crew.cz - Světové komiksy česky | aktuality
Láska ve střihu cosplaye 4
Katalog komiksů CREW (PDF verze ke stažení)

Aktuality

Orange 7

obrázek k novince Orange 7 Zdálo se, že je konec, ale úspěšná vztahová časovka se ještě jednou vrací, ještě s jedním pohledem na proběhlé události, ještě s jedním návratem "v čase".

Kakeru žije v realitě, kde se jej podařilo zachránit… a jednoho dne dostane dopis. Štěstí, smutek, radost i bolest – to jsou pocity, které ve vás tento příběh vyvolá. Myslíte si, že si svých blízkých vážíte? Po přečtení si jich budete vážit ještě víc.

Sedmá knihy z oblíbené série Orange právě dorazila na knižní pulty!

Nahlédnout do budoucnosti můžete TADY!připojená galerie

26.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

World of Warcraft: Mág

obrázek k novince World of Warcraft: Mág Aodhan pochází z rodiny, která dala Azerothu některé z jeho nejhrdinnějších paladinů a válečníků. Bystrý mladý muž však není na fyzický boj stavěný. Je to hubený knihomol, který si zoufale přeje stát se mágem. Poté, co mu jeho panovačný otec zakáže praktikovat magii, Aodhan uteče z domu, aby se mohl věnovat studiu arkánových umění ve městě Dalaran.

Aodhanův sen, že se jednou stane mocným kouzelníkem, však náhle přeruší hejno modrých draků, kteří Dalaran oblehnou. Ač se mladý mág nachází daleko od domova, dostane se mu pomoci od příbuzného, který mu byl celou dobu nablízku: Krevana, jeho čarodějného strýce. Vychytralý postarší mág po svém útěku z dalaranského vězení vezme vnímavého Aodhana pod svá křídla a společně začnou pracovat na tom, aby zabránili zničení města. Za bezútěšnou situací, v níž se Dalaran ocitl, se však skrývá temné tajemství, a Aodhan je možná jediný, kdo dovede ukončit pletichy, jež město ohrožují. A možná se při tom stane něčím, co by od něj jeho rodina nikdy neočekávala: hrdinou.

Napsal uznávaný spisovatel Richard A. Knaak (World of Warcraft: Hodina stínů) a nakreslil fanoušky oblíbený Ryo Kawakami (Warcraft: Legendy). World of Warcraft: Mág je akcí nabitý příběh o pokušení, moci a hrdinství, který jistě očaruje každého fanouška World of Warcraft!

Ani stádo (smečka? houf? hejno!) draků vám nemůže zabránit podívat se na listovací ukázkou - je TADY!připojená galerie

24.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 1

Změna cen u mangy

obrázek k novince Změna cen u mangy Jsou věci, které ohlašujeme rádi. Úspěchy, ocenění… a novinky. Hlavně novinky.

A jsou věci, které oznamujeme fakt neradi. A jednou z takových věcí je oznámení zdražování. Jsme si vědomi, že ne každý náš čtenář musí být nutně uhlobaron… a zvláště se to týká čtenářů mangy, kteří jsou častokrát mladšího věku.

Jenže bohužel, není na výběr a náklady stále rostou a nabalují se. Za poslední rok se toho stalo opravdu hodně, inflace lámala rekordy, náklady na papír, základní surovinu pro výrobu knížek, rostly i nadále obrovským tempem a inflaci tak předčily hned několikanásobně. Výrazně se nám tak zvedly náklady nejen na nové knížky, ale i na knížky, které už nějakou dobu na trhu jsou (skladování, logistická obsluha, zajištění prodeje, papír na dotisky…). Úspory není moc kde hledat, nechceme sahat po horším, ne tak bílém papíru, nechceme upustit od maximální, a tím pádem pochopitelně náročné, snahy o co nejlepší lokalizaci knížek. Některé knížky se nám dařilo držet na stejné ceně mnoho a mnoho let, teď už ale ke korekci musíme sáhnout.

Od 1. 4. 2023 dojde k přecenění našich manga knížek. U některých sérií se cena starších dílů dorovná na současnou cenu dílů nových, u jiných sérií poskočí všechny díly, existují i tituly, kde se cena nehne. Valná většina sérií v obou našich nejběžnějších formátech bude za 229 Kč a 249 Kč. Větší formát (např. Berserk) typicky za 299 Kč. U méně běžných formátů se cena posune individuálně, přičemž i zde se snažíme udělat navýšení co nejsnesitelnější.

Věříme, že i tak zůstanete mangám věrní. My se budeme snažit, aby k vám i nadále proudily ty nejkvalitnější a s maximální péčí zpracované knížky, které si budete moct opravdu užít.

Díky za pochopení!
CREW

24.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 2

Amazing Spider-Man 4: Štvanice, díl první

obrázek k novince Amazing Spider-Man 4: Štvanice, díl první Tak a je to tady! Velká událost nové pavoučí řady! Tak velká, že se nevešla do jedné knihy a zbytek téhle masivné akce si budete muset přečíst v pátém svazku! (Už se pracuje na překladu, nebojte se.)

Lovec Kraven se vrací a Spider-Man se stal cílem jeho štvanice!

Sergej Kravinoff a jeho poskoci už celé měsíce unášejí superpadouchy i superhrdiny se zvířecím motivem. K dokončení sbírky jim chybí už jen jediný exemplář – Spider-Man. Ale k čemu je všechny Kraven potřebuje? Co se chystá? Uprostřed Central Parku začíná divoký hon, ale Kraven překvapivě není mezi lovci. Kdo má tedy Spider-Mana na mušce? A jaký plán rozjíždí ďábelský Vulture?

Vítejte v jedné z největší pavoučích událostí posledních let!
Ulovit listovací ukázku můžete TADY!připojená galerie

23.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Kingdom Come: Deliverance

obrázek k novince Kingdom Come: Deliverance A je to tu zpátky, s novým přebalem! Komiksové zpracování přeběhu ze světa herní legendy!

Zikmundova vojska drancují české království. Jenže k dosažení svých cílů a zničení všech stoupenců Václava IV. potřebuje samozvaný král jednu zásadní věc. Peníze. Je potřeba dobýt Skalici, kde se nacházejí stříbrné doly. Pomocí vojáků, vražd, zrady… a samozřejmě jednoho z nejlepších banditů v Zikmundově žoldu, všeho schopného parchanta jménem Prcek.
Poteče krev. Spousta krve.

Komiksová předehra ke slavné české počítačové hře Kingdom Come představuje nejen historické pozadí tohoto fenoménu, ale také minulost zásadních postav. Dokresluje celý příběh, včetně věcí, které vám hra neprozradila.

Součástí knihy je i nádherná galerie obrazů.

Nakouknout dovnitř můžete TADY!připojená galerie

21.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 4

obrázek k novince Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 4 Nový díl ze série o člověku, který se po smrti ocitl ve fantasy světě, coby ta nejnižší forma monstra - sliz. Během minulých dílů mu povedlo získat nějaký lidštější tvar, zvládl i plně využít své schopnosti... ovšem s tím se zjevili i silnější a nebezpečnější protivníci.

Džurským pralesem otřásla nečekaná zpráva. Král orků, příšera katastrofické třídy, shromáždil armádu čítající na 200 tisíc mužů a zřejmě se chystá zahájit invazi. Rimuru vyslyšel žádost o zdolání krále orků od dryády jménem Treyni pověřené správou nad Džurským pralesem, a proto plánuje uzavřít spojenectví s ještěrci, jenže...

Ani nemusíte umřít, abyste si prohlídli listovací ukázku. Najdete jí TADY!připojená galerie

19.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Tvá dubnová lež 1

obrázek k novince Tvá dubnová lež 1 Romantická manga série odehrávající se za zvuků vážné hudby.

Láska, traumata i talent, to se všechno střetává v slavné jedenáctidílné japonské komiksové sérii. V řadě, která se odehrává v prostředí škol i koncertních síní, ve které zní hudba tak, až to rozechvívá stránky. V manze, která byla natolik úspěšná, že zní vzešel nejen neméně úspěšný animovaný seriál, ale i hraný film, light novel i několik divadelních zpracování.

A o čem to je?

Kósei Arima byl od útlého dětství uznávaným klavírním virtuosem, ale po smrti své matky ztratil schopnost hrát na klavír a uzavřel se do monotónního světa, ve kterém není místo pro hudbu ani opravdovou radost. Jednoho dne se však setkává s pozoruhodnou houslistkou Kaori Mijazono – a najednou se mu do života vracejí barvy...

A POZOR: Jelikož je pro tuhle mangu hudba opravdu důležitá, tak součástí komiksu jsou i odkazy na stránky, kde si můžete poslechnout to, o co ve kterém díle právě jde!

No a klasický odkaz na listovací ukázku najdete TADY!připojená galerie

17.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Můj první komiks: Thor a Loki: Trable na druhou

obrázek k novince Můj první komiks: Thor a Loki: Trable na druhou A zase něco pro mladší čtenáře... a pro všechny, kdo mají nesnesitelného sourozence libovolného věku. Takže v podstatě skoro pro všechny.

Jsou to bratři, bohové a Odinovi synové – jenže Thor a Loki spolu nevycházejí! Obzvláště proto, že Loki každou chvíli úskokem přiměje Thora k něčemu, co ho dostane do průšvihu. Jak by ale bůh hromu mohl říct ne Lokiho výzvám – například, aby se vplížil do Odinovy pokladnice?

Za komiksem stojí úplně stejný tým jako stojí za komiksem Spider-Man a Venom: Trable na druhou. Mariko Tamakiová (Jedno obyčejné léto, Laura Dernová mě už zase nechala, Harley Quinn: Utržená ze řetězu) a kreslířští borci ze studia Gurihiru. Série Trable na druhou není ovšem romantika ani vztahovka, ale ryzí groteska postavená na parťáckých neshodách a ulítlých nápadech. A povedlo se to vážně skvěle - koneckonců, je tam Loki.

A bacha, v zahraničí právě vyšel další díl, tentokrát se dvěma Spider-Many a Thanosem... tak snad se s touhle řadou Thorem a Lokim neloučíme.

No a... nelžeme vám... listovací ukázku najdete TADY!připojená galerie

16.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Žebříček za únor 2023

obrázek k novince Žebříček za únor 2023 Tak je to tady. Nejprve pošleme Barta a Simpsonovi na trestnou lavičku, protože v mládí spadli do kotle s čarodějným nápojem, a přejdeme pěkně k tomu ostatnímu.

1) Warhammer 40,000: Sestry bitvy
2) Modrá CREW 26: Ekhö, zrcadlový svět (9-10)
3) Minecraft komiks: Otevřený svět - Do Netheru
4) Stranger Things: Kamčatka
5) Zaklínač: Nářek čarodějnice
6) Morčata v akci
7) Flash 13: Vláda Ranařů
8) Deadpool, miláček publika 6: Dokud nás smrt...
9) Lucky Luke: Bratranci Daltonovi
10) Venom 3: Nespoutaný

Pane jo - Warhammer vede! Císaři budiž sláva! Jen tak dál... a hlavně aby Marvel už brzo vydal další knihu. Jinak si samozřejmě vedou dobře Stranger Things, Zaklínač, Minecraft, Modrá CREW... prostě to, co čekáte. Potěšil úspěch českého komiksu pro dětské čtenáře, Morčata v akci. V žebříčku se také drží Lucky Luke a Venom... a nastartoval pěkně Flash i Deadpool!

A tady máme mangu!

1) Spy x Family 7
2) Chainsaw Man 2: Motorovka vs. Netopýr
3) Jujutsu Kaisen - Prokleté války 5: Přátelské klání s kjótskou sesterskou školou
4) Pokoj v barvách štěstí 3
5) Berserk 12
6) Pokémon 1 (Red a Blue)
7) Tokyo Revengers 4
8) My Hero Academia - Moje hrdinská akademie 17: Lemillion
9) Naruto 1: Naruto Uzumaki (STARTOVACÍ SLEVA)
10) Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista 21

Tady ani nebylo moc překvapení… když tedy nepočítáme to, jak moc je úspěšná řada Spy x Family. Jo, čekali jsme to, ale to, že to předběhne i Chainsaw Mana a Jujutsu Kaisen, to je přece jen docela pecka.

Jinak se v žebříčku stále drží Naruto 1. Jestli to takhle půjde dál, tak ho budeme muset poslat na trestnou lavičku stejně jako sešitové Simpsonovy. Stejně tak se stále do žebříčku vracejí první Pokémoni. I u téhle řady pořád přicházejí noví čtenáři – a to je dobře!

Solidně se drží i „romantický“ thriller Pokoj v barvách štěstí… a parádně nastoupil i zlomový dvanáctý Berserk!

připojená galerie

16.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Lazarus 1: Rodina

obrázek k novince Lazarus 1: Rodina Pecka! Konečně k nám dorazil jeden ze zásadních komiksů posledních let - sci-fi série, která je originálním spojením Kmotra a Terminátora. Ostatně, stojí za ní jeden z nejúspěšnějších současných autorů kriminálních komiksů Greg Rucka (Gotham Central) a kresby se chopil jako vždy skvělý Michael Lark (Daredevil). Přináší fascinující svět, nejednoznačné postavy a napínavý příběh.

Svět nyní nerozdělují politické nebo zeměpisné hranice, nýbrž ty finanční. Bohatství znamená moc, a touto mocí nyní disponuje pouze několik RODIN.
O těch pár lidí, kteří své vládnoucí rodině slouží, je postaráno. Všichni ostatní jsou chamraď.

V těch nejmocnějších rodinách je vždy jedna osoba, která dostane to nejlepší: výcvik, technologie a veškeré výhody plynoucí z vědeckého výzkumu. Této osobě se říká meč a štít rodiny, ochránce, Lazarus. Lazarus rodiny Carlyleových se jmenuje Forever.

Toto je začátek jejího příběhu.

Listovací ukázku najdete TADY!připojená galerie

15.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

celkem v této sekci vloženo 2534 záznamů

Archív starých aktualit


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek

Auditorium

Ave [12:12:11 1.12.2023]
Dobrý den, je šance, že vydáte ještě nějaký komiks s My little pony?


Kubas [10:12:46 1.12.2023]
Pavlovský: moc děkuji :)


Pavlovský [22:11:57 30.11.2023]
Kubas: Zdravím - myslím, že už do konce roku je to všechno. Brzo začneme ohlašovat nové věci... ale to bude až na další rok.


Kubas [21:11:50 30.11.2023]
zdravím :) možná hloupý dotaz a možná se to nesmí řikat, ale budete do konce roku ještě přidávat nějaké komiksy (nad rámec těch, které jsou v tuto chvíli v sekci Připravujeme, resp. Předprodej na e-shopu)? mám v košíku n....


Vašek Šťasta [13:11:12 30.11.2023]
Manga kromě klasiky jako Akira, Tezuka, Mizuki a Miyazaki mě nechávají chladným, stejně jako moderní pláštěnci, ale jsem hodně zvědavý, jaké nás čekají MDEKy a tzv Vaše osobní “guilty pleasure”, jako byl Batman/Dredd a 2....


Vydali jsme

Lucky Luke: Daltonovi už zase na útěku

Pavlovský [20:11:34 28.11.2023]
Ano, máme v plánu vydat komplet dosud nevydaného Goscinnyho. A jo, příští rok s tím můžete počítat. A tuším, že nám zbývá ještě sedm dílů.


Luboš Majzlík [16:11:15 28.11.2023]
A chápu z předchozí diskuze správně, že Lucky Luke bude vycházet i v příštím roce? A máte už představu kolik dílů nás ještě čeká? Díky :-)


Peter Last [19:11:01 19.11.2023]
Pán má asi na mysli ten vrchní panel s hlavou koně a Luka mterý se v předlejších sešitech neobjevoval a opticky může klamat.


Pavlovský [19:11:32 2.11.2023]
My nic rozhodně nezmenšovali, vycházíme z originální verzí, do který nezasahujeme (jasně, když nepočítáme překlad bublin a zvukových efektů). Tenhle díl byl dělaný trochu jinak, podíváme se, jak to bude dál a dáme vědět.....


Aktuality

Batman - Špatný den: Penguin / Riddler

ČeskýDeadpool [13:11:18 12.11.2023]
Já doufám že bude další díl Bane/Ra's al ghul


Modrá CREW

Pavlovský [11:06 04.04.2023]
lamahe: Díky za tip! Už jsme se k tomu dostali a vypadá to zajímavě. Píšeme si to do seznamu věcí, o kterých se dá uvažovat... ale teď máme soupisku MC už dost plnou. Tak uvidíme.


lamahe [00:02 03.11.2022]
Čo tak The Transporter od dua Roulot / Armand? Vydáva Le Lombard. Asi jediná kontra je, že to ešte nie je dokončené. Ale vyzerá to skvelo a rozsah v dvoj-knihách (obvyklých pre Modrú crew) by tiež sedel.


kohout [07:38 16.08.2022]
Pavlovský: omlouvám se, ale připadalo mi samozřejmé, že rozšířený speciál modré crwe o 150% rozsahu by byl za 150% obvyklé ceny.
Lachvos [22:11:52 28.11.2023]
Ahoj,
prodávám / vyměním comicsy v češtině, jednou čtené a v perfektním stavu.

Batman & Robin: Batman znovuzrozený (HC) - 100 Kč
Batman R.I.P. (HC) - 200 Kč
Carnage: Naprostý masakr (TPB) - 220 Kč
Košík plný hlav (HC) - 320 Kč
Modrá Crew 30: UCC Dolores 1, 2 (TPB) - 120 Kč
Prašina: Křídový panáček 1-7 (TPB) - 220 Kč
Silver Surfer: Podobenství (HC) - 250 Kč
Thor: Zabiják bohů (HC) - 450 Kč

Mám zájem o:
Batman / Soudce Dredd
DC Comics - Legenda o Batmanovi 14: Soumrak Temného rytíře, prolog
DC Comics - Legenda o Batmanovi 47: Návrat Bruce Wayna
DC Comics - Legenda o Batmanovi (speciál): Bruce Wayne: Vrah?, kniha první
Go West Young Man
Plukovník Bizár: Parazmatek
To, co zabíjí děti 1
Velký mrtvý
Ú. P. V. O. Peklo na zemi 5: Pickenský děs a další příběhy
Zázraky

Vážným zájemcům zašlu na požádání detailní fotky knih.
Poštovné platí kupující (Zásilkovna nebo Česká pošta od 79 Kč) nebo osobní předání v Moravské Třebové (okres Svitavsko) - v případě výměny se domluvíme.
Kontakt na email lachman33@seznam.cz


Kortez91 [17:11:08 27.11.2023]
Koupím české vydaní komiksu Harleen (black label) Od Stjepan Šejić.


Radek [14:11:05 26.11.2023]
Predám BUBLINKY!!!

Československý komiksový časopis, ktorý vychádzal od roku 1990 do roku 1992.

Najlepší možný stav. Od vydania zabalené. Možné aj s podpisom jedného z hlavných autorov. Viacero čísel, posielanie cez poštu alebo zasielkovnu na Slovensko a aj do Čiech.

Píšte na mail radoslav.benko@gmail.com
Možem poslat aj fotky.
Ranaři (Black Label) (Fandom SK)
Muzeum 2 (blog.nerdi.cz)
Můj první komiks: Spider-Man: Zvěřinec v akci (Čeština s Linuš)Crwecon 2022
Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž