crew.cz - Světové komiksy česky | aktuality
Gantz 36
Katalog komiksů CREW (PDF verze ke stažení)

Aktuality

World of Warcraft: Mág

obrázek k novince World of Warcraft: Mág Aodhan pochází z rodiny, která dala Azerothu některé z jeho nejhrdinnějších paladinů a válečníků. Bystrý mladý muž však není na fyzický boj stavěný. Je to hubený knihomol, který si zoufale přeje stát se mágem. Poté, co mu jeho panovačný otec zakáže praktikovat magii, Aodhan uteče z domu, aby se mohl věnovat studiu arkánových umění ve městě Dalaran.

Aodhanův sen, že se jednou stane mocným kouzelníkem, však náhle přeruší hejno modrých draků, kteří Dalaran oblehnou. Ač se mladý mág nachází daleko od domova, dostane se mu pomoci od příbuzného, který mu byl celou dobu nablízku: Krevana, jeho čarodějného strýce. Vychytralý postarší mág po svém útěku z dalaranského vězení vezme vnímavého Aodhana pod svá křídla a společně začnou pracovat na tom, aby zabránili zničení města. Za bezútěšnou situací, v níž se Dalaran ocitl, se však skrývá temné tajemství, a Aodhan je možná jediný, kdo dovede ukončit pletichy, jež město ohrožují. A možná se při tom stane něčím, co by od něj jeho rodina nikdy neočekávala: hrdinou.

Napsal uznávaný spisovatel Richard A. Knaak (World of Warcraft: Hodina stínů) a nakreslil fanoušky oblíbený Ryo Kawakami (Warcraft: Legendy). World of Warcraft: Mág je akcí nabitý příběh o pokušení, moci a hrdinství, který jistě očaruje každého fanouška World of Warcraft!

Ani stádo (smečka? houf? hejno!) draků vám nemůže zabránit podívat se na listovací ukázkou - je TADY!připojená galerie

24.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 1

Změna cen u mangy

obrázek k novince Změna cen u mangy Jsou věci, které ohlašujeme rádi. Úspěchy, ocenění… a novinky. Hlavně novinky.

A jsou věci, které oznamujeme fakt neradi. A jednou z takových věcí je oznámení zdražování. Jsme si vědomi, že ne každý náš čtenář musí být nutně uhlobaron… a zvláště se to týká čtenářů mangy, kteří jsou častokrát mladšího věku.

Jenže bohužel, není na výběr a náklady stále rostou a nabalují se. Za poslední rok se toho stalo opravdu hodně, inflace lámala rekordy, náklady na papír, základní surovinu pro výrobu knížek, rostly i nadále obrovským tempem a inflaci tak předčily hned několikanásobně. Výrazně se nám tak zvedly náklady nejen na nové knížky, ale i na knížky, které už nějakou dobu na trhu jsou (skladování, logistická obsluha, zajištění prodeje, papír na dotisky…). Úspory není moc kde hledat, nechceme sahat po horším, ne tak bílém papíru, nechceme upustit od maximální, a tím pádem pochopitelně náročné, snahy o co nejlepší lokalizaci knížek. Některé knížky se nám dařilo držet na stejné ceně mnoho a mnoho let, teď už ale ke korekci musíme sáhnout.

Od 1. 4. 2023 dojde k přecenění našich manga knížek. U některých sérií se cena starších dílů dorovná na současnou cenu dílů nových, u jiných sérií poskočí všechny díly, existují i tituly, kde se cena nehne. Valná většina sérií v obou našich nejběžnějších formátech bude za 229 Kč a 249 Kč. Větší formát (např. Berserk) typicky za 299 Kč. U méně běžných formátů se cena posune individuálně, přičemž i zde se snažíme udělat navýšení co nejsnesitelnější.

Věříme, že i tak zůstanete mangám věrní. My se budeme snažit, aby k vám i nadále proudily ty nejkvalitnější a s maximální péčí zpracované knížky, které si budete moct opravdu užít.

Díky za pochopení!
CREW

24.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 2

Amazing Spider-Man 4: Štvanice, díl první

obrázek k novince Amazing Spider-Man 4: Štvanice, díl první Tak a je to tady! Velká událost nové pavoučí řady! Tak velká, že se nevešla do jedné knihy a zbytek téhle masivné akce si budete muset přečíst v pátém svazku! (Už se pracuje na překladu, nebojte se.)

Lovec Kraven se vrací a Spider-Man se stal cílem jeho štvanice!

Sergej Kravinoff a jeho poskoci už celé měsíce unášejí superpadouchy i superhrdiny se zvířecím motivem. K dokončení sbírky jim chybí už jen jediný exemplář – Spider-Man. Ale k čemu je všechny Kraven potřebuje? Co se chystá? Uprostřed Central Parku začíná divoký hon, ale Kraven překvapivě není mezi lovci. Kdo má tedy Spider-Mana na mušce? A jaký plán rozjíždí ďábelský Vulture?

Vítejte v jedné z největší pavoučích událostí posledních let!
Ulovit listovací ukázku můžete TADY!připojená galerie

23.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Kingdom Come: Deliverance

obrázek k novince Kingdom Come: Deliverance A je to tu zpátky, s novým přebalem! Komiksové zpracování přeběhu ze světa herní legendy!

Zikmundova vojska drancují české království. Jenže k dosažení svých cílů a zničení všech stoupenců Václava IV. potřebuje samozvaný král jednu zásadní věc. Peníze. Je potřeba dobýt Skalici, kde se nacházejí stříbrné doly. Pomocí vojáků, vražd, zrady… a samozřejmě jednoho z nejlepších banditů v Zikmundově žoldu, všeho schopného parchanta jménem Prcek.
Poteče krev. Spousta krve.

Komiksová předehra ke slavné české počítačové hře Kingdom Come představuje nejen historické pozadí tohoto fenoménu, ale také minulost zásadních postav. Dokresluje celý příběh, včetně věcí, které vám hra neprozradila.

Součástí knihy je i nádherná galerie obrazů.

Nakouknout dovnitř můžete TADY!připojená galerie

21.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 4

obrázek k novince Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 4 Nový díl ze série o člověku, který se po smrti ocitl ve fantasy světě, coby ta nejnižší forma monstra - sliz. Během minulých dílů mu povedlo získat nějaký lidštější tvar, zvládl i plně využít své schopnosti... ovšem s tím se zjevili i silnější a nebezpečnější protivníci.

Džurským pralesem otřásla nečekaná zpráva. Král orků, příšera katastrofické třídy, shromáždil armádu čítající na 200 tisíc mužů a zřejmě se chystá zahájit invazi. Rimuru vyslyšel žádost o zdolání krále orků od dryády jménem Treyni pověřené správou nad Džurským pralesem, a proto plánuje uzavřít spojenectví s ještěrci, jenže...

Ani nemusíte umřít, abyste si prohlídli listovací ukázku. Najdete jí TADY!připojená galerie

19.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Tvá dubnová lež 1

obrázek k novince Tvá dubnová lež 1 Romantická manga série odehrávající se za zvuků vážné hudby.

Láska, traumata i talent, to se všechno střetává v slavné jedenáctidílné japonské komiksové sérii. V řadě, která se odehrává v prostředí škol i koncertních síní, ve které zní hudba tak, až to rozechvívá stránky. V manze, která byla natolik úspěšná, že zní vzešel nejen neméně úspěšný animovaný seriál, ale i hraný film, light novel i několik divadelních zpracování.

A o čem to je?

Kósei Arima byl od útlého dětství uznávaným klavírním virtuosem, ale po smrti své matky ztratil schopnost hrát na klavír a uzavřel se do monotónního světa, ve kterém není místo pro hudbu ani opravdovou radost. Jednoho dne se však setkává s pozoruhodnou houslistkou Kaori Mijazono – a najednou se mu do života vracejí barvy...

A POZOR: Jelikož je pro tuhle mangu hudba opravdu důležitá, tak součástí komiksu jsou i odkazy na stránky, kde si můžete poslechnout to, o co ve kterém díle právě jde!

No a klasický odkaz na listovací ukázku najdete TADY!připojená galerie

17.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Můj první komiks: Thor a Loki: Trable na druhou

obrázek k novince Můj první komiks: Thor a Loki: Trable na druhou A zase něco pro mladší čtenáře... a pro všechny, kdo mají nesnesitelného sourozence libovolného věku. Takže v podstatě skoro pro všechny.

Jsou to bratři, bohové a Odinovi synové – jenže Thor a Loki spolu nevycházejí! Obzvláště proto, že Loki každou chvíli úskokem přiměje Thora k něčemu, co ho dostane do průšvihu. Jak by ale bůh hromu mohl říct ne Lokiho výzvám – například, aby se vplížil do Odinovy pokladnice?

Za komiksem stojí úplně stejný tým jako stojí za komiksem Spider-Man a Venom: Trable na druhou. Mariko Tamakiová (Jedno obyčejné léto, Laura Dernová mě už zase nechala, Harley Quinn: Utržená ze řetězu) a kreslířští borci ze studia Gurihiru. Série Trable na druhou není ovšem romantika ani vztahovka, ale ryzí groteska postavená na parťáckých neshodách a ulítlých nápadech. A povedlo se to vážně skvěle - koneckonců, je tam Loki.

A bacha, v zahraničí právě vyšel další díl, tentokrát se dvěma Spider-Many a Thanosem... tak snad se s touhle řadou Thorem a Lokim neloučíme.

No a... nelžeme vám... listovací ukázku najdete TADY!připojená galerie

16.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Žebříček za únor 2023

obrázek k novince Žebříček za únor 2023 Tak je to tady. Nejprve pošleme Barta a Simpsonovi na trestnou lavičku, protože v mládí spadli do kotle s čarodějným nápojem, a přejdeme pěkně k tomu ostatnímu.

1) Warhammer 40,000: Sestry bitvy
2) Modrá CREW 26: Ekhö, zrcadlový svět (9-10)
3) Minecraft komiks: Otevřený svět - Do Netheru
4) Stranger Things: Kamčatka
5) Zaklínač: Nářek čarodějnice
6) Morčata v akci
7) Flash 13: Vláda Ranařů
8) Deadpool, miláček publika 6: Dokud nás smrt...
9) Lucky Luke: Bratranci Daltonovi
10) Venom 3: Nespoutaný

Pane jo - Warhammer vede! Císaři budiž sláva! Jen tak dál... a hlavně aby Marvel už brzo vydal další knihu. Jinak si samozřejmě vedou dobře Stranger Things, Zaklínač, Minecraft, Modrá CREW... prostě to, co čekáte. Potěšil úspěch českého komiksu pro dětské čtenáře, Morčata v akci. V žebříčku se také drží Lucky Luke a Venom... a nastartoval pěkně Flash i Deadpool!

A tady máme mangu!

1) Spy x Family 7
2) Chainsaw Man 2: Motorovka vs. Netopýr
3) Jujutsu Kaisen - Prokleté války 5: Přátelské klání s kjótskou sesterskou školou
4) Pokoj v barvách štěstí 3
5) Berserk 12
6) Pokémon 1 (Red a Blue)
7) Tokyo Revengers 4
8) My Hero Academia - Moje hrdinská akademie 17: Lemillion
9) Naruto 1: Naruto Uzumaki (STARTOVACÍ SLEVA)
10) Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista 21

Tady ani nebylo moc překvapení… když tedy nepočítáme to, jak moc je úspěšná řada Spy x Family. Jo, čekali jsme to, ale to, že to předběhne i Chainsaw Mana a Jujutsu Kaisen, to je přece jen docela pecka.

Jinak se v žebříčku stále drží Naruto 1. Jestli to takhle půjde dál, tak ho budeme muset poslat na trestnou lavičku stejně jako sešitové Simpsonovy. Stejně tak se stále do žebříčku vracejí první Pokémoni. I u téhle řady pořád přicházejí noví čtenáři – a to je dobře!

Solidně se drží i „romantický“ thriller Pokoj v barvách štěstí… a parádně nastoupil i zlomový dvanáctý Berserk!

připojená galerie

16.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Lazarus 1: Rodina

obrázek k novince Lazarus 1: Rodina Pecka! Konečně k nám dorazil jeden ze zásadních komiksů posledních let - sci-fi série, která je originálním spojením Kmotra a Terminátora. Ostatně, stojí za ní jeden z nejúspěšnějších současných autorů kriminálních komiksů Greg Rucka (Gotham Central) a kresby se chopil jako vždy skvělý Michael Lark (Daredevil). Přináší fascinující svět, nejednoznačné postavy a napínavý příběh.

Svět nyní nerozdělují politické nebo zeměpisné hranice, nýbrž ty finanční. Bohatství znamená moc, a touto mocí nyní disponuje pouze několik RODIN.
O těch pár lidí, kteří své vládnoucí rodině slouží, je postaráno. Všichni ostatní jsou chamraď.

V těch nejmocnějších rodinách je vždy jedna osoba, která dostane to nejlepší: výcvik, technologie a veškeré výhody plynoucí z vědeckého výzkumu. Této osobě se říká meč a štít rodiny, ochránce, Lazarus. Lazarus rodiny Carlyleových se jmenuje Forever.

Toto je začátek jejího příběhu.

Listovací ukázku najdete TADY!připojená galerie

15.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

21. 3 SE VRÁTÍ KINGDOM COME: DELIVERANCE - S NOVOU OBÁLKOU!

obrázek k novince 21. 3 SE VRÁTÍ KINGDOM COME: DELIVERANCE - S NOVOU OBÁLKOU! Pro všechny, co se těšili na americký komiks ze světa slavné české počítačové hry Kingdom Come… a kteří nás bombardují dotazy, proč se komiks stahoval, co se stalo a jestli se objeví – tak ano, objeví se a to už brzy, během příštího týdne! Po dohodě s vydavateli hry jsme ke knize ještě přidali něco navíc, extra přebal s obálkou patřící k původnímu komiksu. Tento přebal je jediné, co se na komiksu měnilo, takže se nemusíte bát, uvnitř pořád řádí ten pravý středověk.

A pokud byste zapomněli, co vás uvnitř čeká…
Zikmundova vojska drancují české království. Jenže k dosažení svých cílů a zničení všech stoupenců Václava IV. potřebuje samozvaný král jednu zásadní věc. Peníze. Je potřeba dobýt Skalici, kde se nacházejí stříbrné doly. Pomocí vojáků, vražd, zrady… a samozřejmě jednoho z nejlepších banditů v Zikmundově žoldu, všeho schopného parchanta jménem Prcek.
Poteče krev. Spousta krve.

Komiksová předehra ke slavné české počítačové hře Kingdom Come představuje nejen historické pozadí tohoto fenoménu, ale také minulost zásadních postav. Dokresluje celý příběh, včetně věcí, které vám hra neprozradila.
Součástí knihy je i nádherná galerie obrazů.připojená galerie

13.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 6

celkem v této sekci vloženo 2473 záznamů

Archív starých aktualit


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek

Aktuality

Ohlašování na říjen až prosinec 2023 – 1

Pavlovský [22:09:29 20.9.2023]
Jiří: Přesně jako píše jh666 - příští rok. Tady jedeme tempem dva díly ročně.


jh666 [13:09:37 20.9.2023]
Vzhledem k tomu, že 2. díl vyšel minulý měsíc, bych tipoval až příští rok.


Jiří [12:09:45 20.9.2023]
Dobrý den, na kdy se prosím chystá pokračování série Lazarus? Děkuji


MANGA ONE PIECE VYJDE ČESKY!

Azalin [15:09:39 20.9.2023]
Navíc narozdíl od Naruta, který se rozplizl do natahované kaše, si One Piece drží úroveň pořád...


Azalin [15:09:33 20.9.2023]
Tak One Piece je suverénně nejprodávanější manga všech dob, Eichiro Oda je mezi deseti neprodávanějšími autory fikce vůbec, takže by koneckonců bylo dost zvláštní, kdyby to u nás nevyšlo, ale načasovali jste to fakt dobř....


Batman - Špatný den: Penguin / Riddler

ňouma [21:09:26 18.9.2023]
Divim se že ste nevydali Batman 89. Batman 89 je klasika. Jako film. A na ten film ten komiks navazuje.


Auditorium

Fort [19:09:19 18.9.2023]
K One Piece gratuluji, nevěřil jsem, že by to kdy u nás vyšlo. Teď po vás budou všichni chtít Vagabond :-)


Miro [16:09:55 18.9.2023]
Klobúk dolu s One Piece a držím palce. Akurát ste ho teasli mesiac po tom, čo som nakúpil anglické box-sety, že to u nás nikdy nevyjde... Možno na dôchodku vymením anglické za české. :D Hlavne som zvedavý na formát (sing....


krvinka56 [14:09:46 18.9.2023]
Zajímavé že jste si na tu mangu troufli. |Vzhledem k její délce no já nekupuji. Držím palce aby se Onepiece chytl. A budu čekat na něco kratšího.


Feroš [12:09:36 18.9.2023]
No,právě jsem slezl z youtube storiečka a jako koukám,že se fakt pustíte do One piecu xD Držim palce,a už se nemůžu dočkat až to v 50 budu mít komplet xD


Modrá CREW

Pavlovský [11:06 04.04.2023]
lamahe: Díky za tip! Už jsme se k tomu dostali a vypadá to zajímavě. Píšeme si to do seznamu věcí, o kterých se dá uvažovat... ale teď máme soupisku MC už dost plnou. Tak uvidíme.


lamahe [00:02 03.11.2022]
Čo tak The Transporter od dua Roulot / Armand? Vydáva Le Lombard. Asi jediná kontra je, že to ešte nie je dokončené. Ale vyzerá to skvelo a rozsah v dvoj-knihách (obvyklých pre Modrú crew) by tiež sedel.


kohout [07:38 16.08.2022]
Pavlovský: omlouvám se, ale připadalo mi samozřejmé, že rozšířený speciál modré crwe o 150% rozsahu by byl za 150% obvyklé ceny.
faster [18:09:18 21.9.2023]
PRODÁM:

Trollí války 1-4 - 2000kč

Blacksad (v pevné) - 6000kč

Krajina půlničních stínů (první vydání, alternativní obálka) - 1000kč

Vrána (první vydání) - 1000kč

zásilkovna/balíkovna/Hodonín

jozsa.jozsa@centrum.cz


Alfred [15:09:46 19.9.2023]
Prodám:

Hitman 1
Hitman 2: Místní hrdinové
Hitman 3: Zabijácké eso
Hitman 4: Odvážným štěstí přeje
Hitman 5: Tommyho hrdinové
Hitman 6: Lepší zítřky
Hitman 7: Stará páka
Hitman 8: Zavíračka
Hitman 9: Pár vražd navíc
- komplet serie od G. Ennise, jen dohromady, 1x čtené, dobrý stav, cena 2700 Kč

Ú.P.V.O. 1: Dutozem a další povídky
Ú.P.V.O. 2: Duše Benátek
Ú.P.V.O. 3: Žabí mor
Ú.P.V.O. 4: Smrt
Ú.P.V.O. 5: Černý plamen
Ú.P.V.O. 6: Univerzální stroj
Ú.P.V.O. 7: Zahrada duší
Ú.P.V.O. 8: Vražené místo
Ú.P.V.O. 9: 1946
Ú.P.V.O. 10: Výstraha
Ú.P.V.O. 11: Černá bohyně
Ú.P.V.O. 12: Žabí válka
Ú.P.V.O. 13: 1947
Ú.P.V.O. 14: Král strachu
Ú.P.V.O. 15: 1948
Abe Sapien 1: Dýka z Lipu
Abe Sapien 2: S ďáblem nejsou žerty
Sledgehammer
Lovec čarodějnic 1: Ve službách andělů
Lovec čarodějnic 2: Zatracen navěky
Humr Johnson #01: Železný Prométheus
Humr Johnson #02: Klepeto spravedlnosti
Humr Johnson3: Znamení smrti
Frankenstein v podzemí
- jen vše dohromady, 1x čtené nebo nečtené, velmi dobrý stav, pouze ÚPVO 5 chybí papírový přebal, cena 5000 Kč

World of Warcraft 1-2 + World of Warcraft Ashbringer- jen vše dohromady, 1x čtené, dobrý stav, 300 Kč

Planetary 1-2 - 1x čtené, dobrý stav, jen obě společně 300 Kč

1001 komiksů, které musíte přečíst, než zemřete – dobrý stav, vázané, 450 Kč

Lonesome 1 – 1x čtené, brož 60 Kč

Vycházející hvězdy 1-2 - jen společně, 1x čtené, brože, dobrý stav, cena 150 Kč

Conan 1: Dcera pána mrazu a další povídky - 1. vydání 2006, brož, dobrý stav, cena 120 Kč

Řeky Londýna: Čarojízda - komiks
Řeky Londýna: Noční kouzelnice - komiks
Řeky Londýna – série 8 knih (není komiks, díly: Řeky Londýna, Měsíc nad Soho, Šepot v podzemí, Prokleté domovy, Ztracené léto, Strom viselců, Nejodlehlejší stanice, Zvony Londýna)
- výborné brože, jen všech 10 knih dohromady, cena 1500 Kč

Nejlépe osobní předání v Praze, případně Balíkovna nebo Zásilkovna po platbě předem, fota na vyžádání pošlu


TonyT [10:09:36 19.9.2023]
Prodám - Arkwright Integrál nový stále zabalený v původní fólii cena 2500 Kč.

Sháním - Goon 3.
Sunstone: Milost! 1 (ela_and_books)
Kočičí deníky (Naprostá knihomolka)
Lazarus 2: Selekce (Gaming Professors)Crwecon 2022
Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž