crew.cz - Světové komiksy česky | aktuality
Akce na Mimoně
Katalog komiksů CREW (PDF verze ke stažení)

Aktuality

Ohlašování posledních zatím neohlášených připravováných titulů na první čtvrtletí 2024 - I.!

obrázek k novince Ohlašování posledních zatím neohlášených připravováných titulů na první čtvrtletí 2024 - I.! BATMAN, JEJICH TEMNÉ PLÁNY - 1. část

Kdo má plán na zničení Temného rytíře?

V Gothamu nadešel nový den. Bane sice zmizel, ale metropole a jeho ochránce mají stále potíže se z toho vzpamatovat. Do města přijíždí Deathstroke, nejslavnější nájemný zabiják světa, aby splnil zakázku. Brzy následují další a Batman se náhle ocitá v obklíčení profesionálních vrahů – i gothamského stálého zločineckého kádru, od Riddlera přes Penguina až po Harley Quinnovou.

A v momentě, kdy se Temný rytíř přiblíží k odhalení záhadné figury, která v pozadí tahá za nitky, dostane se jeho životní lásce, Catwoman, do drápů odporné tajemství. Dokáže jí ho Batman vyrvat, aniž by tím zničil jejich vztah? A bude to stačit, aby zastavil spiknutí, které se proti němu chystá?

Za komiksem stojí James Tynion IV. a Guillem March, které můžete znát třeba z Jokera!

Vychází: Únor

připojená galerie

22.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 8

Gantz 37

obrázek k novince Gantz 37 A je to tu! Končí nám Gantz, jedna z prvních sérií, do kterých jsme se pouštěli. Velká akční jízda, plná podivných monster, krvavých scén, mohutných akčních bojů a občas i nějaké té erotiky. Série, ve které si nikdo nemohl být jistý životem a ve které se objevovaly scény, které jste opravdu nikde jinde vidět nemohli, scény, na které jste se museli dívat znova, abyste se ujistili, že nemáte halucinace, scény které dokazovaly, že je autor docela šílený... ovšem vedle toho i nadaný kreslíř s obrovským citem pro dynamiku.

A teď přišel čas na poslední souboj.

Mateřská válečná loď ustupuje a zdá se, že lidstvo v mezidruhové válce zvítězilo. Nyní však spolu budou bojovat jednotlivci a uctívaný mimozemský bojovník Eeva Gund vyzve Kurona k poslednímu souboji. Pokud Kurono výzvu nepřijme, bude s lidstvem konec. Po tomto oznámení zachvátí celou planetu panika...

Ukázku z finální klání můžete shlédnout TADY!připojená galerie

18.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

ŽEBŘÍČEK ZA PROSINEC 2023

obrázek k novince ŽEBŘÍČEK ZA PROSINEC 2023 A máme tu finální žebříček za rok 2023. No a protože je vánoční, není se co divit, že se tam vynořilo hodně starých známých titulů.

Samozřejmě chybí Simpsonovi a SpongeBob, protože zlobili.

1. Minecraft komiks: První kniha příběhů
2. Zaklínač: Balada o dvou vlcích
3. Komiksový Clash 1
4. Cyberpunk 2077: Máš moje slovo
5. Garfield 61: Garfield si zavaří
6. Zaklínač: Rónin
7. SpongeBob 1: Praštěné podmořské příběhy
8. Aquaman: Válka o trůn
9. Batman/Fortnite: Bod nula (souborné vydání)
10. Venom 5: Venomův ostrov

Jak je vidět, na špičku se vrátily především tituly určené dětským čtenářům. Je vidět, o co je zájem: Minecraft, Clash, SpongeBob (já vím, slíbil jsem, že tady nebude... ale lhal jsem) a Fortnite. Ale stále se na špriclích drží Zaklínač (a do hry se vrátil i Rónin) i Cyberpunk!

Druhá část žebříčku je, jako obvykle, manga.

1. Naruto 1: Naruto Uzumaki (STARTOVACÍ SLEVA)
2. Pokémon 1 (Red a Blue)
3. Chainsaw Man 6: Bum bum bum
4. Jujutsu Kaisen - Prokleté války 9: Zmařený potenciál
5. Zabiják démonů 14: Nekonečná síla
6. Láska ve střihu cosplaye 4
7. Spy x Family 10
8. Kaidžú č. 8, díl 2
9. Berserk 15
10. Mládí na hřišti 1: Činacu Kano

První Naruto se na Vánoce znovu vyšplhal na první místo. Stejně tak se vrátil první Pokémon... ovšem jinak už to jsou samé novinky!
Když jsme se koukali na celkové výsledky, až nás překvapilo, jaký velký zájem je o sérii Berserk. Začínala docela nenápadně, jenže pak s každým měsícem získávala nové a nové čtenáře, až se stala jedním z našich bestsellerů. O věcech jako Jujutsu Kaisen, Láska ve střihu cosplaye, Zabiják démonů či Spy x Family snad ani nemusím mluvit.

Takže se není co divit, že i tenhle rok přijde dost nových a zajímavých manga titulů!

připojená galerie

18.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Mýty 22: Sbohem

obrázek k novince Mýty 22: Sbohem A jsme zase zpátky! Po novém roce se pouštíme znovu do vydávání - a to v plné parádě! Pravda, poslední díl Mýtů měl vyjít už loni a vracel se do tiskárny, ale to je jedno, hlavně, že je tady a skvělá série (vážně všem doporučujeme) dochází ke svému vyvrcholení a finálnímu rozloučení!

SBOHEM, MÝTOVE
Dokončení více než třináct let trvajícího, kritikou oceňovaného vyprávění je tady, v podobě 150. dílu série MÝTY! V tomto závěrečném svazku přinášejí tvůrce série Bill Willingham a kreslíř Mark Buckingham – společně se zástupem těch nejlepších výtvarníků v oboru – zakončení legendární série. Uzavírají se zde osudy všech milovaných hrdinů - Wolfiho, Sněhurky, Růženky, Modráka, Pinocchia a bezpočtu dalších. Ať už jste připraveni nebo ne, pohádce je konec.

Nahlédnout do pohádkové knihy můžete TADY!připojená galerie

16.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 4

Fortnite komiksy s 35% slevou!

obrázek k novince Fortnite komiksy s 35% slevou! Komiksy Batman/Fortnite: Bod nula a Fortnite X Marvel: Nulová válka máme na našem e-shopu až do konce ledna s 35% slevou! Nenechte si ujít střetnutí světů Marvelu a DC s jednou z nejpopulárnějších onlinovek světa!8.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Konečně další Requiem

obrázek k novince Konečně další Requiem Myslím, že jedna z nejčastějších otázek, které dostáváme, je, kdy bude komplet Requiem. A odpověď pokaždé zněla "až ho Ledroit konečně namaluje". Což bylo asi stejné jako čekání na to, až Martin dopíše Hru o trůny. Ale po skutečně dlouhé době, po létech čekání, to znovu vypadá nadějně! Ledroit popadl scenář Pata Millse a pustil se do kreslení... a to tak usilovně, že skutečně nakreslil dvanáctý, předposlední díl, který (pokud nedojde k nějaké katastrofě) ve Francii dubnu vyjde!

Ze vnitřku je venku jen pár vážně famózních kreseb... vážně se těšíme na komplet!

A pro ty ještě zvědavější, u nás by měl letos vyjít 10 a 11 díl, opět souhrně v jedné knize!

připojená galerie

2.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

NOVÁ TVÁŘ ASIJSKÉHO KOMIKSU!

obrázek k novince NOVÁ TVÁŘ ASIJSKÉHO KOMIKSU! Máme tu pro komiksové čtenáře jeden vánoční dárek v podobě velkého ohlášení!

CREW vždycky experimentovala a zkoušela nové věci… a ani příští rok nebude výjimkou. A to teď nemluvíme o všech těch nových titulech a specialitách, co se chystají a co už brzo prozradíme, ale o jednom celém žánru, který CREW přivede na český komiksový trh.
O co jde?
O fenomén webtoonů.

Webtoony jsou čím dál populárnější komiksové odvětví, které zabodovalo poprvé na internetu, ze kterého ty nejúspěšnější série rychle přešly i do knižní podoby. Webtoony zaujaly dynamickou kresbou, rychlým tempem vyprávění, tvůrčí volností, možností reagovat na aktuální témata a fenomény… a i novými pohledy na komiksovou tvorbu. Tenhle korejský fenomén se v posledních letech neskutečně rozjel a některé z řad – jako je třeba Solo Leveling – se zařadily mezi vůbec ty největší hity z asijské produkce.

A právě Solo Leveling je titulem, kterým u nás chceme webtoony představit.
Jeho téma? Dá se to zařadit do velmi populárního fenoménu LitRPG, čili příběhů zasazených do světa vycházejícího z počítačových her. Hlavní hrdina je naprostý otusider na minimální úrovni, který se v jeskyních snaží spíš jen přežívat – dokud nezíská velmi speciální schopnost. Ale… proč jí dostal? Proč právě on? Co za to bude muset zaplatit? A jaké tajemství skrývá srdce labyrintu… pokud se tam tedy vůbec dokáže přes všechna monstra dostat?

Solo Leveling je obří celosvětový hit. Je to řada, která později vyšla ve čtrnácti knihách a měla takový úspěch, že se na příští rok už chystá anime seriál… a to překvapivě v Japonsku!

Ale samozřejmě, při vydávání nezůstaneme jen u Solo Levelingu. Uvažujeme o dalších peckách… ale jejich jména si necháme ještě chvíli sami pro sebe a ohlásíme je až příští rok.

Doufáme, že vás tohle zaujalo (pokud ne, nebojte, není to „místo něčeho“, je to součástí navýšení produkce) a že to bude další důvod, proč se těšit na rok 2024!

27.12.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 11

PF 2024 od Nakladatelství CREW

Podle toho, že venku sněží a ve všech krámech je vánoční výzdoba, se dá usoudit, že už se zase blíží konec roku. Člověk si sotva pověsí na stěnu kalendář a už aby ho zase sundával a sháněl nový. Pořád nějaká práce.
Tyhle ustavičné konce roku jsou z jedné strany negativní. Jsme zase starší a budeme si muset zvykat na psaní nového letopočtu. Na druhé straně jsou tu ale i pozitiva. Jednak jsme s úspěchem přežili další rok a jednak nás zase čeká spousta skvělých věcí, komiksových akcí, událostí, zábav a především komiksů.
Rok 2023 nebyl zrovna z nejlehčích, ale zvládli jsme ho. Vydali jsme toho vážně kvanta. Opět něco kolem dvou stovek titulů, a to tam nepočítáme dotisky. Doufáme, že aspoň něco z toho vám padlo do noty. A pokud ne, tak to ještě není konec světa, a třeba se v roce 2024 trefíme líp. Měli jsme dost úspěšných komiksů. U některých jsme to čekali, některé nás překvapily. A taková překvapení jsou přece jen z těch příjemnějších. Rozhodně je to lepší, než když na vás bafne opilý soused. Ke konci roku nás ještě navíc potěšilo zjištění (ze zprávy SČKN), že i díky nám se v roce 2022 dostala japonština mezi nejpřekládanější jazyky u nás – byla na pátém místě. A to ještě v roce 2021 nebyla ani mezi prvními deseti! Čekáme, že to v budoucnosti stoupne ještě výš a že japonština porazí slovenštinu a francouzštinu. Máme nový životní cíl!
A když jsme u těch cílů: Rok 2024. To tedy bude hodně rušný rok. Hlavně se v něm pouštíme do série One Piece, kde jsme se museli Japoncům upsat, že neumřeme dřív, než to dotáhneme do finále. Nebo to alespoň dovydáme jako naložené hlavy v zavařovačce. Rozhodně začínáme cvičit, jíst zeleninu a přestáváme hrát s autobusy „berany berany duc“.
Ale nepůjde jen o mangu. Plánujeme něco zatím kolem 230 titulů a budeme se snažit, abychom, alespoň co se týče komiksů, udělali všem radost. Máme věci pro děti, fanoušky superhrdinů, milovníky hororu, příznivce evropských alb, fanatiky do počítačových her i jiné fajnšmekry. Věci jak pro začínající čtenáře, tak pro hardcore fandy. Prozrazovat novinky zatím nebudeme, můžeme ale jen říct, že se jich na příští rok chystá rekordní počet – kolem 50 zbrusu nových titulů!
Takže jo, rok 2024 by mohl být dobrý. Ne, neručíme za politiku, finanční situaci, globální oteplování, válečné krize či padající asteroidy. Ručíme za komiksy. A co těch se týče, mělo by to být fajn. Což je dobře. Alespoň jedna část života by mohla být v pohodě.
Nemůžeme veškeré zásluhy připisovat jen sami sobě. Je to hlavně o vás všech, co kupujete a čtete komiksy. Jak opakujeme každý rok a stále je to pravda: Jen díky vám pořád existujeme. A samozřejmě, nesmíme zapomenout poděkovat těm, kteří nám s komiksem pomáhají. Lidem, co nám pomáhají komiksy vytvářet a propagovat, spřízněným knihkupcům, recenzentům, influencerům a čtenářům, kteří si svůj pozitivní názor nenechávají jen sami pro sebe.
Díky vám všem! Užijte si šťastné Vánoce a pohodového Silvestra. Čtěte komiksy a rozhlížejte se na přechodu, ať se tady zase za rok sejdeme!
Přejeme šťastný, spokojený a komiksy obložený rok 2024!


Za Nakladatelství CREW:
Petr Litoš, Jiří Pavlovský, Ľudo Plata, Magda Jarešová, Jolana Tichá (redakce)
Josef Vrána, Kateřina Vimmerová, Míša Šerá, Petr Charvát, Jakub Lowák, Jakub Neumann, Kačka Kohoutková, Honza Potměšil (marketing)
Michaela Fišerová, Vojtěch Půlpán, Murin Wolf, Michael Pelc, Anet Hubáčková (e-shop)
Veronika Jelínková (finance)

Za distribuci Seqoy:
Martin Královec, Monika Drahošová, Tomáš Drahoš, Ondřej Petrášek, Pavel Polcar, Dagmar Garciová, Ladislav Klimeš, Gábina Hausdorfová, Jiří LeflerZa Komiksové a sci-fi knihkupectví Arkham a Knihkupectví Krakatit :
Filip Gotfrid, Tereza Rozsypalová
Zdenka Fialová, Marie Horová, Lukáš Černý, Helena Jelínková, Veronika Petrů21.12.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 3

Žebříček za měsíc listopad

obrázek k novince Žebříček za měsíc listopad 10 našich nejúspěšnějších titulů za období 1. 11. 2023 až 30. 11. 2023

Vítáme všechny milovníky žebříčku a jiné zvěře. Jsou tady nejúspěšnější tituly (samozřejmě bez Simpsonů a Spongeboba, protože setrvačnost je mrcha) a začneme věcmi, co nejsou manga!

1) Zaklínač: Balada o dvou vlcích
2) Betelgeuse (Mistrovská díla evropského komiksu)
3) Garfield 61: Garfield si zavaří
4) Simpsonovi: Kardinální komiksový kravál
5) Komiksový Clash 1
6) Cyberpunk 2077: Máš moje slovo
7) Můj první komiks: Spider-Man: Zvěřinec zasahuje!
8) Batman / Soudce Dredd (Legendy DC)
9) Lobo: Jízda smrti a další příběhy
10) Joker 2

Zaklínač se i druhý měsíc udržel na první místě… a stejně tak se z žebříčku nehnul Cyberpunk 2077, Batman / Soudce Dredd a samozřejmě Lobo! Jinak dobře nastartoval nový MDEK – sci-fi Betelgeuse. Samozřejmě, bodoval i Garfield a Simpsonovi… a chytil se i Komiksový CLASH (mimochodem, fakt zábavný komiks) a nový Spider-Man: Zvěřinec zasahuje!

A tady jsou věci, co jsou manga!

1) Zabiják démonů 14: Nekonečná síla
2) Spy x Family 10
3) Mládí na hřišti 1: Činacu Kano
4) Jujutsu Kaisen - Prokleté války 8: Skrytý potenciál
5) Berserk 15
6) Kaidžú č. 8, díl 2
7) Pokoj v barvách štěstí 6
8) Sakamoto Days 3
9) Ach, vy dívky mládím zmítané 1
10) Muzeum 2

Z minulého dílu zůstalo Ach vy dívky mládím zmítané a Jujutsu Kaisen 8... ale mang je hodně, takže je stále děsná rvačka o místa v žebříčku. Zabiják démonů vládne, stejně tak Spy x Family... a solidně zabododvala novinka Mládí na hřišti!

připojená galerie

20.12.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 1

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 7

obrázek k novince Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 7 Nejnebezpečnější královna démonů se usadila v Bouřné a Rimuru i jeho společníci se tak potýkají s ožehavou situací. Na jednu stranu nechtějí dopustit, aby si ostatní králové démonů mysleli, že spolu Bouřná a Milim uzavřeli spojenectví, ale zároveň by si Milim neradi znepřátelili. Tiše tedy doufají, že se nebezpečí samo přežene, jenže to se přepočítali – v pralese se jednoho dne objeví nohsled krále démonů Kariona…

Ukázku najdete TADY!připojená galerie

14.12.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

celkem v této sekci vloženo 2703 záznamů

Archív starých aktualit


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek

Auditorium

Deadko [17:07:18 18.7.2024]
Pavlovský:mate pravdu nejkamoš(Supik) už řekl je stim že jsem nevěděl škoda že ji už neseženu.Škoda že další Red Hood není další + škoda že nehcete další


Pavlovský [16:07:04 18.7.2024]
Deadko: https://comicsdb.cz/comics/7497/dc-komiksovy-komplet-057-batman-pod-maskou Vyšlo tohle. My nic dalšího neplánujeme.


Deadko [11:07:45 18.7.2024]
Pavlovský:Red Hood tak vůbec nevyšel DCKK jenom diky tomu smrt v rodině pak vyšel od vás ako sebevražedný oddíl sejmete Joker a pak Tři Jokeri kde se obejivil kousek od něho příběhu Redhooda ale samotný Red Hood vůbec ne....


Pavlovský [10:07:40 18.7.2024]
Deako: Nějaký Red Hood tuším vyšel v DCKK. Základní příběh je fajn ale nemáme v plánu se k tomu nějak vracet.


Deadko [07:07:59 18.7.2024]
Pavlovský:Okey tak jo.Mam další otázku nebo prosbu nešlo by dát do Legendy Dc komiks-Red Hood: The Lost Days od JUDD WINICK?byl bych rád trochu batfamily můj je právě Red Hood


Aktuality

Preacher/Kazatel omnibus, svazek první

Buranek [13:07:49 16.7.2024]
Ahoj všem, hrozně moc bych si přál omnibus Transmetropolitana. Myslím si, že by to mohl být hit. Díky za skvělou práci!


Light [00:07:41 15.7.2024]
Ad Chew - tak snad právě k těmto titulům ale tahle řada slouží. Případně by se dal zjistit zájem přes závazné předobjednávky, a když by jich nebylo dost, tak bohužel. Přijde mi škoda Chewa hodnotit na základě minulosti, ....


Light [17:07:21 14.7.2024]
Ad Chew - tak snad právě k těmto titulům ale tahle řada slouží. Případně by se dal zjistit zájem přes závazné předobjednávky, a když by jich nebylo dost, tak bohužel. Přijde mi škoda Chewa hodnotit na základě minulosti, ....


Peťa [20:07:21 8.7.2024]
Pavlovský: tak Chew jsem bohužel nějak předpokládal že asi neklapne,i když je to velká škoda


Pavlovský [18:07:08 8.7.2024]
rck007: Tak Chew jsme tak na 90 % jistí, že vydávat nebudeme. Tam bylo fanoušků opravdu hodně poskrovnu.


Modrá CREW

xflori01 [21:41 02.12.2023]
Za Zabijáka v dalších číslech jsem rád, ale trošku mně mrzí, že není v dalším díle nějaký navrátivší. Už se dost těším na poslední číslo Orbitalu.


Pavlovský [11:06 04.04.2023]
lamahe: Díky za tip! Už jsme se k tomu dostali a vypadá to zajímavě. Píšeme si to do seznamu věcí, o kterých se dá uvažovat... ale teď máme soupisku MC už dost plnou. Tak uvidíme.


lamahe [00:02 03.11.2022]
Čo tak The Transporter od dua Roulot / Armand? Vydáva Le Lombard. Asi jediná kontra je, že to ešte nie je dokončené. Ale vyzerá to skvelo a rozsah v dvoj-knihách (obvyklých pre Modrú crew) by tiež sedel.
Jassper [18:07:22 18.7.2024]
Prodává nekdo mangu Plačící drak 1 až 5?

Diky

Jassper@seznam.cz


Vladimiir [07:07:14 18.7.2024]
Prodám následující komiksy:
Kolosální Conan, král Aquilonský - 2200 Kč

Punisher série - 3800 Kč
Od kolébky do hrobu
Dole je nahoře, černá je bílá
Matička Rus
Valey Forge, Valey Forge
Otrokáři
Na začátku
Dlouhá chladná tma
Barracuda
Irská kuchyně
Muž z kamene
Vdovy

Meteor 1-6 - 2000 Kč

Harleen - 500 Kč

Top 10 1+2, plus Devětačyřicátníci - 1600 Kč

Komiksy po 180 Kč
Soudce Dredd 1
UKK Tajná invaze
UKK Obležení
Batman Země jedna

Sešity po 120 Kč
Asterix a velká zámořská plavba
Asterix a Normani
Asterix v Británii
Asterixova odyssea
Asterixův syn
Velký příkop
Asterix a Gótové
Asterix a zlatý srp
Asterix a Rahazáda
Nebe mu padá na hlavu
Asterix věštec

Sešity po 70 Kč
Asterix z Galie
Asterix a cesta kolem Galie
Souboj náčelníků
Sídliště bohů
Asterix gladiátorem
Asterix a Kleopatra
Asterix v Helvétii
Asterix a Caesarův vavřínový věnec
Dárek od Caesara
Asterix legionářem
Asterix a kotlík
Asterix a olympijské hry


Zavrk [15:07:40 17.7.2024]
Zdravím,
Dávám sem ještě jednou:

Prodám -
Muriel a andělé (2. vydání, 2014) - kniha nečtená, stále původně zabalená, nová, absolutně nijak nepoškozená - cena 7500Kč.

Pokud by někdo vzal tuto knihu s nějakou další, které nabízím (viz. mé dřívější inzeráty) můžeme se samozřejmě domluvit na slevě

Možnost osobního předání (Praha/Odolena Voda) nebo poslání přes Zásilkovnu
e-mail: zavrk@volny.cz
Batman 2: Jejich temné plány, díl druhý (Děti noci)
Solo Leveling 1 (klarinkniznisvet)
[Moje hvězda] 1 (terrathereader)Crwecon 2024
Crwecon 2023
Crwecon 2022
Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž