crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Punisher War Zone

obrázek k zajímavosti Pokračovanie príbehu Vítej zpátky Franku...

Kapitola prvá: rekapitulácia.
Príbeh Punisher: Vítej zpátky Franku, určite dobre poznáte. V českom preklade bol vydaný v roku 2004 vďaka spolupráci BBart/Crew. Príbeh bol rozdelený do prvých dvoch bookov série Punisher. Šlo v ňom o vzkriesenie Franka Castlea aka Punishera, o jeho vyhladzovanie mafiánskej rodiny Gnucciových, a o to, ako ovplyvnil životy troch indivíduí, ktoré považovali Punishera za svoj vzor. Menovite to boli Svätý, Mr. Payback a Elite. Príbeh sa skončil úmrtím Mami Gnucciovej a tých troch spomínaných indivíduí. To je to podstatné, čo si musíte zapamätať.

Kapitola druhá: vo co go?
Od udalostí vo Vítej zpátky Franku ubehlo šesť rokov. Frank sa stále číní, ale jedného dňa začuje neuveritelnú správu. Do jeho mesta dorazila talianská odnož Gnucciových a nevedie ich nikto iný než màtva Mama Gnucciová. Lenže na hnijúcu màtvolu je až príliš čulá, a čo je divnejšie, ludia ju videli na mnohých miestach. Že by to bola naozaj ona? Je možné, aby niekto ožil, vykopal sa (v prípade Mami vyplazil) zo svojho hrobu a chystal vendettu proti Punisherovi? Niektorí tomu veria, niektorí nie. Dokonca aj Frank je na pochybách... asi tak na sekundu. Bude to musieť prešetriť, ale najprv potrebuje informátora.

Kapitola tretia: obsadenie.
Franka dobre poznáte.
Potom tu máme Frankovho informátora Charlieho B. Schittiho, večného smoliara. Stretávame sa s ním na začiatku príbehu keď je odvádzaný na vlastnú popravu. A čím že sa previnil? Pracoval ako šofér syna istého Dona. Počas výletu v ZOO napadol ten syn opicu, ktorá sa vďaka nedbalosti dostala von z klietky. A tá opica mu to napadnutie opätovala odtrhnutím jeho pohlavného orgánu. Schitti mal tú opicu zastreliť, ale neurobil to a opica hodila odtrhnutý penis do klietky, v ktorej bol sup. Takže vďaka Schittimu nebude mať Don vnúčence a jeho rod zanikne. Našťastie ho pred popravou zachránil Punisher.
Ako ďalšiu tu máme postavu, ktorú poznáte z príbehu Vítej zpátky Franku. Molly Elizabeth Chrysanthemu Olgu von Richtofenovú. Lezbičku a poručíčku v jednej osobe. Tá tentoraz pracuje sama, keďže sa zo Soapa stala pornohviezda. Má vzťah so supermodelkou. Lenže tá supermodelka je bisexuálka a má vzťah aj s mužom. A to sa Molly vôbec nepáči.
Ako poslednú tu máme postavu, ktorá má niečo spoločné so vzkriesením Mami Gnucciovej, a ktorá je dedičom fašistickej mysle svojho otca. Muža menom Elite.

Kapitola štvrtá: príbeh.
Príbeh ako celok je klasicky Ennisovský. Nie je to Punisher MAX, je to proste klasický Punisher, na akého sme zvyknutí z vydaných bookov od BBartu/Crwe. Je to o pomste a o tekvici. Okrem akcie tu máme aj mierne ujeté situácie. Napríklad: zo Schittiho sa, po zasiahnutí halucinogénom, stane prstovač a mrdač tekvice. Punishera vidí ako hovoriacu, zakrvavenú lebku a zistí, že v jeho duši driemal gay. Elite sa vždy pomočí, keď chce zabiť Punishera a ten opätuje jeho strelbu. A Molly... najlepšie to asi vystihuje stránka, na ktorej si dala týmovku s Punisherom – a mala oblečenú iba spodnú bielizeň a na očiach svoje neodmyslitelné okuliare. Frank je Frank. Stále sa mračí a sype jednu suchú hlášku za druhou.

Kapitola piata: píše, kreslí.
Keďže je to pokračovanie Punishera v podaní Gartha Ennisa a Stevea Dillona, tak sa toto duo postaralo aj o tento príbeh.

Kapitola šiesta: verdikt?
Ja, ako nenáročný čitatel, som spokojný. Nehladal som v tomto komikse žiadne posolstvo, žiadnu håbku, žiaden superbombastický, prekomplikovaný príbeh. Má to začiatok a má to koniec. A je to tak akurát. Bavil som sa.


kliknutím na náhled zobrazíte obrázek v plné velikosti

náhled obrázku

připojená galerie

22.02. 2009 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 2Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

brum brum [02:06 21.11. 2018]
Že nejde o národnost u toho Grise, ale o věk, mi došlo se zpožděním. Po přečtení pár stránek Larse tipuji, že za tím pseudonynem je tatáž osoba, která píše jako Robert Fabian sci-fi. Oba mají skvělá hodnocení na DK a l....


brum brum [00:42 21.11. 2018]
Daniel Gris je podle DK Čech. Sám tam o sobě píše: Pod maskou DG je monstrum. Nechtějte znát. Čtěte. Ten je ještě tvrdší než tvrdý! :-D Na FB Mezi řádky nejsou vidět ani bez přihlášení. Takhle to bude vypadat s ....


rooty [00:34 21.11. 2018]
P. Pavlovský - já tam rovněž nevidím příspěvek na Mezi řádky. Dnes, potažmo včera máte 2 příspěvky. Jeden na novou Netvoru, druhý s odkazem na recenci na nové Mýty? Kde udělali soudruzi z Crwe chybu? :-)


Pavlovský [00:30 21.11. 2018]
Pořád tam není nic vidět? Já se koukal a mám to tam... ale zlobí tam obrázky, facebook mi tam cenzuruje obrázky, protože je tam na nich text.


Pavlovský [00:24 21.11. 2018]
Killing Joke: Koukal jsem se na toho Grise, Říkají mi Lars... a nezvládl jsem přečíst víc než pár stránek. Přišlo mi, že se autor snaží psát děsně tvrďácky, jako by to byl pseudonym nějakého šestnáctilého Čecha. Kutscher....


Připravujeme

Sherlock 1: Studie v růžové

Pavlovský [23:37 18.11. 2018]
Pokud se něco nepodělá, tak jo.


mm [20:15 18.11. 2018]
Bylo by to dostupné ještě do 24.12.? Předem děkuji za odpověď :)


Aktuality

Bojový anděl Alita 3: Cesta ke svobodě

jh666 [17:15 18.11. 2018]
Vy naděláte s logem, podívejte se, co DC udělalo s hřbety New52 sérií, když přešli na DC You https://i.redd.it/v8ydvmhy9im01.jpg


xflori01 [16:33 18.11. 2018]
To sice neladí. Ale k této změně došlo u všech sérií, u všech komiksů. Nakladatelství si změnilo logo, které dává na hřbety a zadní stránky knih. Také vytvořila poddodělení, ke kterým vytvořili vlastní stránky - viz. Cre....


Hvězdný prach - Romance v říši kouzel

het2 [15:30 18.11. 2018]
Knizka vypada nadherne. S jednim velkym ALE - velka skoda zvoleneho fontu, hlavne tedy velikosti. Vetsina stranek je tak nejak prazdna, odstavce jsou od sebe odrazene hrozne daleko a to pismo je titerne. Fakt se to spatn....


Modrá CREW

Sirius.svk [15:34 04.11.2018]
tirreus predpokladám že hľadáš toto: "tirreus — 11.12.2016 11:15 Ahojte redakčníci a všichni čtenáři, nejdříve bych chtěl poděkovat za nádherné dva díly Ekhö. Do budoucna bych si rozhodně přál jeho pokračování, protože ve Francii už vyšel 5. a 6. díl. To je moje jasná první volba, bylo by moc hezké tuhle celou tuhle řadu převést do češtiny, jak bude postupně vycházet a dotáhnout ji do konce. No a pak, kdybych si mohl přát, tak v podstatě COKOLIV od Alessandra Barbucciho (priority v tomto pořadí - Lord of Burger, Sky Doll, CHOSP,...) nebo od Christopha Arlestona (Le chant d'Excalibur, Les Naufragés d’Ythaq, Légendes de Troy, zvláště pak Ploneïs l'Incertain, a spoustu dalších...). Když to mám zobecnit, tak COKOLIV z nakladetelství Soleil :) Než tohle všechno vydáte, tak máte co dělat :))) Jsem velkým fandou francouzské a belgické školy, takže prosím pozornost zaměřit tam :) Ale jinak, všechny tři navržené série na 4. a 5. díl modré crwe se mi líbí a s chutí bych si je přečetl :) Díky a mějte se hezky :) Moc se těším! :)"


brum brum [21:33 03.11.2018]
tirreus: Tak jestli víš, že to bylo přibližně před rokem, hledej přes čísla stránek dole a podle data. Jinak lze hledat na google přes site:stránkatečkakoncovka text. Ale ne vždycky tě to pak na webu crwe hodí přímo na tu stránku, kterou ti to najde. Jestli ti jde ale aspoň o text, tak ten takto najít můžeš přímo přes vyhledavač, pokud si aspo něco z textu pamatuješ.


Sirius.svk [20:55 03.11.2018]
tirreus obávam sa že možnosť vyhľadávať tu nie je.
japes [09:01 20.11. 2018]
Prodám:
Deadpool OHC vol.1 by Daniel Way - 550,-Kč (případně vyměním za Hellboy Short Stories 2 Omnibus, nebo dvě Ú.P.V.O. díly 3,4,5,7,8)
Sebevražedný oddíl: Kopanec do zubů - 180,-Kč
Mezi řádky 1 -110 Kč
All-Star Batman: Můj nejhorší nepřítel - 150,-Kč (2. čtený, není ve 100 % stavu)

Koupím:
Hellboy Pekelná Knižnice 3 - 2 000,- Kč


Zerg [09:00 20.11. 2018]
Zdravím,aktualizace prodejního inzeratu

Darth Vader Omnibus 1800,-Kč
(anglicky, novej marvel, pevna vazba, 736 stran)

V super stavu, jen bylo odpaněno jedním přečtením.

V případě zájmu pište na broodlord@centrum.cz


Sissi [20:07 19.11. 2018]
Prodám Ultimate Spiderman čísla 1-18 bez č.3. Ročníky 2012-2014. Cena za kus 60 Kč.
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner