crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Outcast

obrázek k zajímavosti Temnota prichádza...

Robert Kirkman je nezastaviteľný. Keby chcel, tak by mohol prácu scenáristu zabaliť, podobne ako Todd McFarlane (Spawn) a donekonečna dojiť fanúšikov. Seriálu The Walking Dead sa darí viac než dobre a sú s ním spokojný aj zarytý fanúšikovia komiksovej predlohy (niektorí viac, iní menej). Jeho najznámejšie komiksové série na pokračovanie, The Walking Dead (príbeh už chvíľami stráca čaro) a Invincible (Kirkman sa opäť utrhol z reťaze a stojí to za to) sú stále úspešné a veľmi dobre sa predávajú. Ale to mu nestačí.

Kirkman sa tentoraz zameral na exorcizmus a démonické posadnutie. Položil si otázku, tak ako to urobil pri The Walking Dead, čo bolo po tom? Čo sa stane s človekom po úspešnom exorcizme, keď jeho telo opustí Satan a posadnutý prestane hrýzť ľudí ako Luis Suarez a grcať hrachovú polievku? To sú otázky na ktoré nájdeme odpoveď v najnovšej kirkmanovke zvanej Outcast.

S Joshuom Austinom niečo nie je v poriadku. Jeho matka to zistila vo chvíli keď si Joshua namiesto zemiakových lupienkov začal pochutnávať na svojich prstoch. Okrem toho začal levitovať nad svojou posteľou a byť citlivý na slnečné svetlo. Pani Austinová urobila to čo bolo v tom prípade najrozumnejšie. Zavolala reverenda Andersona. No ani ten nevedel pomôcť a jediné čo exorcizmom dosiahli bol výsmech.

Našťastie pozná reverend niekoho komu sa stalo niečo podobné. Kyle Barnes je muž na absolútnom dne. Žije sám, zanedbane, bez rodiny, práce a priateľov. Z vlastnej vôle sa stal vyhnancom. Jediným kontaktom so svetom je mu jeho sestra, Megan. Tá ho núti chodiť na nákupy a na rodinné návštevy, kde nie je veľmi vítaný. Kyle totiž pred rokmi urobil niečo zlé. No teraz mu osud dáva možnosť odčiniť to.

Ako som už písal, Kirkman stavia celý príbeh Outcast na myšlienke čo sa deje s ľuďmi po úspešnom exorcizme. V príbehu krásne naznačil čo sa stalo Kyleovi Barnesovi a že sila, ktorá sa ho kedysi zmocnila na neho nezabudla. Pokiaľ ide o exorcizmus, tak zabudnite na nejaké extrémy alá Exorcista. To čo uvidíte v príbehu by sa dalo prirovnať ku skutočným prípadom exorcizmu. Žiadne vracanie hrachovej polievky, ani otáčanie hlavy o stoosemdesiat stupňov tu nenájdete. Aspoň zatiaľ nie. Pri Kirkmanovi človek nikdy nevie.

Zaujímavosťou je, že Kirkman píše simultánne scenár ku Outcast komiksovému, aj seriálovému. A podobne ako pri seriáli The Walking Dead, aj seriálové Outcast sa bude zhodovať s komiksovou predlohou na päťdesiat percent. Takže si na svoje prídu čitatelia komiksov, aj diváci. O stvárnenie temnej a ponurej atmosféry sa postaral výborný Paul Azaceta, ktorého kresbu ste mohli vidieť v minisériách B.P.R.D., Punisher Noir, Graveyard of Empires a sérii The Amazing Spider-Man. Jeho strohý a temný štýl kresby perfektne sadne ku Kirkmanovmu príbehu.

Prvé číslo Outcast zaujalo. Nielen rozsahom (takmer päťdesiat strán), ale aj zaujímavo podaným príbehom, sympatickými hlavnými postavami a štruktúrou príbehu (prelínanie minulosti s prítomnosťou). Na nejaké predčasné závery je ešte priskoro, ale ruku na srdce: toto je Robert Kirkman. Na čo ten chlap siahne to stojí za prečítanie. Hlavne ak sa jedná o komiksové série na pokračovanie.

připojená galerie

30.06. 2014 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

ňouma [20:42 25.01. 2020]
Fimi: Právě pro ně toho teď Crew vydává hodně. Nejenom DJL, ale hlavně Young Adult. Mera, Catwoman, Válkonoška a jestli to bude pokračovat tímhle tempem tak bude v červenci Raven a v září Breaking Glass. A to by bylo per....


Fimi [19:42 25.01. 2020]
No, uvidíme, 13 letá dcera čte spíš Junjiho Ita, Pupíky nebo Myší hlídku. tak at se vám to líbí, užijte si to...


brum brum [18:05 25.01. 2020]
Parádní je všechno, nebo skoro všechno, co Crew vydá (a platí to i pro většinu ostatních nakladatelství), protože vybírají z toho lepšího to nejlepší. Že lidi často dávají rovnátko mezi Mně se nelíbí/Mě nebaví a Je to bl....


ňouma [17:54 25.01. 2020]
Dear Justice League je fakt parádní věc. A asi bude i pokračování. Jenom nevím kdy. Mistr Pavlovský to asi ví, když má informace z DC. Ale asi to neprozradí.


Fry [17:09 25.01. 2020]
Fimi: Dear JL jsem četl ukázku v originále a byla to paráda ... kdyby nic, tak to kup dětem, tohle je jedna z těch lepších věcí :)


Aktuality

Ediční plán 2020: Březen

brum brum [15:35 25.01. 2020]
Asi jo. Kdyby to tu vyšlo už v minulosti, tak by to jako abíčkové komiksy byl hit určitě, takhle je otázka, kolik z těch potenciálních kupujících, kteří by to žrali, akorát o tom ještě nevědí, by se o tom dozvědělo a dom....


Gmork [11:10 25.01. 2020]
ad Blueberry: To mám komplet koupené a přečtené od polského Egmontu a podle mě je to jeden z nejlepších westernů, ne-li úplně nejlepší, lepší je snad už jen Buddy Longway, ale to je spíš zálesácký komiks. U Blueberryho j....


Gmork [09:44 25.01. 2020]
Fimi: Díky. Chtěl jsem si zrovna Fade out koupit v zahraničí, tak chvíli ještě počkám, českému překladu dám přednost. Od Brubakera zrovna čtu Daredevila a je to námrd.


TonyT [15:33 24.01. 2020]
Blueberry, tak jsem se na to díval všude možně a asi by mě to vůbec nevadilo. Nevím jak příběh, navíc místy to vypadá pěkně ukecaně, ale pokud to není jenom plácání do větru, tak za tu parádní kresbou za mě jo :-)


brum brum [15:03 24.01. 2020]
Mě to taky baví, ale ne všechno, tu starší uhlazenou klasiku rád vyloženě nemám. Rozloučím se stylově: Na tomhle světě existují dva typy lidí, příteli. Ti, co se někdy učili němčinu a pak ti, co jsou normální. Já se ....


Modrá CREW

brum brum [18:21 11.01.2020]
J. P., že se ke mně nikdo další nepřidal taky mluví proti. A jak se komiksové westerny rozmáhají je spíš důvod pro nevydání, konkurence bude značná a lidi budou vybírat.


Pavlovský [16:35 03.01.2020]
brum brum: Dva problémy. Jeden je, že je to dlouhá série a do MC vybíráme teď už především uzavřené příběhy. A druhá je osobní - moc mě to nebavilo. Přijde mi to už starý a Swolfsovu kresbu zrovna nemusím.


brum brum [23:02 30.12.2019]
V poslední době jsou v oblibě westerny. Váš Hrobař, Bouncer od Arga, Sykes od Vybírala, ten na příští rok chystá další dva westerny, nešlo by do hlasování zařadit Durango, co kdysi začal vydávat Barlow? Je to sice starý, ale v tomhle žánru by to nemuselo až tak vadit. Plusem je nedostupnost (nenašel jsem, nebo hledal blbě) anglické verze.
Cabal [16:28 25.01. 2020]
Prodám kompendia Witchblade 1+2, Darkness 1+2
Nečtené, top stav.

Koupím

Corto Maltese - Celtic Tales (Eurocomics/IDW)

cenobite@seznam.cz


DegiCZ [12:48 25.01. 2020]
Prodám Spiderman komiksový komplet 1-9. Nenadchlo mě to. Cena 1000. Moc bych to chtěl prodat dohromady. Popřípadě se nebráním i výměně za něco co sháním. A snížit o to cenu. Osobní odběr Český Brod a nebo Praha Kavčí Hory. Nebo pošta s platbou předem. Při rychlém jednání a osobním odběru 900 Michalstrnad88@seznam.cz


Radek Blacksad [01:06 25.01. 2020]
Predávam

Československú komiksovú legendu BUBLINKY (vychádzalo to u nás v rokoch 1990, 1991 a 1992).

Mám viac čísel, najlepšia možná kvalita (od doby vydania zabalené), pre viac info píšte na radoslav.benko@gmail.com
Před Incalem (Fantasyplanet.cz)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)
Zpráva pro Adolfa 2 (Otaku nest)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž