crew.cz - Světové komiksy česky | aktuality
Pokoj v barvách štěstí 8
Katalog komiksů CREW (PDF verze ke stažení)

Aktuality

Modrá Crew 27: Elrik (1-2)

obrázek k novince Modrá Crew 27: Elrik (1-2) Parádní temná fantasy vychází - včetně předmluv samotného autora románového originálu Michaela Moorcocka a komiksového kinga Alana Moora!

Velkolepá komiksová adaptace slavného románu Michaela Moorcocka!

Elrik, vládce prastarého dračího ostrova Melniboné, je jednou z nejikoničtějších postav světové fantasy literatury. Albína Elrika už celé milénium při životě drží jen lektvary a magie, což jeho protivníci považují za slabinu a snaží se ho sesadit z Rubínového trůnu. Aby toho Elrik neměl málo, ještě se na něj chystá horda pirátů z Mladých království. To vše ve jménu Ariocha, nejmocnějšího pána Chaosu – a je zaděláno na pořádnou řežbu.

A jak je v kraji zvykem, i tenhle díl Modré Crwe obsahuje hned dva díly původní série!

Uctívat chaos čtením ukázky můžete TADY!připojená galerie

30.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Ohlašování duben až červen 2023 – 2

obrázek k novince Ohlašování duben až červen 2023 – 2 SUPRO: HRDINOVÉ NA DLUH

Tohle je fakt v našem edičáku dost velký a zásadní počin. Je to po dlouhé době český projekt, za kterým stojíme téměř od samého začátku. Který nás oslovil natolik, že jsme porušili všechny své zásady ("přineste nám to hotové a my o tom popřemýšlíme"). Aby taky ne, když bylo od první vteřiny vidět, že autoři mají nejen talent, ale i jasnou a zajímavou vizi. A samozřejmě, také už něco za sebou. Za komiksem Supro stojí scenáristka a kreslířka Štěpánka Jislová (Bez vlasů, Hon na Macbetha, Češi 1938) a kreslíř Viktor Svoboda (Aargh 16, 17, Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství). A fakt si myslíme, že tady se překonali, stvořili originální superhrdinský příběh, aniž by ztratili svůj osobitý styl a pohled na svět.

Co byste udělali pro to, abyste se stali superhrdiny? Ve světě Supro™ nemusíte za superschopnost zaplatit pádem do radioaktivního odpadu ani traumatickou ztrátou rodiny. Stačí… zaplatit. Nemáte na to? Asistenční program nabízí celou škálu výhodných půjček!

O superhrdinském životě sní i Ida, která už jednu šanci promarnila. Její přítelkyně Evelína mezitím sklízí slávu a úspěch. Jejich životy by snad ani nemohly být rozdílnější. Když se začnou kupit podivné náhody, které Idu málem stojí život, nechce se jí tomu věřit. Kdo by měl zájem na odstranění někoho tak ne-suprového, jako je ona?

Supro™: Hrdinové na dluh je příběh z ranku young adult, který spojuje společenskou kritiku s romantickým dramatem a napínavým thrillerem.

Vyjde: Květen - na Svět knihy!

připojená galerie

30.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě (Legendy DC)

obrázek k novince Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě (Legendy DC) Ikonické komiksové dílo přichází znovu, v Legendách DC!

V roce 1920, po smrti své narušené matky, začal geniální psycholog Amadeus Arkham přestavovat svůj rodný dům na nemocnici pro léčbu duševně nemocných. O více než půl století později je Arkhamův ústav místem plným bezútěšných chodeb a tísnivých stínů – temnou hádankou z kamene a dřeva, kterou je nejlepší nechat nerozluštěnou. V jeho klaustrofobních vypolstrovaných celách a neosvětlených sklepeních přebývají Batmanovi duševně narušení nepřátelé a sní o dni, kdy povstanou a svrhnou svět rozumu.
A ten den konečně nastal.

Je 1. dubna a blázni ovládli blázinec. Obyvatelé Arkhamu, v čele s Jokerem, předkládají strašlivé ultimátum muži, jenž je zodpovědný za jejich uvěznění. Batman musí sestoupit do srdce temnoty a čelit pravdě o své vlastní rozpolcené identitě – nebo se odsoudit ke sdílení osudu pacientů Arkhamova ústavu.

Legendární komiksový titul, který napsal Grant Morrison a nádherně ilustroval
Dave McKean, vychází v edici Legendy DC včetně bohatého bonusového materiálu.

Listovací ukázku jsme zavřeli TADY!připojená galerie

29.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Ohlašování duben až červen 2023 – 1

obrázek k novince Ohlašování duben až červen 2023 – 1 Tak je to konečně tady. Na Komiksáři (přesně řečeno TADY! stránce ohlašujeme novinky na druhé čtvrtletí. Je toho hodně, přes šedesát titulů. V pořadu ohlašujeme novinky, ovšem asi by bylo správné, ohlásit i zbytek. Tak jdeme na to. A začneme shrnutím už rozjetých manga a superhrdinských sérií.
A začneme tou mangou a pěkně podle měsíců.

DUBEN
Bleach 34
Jujutsu Kaisen 6
Naruto 59
Zabiják démonů 11
Zaslíbená země nezemě 18

KVĚTEN
Ateliér špičatých klobouků 10
Berserk 13
Fullmetal Alchemist 22
Gantz 35
Chainsaw Man 4
My Hero Academie 18
Pokémon 12
Pokoj v barvách štěstí 4
Spy x Family 8
Tokyo Revengers 5
Tvé dubnové lži 2

ČERVEN
Jujutsu Kaisen 7
Občanská hlídka 4
Naruto 60
One Punch Man 8
Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 5
Útok titánů 34
Zabiják démonů 12

Slušný, ne?

A co pokračování sérií z Marvelu a DC?

DOCTOR STRANGE - NEJVYŠŠÍ ČARODĚJ 3: HEROLD
Doctor Strange se musí pustit do záchranné mise, jaká nemá v historii vesmíru obdoby – musí zachránit Galactuse! Požírač planet se dostane do říše magie a konzumace planet odlišné reality ho začíná přetvářet v něco ještě mnohem děsivějšího. Narušení kosmické rovnováhy způsobí destabilizaci dimenzí a v sázce je osud veškerého bytí!
Vyjde: duben

IMMORTAL HULK 3: HULK V PEKLE
Zelené dveře se otevřely a Peklo vyhřezlo ven. Jeho vládce přichází sklízet. Jenže v nejnižším Pekle masky padají dolů – a Ten, který je pode vším, bude konečně odhalen. Ani Peklo není tak silné, aby zastavilo strašlivý hněv Hulka!
Vyjde: duben

BATMAN 13: BANEOVO MĚSTO, díl druhý
Finále Batmanovy řady!
Bane připravil Batmana o všechno. Teď se Temný rytíř vrací do Gothamu, aby si město vzal zpět. I kdyby se mu však podařilo osvobodit Gotham před Banem, v pozadí čeká další, ještě temnější figura. Jeviště pro závěrečný střet tří nejobávanějších postav vesmíru DC je připraveno. Který z Temných rytířů zůstane stát na nohou, až se prach usadí?
Vyjde: duben

AVENGERS 9: SVĚT PROTI SHE-HULK
She-Hulk byla prohlášena za celosvětovou hrozbu a nejmocnější hrdinové Ruska, Zimní hlídka, dostanou za úkol předvést ji před spravedlnost! Jen Waltersovou tak čeká osud příliš krutý i pro Hulky: Rudý pokoj! A kromě toho: Dozvíte se skutečné poslání pravěkých Avengers a vydáte se s Ghost Riderem na cestu za pomstou!
Vyjde: květen

FLASH 14: DOBA FLASHŮ
Příchod mocného padoucha Paradoxe ukáže Flashovi, co se stane, když se do souboje superschopností připletou obyčejní lidé. Barry Allen v tomto dynamickém příběhu poběží, aby zachránil sebe, své blízké i veškerou realitu. Celý Flashův odkaz visí na vlásku a jedinou naději na záchranu multiverza představuje muž, který zabil jeho matku!
Vyjde: květen

VENOM 4: ABSOLUTE CARNAGE
Vražedný symbiont Carnage se vrátil a Venom musí za každou cenu ochránit svého syna Dylana. Ale Venom a Carnage nejsou jediní symbionti ve hře – a to znamená další, vůbec největší hromady mrtvol! A aby těch problémů nebylo málo, vyjde najevo, že v Dylanovi se skrývá víc, než si Venom, Carnage či Redd Richards z alternativní reality uvědomují...
Vyjde: červen

připojená galerie

28.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Zaklínač: Rónin

obrázek k novince Zaklínač: Rónin Originální manga ze světa Zaklínače!

V novém světě inspirovaném japonským historickým obdobím Edo čelí Geralt obtížným morálním rozhodnutím a střetne se v boji s různými duchy zvanými jókai, démony zvanými oni a jinými tvory z japonských mýtů. Každé setkání je vodítkem v jeho zoufalém pátrání po tajemném přízraku sněžné ženy zvané juki onna, která je klíčem k osobě, kterou se Geralt snaží nalézt. Ovšem hledání nebude vůbec snadné…

Komiks je sice manga, čili se čte od zadní stránky k přední, a u obrázků a bublin se postupuje zprava doleva - ale je barevný a vychází ve větším, americkém formátu!

Zaplaťte Zaklínači a budete se moci kouknout na ukázku TADY!připojená galerie

28.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Čarodějova nevěsta 17

obrázek k novince Čarodějova nevěsta 17 Vydávání Čarodějovy nevěsty se zpomalilo - což ale není úplně naše vina. Je to hodně nová věc, takže musíme čekat, až komiks vyjde v Japonsku a teprve pak se mohou překladatelé pustit do překládání a grafikové do grafikování. Ovšem zase se můžeme pochlubit, že české vydání vychází ani ne měsíc poté, co to vyšlo přeložené do angličtiny. Takže jsme vlastně docela rychlí.

Jo, vydávat aktuální komiksy má své obtíže - ale nestěžujeme si. Zvláště, když to jsou takovéhle pecky!

Co si počít s Philomelou? Jde ji ještě zachránit, nebo je ztracena a musí zemřít? Čise s Eliasem v tom mají jasno, a tak se přítelkyni vydávají na pomoc. Jenže Philomelina babička, Lisbeth Sargantová, má vlastní plány a na dobro své vnučky nebere jako obvykle žádné ohledy...

Listovací ukázku si můžete vykouzlit TADY!připojená galerie

27.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Orange 7

obrázek k novince Orange 7 Zdálo se, že je konec, ale úspěšná vztahová časovka se ještě jednou vrací, ještě s jedním pohledem na proběhlé události, ještě s jedním návratem "v čase".

Kakeru žije v realitě, kde se jej podařilo zachránit… a jednoho dne dostane dopis. Štěstí, smutek, radost i bolest – to jsou pocity, které ve vás tento příběh vyvolá. Myslíte si, že si svých blízkých vážíte? Po přečtení si jich budete vážit ještě víc.

Sedmá knihy z oblíbené série Orange právě dorazila na knižní pulty!

Nahlédnout do budoucnosti můžete TADY!připojená galerie

26.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

World of Warcraft: Mág

obrázek k novince World of Warcraft: Mág Aodhan pochází z rodiny, která dala Azerothu některé z jeho nejhrdinnějších paladinů a válečníků. Bystrý mladý muž však není na fyzický boj stavěný. Je to hubený knihomol, který si zoufale přeje stát se mágem. Poté, co mu jeho panovačný otec zakáže praktikovat magii, Aodhan uteče z domu, aby se mohl věnovat studiu arkánových umění ve městě Dalaran.

Aodhanův sen, že se jednou stane mocným kouzelníkem, však náhle přeruší hejno modrých draků, kteří Dalaran oblehnou. Ač se mladý mág nachází daleko od domova, dostane se mu pomoci od příbuzného, který mu byl celou dobu nablízku: Krevana, jeho čarodějného strýce. Vychytralý postarší mág po svém útěku z dalaranského vězení vezme vnímavého Aodhana pod svá křídla a společně začnou pracovat na tom, aby zabránili zničení města. Za bezútěšnou situací, v níž se Dalaran ocitl, se však skrývá temné tajemství, a Aodhan je možná jediný, kdo dovede ukončit pletichy, jež město ohrožují. A možná se při tom stane něčím, co by od něj jeho rodina nikdy neočekávala: hrdinou.

Napsal uznávaný spisovatel Richard A. Knaak (World of Warcraft: Hodina stínů) a nakreslil fanoušky oblíbený Ryo Kawakami (Warcraft: Legendy). World of Warcraft: Mág je akcí nabitý příběh o pokušení, moci a hrdinství, který jistě očaruje každého fanouška World of Warcraft!

Ani stádo (smečka? houf? hejno!) draků vám nemůže zabránit podívat se na listovací ukázkou - je TADY!připojená galerie

24.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 1

Změna cen u mangy

obrázek k novince Změna cen u mangy Jsou věci, které ohlašujeme rádi. Úspěchy, ocenění… a novinky. Hlavně novinky.

A jsou věci, které oznamujeme fakt neradi. A jednou z takových věcí je oznámení zdražování. Jsme si vědomi, že ne každý náš čtenář musí být nutně uhlobaron… a zvláště se to týká čtenářů mangy, kteří jsou častokrát mladšího věku.

Jenže bohužel, není na výběr a náklady stále rostou a nabalují se. Za poslední rok se toho stalo opravdu hodně, inflace lámala rekordy, náklady na papír, základní surovinu pro výrobu knížek, rostly i nadále obrovským tempem a inflaci tak předčily hned několikanásobně. Výrazně se nám tak zvedly náklady nejen na nové knížky, ale i na knížky, které už nějakou dobu na trhu jsou (skladování, logistická obsluha, zajištění prodeje, papír na dotisky…). Úspory není moc kde hledat, nechceme sahat po horším, ne tak bílém papíru, nechceme upustit od maximální, a tím pádem pochopitelně náročné, snahy o co nejlepší lokalizaci knížek. Některé knížky se nám dařilo držet na stejné ceně mnoho a mnoho let, teď už ale ke korekci musíme sáhnout.

Od 1. 4. 2023 dojde k přecenění našich manga knížek. U některých sérií se cena starších dílů dorovná na současnou cenu dílů nových, u jiných sérií poskočí všechny díly, existují i tituly, kde se cena nehne. Valná většina sérií v obou našich nejběžnějších formátech bude za 229 Kč a 249 Kč. Větší formát (např. Berserk) typicky za 299 Kč. U méně běžných formátů se cena posune individuálně, přičemž i zde se snažíme udělat navýšení co nejsnesitelnější.

Věříme, že i tak zůstanete mangám věrní. My se budeme snažit, aby k vám i nadále proudily ty nejkvalitnější a s maximální péčí zpracované knížky, které si budete moct opravdu užít.

Díky za pochopení!
CREW

24.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 2

Amazing Spider-Man 4: Štvanice, díl první

obrázek k novince Amazing Spider-Man 4: Štvanice, díl první Tak a je to tady! Velká událost nové pavoučí řady! Tak velká, že se nevešla do jedné knihy a zbytek téhle masivné akce si budete muset přečíst v pátém svazku! (Už se pracuje na překladu, nebojte se.)

Lovec Kraven se vrací a Spider-Man se stal cílem jeho štvanice!

Sergej Kravinoff a jeho poskoci už celé měsíce unášejí superpadouchy i superhrdiny se zvířecím motivem. K dokončení sbírky jim chybí už jen jediný exemplář – Spider-Man. Ale k čemu je všechny Kraven potřebuje? Co se chystá? Uprostřed Central Parku začíná divoký hon, ale Kraven překvapivě není mezi lovci. Kdo má tedy Spider-Mana na mušce? A jaký plán rozjíždí ďábelský Vulture?

Vítejte v jedné z největší pavoučích událostí posledních let!
Ulovit listovací ukázku můžete TADY!připojená galerie

23.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

celkem v této sekci vloženo 2630 záznamů

Archív starých aktualit


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek

Aktuality

Chystá se - Joker: Svět

ČeskýDeadpool [18:04:59 15.4.2024]
SomeOne:pak jsem si toho všiml


ňouma [16:03:08 30.3.2024]
Fort: Když sou Oskaři tak by se spíš chytil film co je pro diváky co na Oskary kašlou. Nejlepší něco pro děti. Pro R film je to blbý. Hlavně pro R film co je herečka v hlavní roli zrovna nominovaná na Oskara, takže její ....


Fort [16:03:27 30.3.2024]
ňouma: Takže v týdnu kdy jsou Oskaři, by neměl mít premiéru žádný film?


Máme nový katalog!

Pavlovský [20:04:58 9.4.2024]
Killing Joke: Zatím je to pořád plánované na květen.


KillingJoke [10:04:22 9.4.2024]
Moc se těším na Blacksada!!! Ale jen takový dotaz k Šógunovu popravčímu... V katalogu ho máte na květen, ale na FB ani v připravovaných o něm není ani zmínka a to už tam pár dní sázíte i komiksy na červen. Došlo ještě k ....


Auditorium

Kubas [11:04:22 15.4.2024]
Pavlovský: tak to je skvělá zpráva, ne že by byl současný knižní překlad špatný, ale byl jsem zkrátka taky zvyklý na ten původní :) a vida, měl jsem za to, že naopak v těch třech vydaných sešitech nebylo vše, co jsem zna....


Pavlovský [08:04:50 15.4.2024]
Kubas: Půjde o původní překlad, byť samozřejmě upravovaný a víc vychytávaný. Plus, na netu rozhodně nevyšlo všechno.


Kubas [10:04:17 12.4.2024]
zdravím, můžu dotaz k tomu Redmeatu? píšete, že bude v "novém" překladu od Františka Fuky - nepůjde tedy o ten původní Fukův překlad na webu? nebo ano a je tím myšleno "nový" jakože jiný než ten od to....


Pavlovský [14:04:14 9.4.2024]
Hansi: Přesně tak, o ta souborná vydání nebyl zase takový zájem.


Hansi [12:04:17 9.4.2024]
Mohu se zeptat, proč vydávání starých Garfieldů v barvě skončilo sedmičkou, tzn. díly 13 a 14? Neprodávalo se? Je to škoda, rád bych měl barevné klidně všechny...


Modrá CREW

xflori01 [21:41 02.12.2023]
Za Zabijáka v dalších číslech jsem rád, ale trošku mně mrzí, že není v dalším díle nějaký navrátivší. Už se dost těším na poslední číslo Orbitalu.


Pavlovský [11:06 04.04.2023]
lamahe: Díky za tip! Už jsme se k tomu dostali a vypadá to zajímavě. Píšeme si to do seznamu věcí, o kterých se dá uvažovat... ale teď máme soupisku MC už dost plnou. Tak uvidíme.


lamahe [00:02 03.11.2022]
Čo tak The Transporter od dua Roulot / Armand? Vydáva Le Lombard. Asi jediná kontra je, že to ešte nie je dokončené. Ale vyzerá to skvelo a rozsah v dvoj-knihách (obvyklých pre Modrú crew) by tiež sedel.
Lachvos [13:04:13 20.4.2024]
Ahoj,
prodávám comicsy v češtině, jednou čtené a v perfektním stavu.
Ve většině se jedná o pevné vazby, které už při vydání byli v distribuci pouze omezeně.
Některé kusy jsou nesehnatelné.

Americká liga spravedlnosti 1: Nejnebezpečnější hrdinové světa (pevná vazba)
Liga spravedlnosti: Válka velké trojky (pevná vazba)
Věčné zlo (pevná vazba)
Americká liga spravedlnosti 2: Následky zla (paperback)
Cena 2200 Kč

Daredevil: Muž beze strachu 1-4 (pevná vazba)
Cena 4200 Kč

Smax (pevná vazba)
Top 10, kniha první (pevná vazba)
Top 10, kniha druhá (pevná vazba)
Top 10: Devětačtyřicátníci (pevná vazba)
Cena 5000 Kč

Vážným zájemcům zašlu na požádání detailní fotky knih.
Poštovné platí kupující (Zásilkovna nebo Česká pošta od 79 Kč) nebo osobní předání v Moravské Třebové (okres Svitavsko).
Kontakt na email lachman33@seznam.cz


salomi [15:04:22 18.4.2024]
Jsme profesionální dodavatelé následujících produktu:

Per*vitin,
MD*MA,
Ko*k,
LS*D 300*µg,
Me*fedron,
E*fedrin,
Xa*nax,
Ad*derral,
Ri*talin 10mg,
Ex*tazi,
Ko*deine sy*rup 473ml,

CONTACT US:

Telegram: t.me/escoba_1

Whatsapp: +420 736 255 505

POZNÁMKA: Pouze vážní zájemci.
Kupující by meli být konkrétní svými požadavky a být
pripraveni pracovat podle našich podmínek.


salomi [15:04:09 18.4.2024]
Jsme profesionální dodavatelé následujících produktu:

Per*vitin,
MD*MA,
Ko*k,
LS*D 300*µg,
Me*fedron,
E*fedrin,
Xa*nax,
Ad*derral,
Ri*talin 10mg,
Ex*tazi,
Ko*deine sy*rup 473ml,

CONTACT US:

Telegram: t.me/escoba_1

Whatsapp: +420 736 255 505

POZNÁMKA: Pouze vážní zájemci.
Kupující by meli být konkrétní svými požadavky a být
pripraveni pracovat podle našich podmínek.
Batman 1: jejich temné plány 1 (Fantasy a Sci-fi svět)
Batman: V žáru smrti (All 4 Fun)
Lazarus 3: Konkláve (Iron Comics)Crwecon 2023
Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž