wars: Agents of Atlas [0]

Fistful of Blood [0]

Switch [0]

Mythic [0]


Aktuality

O nové manze je rozhodnuto!

Kinak [22:42 20.05. 2018]
Trvám na opakování ceremoniálu! :) njn co napsat tak si na berserka hole pockame zas nějaký ten rok anebo by crew pustila práva někomu jinému?


mkw [18:10 20.05. 2018]
Zajímavější by bylo vydat první díl od obou, čeho se prodá víc :) Mangy zatím beru jen jednorazovky nebo kratší věci. Berserka mám 5 knih EN a šel bych do něj. Nezemě nezájem :p


Fimi [15:03 20.05. 2018]
Trochu zklamání..ale co se dá dělat


Promised Neverland versus Berserk! Na Animefestu!

Lee [21:54 20.05. 2018]
Charvos: Taky jsem chtěl udělat pro Berserka maximum, ale bohužel to nevyšlo a já to nestihl, ale jak říkáš stejně by ty hlasy nic nezměnily, protože Berserk prohrál jasně ani vyrovnané to nebylo smutné.


Charvos [21:03 20.05. 2018]
pravda, taky sem byl ve fronte asi nejstarsi :) a chtel sem hlasovat pro bersekra, ale taky bych to nejak nevytrhnul


Charvos [21:01 20.05. 2018]
@Lee: no, ja tam byl dokonce jsem stal chvili ve fronte pred salem, ale pak sem dostal hlad, odesel, a po navratu byla fronta 10-ti nasobna tak sem to vzdal @Toren: vidim to stejne, prece by nedali hlasovat o necem co....


Gmork [20:52 20.05. 2018]
Darker: Já si teď objednal další díly Vinlandské ságy, Planetes, od Naoki Urasawi horor Monster a Pluto, nějaké knihy u hororu Higurashi, fantasy Magi, historický Příběh nevěsty, další knihu Blame! a Lži bohů od Kaori Oz....


Darker [20:32 20.05. 2018]
Gmork: Narutovi teďka bude vycházet 38 díl, takže to jde, jen musí být dost lidí, co si to koupí. Už tak teho teďka vychází dost. Počkej chvilku, až něco skončí a pak se uvidí, na co přijde řada.


Auditorium

Douglass [11:39 20.05. 2018]
Dal bych sem foto toho hřbetu, ale nevím jak.


Připravujeme

All-Star Batman 1: Můj největší protivník

Fry [18:00 19.05. 2018]
Třetí a zároveň poslední díl se letos asi už nestihne? Žejo?


Modrá CREW

Charvos [07:58 06.04.2018]
j, vidim to stejne jako Fetty, spousta lidi bere modrou crew jako evropskou radu. ---- sam sem zvedavy jaky orbital bude, kresba (hlavne postav) se mi nelibi, ale pribeh muze byt zajimavy. no necham se prekvapit


Fefty [07:43 06.04.2018]
Darker: Jo, já chápu, že u nás není Millar (ale třeba taky Ellis, Brubaker apod.) tak populární jako manga. I když je mi líto, že Češi ignorují inteligentní scénáristy, kteří jsou zaslouženě všude jinde superhvězdy, a místo toho si koupí nějakou blbost podle počítačové hry, je to jako stěžovat si na výsledky voleb - holt rozhoduje vkus většiny. Ale u těch Kingsmanů mám pořád pocit, že se o nich nerozhodovalo v rovných podmínkách - to, že si Modrou Crew předplatili hlavně ti, kterým tady dlouho chyběl evropský komiks, je myslím jasné. Stejně tak jako že nenasycený fanoušek Evropy nebude hlasovat pro Millara. Takže jo, nejsou asi tak populární, ale ta účast v téhle anketě a potom nevydání s odůvodněním "Hlas lidu promluvil" mi v tomhle případě připadá stejně nefér :-)


Darker [07:09 06.04.2018]
Ne, Kingsmani nedoplatili na to, že se ocitli "na metalovém koncertě". Prostě a jednoduše nejsou populární tak jako jiní. Spousta lidí prostě Millara nemusí, jinak by Zabijačka nebyla na Startovači. Už pochopte, že nás, co se nám Millarovy věci líbí je postě málo. Taky bych rád jiné věci než se vydávají, ale asi máme prostě vyhraněný styl. Těd letí Manga, Scifi a pláštěnkáři, tak to prostě je, podívej se na Top ten u crwe a sám vydíš, že ani ta Modrá Crew se popularitou nevyrovná výše zmíněným.
Agiru [22:36 20.05. 2018]
Koupim Batman TICHO limitovanu edici v pevne vazbe
top stav
majiteli nabidnu castku do mailu


Zbysek2410 [20:37 20.05. 2018]
KOUPÍM !!!
Zdravím všechny, rozhodl jsem se doplnit svojí sbírku o comicsovou sérii THORGAL. Mám zájem o koupi těchto čísel:

- THORGAL 10: Země Qaa.

Na ceně se domluvíme. Vše pouze ve výborném stavu. Nabídky mi prosím pište na mail sliva.z@seznam.cz. Děkuji Zbysek2410


Agiru [17:34 20.05. 2018]
Prodam
UKK Zivot a smrt Captaina Marvela kniha druha - 100,-
UKK Spiderman Odhaleni a dokud hvezdy nezhasnou (zabaleny) - 150,-
NHM Avengers + NHM Thor - 100,-
NHM Deadpool (zabaleny) - 500,-
Sandman 2: Domeček pro panenky (MDSComics)
Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný (fantasya.cz)
Zero 4: Kdo ohněm (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner