crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

To hell you ride

obrázek k zajímavosti Peklo na Zemi...

Muž, ktorý mal byť Terminátor, Frank Black z organizácie Millennium, android Bishop, zomierajúci miliardár Charles Bishop Weyland, admirál Steven Hackett, generál Shepherd, jedi Gnost-Dural... to všetko a viac je Lance Henriksen. Muž mnohých talentov, ktorý bol, podobne ako Bill Paxton, zabitý Terminátorom, Votrelcom a Predátorom. Okrem herectva patrí medzi jeho hobby maľovanie a hrnčiarstvo. Minulý rok sa začal venovať aj písaniu komiksu. Na tohtoročnom San Diegskom Comi-Cone vyhlásil, že chystá šesťdielnu minisériu To hell you ride, ktorú vydá vydavateľstvo Dark Horse. A toto je jeho príbeh. Toho komiksu, nie Lanceov. K tomu sa dostaneme neskôr.

Za všetko mohla náhoda. Istý zlatokop náhodou našiel neďaleko mestečka Telluride hrudu zlata. A bolo mu jedno, že ju našiel na území, ktoré slúžilo ako pohrebisko Indiánov. Správa o náleze sa začala šíriť rýchlejšie než deky s kiahňami a na pohrebisku sa utáborila banda zlatokopov. To veľmi pôvodných Američanov nepotešilo. Tento príbeh sa totiž začína v časoch keď si belosi a Indiáni podrezávali zápästia a hrali sa na pokrvných bratov. Ale títo Indiáni o bratstvo nemali záujem. Iba si chceli udobriť duchov a obnoviť rovnováhu. Na to im mali stačiť štyria bojovníci a štyri šípy. Každý z bojovníkov mal vystreliť šíp, symbolizujúci svetovú stranu a veci ako sú zima, temnota, oheň a krv. Po vystrelení šípu sa bojovník musel nechať preklať vlastným vystreleným šípom. Uspeli iba dvaja.

Zlatokopovia totiž strieľanie šípov považovali za útok a rozhodli sa streľbu opätovať. Tým spečatili svoj osud, aj osud budúcej generácie. Z očistného rituálu sa stala kliatba. Duše štyroch bojovníkov sa vzdali svojich tiel a stali sa Strážcami, ktorý nemajú živých v láske. Kliatba zostala visieť vo vzduchu ako zápach zaschnutej spermy v izbe pubertiaka a pretrvala tam až do dnešnej doby. Píše sa rok 2012, ale v mestečku Telluride sa pokrok zastavil niekedy v sedemdesiatych rokoch. Nehovoriac o tom, že ľudia sa ešte stále správajú ako rasistické prasce. Toto malebné miesto je bydliskom mladého indiána menom Siedmy George, ktorý je syn Šiesteho Georgea a vnuk Piateho Georgea. George nie je miestnymi veľmi obľúbený a ani on sám seba nemá veľmi v láske, ale osud pre neho pripravil niečo čo naveky zmení jeho život.

Lancea Henriksena inšpirovalo k napísaniu tohto príbehu niekoľko vecí. Prvou bola veta z básne Dylana Thomasa, „Lopta, ktorú som v parku hodil, ešte stále nedopadla na zem“. Z toho sa zrodil celý prológ príbehu (visiaca kliatba vo vzduchu). Ďalšou inšpiráciou boli Lanceove životné skúsenosti z detstva. Ako šestnásťročný mal celkom divoké detstvo a tak sa ho ujal Indián z kmeňa Urok. Ten mu porozprával príbeh o svojom dedovi, ktorý na žiadosť miestnej polície našiel telo nezvestného dievčaťa. Aj to nájdete v prvom čísle tohto komiksu, ktorého scenár začal písať Henriksen pred rokmi. K odhodlaniu publikovať svoje nápady a príbehy ho doviedol Steve Niles, ktorý minulý rok vydal Henriksenovu autobiografiu s názvom, „Na človeka to vôbec nie je zlé“. Namiesto klasických fotiek herca, boli v knihe použité kresby od Ashley Wood, Billa Sienkiewicza, Erica Powella a Toma Mandrakea.

Posledný menovaný kreslič upútal Henriksenovu pozornosť a dostal ponuku podieľať sa na To hell you ride. Lance Henriksen, Joseph Maddrey (ktorý dozeral na Lanceov scenár) a Mandrake si okamžite sadli a je to na kresbe a rozprávaní príbehu aj vidieť. Mandrake má výbornú reputáciu u vydavateľstva DC (The Spectre, Swamp Thing), aj Marvel Comics (New Mutants, Punisher), nehovoriac o tom, že získal dve ocenenia Dona Thompsona v kategórii najlepší kreslič. Jeho kresba mi miestami pripomínala kresličský štýl legendárneho Genea Colana. A neviem či je to náhoda, ale šerif v tomto komikse vyzerá miestami ako Henriksen.

Na prvé číslo to vôbec nie je zlé. Napriek tomu, že to nie je nijako originálne a nie je to o superhrdinoch, stojí To hell you ride za prečítanie. Už len kvôli faktu, že scenár napísal legendárny Lance Henriksen, ktorý vyhlásil, že tvorivý proces tvorby komiksu sa podpíše na jeho prístupe k herectvu. Uvidíme ako to nakoniec dopadne.

připojená galerie

24.12. 2012 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

brum brum [02:06 21.11. 2018]
Že nejde o národnost u toho Grise, ale o věk, mi došlo se zpožděním. Po přečtení pár stránek Larse tipuji, že za tím pseudonynem je tatáž osoba, která píše jako Robert Fabian sci-fi. Oba mají skvělá hodnocení na DK a l....


brum brum [00:42 21.11. 2018]
Daniel Gris je podle DK Čech. Sám tam o sobě píše: Pod maskou DG je monstrum. Nechtějte znát. Čtěte. Ten je ještě tvrdší než tvrdý! :-D Na FB Mezi řádky nejsou vidět ani bez přihlášení. Takhle to bude vypadat s ....


rooty [00:34 21.11. 2018]
P. Pavlovský - já tam rovněž nevidím příspěvek na Mezi řádky. Dnes, potažmo včera máte 2 příspěvky. Jeden na novou Netvoru, druhý s odkazem na recenci na nové Mýty? Kde udělali soudruzi z Crwe chybu? :-)


Pavlovský [00:30 21.11. 2018]
Pořád tam není nic vidět? Já se koukal a mám to tam... ale zlobí tam obrázky, facebook mi tam cenzuruje obrázky, protože je tam na nich text.


Pavlovský [00:24 21.11. 2018]
Killing Joke: Koukal jsem se na toho Grise, Říkají mi Lars... a nezvládl jsem přečíst víc než pár stránek. Přišlo mi, že se autor snaží psát děsně tvrďácky, jako by to byl pseudonym nějakého šestnáctilého Čecha. Kutscher....


Připravujeme

Sherlock 1: Studie v růžové

Pavlovský [23:37 18.11. 2018]
Pokud se něco nepodělá, tak jo.


mm [20:15 18.11. 2018]
Bylo by to dostupné ještě do 24.12.? Předem děkuji za odpověď :)


Aktuality

Bojový anděl Alita 3: Cesta ke svobodě

jh666 [17:15 18.11. 2018]
Vy naděláte s logem, podívejte se, co DC udělalo s hřbety New52 sérií, když přešli na DC You https://i.redd.it/v8ydvmhy9im01.jpg


xflori01 [16:33 18.11. 2018]
To sice neladí. Ale k této změně došlo u všech sérií, u všech komiksů. Nakladatelství si změnilo logo, které dává na hřbety a zadní stránky knih. Také vytvořila poddodělení, ke kterým vytvořili vlastní stránky - viz. Cre....


Hvězdný prach - Romance v říši kouzel

het2 [15:30 18.11. 2018]
Knizka vypada nadherne. S jednim velkym ALE - velka skoda zvoleneho fontu, hlavne tedy velikosti. Vetsina stranek je tak nejak prazdna, odstavce jsou od sebe odrazene hrozne daleko a to pismo je titerne. Fakt se to spatn....


Modrá CREW

Sirius.svk [15:34 04.11.2018]
tirreus predpokladám že hľadáš toto: "tirreus — 11.12.2016 11:15 Ahojte redakčníci a všichni čtenáři, nejdříve bych chtěl poděkovat za nádherné dva díly Ekhö. Do budoucna bych si rozhodně přál jeho pokračování, protože ve Francii už vyšel 5. a 6. díl. To je moje jasná první volba, bylo by moc hezké tuhle celou tuhle řadu převést do češtiny, jak bude postupně vycházet a dotáhnout ji do konce. No a pak, kdybych si mohl přát, tak v podstatě COKOLIV od Alessandra Barbucciho (priority v tomto pořadí - Lord of Burger, Sky Doll, CHOSP,...) nebo od Christopha Arlestona (Le chant d'Excalibur, Les Naufragés d’Ythaq, Légendes de Troy, zvláště pak Ploneïs l'Incertain, a spoustu dalších...). Když to mám zobecnit, tak COKOLIV z nakladetelství Soleil :) Než tohle všechno vydáte, tak máte co dělat :))) Jsem velkým fandou francouzské a belgické školy, takže prosím pozornost zaměřit tam :) Ale jinak, všechny tři navržené série na 4. a 5. díl modré crwe se mi líbí a s chutí bych si je přečetl :) Díky a mějte se hezky :) Moc se těším! :)"


brum brum [21:33 03.11.2018]
tirreus: Tak jestli víš, že to bylo přibližně před rokem, hledej přes čísla stránek dole a podle data. Jinak lze hledat na google přes site:stránkatečkakoncovka text. Ale ne vždycky tě to pak na webu crwe hodí přímo na tu stránku, kterou ti to najde. Jestli ti jde ale aspoň o text, tak ten takto najít můžeš přímo přes vyhledavač, pokud si aspo něco z textu pamatuješ.


Sirius.svk [20:55 03.11.2018]
tirreus obávam sa že možnosť vyhľadávať tu nie je.
japes [09:01 20.11. 2018]
Prodám:
Deadpool OHC vol.1 by Daniel Way - 550,-Kč (případně vyměním za Hellboy Short Stories 2 Omnibus, nebo dvě Ú.P.V.O. díly 3,4,5,7,8)
Sebevražedný oddíl: Kopanec do zubů - 180,-Kč
Mezi řádky 1 -110 Kč
All-Star Batman: Můj nejhorší nepřítel - 150,-Kč (2. čtený, není ve 100 % stavu)

Koupím:
Hellboy Pekelná Knižnice 3 - 2 000,- Kč


Zerg [09:00 20.11. 2018]
Zdravím,aktualizace prodejního inzeratu

Darth Vader Omnibus 1800,-Kč
(anglicky, novej marvel, pevna vazba, 736 stran)

V super stavu, jen bylo odpaněno jedním přečtením.

V případě zájmu pište na broodlord@centrum.cz


Sissi [20:07 19.11. 2018]
Prodám Ultimate Spiderman čísla 1-18 bez č.3. Ročníky 2012-2014. Cena za kus 60 Kč.
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner